Jump to content
BulForum.com

Стига с тоя "overclock" - IT'S MODDING TIME!


Recommended Posts

  • Replies 857
  • Created
  • Last Reply

СТАНААА БРАТЯ.Сичко свети и работи,ама този петък у нас стана късо и ми изгърмя RAMA :cry :angry: :angry1 :( :cry :cry и сега немога да му си се радвам.Аз лично съчетах приятното с полезното.Вентилатор за 25лева светещ в червено и 4 диода вързани за вентилатора сини и стана мамата си чеса :punk .

 

П.П.Минута мълчание за верния ми 512MB Ram служещ ми вярно 3 години.Поклон пред чипа му :(

Link to comment
Share on other sites

sigurno e pisano niakade no niamam nervi da cheta 40 stranici i moje li niakoi da mi obiasni kak da si napravia 3 dioda primerno da svetiat s muzikata 1 bass 1mid 1 treble primerno i kade da gi zakrepa na niakoe 5"25 kapache spored men shte e dobre nishto ne razbiram taka che ako moje malko po podrobno mersi

sorry za latinicata

Link to comment
Share on other sites

sigurno e pisano niakade no niamam nervi da cheta 40 stranici i moje li niakoi da mi obiasni kak da si napravia 3 dioda primerno da svetiat s muzikata 1 bass 1mid 1 treble primerno i kade da gi zakrepa na niakoe 5"25 kapache spored men shte e dobre nishto ne razbiram taka che ako moje malko po podrobno mersi

sorry za latinicata

mi kato nqmash nervi da chetesh zakude si trugnal v toq svqt togava? Vsichko na toq svqt se uchi s chetene ...malko si nagal nqkoi da se muchi zaradi tvoq murzel ...

Link to comment
Share on other sites

mi kato nqmash nervi da chetesh zakude si trugnal v toq svqt togava? Vsichko na toq svqt se uchi s chetene ...malko si nagal nqkoi da se muchi zaradi tvoq murzel ...

Пък и около в рамките на 10 страници е обяснено поне 5 пъти това :angry:

Link to comment
Share on other sites

Да се похваля и аз направих едни модчета , ама не точно на РС-то, а на бюрото и на тонколоните и се получи доста добре.

На бюрото и монитора са 2 диода с сламка свързани към УСБ. А на колоните са по шест захранвани от адаптор. Имам снимки ама тъпия imageshacks неще да ъплоудне :angry1 :angry1 :angry1 . Ако някой знае някакъв сайт другаде да дране па да ги ъпна :D

Link to comment
Share on other sites

Някой мже ли да ми намери подобни снимки :

Monster%20Computer%20(Net%20Addiction).JPG

 

Важното е картинката да е на моднат компютър, така, че да се получи някакъв звяр или нещо страшно такова :)

Може и да са рисунки!

 

10x предварително!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Хора.Имам няколко въпросчета :) .Накой може ли да ми каже с какво по дяволите да си изрежа скапания плексиглас и ламарината на компа.За другия въпрос-от къде мога да си купя неон за компютър.Казаха ми,че по магазините продавали цели МОД комплекти :) .

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
Хора.Имам няколко въпросчета :) .Накой може ли да ми каже с какво по дяволите да си изрежа скапания плексиглас и ламарината на компа.За другия въпрос-от къде мога да си купя неон за компютър.Казаха ми,че по магазините продавали цели МОД комплекти :) .

НЕ ти трябват такива шитни, много са скъпи. Взимаш си светлодиоди от магазин за електроника (Квазер, Кузмов и т.н.), взимаш си резистори и един USB кабел и вече зависи от теб, ако разбираш малко от електроника ще се справиш. Става по-готино. :)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Вчера си купих ново вентилаторчи за кутията. Много е готино, най-хубавото е, че е тихо и си има молек, който се управлява от една врътка, отзад на кутията. Но проблема е, че като е тих, оборотите са по-малко и температурата висока. Пробвах с още един вентилатор, който да вкарва въздух, а другия изкарва, но въпреки това ефекта не е достатъчен.

