Jump to content
BulForum.com

DCC


Recommended Posts

Най-вероятно е в компютъра.При мен всичко се зарежда и биткомет-а си работи.Какво ти изписва на гугала и на пощата.Дай малко повече информация.Виж с някой софтуер за spyware дали ще хване нещо.

 

Така, в петък работеше всичко - търсих с гугъла - работеше. В събота проверих как върви свалянето на голям торент - около 40 кБ скорост, та за това несъм изкл. компа. Но пък май тогава гугъл нотифера ми даваше грешка(не за първи път и за това не и обърнах никакво внимание, защото все пак отваря точно пощата), не видях биткомета дали ми дава, че ми е блокиран адреса-жълтата точка. Гугъл сърч - бяла страница. Нямах време да се ровя, че трябваше да отивам нощна смяна. В неделя сутрин - торента се свалил, на биткомета-жълта точка, гугъл нотифер-с грешката от предния ден, гугъл сърч - бяла страница, гугъл.ком - бяла страница, а малко по-късно пощата в гугъла въобще престана да се зарежда - през мозила, през ИЕ - нъц. А всички други адреси се отварят, сърч през другите търсачки работи. Те това е дето ми грабна акъла... А, замалко да забравя - на комета ми показва 0 пиъри/еди колко си сийдъри, но си сваля успешно !!!!!

Edited by jorji
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 4.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Днес съм доволен - оттлачих се - след проверка със Spybot S&D се установиха следните неща :

 

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Фирма:

Продукт: Windows.RedirectedHosts

Заплаха: Hijack

Описание

Hijackers often use the hosts file to redirect websites to other ipadresses, commonly antivirus vendors get blocked by hijackers

 

Фирма:

Продукт: CurePCSolution

Заплаха: Trojan

Действие

supposed to be a legit antispyware software

Описание

Advertises itself over trojan horses and other malware, redirects the browser to its own website. Shows intentional false positives to make the user buy the software. The trial version does not support updates. Software installs itself to system start and auto start. Even before the software is installed it gives a warning that the computer is infected.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Сега всичко работи нормално!

Благодаря все пак!

 

Е, биткомета пак ми пoказва жълта точка(блокиран адрес) - помагайте!

Edited by Joro Filipov
Link to comment
Share on other sites

pcworn

нещо да има последните няколко дни в кючука ... през деня имам до всички сървъри до 100 пинг, а вечерта се качва над 100

отделно преди бяхте оправили свалянето от filesfrоnt, ама сега пак е зациклило

Link to comment
Share on other sites

Откакто се махнах от Евроком и се вързах на DCC (2-3 месеца) бях много доволен и си мислих, че съм намерил най-накрая МОЯ доставчик. Не знам, какво стана, обаче от седмица, седмица и нещо - качеството на интернета хич го няма.Изчаках първите 6-7 дни да се размине или да си оправите нещата, но като гледам има развитие в застой ;) Едно на ръка ,че бонусите никакви ги няма , ами и през голяма част от времето дори заветните 2 мега бита(на тарифа 25лв. съм) ги няма.В пиковите часове е ужас.. дори рано сутрин или 1-2 часа през нощта имам страшен пинг и външния нет ми е 20-50 КБ. Като цяло ситуацията с нета е много непостоянна. Непрекъснато през деня ми се мени скоростта и пинга си скача до небесата.. а преди седмица две не беше така.. Винаги съм имал стабилен пинг в BG-15-30 , а навън например за Германия 50-80мс.

Лошото е, че като гледам накъде вървят нещата си мисля, че с всеки изминал ден и с включването на нови абонати, проблемите ще се задълбочат още повече... Пак започнах да мисля за нов доставчик, макар и да тая надежда, че нещата ще се оправят. Утре ще мина да си платя за другия месец, и дано не е за последно....

