Jump to content
BulForum.com

Blizoo (Евроком) & Mtel


Recommended Posts

  • Replies 3.7k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Преди 2 дни бях да си сменя тарифата от Д+ на Оптима,при което вчера цял ден бях без интернет и след доста проведени телефонни разговори току що ми го пуснаха,но пак си е на старата скорост-д+,може би новата тарифа Оптима влиза в сила от 1-во число следващия месец ..:)

Link to comment
Share on other sites

аз тъй като плащам по банков път,те сами си теглят парите за месеца-този месец ми е платен вече,те около 5-то число си теглят парите,така че следващата такса за Оптима , която ще е 35,,,тъй като по банков път не може да се плаща в пакет.Ще си я изтеглят чак на 5ти октомври,но да се надявам да не ме забравят и да ме пуснат от 1ви окт. на Оптима вече..:))

Btw-прочетох няколко мнения на хора, които са ги пуснали на новата скорост посредата на месец,въпреки че им казват ,че от 1во число следващ месец влиза в сила договора,може по някаква случайност след 2-3 дена и мен да ме пуснат:)

Edited by JoTa
Link to comment
Share on other sites

Преди 2 дни бях да си сменя тарифата от Д+ на Оптима,при което вчера цял ден бях без интернет и след доста проведени телефонни разговори току що ми го пуснаха,но пак си е на старата скорост-д+,може би новата тарифа Оптима влиза в сила от 1-во число следващия месец ..:)

 

Същата работа беше и при мен.Вчера минах от Д+ на оптима и като се прибрах вкъщи нямах нет.След 3-4 телефонни разговора ми го пуснаха.Днес сутринта пак нямах и като звъннах на 575757 ме караха да им диктувам МАК адреса на модема.На този етап въобще не ми дреме дали ще ми пуснат по-високата скорост!Просто паля свещи и се моля поне да имам някакъв мижав нет.И за да не е чак толкова негативен постът-трябва да похваля пичовете от съпорта,че наистина реагираха много бързо и веднага оправиха нещата.БТВ попитах дали е вярно това,че пускат преждевременно новата тарифа и ми казаха,че няма такова нещо.Явно тези,които ги е огряла промяната,са връзкари :D

Link to comment
Share on other sites

На мен ми пуснаха интернета на следващия ден след като смених от д+ на оптима, но и аз нямах нет около 3 часа и говорих с тях 3 пъти. Трябваше да казвам mac адреса на модема, защото те имали на лан картата ми, което не им трябвало вече. Някви такива теории ми развиваха :)

Link to comment
Share on other sites

На мен ми пуснаха интернета на следващия ден след като смених от д+ на оптима, но и аз нямах нет около 3 часа и говорих с тях 3 пъти. Трябваше да казвам mac адреса на модема, защото те имали на лан картата ми, което не им трябвало вече. Някви такива теории ми развиваха :)

тва е само ако си на USB Дани ;) мотали са те нещо :D

Link to comment
Share on other sites

Искам да помогна на разследването:

Pinging google.com [72.14.207.99] with 32 bytes of data:

 

Reply from 72.14.207.99: bytes=32 time=142ms TTL=243

Reply from 72.14.207.99: bytes=32 time=151ms TTL=243

Reply from 72.14.207.99: bytes=32 time=140ms TTL=243

Reply from 72.14.207.99: bytes=32 time=138ms TTL=243

Request timed out.

Reply from 72.14.207.99: bytes=32 time=140ms TTL=243

Request timed out.

Request timed out.

Request timed out.

Request timed out.

Request timed out.

Reply from 72.14.207.99: bytes=32 time=142ms TTL=243

Reply from 72.14.207.99: bytes=32 time=141ms TTL=243

Request timed out.

Request timed out.

Reply from 72.14.207.99: bytes=32 time=961ms TTL=243

Reply from 72.14.207.99: bytes=32 time=151ms TTL=243

Request timed out.

Request timed out.

Request timed out.

