Jump to content
BulForum.com

Blizoo (Евроком) & Mtel


Recommended Posts

  • Replies 3.7k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Тоя лаг при игрите започна когато смениха ИП-тата, от тогава винаги е така. Радвам се, че това ми е последния месец на ЕК... скоростта в момента е ОК ама с тея "фрийзове" не става номера за хората които играят он-лайн (то това е бъдещето на игрите според мен, след време едва ли ще има сингъл плей)

 

Не знам от къде го видя тоя лаг. Брат ми играе по 25 часа в денонощието WoW в официалните европейски сървъри (Dragonmaw май му се казваше реалмът :D ) и няма проблеми с лаг и такива неща...

 

Карамане, в какъв смисъл...обясни, че съм малко noob. Всъщност не толкова, но как са направили така, че да не им трябва физическия адрес на ланката...?

Edited by Myx4o
Link to comment
Share on other sites

... Всъщност не толкова, но как са направили така, че да не им трябва физическия адрес на ланката...?

Въпроса не е към мен, но отговора е че модема не е прозрачен. Има си външен хардуерен идентификатор по подобие на MAC адреса на всяко мрежово устройство и поради това се регистрира в мрежата на кабелния оператор. Регистрацията на MAC на мрежовата карта на компа беше излишно изсилване.

С две думи да му беше казал,че модема си има МАК адрес :)

Ми то си зависи от гледната точка :D За мен като потребител системата от модеми линейни усилватели и сървъри е прозрачно устройство което работи като най обикновен суич, което си е нормално - не ми е работа да се интересувам от тези подробности. Само че нали съм си любопитко :P

Edited by wolf
Link to comment
Share on other sites

Въпроса не е към мен, но отговора е че модема не е прозрачен. Има си външен хардуерен идентификатор по подобие на MAC адреса на всяко мрежово устройство и поради това се регистрира в мрежата на кабелния оператор. Регистрацията на MAC на мрежовата карта на компа беше излишно изсилване.

 

С две думи да му беше казал,че модема си има МАК адрес :)

Link to comment
Share on other sites

.., но как са направили така, че да не им трябва физическия адрес на ланката...?

 

Премахнато е ограничението DHCP-сървъра да "знае" MAC-адресите на ЛАН/USB устройства, за да им даде IP-адрес. Поддържат се до 15 хоста зад модем. Безплатно :). Всичките до 15 хоста споделят конкурентно капацитета, за който е настроен модема.

Link to comment
Share on other sites

Само при мен ли оптимата е толкова зле? :cry :cry :cry

181941185.png

181941602.png

Май се поизсилиха с това увеличение! Без предварителен тестов период и тн.

Просто промяна на config file-a и ако достигнеш лимита си щастлив :)

Единствено от торент "захапвам" 3мбита...

Edited by makatol
Link to comment
Share on other sites

Само при мен ли оптимата е толкова зле? :cry :cry :cry

181941185.png

181941602.png

Май се поизсилиха с това увеличение! Без предварителен тестов период и тн.

Просто промяна на config file-a и ако достигнеш лимита си щастлив :)

Единствено от торент "захапвам" 3мбита...

При мен си е нормално!! :rolleyes: 181945464.png

Link to comment
Share on other sites

Само при мен ли оптимата е толкова зле? :cry :cry :cry

181941185.png

181941602.png

Май се поизсилиха с това увеличение! Без предварителен тестов период и тн.

Просто промяна на config file-a и ако достигнеш лимита си щастлив :)

Единствено от торент "захапвам" 3мбита...

Маки, винаги съм се чудел защо се вярва толкова на такива спийд-тестове? Има няколко фактора, по които не може да покаже реалната максимална постижима скорост и те са:

 

а) момента връзка до сайта и от сайта

б) може ли сайта да ти пусне толкова скорост, връзката до сайта каква е, което на практика е същото като a)

в) нормално е скоростта до сайта да варира - в един момент да е една, после друга - при положение, че три пъти цъкнеш на тоя тест и трите пъти ти покаже различни стойности за мен такъв тест не може да бъде показателен макар и отчасти да носи полезна информация, но не трябва да им се вярва чак толкова или да са показател за реална скорост.

 

По тая причина торрента е най-лесния показател за скорост тъй като клиента се връзва към много хостове и така 20 хоста като ти пусна по ~20к и си вдигнаш 3 мегабита на оптика без проблем. Т.е. този тест е доста по-реален и показателен. Ама ти ги знаеш тия неща маки, старо куче си ;)

Link to comment
Share on other sites

Премахнато е ограничението DHCP-сървъра да "знае" MAC-адресите на ЛАН/USB устройства, за да им даде IP-адрес. Поддържат се до 15 хоста зад модем. Безплатно :). Всичките до 15 хоста споделят конкурентно капацитета, за който е настроен модема.

Малко оффтопик:

 

Ами във връзка,че модемите имат "нещо" като МАС-адрес(по който ти пускат нет-а),аз немога ли да го сменя тоя МАС(както е при ланките) с на някой познат адреса на модема(примерно докато той не си е пуснал компютъра)......така де той ако е на по висока тарифа да ми стане на мен по-бърз нет-а :)

Link to comment
Share on other sites

Здравейте,някой който е на минима би ли постнал един speedtest за да видя какво е увеличението.Преди беше 65кб/с но сега се махнах от ЕК и съм на Langame с невероятните 4 мегабита.

Link to comment
Share on other sites

Здравейте,някой който е на минима би ли постнал един speedtest за да видя какво е увеличението.Преди беше 65кб/с но сега се махнах от ЕК и съм на Langame с невероятните 4 мегабита.

