Jump to content
BulForum.com

DCC


Recommended Posts

  • Replies 4.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Я някой да си даде:

 

Signal To Noise Ratio 29.4 dB

 

( на 192.168.100.1 )

 

че нещо тоя сигнал май е в г*за...

 

Сега гледам, че го дават: Signal/Noise Ratio (>30dB) което ще рече, че не е толкова зле...

Edited by exabyte
Link to comment
Share on other sites

DownStream от -3 до +9 -Upstream от 39 до 50 е в нормите.При теб явно има нещо оплескано.

 

Ти говориш за Power Level-a предполагам.При мен е Downstream -3.1 dBmV и Upstream 51.2 dBmV

 

П.С. Сега след един "заводски" рестарт, дърпам торенти с 1,5MB , но на speedtest-а издиша отново...

 

1658124393.png

Edited by exabyte
Link to comment
Share on other sites

Пробва ли да спреш антивирусни и всякакви други програми, които имат връзка с трафика и нета като цяло?

Сигналът е нисък, но няма как да разкача при такива параметри. През какъв TAP ти минава сигнала преди модема? Ако имаш нещо от сорта на 8db, просто го махни и ще се нормализира, ако не ги викни да си оправят нещата. Явно са коригирали заради застудяванията, но са се престарали.

Доколкото знам down трябва да е от -15 до +15, up от 40 до 53, а SNR над 30.

При мен на Близу правиха корекция миналата седмица и сега е леко висок, но няма проблеми - down 19db, up 40, SNR 39,9, като съм с TAP 15db, а преди него е усилвателя. Ако сложа 20, ще заспи, но не наблюдавам проблеми и не ми се човърка.

Ето тест от мен 1658761806.png

Скоростите трябва да са 15/3 и са си толкова.

Edited by Lucky Luciano
Link to comment
Share on other sites

Над 13 не е добре и може да прави парчета.То зависи и от 1000 неща де..

 

Пп при -15 прав изобщо няма да хване обратния,а и да го хване ще е трагедия.

Link to comment
Share on other sites

Ами и аз очаквах проблеми и в момента си правя експеримент, да видя дали наистина ще се скапе, но нейсе.

Иначе съм го свалял до -10 и си работи, натам не съм бутал, нямах с какво. Обратния на -54 разкача.

Link to comment
Share on other sites

Не знам на кои канали е нета на DCC, но определено не е само на един. При Близу са от 129 до 134 или от 699 до 731MHz или поне дотам съм засичал модема, но като се има предвид, че доста рядко сядам на този нет, може и друго да има. Обратния е на 3, 4 и 5 ти канал.

При теб, след като си постигаш скоростта, нещо друго шашка speedtest-a.

Link to comment
Share on other sites

постоянно започнаха да изчезват канал1 и бтв от първа и съответно втора позиция. това става на телевизор с цифров тунер. след време се появяват, но пак изчезват ... и е доста неудобно да ги търсиш на някакви канали от сорта на 307 и т.нат.

някой знае ли каква е причината?

Link to comment
Share on other sites

Да, DCC са пълни идиоти, които си играят с нервите ви. Каналите не изчезват, а си правят гимнастики с кодиране и декодиране, които явно не са с цел тест, а от идиотия. Правят си "тестове" от 6 месеца, като постоянно само разместват каналите из пакетите и наистина няма никакво обяснение, освен гореспоменатото от мен.

Edited by Lucky Luciano
Link to comment
Share on other sites

постоянно започнаха да изчезват канал1 и бтв от първа и съответно втора позиция. това става на телевизор с цифров тунер. след време се появяват, но пак изчезват ... и е доста неудобно да ги търсиш на някакви канали от сорта на 307 и т.нат.

някой знае ли каква е причината?

изключи си отметката за шпостоянно пресканиране , на мен така или ми ги заменяше с минусовите или нищо нямаше , изключваш я и пресканираш и нямаш грижи

Link to comment
Share on other sites

Не знам на кои канали е нета на DCC, но определено не е само на един. При Близу са от 129 до 134 или от 699 до 731MHz или поне дотам съм засичал модема, но като се има предвид, че доста рядко сядам на този нет, може и друго да има. Обратния е на 3, 4 и 5 ти канал.

При теб, след като си постигаш скоростта, нещо друго шашка speedtest-a.

 

Постигам ги, но мн мн рядко и то за няколко минути.Страници ми зарежда пак по няколко минути.

Утре ще идват, та да видим какво ще кажат.

Link to comment
Share on other sites

изключи си отметката за шпостоянно пресканиране , на мен така или ми ги заменяше с минусовите или нищо нямаше , изключваш я и пресканираш и нямаш грижи

изключил съм я и пак същото.

Link to comment
Share on other sites

тоя телефон на поддръжката някой успявал ли е да се свърже? ... не мога да разбера как така ще кодирват канал1 и бтв, а програми като hbo, cinemax, tv+, film+ ще могат да се гледат безпроблемно дори и без декодер. :unsure:

Link to comment
Share on other sites

тоя телефон на поддръжката някой успявал ли е да се свърже? ... не мога да разбера как така ще кодирват канал1 и бтв, а програми като hbo, cinemax, tv+, film+ ще могат да се гледат безпроблемно дори и без декодер. :unsure:

 

Аз звънях 2,3 пъти на 070019933 и всеки път ми вдигаше някой от съпорта ( единия път беше към 23ч ).

Link to comment
Share on other sites

успях да се свържа и ми казаха, че от тяхна страна всичко е наред ... обаче не само аз съм с такъв проблем(питах 1-2 приятели, които на телевизори с цифров тунер също нямат бнт и бтв от 4-5 дни).

Link to comment
Share on other sites

Някой, който има техен приемник и плаща, да каже дали има BNT1 и останалите канали или за всички са ги спрели.

Мисля, че избирателно ги кодират и то умишлено тези канали, защото са най-гледаните. От друга страна са толкова нагли, че по ПОТВ им върви реклама, в която се обяснява как за 18лв. на месец получаваш цифрова с безплатни HBO, Cinemax и спортни /;)/ канали, като може и на 2 ТВ безплатно аналогова ТВ. Чудя се Булсатци и Сателайт БГ къде блеят?

Link to comment
Share on other sites

И да блеят и да не блеят, нищо не могат да направят. Това пиратстване е от септември миналата година, но за една атрофирала държава може и пет да не достигнат...

Link to comment
Share on other sites

Заблуждаваш се, това пиратстване е откакто има DCC. За да предложат такава цена, няма как да плащат за всичко. И преди беше така и сега е така, но не е там въпросът.

Имаше идея Булсат да направят нещо по въпроса с пиратещите ги оператори и не знам докъде я докараха към момента, но ще си покаже.

Link to comment
Share on other sites

Заблуждаваш се, това пиратстване е откакто има DCC. За да предложат такава цена, няма как да плащат за всичко. И преди беше така и сега е така, но не е там въпросът.

Имаше идея Булсат да направят нещо по въпроса с пиратещите ги оператори и не знам докъде я докараха към момента, но ще си покаже.

 

Струва ми се, че ще остане само идеята.Гологановия заграби цяла телевизия, вие за някакви си два канала го правите на въпрос :D

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...