Request timed out.

Reply from 72.14.207.99: bytes=32 time=139ms TTL=243

Reply from 72.14.207.99: bytes=32 time=150ms TTL=243

Reply from 72.14.207.99: bytes=32 time=139ms TTL=243

Reply from 72.14.207.99: bytes=32 time=155ms TTL=243

Request timed out.

Reply from 72.14.207.99: bytes=32 time=141ms TTL=243

 

Ping statistics for 72.14.207.99:

Packets: Sent = 27, Received = 14, Lost = 13 (48% loss),

Approximate round trip times in milli-seconds:

Minimum = 138ms, Maximum = 961ms, Average = 202ms

Просто no comment.

p.s. Към google е пинга и действително отговаря на реалноста на интернета.

Link to comment
Share on other sites

като звъннах на 575757

 

 

Ей , това ли е телефона на съпорта?

Направо не ми се мисли ако ми са пред очите. Това вече не се издържа

 

П.С. Добре де кой е актуалния тел.. на съпорта?

Edited by sokoban
Link to comment
Share on other sites

Нета при мен никъв го няма :angry: , да не говорим че от спийд теста ъплоуда даже неще да хване, а има коеф. за оправяне.

Кво става тази авария май ще ни държи на сухо дълго време а ?! :bgrin:

Link to comment
Share on other sites

Ей , това ли е телефона на съпорта?

Направо не ми се мисли ако ми са пред очите. Това вече не се издържа

 

П.С. Добре де кой е актуалния тел.. на съпорта?

 

Еми и този(575575),както и старите 635063 и 637063.Без да претендирам за достоверност,май последните 2 тела са пренасочени към София.Защото пича от съпорта като ми се обади на домашния телефон,за да пита дали всичко вече е наред ,ми изписа софийски номер.

 

П.С Щях да забравя да кажа,че 575575 е до 20:30.След тоя час ако имаш/имате зор,май трябва да се звъни в Сф.

Link to comment
Share on other sites

Аз съм на евроком вече 2 години :bgrin: !В началото свалях с 45 К :blink: 2-3 месеца по късно ми станаха 60 К и ето че дочаках звездния миг.Определено има подобрения.НАДЯВАМ СЕ ДА НЕ СА ВРЕМЕННИ.От днес свалям с 120-130 К.сега вече се чувствам доста по добре определено :D дано все така нагоре да вървят

Link to comment
Share on other sites

Здравейте!

 

От няколко месеца насам съм се примирил с темата "интернет" в Пловдив и си седя на Евроком. Всъщност, след всички продажби и слухове които се носеха, вече дори не знам към кой доставчик съм. Мога само да кажа, че преди години когато си прекарвах кабелният интернет се бях вързал към Евроком Кабел, тарифа Бронзова - около 65 лева на месец. От тогава нищо не съм сменял и ще се радвам да ми кажете въобще към Евроком ли съм, към Гигабит ли съм или то е едно и също. Направо не знам вече какво става.

 

 

Нещото което обаче ме накара да напиша това мнение е увеличаването на скоростта която засекох днеска. Принципно на тарифата която съм (Бронзова или по-скоро Бизнес май беше) до преди 2 дена теглих с около 180 килобайта в секунда. Днес съвсем случайно реших да си дръпна едно филмче и какво да видя! О, боже! близо 500 килобайта в секунда което са си кажи речи 3,5 мегабита в секунда! Бихте ли ме уведомили дали има официално увеличение на скоростите или е просто някакво временно явление??? Отворих www.evrocom.net , но уви там не намерих нищо ново. Попрочетох и последните страници на тази тема, но пак нищо. Ще се радвам да ме уведомите какво става...

 

ПС: Мисля дори, че и международният трафик ми е около 3.5 мегабита! Какво става? Дали най-накрая няма да оправдаят тези 60-тина лева които им плащам от години???

