Jump to content
BulForum.com

Дайте съвет за интернет доставчик в Пд


Recommended Posts

Интернета на Coolbox e FTTH, а на n3 е FTTB, така че и на двата доставчика интернета е през оптика. Вече на повечето доставчици нета е през оптика, въпросът е от оптичния кабел до дома ти какво става :pirate

Резервирано ли е навсякъде захранването на активното оборудване, което N3 използва в сградите?

При положение, че имам UPS и токът спре, ще продължавам ли да имам интернет, както е в момента с Cooolbox или ще има да си чакам . . .

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 972
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Резервирано ли е навсякъде захранването на активното оборудване, което N3 използва в сградите?

При положение, че имам UPS и токът спре, ще продължавам ли да имам интернет, както е в момента с Cooolbox или ще има да си чакам . . .

Питай в темата на n3 или прати ЛС на furiozo, понеже до сега не ми се е случвала подобна ситуация :)

Link to comment
Share on other sites

Интернета на Coolbox e FTTH, а на n3 е FTTB, така че и на двата доставчика интернета е през оптика. Вече на повечето доставчици нета е през оптика, въпросът е от оптичния кабел до дома ти какво става :pirate

 

И като е до Building-a няма разлика ли?Te EMI-тата хич не им таковат таковата :)

 

Аз си направих майтап за бъдещия спор и той взе че започна да се формира -_-

 

Е то така се ражда истината, иначе какъв е смисъла на форума :P

Edited by pcworm
Link to comment
Share on other sites

Не, не виждам разлика, моля те кажи ми каква е?

 

Написал съм де.Прочети второто от двете ми изречения :) Ситуацията е малко като със загубите при водата.До квартала пристига с примерно 20% загуба, а до апартамента с 40-50%

 

П.С. Освен ако не ми кажеш, че ползват поне FTP кабел, и го крипват правилно, както и слагат правилните RJ-45-ци.

Ако е така, евала! :punk

Edited by pcworm
Link to comment
Share on other sites

Не знам кое как е свързано или пък какви кабели използват, но като сравня тестове пускани в темата на Coolbox с моите резултати пинг-а в най-лошия случай ми е равен на вашия :laughing:

 

и да кажа, че спирам да водя наистина безсмисления спор :>

Edited by Stenli
Link to comment
Share on other sites

Не знам кое как е свързано или пък какви кабели използват, но като сравня тестове пускани в темата на Coolbox с моите резултати пинг-а в най-лошия случай ми е равен на вашия :laughing:. . .

Какви скорости при локален трафик постигаш?

Link to comment
Share on other sites

и да кажа, че спирам да водя наистина безсмисления спор :>

 

Не е спор а пишкомерене. И все ми е тая дали съм щял да имам 30, 40 или 80мбита локална свързаност след като връзката с американските сървъри с които работя рядко е над 4-5мбита а това е горе-долу скоростта която имат и мойте хора там само дето закъснението им е много по-малко (щото сървъра им е съвсем близко географски).

 

Всичко е до стабилност а практиката показа че Langame на които не знам докъде им е оптиката (щото не помня какво ми е говорил Ангел), са доста стабилни и ми правеха по-малко проблеми от ADSL-a (който ужким е изграден баш как си трЕбе... ма ужким).

 

Вече няколко години съм им клиент и съм много доволен. Сега се чудя кой да пусна като 2ри нет и май cooolbox-a нямат покритие при нас затова ще пусна N3 тези дни колкото и да се дърпат :lol:

Link to comment
Share on other sites

Трябва ми съвет за интернет доставчик в т.н. Съдийски квартал (става въпрос за 300-400 метра след кръстовището на бул. "6-ти септември " и бул. "Цар Борис" по посока на 6-ти септември).

Видях, че N3 нямат покритие, coolbox са залепени точно до кръстовището, за гигабит и angelsoft не съм гледал. Ако живеете там или имате познати, моля споделете кой е най-добрият избор на доставчик.

 

 

65532432.jpg

Link to comment
Share on other sites

Районът, който си оградил, няма нищо общо със Съдийския квартал :confused В района, отбелязан на картата мисля, че има Coolbox. Дай поне точно име на улица ;)

Edited by Lucky Luciano
Link to comment
Share on other sites

Районът, който си оградил, няма нищо общо със Съдийския квартал :confused В района, отбелязан на картата мисля, че има Coolbox. Дай поне точно име на улица ;)

Грешно подадена информация... адресът е бул. 6-ти септември 212

Link to comment
Share on other sites

Там май и Куулбокс и Ангелсофт (нетгруп) ги има...

Да, има ги, преди малко звънях. Сега остава въпроса към кого да се върже там моя човек :).

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Ще си сменям интернет доставчика и прочетах няколко страници назад в тази тема,за да си изградя мнение за всеки един доставчик.Прави ми впечатление че всички хвалят coolbox,наистина ли той е най-добрър за сега.Гледам най-ефтината тарифа-20 лева,остана ми добро впечатление и за визио пак тарифа за 20 лева и сега трябва да избирам между тях.Гледам че на coolbox скороста за български и международен е 20мегабита,а на визио българския е 100мегабита.Предложете ми кой да избера,на coolbox интернета гледам че е оптичен(нямам си представа какво означава това) и той ли е по лан кабел?

Link to comment
Share on other sites

Към края на месеца смятам да се разделям с ГГБИТ,че вече ми писна.Живея в Тракия Бл.3 гледам във входа,че има кутии на DCC и N3.Ще съм благодарен,ако помогнете да направа правилния избор на интернет доставчик.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...