Jump to content
BulForum.com

Дайте съвет за интернет доставчик в Пд


Recommended Posts

  • 2 months later...
  • Replies 972
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Така, осигурих си квартира. Сега идва въпроса и за нещото без което не мога - интернет. Четох доста, но единствено видях, че съм в района на Coolbox - ул. Борис Шивачев се намирам. Знаете ли дали има други фирми в околноста, кои и какво ви е мнението за тях :)) За coolbox прочетох хубави неща, а и пускат директно ftth. Благодаря предварително за отворите :).

Link to comment
Share on other sites

Окей - Coolbox ще е. Последното питане е - може ли да се върже wireless router към кабела, който ще пуснат или трябва да се заплаща за доп. устройство? :blush:

Link to comment
Share on other sites

Окей - Coolbox ще е. Последното питане е - може ли да се върже wireless router към кабела, който ще пуснат или трябва да се заплаща за доп. устройство? :blush:
Може. Няма такси за допълнително устройство.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Търся интернет за сървър хостинг.

 

За сега съм се спрял на LanGame 70mbit/s - 35лв. (дали са реални)

или

Coolbox - 40mbit/s - 41 лв

 

за нетгруп и н3 не съм видял нищо, защото няма инфо в сайтовете им.

 

 

Предложете хубав и надежен интернет

Link to comment
Share on other sites

Търся интернет за сървър хостинг.

 

За сега съм се спрял на LanGame 70mbit/s - 35лв. (дали са реални)

или

Coolbox - 40mbit/s - 41 лв

 

за нетгруп и н3 не съм видял нищо, защото няма инфо в сайтовете им.

 

 

Предложете хубав и надежен интернет

Или Нетгруп, или Лангейм е покритието при теб. Не се преплитат, защото не са конкуренция. В сайта на н3 има всичко необходимо http://www.entry.bg/default.aspx?pageid=518

Другото, което е, че ентри и куулбокс се разминават като покритие за сега.

Тъй че в крайна сметка излиза, че можеш да избираш между 2 най-много. На лангейм ъплоуда е около 2МБ бг-то.

Куулбокса е с оптика, така че той е по-добрия вариант. Дали имат покритие при теб сам трябва да видиш.

Link to comment
Share on other sites

Или Нетгруп, или Лангейм е покритието при теб. Не се преплитат, защото не са конкуренция. В сайта на н3 има всичко необходимо http://www.entry.bg/default.aspx?pageid=518

Другото, което е, че ентри и куулбокс се разминават като покритие за сега.

Тъй че в крайна сметка излиза, че можеш да избираш между 2 най-много. На лангейм ъплоуда е около 2МБ бг-то.

Куулбокса е с оптика, така че той е по-добрия вариант. Дали имат покритие при теб сам трябва да видиш.

 

нямат, трябва да пусна заявка и ще имам, самоче там мегабитовете(mbit/s) са по-малко : около 30 максимум.. едвали ще стигнат. Лангейм-а е 70, но едвали са реални и затова питам :)

Edited by mita6ky
Link to comment
Share on other sites

Аз съм бил на 70 мбитовата тарифа и мога да ти кажа че се стигат, дори почти се стигат и в европа, но проблема е в стабилността на нета.Ако ще правиш хостинг сървър не ти препоръчвам нетгроуп.

 

П.п. Най-добре ще е коолбокс, ако не си в покритието им пускаи ентри.

Link to comment
Share on other sites

самоче там мегабитовете(mbit/s) са по-малко : около 30 максимум.. едвали ще стигнат.

 

За кое да не стигнат бе душичке? Ти 30 мбита знаеш ли колко са? И докъде ги искаш тези 30 мбита? Щото до американски сървъри просто забрави че ще ги получиш на който и да е доставчик (поне не винаги да не кажа че ако ги има ще е по изключение)

 

До България ще ги имаш, или поне до някои доставчици но как ще ги ползваш освен за торенти не ми е ясно... а торентите дали ще са на 30мбита или на 100 мбита разликата няма да е чак толкова съществена (верно 3 пъти но зависи от филма зависи и от друго а 3, 5 или 10 минути за сваляне не е голяма разликата... поне според мен. Докато се изпикаеш, сипеш си колата/кафето/квото там и филма се свалил...

Link to comment
Share on other sites

. . . самоче там мегабитовете(mbit/s) са по-малко : около 30 максимум.. едвали ще стигнат.

Ако смяташ да конкурираш YouTube и Vbox7, определено няма да стигнат.

ITD (Cooolbox) има отлична свързаност към повечето български ISP-та, затова можеш спокойно да приемеш, че bg-трафикът ти ще е 100 mb/s симетричен.

Тарифата, на която се спреш, ще окаже влияние единствено на скоростта на външния трафик.

Стабилността на връзката е повече от перфектна. Към това добави и истинска 24/7 поддръжка.

EDIT: Пропуснах да добавя ниската латентност и много висока независимост от неблагоприятни външни условия.

 

При наличие на достатъчен брой пиъри, торент-трафикът е доста добро мерило за капацитета на връзката.

Ето как стоят нещата при Cooolbox на най-ниската тарифа:

- през чужди трекери

te3HJ.jpg aWaHA.jpg aWuEJ.jpg tgQiJ.jpg

- през български трекер

yiKlS.jpg

По-добро от това - само на гигабитова връзка, а такава май само Cooolbox предлагат официално.