Не ти трябва шот, аз ще ти кажа - 1Мбит ~120к

Link to comment
Share on other sites

Аз пък на никоя програма не вярвам, в една ми вади 135, в друга същия момент 117, в трета 95, но хората щом пускат 120, най вероятно е да е около тази граница но не и повече.

Link to comment
Share on other sites

Аз пък на никоя програма не вярвам, в една ми вади 135, в друга същия момент 117, в трета 95, но хората щом пускат 120, най вероятно е да е около тази граница но не и повече.

Не е 120....1024/8 (грубо) = 128 - по-близо е до 130, отколкото до 120. :)

Link to comment
Share on other sites

Добре де, аз едно нещо не мога да разбера, аз ли съм тъпънара или Евроком!?Май аз съм. Днес лелята на гишето ми каза ,че след като съм си предплатил до края на годината не мога да променям плана, сигурно се досещате на кой тарифен план съм. Да точно ,Достъпна+. Ей това е България плащаш повече, получаваш 2 (два) пъти по -ниска скорост от тези които плащат по-малко. (Да ни е честито :angry1 ). Попитах я лялата дали ако искам ще дойдат да ме изключат веднага отговора беше "Разбира се". БГ :love любов ли бе да я опишеш.

Link to comment
Share on other sites

Не е 120....1024/8 (грубо) = 128 - по-близо е до 130, отколкото до 120. :)

 

 

Ето цитат от точно преди 4 години без 2-3 дена от Фюри, който гласи:

 

eto obqsnenieto kak se poluchava skorostta na polezniq trafik otchitan ot download managera:

 

primer s dostypna usluga:

 

32 kbit/s vsyshnost ne sa 32 kbit/s v komputerniq smisyl pri koito 'k' = x1024 a sa 32000 bit/s , toest v sluchaq 'k' = x1000

v komputerni kbits tva se poluchava : 32000 / 1024 = 31.25 kbis/s

ot koeto v kbytes : 31.25 / 8 = 3.90625 kB/s

 

TCP protocol-a, izpolzvan za download-ite, kakto vsichki mrejovi protokoli ima svoi "protocol overhead", tva e slujebna chast danni koqto pytuva zaedno s poleznite danni , tazi slujebna infornaciq e neizbejna i syshtestvuva vinagi i vyv vsqka mreja. za po nezapoznatite davam sravnitelen primer : ako download-a beshe kolet, opakovkata i markite na koleta sa tazi slujebna informaciq koqto pravi poluchavaneto na koleta do mestonaznachenieto mu vyzmojno. pri tipichni usloviq TCP protocol overhead-a e ~10%, pri po neintenziven trafik, ot roda na IRC , overhead-a e 25+ %, zashtoto togava 'paketite' imat slabo zapylvane (nedobre uplytnen kolet). pri plytno zapylvane bi mogyl da padne do 6%, no tova bi bilo za kratko ili pri laboratorni usloviq.

taka za polezniq trafik pri download poluchavame

 

3.90625 - 10% = 3.515625 kB/s

 

koeto e skorostta na koqto bihte mogli razumno da se nadqvate

za drugite tarifi stoinostite sa syotvetno:

 

64000 - 7.03125 kB/s

128000 - 14.0625 kB/s

256000 - 28.125 kB/s

384000 - 42.1875 kB/s

512000 - 56.25 kB/s

 

tva sa granicite na realistichnite nadejdi, kazvam nadejdi zashtoto i vytreshniq i vynshniq sa negarantirani.

malko po dobri stoinosti mogat da se poluchat ako liniqta se polzva SAMO za download ot byrz site, pri koeto koeficienta na polezno deistvie na protokola bi bil nai golqm

 

Копи и пейст някаде да си го четете, когато ви требе :)

С груби изчисления 12-13 kB/s хоат за колети :)

Edited by vinyl_master
Link to comment
Share on other sites

Премахнато е ограничението DHCP-сървъра да "знае" MAC-адресите на ЛАН/USB устройства, за да им даде IP-адрес. Поддържат се до 15 хоста зад модем. Безплатно :). Всичките до 15 хоста споделят конкурентно капацитета, за който е настроен модема.

А това значи ли, че ако си сложа суич и в него включа модема и двата ми компа и двата ще си вземат по едно ИП и ще имат нет? Т.е. опцията допълнително ИП, което беше 12 лв. ако не ме лъже паметта, вече е беплатна и тези ИП-та са станали 15??? :) На бившата "брознова" тарифа съм- вече незнам как и казват ама плащам към 60 и малко лева с кабелната.

Link to comment
Share on other sites

А това значи ли, че ако си сложа суич и в него включа модема и двата ми компа и двата ще си вземат по едно ИП и ще имат нет? Т.е. опцията допълнително ИП, което беше 12 лв. ако не ме лъже паметта, вече е беплатна и тези ИП-та са станали 15??? :) На бившата "брознова" тарифа съм- вече незнам как и казват ама плащам към 60 и малко лева с кабелната.

 

няма такова нещо :) ако ще и 15 да вържеш пак ще излизат с едно ИП докато ЕК нети отпусне ип-та който да ползваш и ти да си направиш настройките в рутера.Предполагам тази такса от 12лв е за + още едно ИП, освен това което ти се полага :)

Edited by pcworm
Link to comment
Share on other sites

Тогава цитата над поста ми какво трябва да означава? Не е ли същото?

Правилно си разбрал, точно това има предвид kkk. Ако вържеш switch зад модема и към него включиш няколко PC-та всяко от тях ще има интернет и на всяко ще има _различен_ реален IP адрес. Доскоро се плащаше допълнително за второ IP, сега е free и то не само за 2-ро, но и за повече.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...