Edited by DJ Mighty K
Link to comment
Share on other sites

DJ Mighty K,

Явно и ти, като мен, доста отдавна си се вързал към евроком :) Когато още бяха старите тарифи, преименуваха "бронзова" на "бизнес" и сляха сребърната и златната в една, която стана "бизнес екстра", ако не се лъжа. Малко след това, софиянци купиха пловдивския Евроком и Гигабит. Гигабит си остана същата услуга, но го преименуваха на Евроком ЛАН. Съответно и тарифите се смениха. От 1 септември са и с новите двойни (някои тройни за Пловдив) скорости.

В този момент за кабелния интернет те са:

Минима - 17,60 на месец, 1мбит dl

Минима+ - 22,40 на месец, 2мбита dl

Оптима - 28 на месец, 3мбита dl

Класика - 48 на месец, 4мбита dl

Upload-a варира постоянно и не може да се определи поне за мен :)

 

Не знам 60 лева дали даваш само за нета или в пакет е толкова. Ако е само за нета много яко те работят вече 3-4 месеца, защото най-скъпата им тарифа е за 48 лева.

 

Сега сайтът на евроком е www.ekk.bg

 

boundy1987,

а аз едно време като си пуснах нет свалях с 3кб/с :) И тогава като увеличиха по едно време скоростта на 6кб/с :woot , някой се изказа, че ще дойде време, когато с най-ниската тарифа ще се сваля с 1мбит/с :) И както споменах по-горе, не е от днес увеличението, а от първи септември.

Edited by The AnGeL
Link to comment
Share on other sites

DJ Mighty K,

 

Такива като теб всички доставчици търсят под дърво и камък и всеки ден им палят по 1 свещичка в църквата за здраве, защото редовни платци дето даже не знаят за какво и колко плащат. Ако и при проблеми просто си чакаш ден-два докато се сетят да го оправят и чак тогава се обаждате направо сте за медал :)

Link to comment
Share on other sites

DJ Mighty K,

Явно и ти, като мен, доста отдавна си се вързал към евроком :) Когато още бяха старите тарифи, преименуваха "бронзова" на "бизнес" и сляха сребърната и златната в една, която стана "бизнес екстра", ако не се лъжа. Малко след това, софиянци купиха пловдивския Евроком и Гигабит. Гигабит си остана същата услуга, но го преименуваха на Евроком ЛАН. Съответно и тарифите се смениха. От 1 септември са и с новите двойни (някои тройни за Пловдив) скорости.

В този момент за кабелния интернет те са:

Минима - 17,60 на месец, 1мбит dl

Минима+ - 22,40 на месец, 2мбита dl

Оптима - 28 на месец, 3мбита dl

Класика - 48 на месец, 4мбита dl

Upload-a варира постоянно и не може да се определи поне за мен :)

 

Не знам 60 лева дали даваш само за нета или в пакет е толкова. Ако е само за нета много яко те работят вече 3-4 месеца, защото най-скъпата им тарифа е за 48 лева.

 

Сега сайтът на евроком е www.ekk.bg

 

boundy1987,

а аз едно време като си пуснах нет свалях с 3кб/с :) И тогава като увеличиха по едно време скоростта на 6кб/с :woot , някой се изказа, че ще дойде време, когато с най-ниската тарифа ще се сваля с 1мбит/с :) И както споменах по-горе, не е от днес увеличението, а от първи септември.

 

 

Добре де ... казваш моята тарифа я преименували на Бизнес, само че аз от горе изброените не виждам да има Бизнес?! Най-бързата е Класика, която си посочил и то до колкото разбрах това са тарифите само за ЛАН а не за кабелния. Освен това... Искате да кажете, че evrocom.net сайта вече не е актуален?

