Jump to content
BulForum.com

Стига с тоя "overclock" - IT'S MODDING TIME!


Recommended Posts

@MazataBG - Решението на проблема ти е непрозвачно плекси(за не повече от левче), което се залепва за кутията с топло лепило, а преди това се изрязва дупката за вентилатора. По този начин ще можеш да центрираш вентилатора максимално, с цел красота.

Един съвет, ако се спреш на моето предложение: Купи по-голямо парче плекси и най-напред направи дупката за вентилатора. След това без проблем се монтира на мястото ;)

 

@Mad^Jack - На теб май въобще не ти трябва дъно, ами по-голяма кутия за видео-картата :punk Ти въобще ли не възнамеряваш да използваш някой от PCI слотовете, освен вече заетия? :tongue

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 857
  • Created
  • Last Reply
@Mad^Jack - На теб май въобще не ти трябва дъно, ами по-голяма кутия за видео-картата :punk Ти въобще ли не възнамеряваш да използваш някой от PCI слотовете, освен вече заетия? :tongue

 

XAxXAAXaxAxXaxAxXa. :D Ами по-принцип не ми трябват повече слотове. :) Но реших да си сложа бокс вентилатора и така ще се освободи още 1 слот.А и този съм го лепил със секундно лепило за радиатора :lol: та малко бучи от време на време... Днес ако ми се занимава ще го сменя и ще сложа малко лампички и ще дам снимки. :)

Link to comment
Share on other sites

ЕТО малко за вдъхновение на маняците, особенно за феновете на DOOM 3  :D

Това е много старо и вече беше помествано тук... :P Ето ти друго подобно:

moddd_05.jpg

 

А тези направо удрят десятката :punk :

компютър в туба за бензин

компютър в микровълнова печка

компютър в скенер

компютър - куфар

матрицата

 

П.П. Тъй като отдавна не съм следил темата да бъда извинен ако вече са помествани. :)

Link to comment
Share on other sites

Следващото трябва да се води ЛП 4 :P Ето доказателствата:

 

ЛП1-Организатори @JIS и @Shade 24-25 Април 2004г.

ЛП2-Организатори @JIS и @Shade 27-28 Ноември 2004г.

ЛП3-Организатори @shadowhand и @akeyzerr 23 - 24 април 2005г. със голямата помощ отново на @JIS и @Shade

 

Значи това което идва е ЛП4 :P Като се има предвид че черпя информация от източника ЛП4 ще е Октомври месец и организатори най-вероятно ще са @shadowhand и @Shade(поне с тях съм разговарял по този въпрос) :)

Link to comment
Share on other sites

начи пичове имам един въпрос нали на дъното има изход за фанче на котията възможно ли е да му вържа 3 вместо 1 то е възможно ама да не изпуши нещо?

Link to comment
Share on other sites

Е защо просто не си вземеш ток от някой молекс?

Може да вържеш 3, ама няма как да отчиташ оборотите и на трите.

Link to comment
Share on other sites

Е защо просто не си вземеш ток от някой молекс?

Може да вържеш 3, ама няма как да отчиташ оборотите и на трите.

няма свободен молекс

иначе за оборотити те не са ми нужни да ги отчитам

Link to comment
Share on other sites

Е запои 2 жици за 12V и за заземяването при молекса. Какъв е проблемът? Аз така съм си вързал неонката. Друг е въпросът, че кабелите за молексите съм си ги сменял и съм си правил молексите :) (човек ако не се изфука малко .. :P )

Link to comment
Share on other sites

начи пичове имам един въпрос нали на дъното има изход за фанче на котията възможно ли е да му вържа 3 вместо 1 то е възможно ама да не изпуши нещо?

 

Ми то може и от другаде. Има едни разклонителчета, които разклоняват ония 12 волтови 4 пинови конектори на 2 по 12 волта и 2 по 5 волта и оттам. Иначе мисля, че няма проблем и от дъното. Аз съм сложил на кутията и се хранеха преди от дъното. Но е добре да прочетеш в книжката му (на дъното) какво натоварване държи.

