Jump to content
BulForum.com

Стига с тоя "overclock" - IT'S MODDING TIME!


Recommended Posts

@bate_pesho, каде си изряза кутията така и какви пари взимат горе долу, че с 2-3 приятели от доста време търсим някой да ги нареже малко тея капаци?

 

А по темата тая от канал 3 много се радвам, че няма да я има :punk нищо лично, но много тъпи състезания правеше - Лан Парти и ядене на вафли :sick

Хммммм ми капака аз си го купих от един пич , пък който го беше купил от JAR .... там има готови изрязани и направени капаци с вент. с всичко .... цените им са към ~15 - 20 лв. :punk

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 857
  • Created
  • Last Reply

Доколкото си спомням имаха лазер в МГ-то и там режеха капаците в каквато си поискаш форма :)

Link to comment
Share on other sites

Доколкото си спомням имаха лазер в МГ-то и там режеха капаците в каквато си поискаш форма :)

Е да ама излиза супер дебело и супер много заигравка ...

1-во Треа си направиш чертеж на една програма и да го дадеш там на лазера тоя чертеж и те да ти изрежат капака за около незнам точно , но съм чувал към 15 лв.

2-ро Треа си купиш плуксиглас

3-то Трябва да го изрежеш , което ме слушайте ИЗОБЩО НЕ Е ЛЕСНА РАБОТА

4-тп ако ша слагаш и вент тре и плекса да режиш и 18 лв за вент и ....

5-то А БЕ Я ЗЕМИ СИ СПЕСТИ СИЧКИТЕ ГЛУПОСТИ И ОТИВАЙ В JAR да си харесаш някой

Едно , че щи легне по-тънко

Знам , че няма да е кой знае кво , но мойта кутия са получи горе долу добре ... капаче ... отпред плекс ....

и така :punk PEACE !

Link to comment
Share on other sites

И после ще имаш смелостта да се наречеш модър? Нали идеята е да си направиш ти кутията, а не да я купиш. С купен капак няма да вземеш награда за модинг, няма и да ти се накефят на кутията.

--

Edit: Едно нещо - за качеството на изрязани метални изделия, които преди това са били боядисани прахово. Лазерът в МГ-то гори боята и стават много кофти ръбове. Има един лазер точно до SBS срещу четвъртък пазара, където режат панели перфектно на цени, подобни на тези в МГ-то.

Link to comment
Share on other sites

Само дето работата с лазера в МГ-то не стои така както е приказвате. Чертеж може да се даде и на лист направен на ръка , а най хубаво е да е с М: 1:1 , а за изрязването ан лазера не-повече от 5-6лв. (зависи колко ти е сложен проекта). Плексигласа ти струва 4лв. едно парче точно за капака (готово изрязано) , а дупката за вентилатора ще ти я направят в МГ-то за най много 2лв. Така че едва ли ще ти излезе много скъпо, а за качеството гарантирам тъй като съм си правил много неща на тоя лазер. И както казва Shade "нали идеята е да си направиш кутията , а не да е купиш". Дори понякога направените излизат по добри и евтини от тея в магазина.

Link to comment
Share on other sites

Еми незнам аз предпочетох да си купя ...... И аз не съм тръгнал да печеля състезания и др. просто си я правя за кеф за да ми е яко в стаята още от вратата се вижда кутията .... а пък отделно съм си пребоядисал капака вече е сив ... отпред колко съм си играл да изрязвам плексиглас да слагам и оптделно отпред съм ис направил панел с копчета за неона , вент 1 , вент 2 и др. а бе на лан-а ша ми я видите пък ...... :D

Link to comment
Share on other sites

Аре бе пичове някой няма ли да се похвали с някой нов мод. Вчера си направих флопито прозрачно. Ако набарам някоя камера ще кача снимки.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Ами около 2лв. на линеен метър срез.питай на място.

 

Как мога да разбера дали ми е боядисана кутията прахово? Знам че, прави нагар при прахово, виждал съм на тънък капак и беше ужасно! А на по-дебела тенекия като на мойа кутия има ли вероятност да е по малко нагара?

Link to comment
Share on other sites

BuFu, не ходи в МГ-то за капак. Има лазер до SBS-а (срещу Четвъртък пазара), където режат прахово боядисани детайли идеално. Не взимат по-скъпо отколкото в МГ-то.

Link to comment
Share on other sites

BuFu, не ходи в МГ-то за капак. Има лазер до SBS-а (срещу Четвъртък пазара), където режат прахово боядисани детайли идеално. Не взимат по-скъпо отколкото в МГ-то.