 

А иначе... да! До ден днешен си плащам тарифата и чесно казано мисля, че интернета ми е 65 лева месечно, но понеже е пакет имам някви отстъпки. Относно това дали се обаждам при проблем... Не не се обаждам понеже знам, че няма смисъл. Всеки път линиите са претоварени и дава заето (или просто ги изключват). И най-жалкото е че след като няколко човека вече ми обясниха за какво става въпрос аз пак нищо не разбрах :unsure:

Link to comment
Share on other sites

И най-жалкото е че след като няколко човека вече ми обясниха за какво става въпрос аз пак нищо не разбрах :unsure:

 

Трябва да идеш в офиса, където си плащаш и да вдигнеш див скандал, след което да ги заплашиш със съд, ако не ти възстановят надплатените суми в двоен размер... :D

Link to comment
Share on other sites

DJ Mighty K,

 

Такива като теб всички доставчици търсят под дърво и камък и всеки ден им палят по 1 свещичка в църквата за здраве, защото редовни платци дето даже не знаят за какво и колко плащат. Ако и при проблеми просто си чакаш ден-два докато се сетят да го оправят и чак тогава се обаждате направо сте за медал :)

А я ми кажи за какво да се обажда? Калъбълък по линията да прави? Нали знаеш. че тея кабелни модеми са "интелигентни" устройства и сами докладват, че има проблем. Разбирам да може да даде допълнителна информация по въпроса, която да е от полза на екипа, ама той не знае на коя тарифа е камо ли да даде такава информация. Изобщо не разбирам за какво се напрягат масово да звънят по телефона като не могат даже да обяснят какво има. Така или иначе за проблема се знае, а тоя човек вместо да помага в разрешаването на проблема трябва да вдига на 3 линии и все едно и също да говори, което даже не е значимо.

Все пак това е България и няма персонал за всичко... ресурсите са ограничени и е по-добре да се ползват по дадената цел.

Edited by basten
Link to comment
Share on other sites

Добре де ... казваш моята тарифа я преименували на Бизнес, само че аз от горе изброените не виждам да има Бизнес?! Най-бързата е Класика, която си посочил и то до колкото разбрах това са тарифите само за ЛАН а не за кабелния. Освен това... Искате да кажете, че evrocom.net сайта вече не е актуален?

Написал съм, че това са тарифите за кабелния интернет. За ЛАН услугата са с по-неоригинални имена :) Също така написах, че след като беше закупен евроком, имената се смениха отново и тези, които съм посочил са най-новите.

Това, което се опитваме да ти обясним е, че даваш твърде много пари (60 лева) за нещо, което струва 48 лева. Наистина трябва да идеш и да се разправяш в офиса. Вярно, сега тези, дето са на старата Д+, успяха да ги залъжат за 1 месец да плащат повече и да получават по-малко, но при теб е така от колко - 3 или 4 месеца?

Edited by The AnGeL
Link to comment
Share on other sites

Значи искаш да ми кажеш, че новите имена на кабелните тарифи са следните:

 

Минима - 17,60 на месец, 1мбит dl

Минима+ - 22,40 на месец, 2мбита dl

Оптима - 28 на месец, 3мбита dl (БРОНЗОВА - БИЗНЕС)

Класика - 48 на месец, 4мбита dl (ЗЛАТНА И СРЕБЪРНА - БИЗНЕС ПЛЮС)

 

 

Тоест аз не само трябва да плащам 48 на месец ами по-скоро 28? От думите ти май разбирм, че софийските тарифи вече са приравнени с пловдивските и като имена и като скорост така ли? И друго... Едно време Златна, Сребърна и Бронзова тарифа бяха с гарантирана скорост ако не се лъжа. Сега май не е така?! Поне IP-то мисля, че си ми остана реално...

 

ПС: Като отворя софийския сайт на еврокома излиза информация само в графата София. За другите градове не излиза нищо. Защо?

Link to comment
Share on other sites

Не си с реално ИП.. Спокойно... :)

И иска да ти каже, че можеш да плащаш, колкото си искаш.. Дава ти тарифите, отиваш и се местиш. Не мога да разбера какво ТИ не разбираш... Отиди, смени си тарифата и всичко ще е наред. И по - малко пари даже ще даваш...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...