Edited by plameni
Link to comment
Share on other sites

зависи какво ще хостваш и за кого :) При всички положения оптиката е най-добрия вариант.Ако ИТД нямат покритие в район-а ти или скоро няма да имат, може да питаш ДСС.Принципно те имат вече кажи-речи на всякъде, но оптиката им като покритие, се разпростира с малко по-бавни темпове.

Link to comment
Share on other sites

Cooolbox или Entry (нямат никъде препокриване в покритието)... Ако случайно и 2те фирми нямат при теб, виж DCC ОПТИКАТА.Пък ако и тва не става вече всичко друго е компромис или откъм стабилност или откъм скорост и трябва сам да си решиш кое ти е по важно.

 

offtopic:

Абе ся като се замисля,представяте ли си кви скандали ще станат пак във форума като в един момент покритието на n3 и cooolbox-а се засече някъде:D Ще има пак мерене на ***** :D

Edited by Evil_Hacker
Link to comment
Share on other sites

offtopic:

Абе ся като се замисля,представяте ли си кви скандали ще станат пак във форума като в един момент покритието на n3 и cooolbox-а се засече някъде:D Ще има пак мерене на ***** :D

 

че то какво има да се мери, като едните предлагат лан и интернет през кабелен модем, а другите само оптика? :) все едно да мериш: салам VS луканка ;)

Link to comment
Share on other sites

Благодаря ви за информацията ще е куулбокс, най изгодно ми излиза за плана: интернет + телефон (40mbit/s - 42 лв), но телефона не ме устройва... смисъл не ми трябва телефон ако може по някакъв начин.. дзз. Иначе има планове и без телефон и ТВ, които не са изгодни например: (30mbit/s) за 45 лв или 40mbit/s за 99 лв?!

Link to comment
Share on other sites

Благодаря ви за информацията ще е куулбокс, най изгодно ми излиза за плана: интернет + телефон (40mbit/s - 42 лв), но телефона не ме устройва... смисъл не ми трябва телефон ако може по някакъв начин.. дзз. Иначе има планове и без телефон и ТВ, които не са изгодни например: (30mbit/s) за 45 лв или 40mbit/s за 99 лв?!

 

може бе :) не мушкааш кабелЪ на телефона и караш без телефон.то така или иначе го плащаш, що па да го ползваш :blink: да звъниш на потенциалните си хостинг клиенти :tongue

То всеки иска: "Хем душата в рая, хем и к*** до края" :laughing: ама не стаа.

 

П.С. като гледам постовете отностно делемата ти, май само си чешеш пръстите ама квото е.

Edited by pcworm
Link to comment
Share on other sites

може бе :) не мушкааш кабелЪ на телефона и караш без телефон.то така или иначе го плащаш, що па да го ползваш :blink: да звъниш на потенциалните си хостинг клиенти :tongue

То всеки иска: "Хем душата в рая, хем и к*** до края" :laughing: ама не стаа.

 

П.С. като гледам постовете отностно делемата ти, май само си чешеш пръстите ама квото е.

 

мне не си ги чеша, а искам да избера най-доброто. Не искам да си въжра нет и след 1 месец да прекратя договора сеш се.. (щото не ми стигало или съпорта бил ужасен) Нищо де благодаря на всички ви лек ден

Link to comment
Share on other sites

Благодаря ви за информацията ще е куулбокс, най изгодно ми излиза за плана: интернет + телефон (40mbit/s - 42 лв)

Спор няма.

Хем е изгодно, хем тарикатско . . . хостинг-сървър на тарифата за домашни клиенти . . .

Ако ще пускаш безплатен хостинг - евала. . . Направо ме пиши в списъка!

 

но телефона не ме устройва...

чак взе да става малко нагло, ама карай . . на кой му пука

Link to comment
Share on other sites

че то какво има да се мери, като едните предлагат лан и интернет през кабелен модем, а другите само оптика? :) все едно да мериш: салам VS луканка ;)

Няма да се учуда ако някъде има и тема за спор за салам или луканка >.<

Link to comment
Share on other sites

Хем е изгодно, хем тарикатско . . . хостинг-сървър на тарифата за домашни клиенти . . .

 

Да обяснявам ли колко е несериозно да се прави хостинг в домашни условия или на всички им е ясно? :)

Link to comment
Share on other sites

Да обяснявам ли колко е несериозно да се прави хостинг в домашни условия или на всички им е ясно? :)

Предполагам, че го обясняваш на mita6ky . . .

Когато поспечели малко от първите клиенти, ще мине на бизнес-тарифа . . .

Link to comment
Share on other sites

Предполагам, че го обясняваш на mita6ky . . .

 

Ми по принцип говорех, аз така и не разбрах той какво ще прави с тоя интернет че 30mbps са му малко.

 

Когато поспечели малко от първите клиенти, ще мине на бизнес-тарифа . . .

 

Интернета е много малка част от hostingа. UPS-и, ракове, сървъри (мда, в множествено число), архиви, администрация на мрежата. Въобще не е "ръгаме кабела е един компютър и почваме с хостинга".

Link to comment
Share on other sites

че то какво има да се мери, като едните предлагат лан и интернет през кабелен модем, а другите само оптика? :) все едно да мериш: салам VS луканка ;)

Интернета на Coolbox e FTTH, а на n3 е FTTB, така че и на двата доставчика интернета е през оптика. Вече на повечето доставчици нета е през оптика, въпросът е от оптичния кабел до дома ти какво става :pirate

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...