 

Забрави да споменеш че върват само в комплект с Залман ВФ700.

 

Е па Залман да не си ги правят сами...и те ги взимат отнякъде пък и не им е патент. Не може никъде да не се продават

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Eто още от мен :) Почти е завършено.Остава само да закрепя лазерите и да поръчм някакво управление. Ще го видите готово на ЛП4 ;)

 

Имам и въперос.Мога ли да речем 2 тонколни 0.5 вата,8ома (или 1 ват...),от тези дето са захванати за кутията на пц-то, да ги вържа директно към звуковата карта без допълнителен усилвател?Понеже не съм мн навътре в материяла моля някой да ме светне по въпроса :wacko:

 

EDIT:sry за кофит качеството на клипа :bgrin:

Link to comment
Share on other sites

...

Имам и въперос.Мога ли да речем 2 тонколни 0.5 вата,8ома (или 1 ват...),от тези дето са захванати за кутията на пц-то, да ги вържа директно към звуковата карта без допълнителен усилвател?Понеже не съм мн навътре в материяла моля някой да ме светне по въпроса  :wacko:

...

 

Че може - може, но смисъл - никакъв.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Се ще му измисля някакъв смисъл. А случайно да знаеш колко вата на канал пуска звуковата карта?

Еееее копеле ти кво смяташ да правиш ве ? Дискотека ли ?!? :lol: Стига , че :wacko: остави поне малко шансове на конкуренцията (демек мен :D ) Предполагам ще ходиш на лан партито ...... :confused :blink: :lol: Еми ще се видим там ;) :punk PeAcE ! и ако някой може да ми предложи няква идейка кво мога направа ОЩЕ с мойта кутийка .... А ве MAD начи имам тука едно пликче сини диоди , обаче къде треа ги вържа , че не съм много наясно .... предполагам към Жълтия и Черния кабел на захранването , обаче кви съпротивления ша ми треат :confused Айде помогни малко на конкоренцията да не ти е скучно :lol:

ЕДИТ:ХАХахахахахха поне МОЖЕ БИ ще взема 1 во място за най-добре модната мишка (която ми направи ти ХАХАХ ) бтв тя вече не свети :confused Треа да я отвора ама изгаснаха сичките диоди само червения оригиналния и свети :lol:

Link to comment
Share on other sites

Еееее копеле ти кво смяташ да правиш ве ? Дискотека ли ?!? :lol: Стига , че :wacko: остави поне малко шансове на конкуренцията (демек мен :D ) Предполагам ще ходиш на лан партито ...... :confused :blink: :lol: Еми ще се видим там ;) :punk PeAcE ! и ако някой може да ми предложи няква идейка кво мога направа ОЩЕ с мойта кутийка .... А ве MAD начи имам тука едно пликче сини диоди , обаче къде треа ги вържа , че не съм много наясно .... предполагам към Жълтия и Черния кабел на захранването , обаче кви съпротивления ша ми треат :confused Айде помогни малко на конкоренцията да не ти е скучно :lol:

ЕДИТ:ХАХахахахахха поне МОЖЕ БИ ще взема 1 во място за най-добре модната мишка (която ми направи ти ХАХАХ ) бтв тя вече не свети :confused Треа да я отвора ама изгаснаха сичките диоди само червения оригиналния и свети :lol:

Значи едно по едно :)

1.Ще ходя на ЛП

2.Ами за твоята кутия.. нз... измисли нещо извратено и го ръгни там... :bgrin:

3.Изчети това или някой учебник по физика 8 или 9-ти клас (раздела за тоците :) ) Калкулатор за съпротивленията. От захранването може да вземеш 5В(червен и черен) 12В(жълт и черен) и 7В (жълт и червен), но за 7В не съм сигурен кое беше + и кое - . Друго нещо повечето диоди работят на 20милиАмпера(0.02Ампера) и в каклулатора го смятай така.Също червени,зелени,оранжеви,жълти диоди работят на 2 волта, сини и бели на 4-4.5 волта. Да не се чудиш как става смятането на съпротивленията за диоди по следния начин е.Пример: 4 сини диода вързани успоредно към 12В