Ае да обясниш по точно къде е този лазер. И как трябва да се обясни какво точно трябва да е изрязването? До колкото знам трябва да се занесе файл на Corel Draw или AutoCad.

Link to comment
Share on other sites

BuFu, не ходи в МГ-то за капак. Има лазер до SBS-а (срещу Четвъртък пазара), където режат прахово боядисани детайли идеално. Не взимат по-скъпо отколкото в МГ-то.

 

А знаеш ли къде има плексиглас и какви пари е?

Link to comment
Share on other sites

Само в тази тема съм обяснявал поне 2 пъти.

Една врата точно вдясно на представителството на SBS (срещу Четвъртък пазара в уличките). Вратата води към коридор. В дъното на този коридор има врата, на която пише "Ремонт на изчислителна техника" или нещо подобно. Там е.

 

А плексиглас - ако ви трябва прозрачен, или бял (опал се води), има в МикроАСУ. Ако ви трябва полупрозрачен, огледален, или черен - вървейки по Руски към моста на Герджика, от дясната страна на пътя (пада се точно срещу Викиват от другия край на пътя) има едно 'студио' за изработване на светещи реклами и глупоости. Там има.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Имам следния проблем.Трябва ми схема за верига, която кара 8 диода да светят по определен ред.

Eто диаграма:

1|.|_ _ _|......................|

2|....|_ _ _|...................|

3|.......|_ _ _|................|

4|..........|_ _ _|.............|

5|.............|_ _ _|..........|

6|................|_ _ _|.......|

7|...................|_ _ _|....|

8|......................|_ _ _|.|

Някой ако си има някаква идея да помага.:) И също така някои ако знае дали се продават таймери(карат даден уред(на 12Волта) да работи за 3 минути и след това да не работи за 5 и т.н.) по възможност аз да мога да регулирам какви да са интервалите?Или ако може евентуално схема на такова нещо.

Благодаря предварително :)

Поздрави!

Link to comment
Share on other sites

Имам следния проблем.Трябва ми схема за верига, която кара 8 диода да светят по определен ред.

Eто диаграма:

1|.|_ _ _|......................|

2|....|_ _ _|...................|

3|.......|_ _ _|................|

4|..........|_ _ _|.............|

5|.............|_ _ _|..........|

6|................|_ _ _|.......|

7|...................|_ _ _|....|

8|......................|_ _ _|.|

Някой ако си има някаква идея да помага.:) И също така някои ако знае дали се продават таймери(карат даден уред(на 12Волта) да работи за 3 минути и след това да не работи за 5 и т.н.) по възможност аз да мога да регулирам какви да са интервалите?Или ако може евентуално схема на такова нещо.

Благодаря предварително :)

Поздрави!

 

Виж тези светлинни ефекти дали ще ти свършат някаква работа.

По отношения на таимера,не мога да ти кажа.

По скоро ти трябва мултивибратор.Таймера доколкото знам като го вкл. в едно положение задържа положениято,до момента в които му дадеш команден сигнал да се превкл. в другото и се зафиксирва в другото ,докато му подадеш нов сигнал за смяна на позицията и т.н. Малко смотано го обясних . :) Ако намеря такава схема ще пиша.

П.П Сетих,за мигач на кола примерно от Москвич или Лада , вярно там интервалите на мигане не са голями,но ако побваш да смениш кондензаторите с по голями стоиности може да и стане.

Колкото за регулирането,може да има вътре някоя тример за регулиране на интервала на светене,които да го изкараш навън и го смениш с потенциометър.

Link to comment
Share on other sites

Мерси знам го това, но там последователността на светване е друга.Както и да е :) Ако използвам 3 такива схеми мога пак да постигна същия ефект :D

 

П.с.:@Eagle 10х :) Имам някъде из къщи реле за мигачи и ще пробвам :)

Link to comment
Share on other sites

Мерси знам го това, но там последователността на светване е друга.Както и да е :) Ако използвам 3 такива схеми мога пак да постигна същия ефект :D

 

П.с.:@Eagle 10х :) Имам някъде из къщи реле за мигачи и ще пробвам :)

абе пак си мисля че може да стане и с една такава схема :)

като връзваш по 3 светодиода и използваш изправителни диоди ;)

Link to comment
Share on other sites

Взех си А64 3000+ бокс. Та се чудя дали преди да давам пари за хубав fan да пробвам с боксовия да го клокна? Охлажда ли?

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...