Edited by MBlaST
Link to comment
Share on other sites

Откакто се махнах от Евроком и се вързах на DCC (2-3 месеца) бях много доволен и си мислих, че съм намерил най-накрая МОЯ доставчик. Не знам, какво стана, обаче от седмица, седмица и нещо - качеството на интернета хич го няма.Изчаках първите 6-7 дни да се размине или да си оправите нещата, но като гледам има развитие в застой ;) Едно на ръка ,че бонусите никакви ги няма , ами и през голяма част от времето дори заветните 2 мега бита(на тарифа 30лв. съм) ги няма.В пиковите часове е ужас.. дори рано сутрин или 1-2 часа през нощта имам страшен пинг и външния нет ми е 20-50 КБ. Като цяло ситуацията с нета е много непостоянна. Непрекъснато през деня ми се мени скоростта и пинга си скача до небесата.. а преди седмица две не беше така.. Винаги съм имал стабилен пинг в BG-15-30 , а навън например за Германия 50-80мс.

Лошото е, че като гледам накъде вървят нещата си мисля, че с всеки изминал ден и с включването на нови абонати, проблемите ще се задълбочат още повече... Пак започнах да мисля за нов доставчик, макар и да тая надежда, че нещата ще се оправят. Утре ще мина да си платя за другия месец, и дано не е за последно....

 

А ти сигурен ли си че си наш клиент? Защото тарифа 30лв няма :) Ако найстина имаш подобни проблеми, и си при нас :) звънни един тел да дойдат техници да видят къде е проблема.

 

pcworn

нещо да има последните няколко дни в кючука ... през деня имам до всички сървъри до 100 пинг, а вечерта се качва над 100

отделно преди бяхте оправили свалянето от filesfrоnt, ама сега пак е зациклило

 

За filesfront несъм го ползвал никога, сега ще видя при мен как стоят нещата.А за пинг-а е възможно поради натовареността на трасето вечер.Но скоро няма да го има и този проблем.

 

@Joro Filipov

Сега всичко работи нормално!

Благодаря все пак!

 

Е, биткомета пак ми пoказва жълта точка(блокиран адрес) - помагайте!

 

Звънни един тел. да ти имаме кординатите за да проверим ( само с бит-а ли имаш този проблем? Евентуално виж някой др торент клиент или реинстал този )

Edited by pcworm
Link to comment
Share on other sites

А ти сигурен ли си че си наш клиент? Защото тарифа 30лв няма :) Ако найстина имаш подобни проблеми, и си при нас :) звънни един тел да дойдат техници да видят къде е проблема.

 

Определено съм ;) Просто съм допуснал лека грешка по инерция - за 25-левовата тарифа става дума..

 

194994185.png 194994882.png

 

тест от преди 5 мин.

Edited by MBlaST
Link to comment
Share on other sites

Тия DCC са голями черепи!

 

Показвам скрийшотс с един туул, който съм ползвал под линукс, но съм забравил, че го има и за бозица. Казва се winmtr и се намира на адрес http://winmtr.sf.net .

 

Това е отличен софт, който ползва едновремено PING & TRACEROUTE като праща ICMP пакети до хостовете за да се установят проблеми по тресата. С него може да разберете дали и до колко връзката ви е ОК и ако има проблем от къде идва той.

 

И така по темата. ДСС са черепи. защото ПИНГ-а идва от тях.

 

cherepi1nr1.jpg

 

На този тест до yahoo.com се вижда, как още от рутерите на ДСС пинга започва средно с 158. Друго, става ясно, как външния им провайдер tiscali.net губи пакети. Почти за всеки един външен сайт, пакетите се губят точно на това място.

 

cherepi2hb5.jpg

 

При тест към dcc.bg отново се вижда огромния лаг/пинг в собствената им мрежа.

 

cherepi4mw8.jpg

 

Тест към google.com. Отново се забелязва висок пинг още от мрежата на ДСС и загубата на пакети в международния им доставчик tiscali.net.

 

Общо взете нищо ново под слънцето. Явен проблем на ДСС бавните скорости с които отразяват проблеми. Това вече 13,14ти ден...

 

Можете да си свалите този софт и да си тествате връзката. Хубаво ще е да може да сравним и тестове направени от юзъри на други ISPта.

Link to comment
Share on other sites

А ти сигурен ли си че си наш клиент? Защото тарифа 30лв няма :) Ако найстина имаш подобни проблеми, и си при нас :) звънни един тел да дойдат техници да видят къде е проблема.

За filesfront несъм го ползвал никога, сега ще видя при мен как стоят нещата.А за пинг-а е възможно поради натовареността на трасето вечер.Но скоро няма да го има и този проблем.