I=I1+I2+I3+I4=0.02+0.02+0.02+0.02=0.08A

U=U(на захранването) - U(работно напрежение на диодите)=12-4=8В

по закона на Ом I=U/R => R=U/I ; R=8/0.08=100ома съпротивление. След това трябва да сметнеш мощността P на съпротивлението. P=I*U P=8*0.08=0.64Вата ( но е по-добре някое с по голяма стойност ~1Ват)Ако вземеш с по-малка ще грее много и евентуално ще стане фал... :bgrin: Това е основния принцип(малко по различно е при последователно вързване), но ползвай калкулатора :)

5.За мишока... Няма да можеш да се оправиш сам(кабелите са мн преплетени и мишката се отваря г/д 1 сантиметър...).По-добре го дай пак да го стегна(ако се наложи да сменя нещо).Най-вероятно се е прекъснал кабел...

Поздрваи. :)

 

Едит: Дано ме пуснат на ЛП,че нали не трябва да се носят тонколони... :bgrin:

Едит2:Основни формули и принципи:

Последователно свързване:

U=U1+U2....

I=I1=I2...

R=R1+R2...

Успоредно свързване:

U=U1=U2...

I=I1+I2...

1/R=1/R1+1/R2+1/R3

Закон на Ом:

I=U/R

Mощност на тока:

P=I*U

и последно(при смятане на съпротиление с диоди):

U=U(захранване)-U(диоди)

 

Еми това е.За друго не се сещам. :)

Link to comment
Share on other sites

Уфффффф нищо не разбрах от твойте схеми и др. , така че просто ми кажи как да свържа 2 сини диода да ми светят кво да купа (съпртотивление КАКВО? ) , къде да го ръгна него предполагам между кабелите на захранвенето (КОИ) и диодите ... :confused :D 10х предварително

Link to comment
Share on other sites

Уфффффф нищо не разбрах от твойте схеми и др. , така че просто ми кажи как да свържа 2 сини диода да ми светят кво да купа (съпртотивление КАКВО? ) , къде да го ръгна него предполагам между кабелите на захранвенето (КОИ) и диодите ... :confused :D 10х предварително

 

Трябват ти резистори по 1ком (кило ом) връзваш ги на +а на диода и връзваш към жълтия и черния кабел на захранването. Мисля че бяха под 10 ст. тея резистори последно като зимах мисля бяха 7 ст. но не съм много сигорен на всеки диод слагай по 1 такъв. :blushing: Успех дано да ме разбереш правилно. :P

Link to comment
Share on other sites

начи пичове имам един въпрос нали на дъното има изход за фанче на котията възможно ли е да му вържа 3 вместо 1 то е възможно ама да не изпуши нещо?

Не пробвай така щтото ще се прецака чипа управляващ вентилаторите на дъното. аз също пробвах да закача 3 но тоя чип испуши и сега взимам захранване от Molex-а.

Link to comment
Share on other sites

Не пробвай така щтото ще се прецака чипа управляващ вентилаторите на дъното. аз също пробвах да закача 3 но тоя чип испуши и сега взимам захранване от Molex-а.
Да аз от молексите намерих начин да зимам ток :) :punk
Link to comment
Share on other sites

На моето захранване има една буксичка с 4 пина , май е за допълнително захранване на някии видеокарти или процесори. Аз от там взимам захранване за вентилаторите,неонките и диодите. Има +5в, +12в и две маси.

Link to comment
Share on other sites

@bate_pesho, каде си изряза кутията така и какви пари взимат горе долу, че с 2-3 приятели от доста време търсим някой да ги нареже малко тея капаци?

 

А по темата тая от канал 3 много се радвам, че няма да я има :punk нищо лично, но много тъпи състезания правеше - Лан Парти и ядене на вафли :sick

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...