Като си махна единия от двата капака и съм доволен, но не искам да ги махам :) Някой има ли съвет за оптимално разположение на фанове по кутията или пък трябва да мисля за рязане на кутията?

Link to comment
Share on other sites

Ами един отпред да вкарва въздух, един отгоре или отзад да изкарва, имай предвид че принципно топлия въздух отива на горе...

Link to comment
Share on other sites

Значи в момента съм с един отгоре, който изкарва топлия и пробавх с още един, който отзад вкарва въздуха. Не е достътъчно. Температурата на процесора гони 60C. Като махна единия страничен капак и изключа задния вентилатор процесора се държи на около 50C. Отред на кутията няма как да сложа вентилатор. Това е без клок.

Link to comment
Share on other sites

Значи в момента съм с един отгоре, който изкарва топлия и пробавх с още един, който отзад вкарва въздуха. Не е достътъчно. Температурата на процесора гони 60C. Като махна единия страничен капак и изключа задния вентилатор процесора се държи на около 50C. Отред на кутията няма как да сложа вентилатор. Това е без клок.

 

този който вкарва въздух трябва да е пред ХДД-то, закрепя се на предния панел /ламарина/

 

има не 1 и 2 теми по въпроса - разтърси се

Link to comment
Share on other sites

как така пред HHD-то, как да закрепя отпред на кутия, тя на нищо няма да прилича :confused А и флопито къде да го местя?!?

 

означава че трябва да свалиш целиа я преден пластмасов панел, който е на винтчета или със скоби.

След това ще си закрепиш вентилатора на определеното за това място /има си такова/ така че да вкарва въздух в кутията и след това си слагаш пластмасовия капак отново.

Link to comment
Share on other sites

Имаше една тема в която съм приложил снимка и ще видиш къде се пада отвора.Два под харда "вкарват",един 12см отзад изкарва и един на капака 80 изкарва.Това при мен е най-добрия резултат.В този случай машината е по-хладна с капак отколкото да го държа отворен.Особено при харда се наблюдава разлика от 10 градуса !

 

Ето я темата.

Link to comment
Share on other sites

Два под харда "вкарват",един 12см отзад изкарва и един на капака 80 изкарва.

10x пак ме спасяваш :) Утре ще отворя пак кутията да видя как точоно беше модела. Ама както го описваш ще трябва още 3 вентилатора да купувам :)

Link to comment
Share on other sites

понеже съм много зле в модинга ама други ден ми пристига DFI Lanparty UT и мноо му се кефя и искам да му сложа UV лапма в кутията да свети.. ще можете ли да ми кажете от къде мога да си намера такава лампа на 12в дето да си е включвам към захранването или ако трудно се намира а някой от модващите тук има излишна да ми продаде една

 

мИрси предварително

Link to comment
Share on other sites

Аз моята я купих от Кант компютърс преди много време ама не помня колко беше....И след година вярна работа сега свети само едната половина :) Виж в Ресет или Жар.

Link to comment
Share on other sites

Някой може ли да ми каже къде в Пловдив могат да ми изрежат кутията с лазер и колко ще струва :)

 

Извинявам се, но не ми се чете 2 дни толкова голяма тема :)

10х :)

 

А и съм намислил една идея, но незнам дали в тук се продават такива джаджи :)

Става въпрос за термометри, които са със сондички и се прикрепят навсякъде :)

Идеята ми е да си сложа 1 на процесора и 1 на харда и корпуса с дисплея да се изнесе на кутията и да показва колко градуса е :) Много по изгодно излиза според мен, защото ако си купиш фан контрол панел с дисплей ще ти излезне по скъпо, а за тия термометърчета разбрах, че са към 4-5лв.

Ето и снимка:

rz010_rm.jpg

 

10х :)

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...