Звънни един тел. да ти имаме кординатите за да проверим ( само с бит-а ли имаш този проблем? Евентуално виж някой др торент клиент или реинстал този )

 

Благодаря, пратих Пею!

Link to comment
Share on other sites

Не ми се чете цялата тема, за да разбера, дали при преминаване на модема от USB към Lan, трябва да се обаждам, да давам мак адреса на подръжката или няма нужда, че "високо квалифицираните" специалисти не могли да намерят вградената ланка на дъното (знаех си аз, че не трябва да ги оставям на жената, че ще се осерат нещо, но както и да е). И до колко часа е съпорта, че аз по-рано от 19:00 не се прибирам, а едва ли са от 7:30? Благодаря предварително!

Link to comment
Share on other sites

Ей, ДСС взеха, че увеличиха ъплоуда. Вече наистина е 1:1, защото гледам по едно време сийдвам торент с 180к

 

Ето и тест:

195571275.png 195572253.png

 

Като гледам и даунстрийма са ми оправили, вече достигам 1.5мбита, не както преди 1.4.

 

Нещо хубаво след дълго мизерстване.

Link to comment
Share on other sites

Не ми се чете цялата тема, за да разбера, дали при преминаване на модема от USB към Lan, трябва да се обаждам, да давам мак адреса на подръжката или няма нужда, че "високо квалифицираните" специалисти не могли да намерят вградената ланка на дъното (знаех си аз, че не трябва да ги оставям на жената, че ще се осерат нещо, но както и да е). И до колко часа е съпорта, че аз по-рано от 19:00 не се прибирам, а едва ли са от 7:30? Благодаря предварително!

 

Няма нужда да даваш MAC адреса.Съпорта е 24ч.

Link to comment
Share on other sites

нз за ъпа

ама никакво подобрение с пинга през нощта ...

даже става по-лошо - 300!!!!!!!!!!!!!!! към бг!!

 

аре мамка му стара кво става?!!!

При мен пинга е идеален. 30 бг 150 инт.

 

Нещо нета е по-добре от днес. Като са върнах модема са беше реснал сам и нета в момента е ултра доволен.

Link to comment
Share on other sites

Няма нужда да даваш MAC адреса.Съпорта е 24ч.

Е как да няма нужда ? Сървъра точно по това разпознава юзърите - не по мак-а на модема, а по мак-а на ЛАН картата. Все пак съм им абонат от 5 години и съм им научил сичките бози на ДСС-то. Достатъчно е просто да се обадиш и да кажеш така и така искам през ЛАН карта с еди кой си мак.

 

П.С.: Като се прибера вкъщи ще пусна спийдтеста и ще кача да видите феноменалните скорости, които получаваме в Асеновград, който всъщност е началото на ДСС.

Link to comment
Share on other sites

Все пак съм им абонат от 5 години и съм им научил сичките бози на ДСС-то. Достатъчно е просто да се обадиш и да кажеш така и така искам през ЛАН карта с еди кой си мак.

ми ти си абонат, а пък тоя човек работи там :) Ай сега да видим кой е по-информиран :D

Link to comment
Share on other sites

Тази вечер и аз забелязах подобрение... 2-то мега бита си ги държеше с горе-долу добър пинг, като за пиков час. Сега през нощта скоростите скачат до небето... дано тенденцията се задържи и за напред....

 

Ето малко тестове:

 

195741203pa1.png 195742092lv9.png 195742578bo8.png

 

32061375kj9.th.jpg 95301927vg0.th.jpg

Edited by MBlaST
Link to comment
Share on other sites

195812054.png

 

Нещо го направиха тоя нет.

 

Най-гот ми е когато сийдвам със 180к и въобще не афектира даунлоуда. Снощи и пинга беше идеален.

 

EDIT:

Сега си пуснах торент, свалям със 600+к

Edited by blame
Link to comment
Share on other sites

Приказката продължава..... :P

 

тест от преди 2-3 мин.

 

195825557.png 195825642.png

 

Прави ми впечатление тези "Happy Hours" са до към 12ч. Направи тест след 12 когато трябва да са нормални скоростите да видим какво показва.

Ти си на 25лв нали?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...