Jump to content
BulForum.com

Стига с тоя "overclock" - IT'S MODDING TIME!


Recommended Posts

За рязане на кутията- отиди при чичо Лазер в мазето на ОМГ тама ще ти е резне на лазера.Поне аз направих така :)

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 857
  • Created
  • Last Reply
За рязане на кутията- отиди при чичо Лазер в мазето на ОМГ тама ще ти е резне на лазера.Поне аз направих така  :)

Ква е цената (на теб колко ти излезна)?!? И прави ли проблеми за прахово боядисване и други глупости или .... :confused

Link to comment
Share on other sites

Е, при толкова коментари, как не разбрахте, че в МГ-то лазерът не реже добре панели - ръбовете стават МНОГО грозни - гори боята. Ще трябва да пилите положин час после.

 

Идете на лазер до SBS-а - лепнато е за магазина отляво. Има една врата и се влиза в коридор. В дъното пише "Ремонт на измервателни уреди". Отивате там и за ~10 лева max ви режат панела перфектно.

 

-- А в МГ-то режат перфектно плексиглас.

Link to comment
Share on other sites

Аз си резнах капака в МГ-то и после с уплътнение го обкантих. Ето резултата (по-добро не може и да стане ;) ): цък

 

EDIT: относно чертежа: трябва да е на autocad с polyline и то в dxf формат, иначе ти взимат пари и за него. Той показва на лазера по ква траектория да режи

Link to comment
Share on other sites

Аз си резнах капака в МГ-то и после с уплътнение го обкантих. Ето резултата (по-добро не може и да стане ;) ): цък

 

EDIT: относно чертежа: трябва да е на autocad с polyline и то в dxf формат, иначе ти взимат пари и за него. Той показва на лазера по ква траектория да режи

и колко кинта ти взеха за твоя???

 

аве я най-накрая кажете колко лв. е метъра и колко ти взимат отгоре ако нямаш чертеж...

 

ако има и тел. на различните фирми ае напишете ги :)

Link to comment
Share on other sites

а ве и аз искам да модвам ама трябва първо да започна оттук -> AthlonXP 2200+ 13.5x133 1804MHz >> 10x200 2000MHz знам горе-долу какво трябва да направа имам и снимки на професора и на мостчета и ама малко ме е шубето-голям страх нямам пари за нов професор пак и този си е идеален само тая шина да и го .... Дъното ми подържа 400,паметта ми е на 400. Ако някои е правил такова хирургична намеса да даде едно рамо PLZzzz.

 

ICQ 193-717-077 Вальо

 

Вече сам си харесал Fan за професора а за кутията смятам да сложа нещто 200x200x20mm за моя изненада не се чува грам върти на 3000-3400 оборота.Вентилатора на VGA-то вдига повече шум.Начертал сам си отвора на капака на кутията като го сложа ще кача една снимка да падне малко смях. :starwars:

Link to comment
Share on other sites

а ве и аз искам да модвам ама трябва първо да започна оттук -> AthlonXP 2200+ 13.5x133 1804MHz >> 10x200 2000MHz знам горе-долу какво трябва да направа имам и снимки на професора и на мостчета и ама малко ме е шубето-голям страх нямам пари за нов професор пак и този си е идеален само тая шина да и го .... Дъното ми подържа 400,паметта ми е на 400. Ако някои е правил такова хирургична намеса да даде едно рамо PLZzzz.

 

ICQ 193-717-077  Вальо

 

Вече сам си харесал Fan за професора а за кутията смятам да сложа нещто  200x200x20mm за моя изненада не се чува грам върти на 3000-3400 оборота.Вентилатора на VGA-то вдига повече шум.Начертал сам си отвора на капака на кутията като го сложа ще кача една снимка да падне малко смях.  :starwars:

 

Това дъно има АГП- лок .....използвай го :) после по4ваш да вдигаш шината синхронно докато стигнеш максималната 4естота ( предполагам 2100-2200 или око;о 155-160 ФСБ) , така като бутнеш малко таймингите надолу и ще постигнеш по4ри същия ефект ( 4е ако не и по- добре ) като при 200Х10 ..и няма да се занимаваш с глупости !

Link to comment
Share on other sites

zrka, Foxy, темата не е за overclock. Има такава едно-две редче по-долу в списъка с темите. Там се обсъжда и отключване на процесори.

 

Ъм..., zrka, знаеш ли на що викат Пунктуация?

Link to comment
Share on other sites

Искам да попитам , като слагам много диоди , периферни устроиства .... някви джаджи; - те ползват ток и така много неща дето все зимат ток от компа ,- има ли няква вероятност да не издържи захранването ? И има ли зна4ение точно от коя жичка взимам ток ( щото ми е много одобно точно кабелите дето са за записвачката и ако от там пусна 30 разклонения ще направи ли няква вреда това ? ).

Link to comment
Share on other sites

Ако захранването ти е слабо и е noname шанса да сдаде багажа е значителен :bgrin: иначе по-добре не взимай ток от молексите на цд-то и хдд-то за повече от 2-3 диода.По-сиурно е да ползваш свобдни молекси.

Link to comment
Share on other sites

Емииииии слиивинг кит нимоа намера тва е просто ........... никъде няма .... ще трябва да се примиря и да го направя с градински мъркуч ... поне плиуса му е , че мога да взема син ....... (неоните и 2 та фана са ми сина и затва ... ) иначе кпакът си го направих сив металик много як стана скоро като я донаправя ще кача снимкио да се покефите :D

Link to comment
Share on other sites

@bate_pesho слушай как се прави.Значи, купуваш си термосвиваем шлаух(Има във ВикиВат 9~10 мм в диаметър),маркери реагиращи на неонова светлина(от Метро, пише FLUO на тях),някаква хартия и двойно залепващот тиксо.Вкарваш кабелите в шлауха, нагряващ с пистолет за горещ въздух(сешоар, в краен случаи запалка),с маркера мацаш по хартията,режеш една лента и лепиш.И си готов ^^ Home made sleeving kit :punk

 

ЕДИТ:Вместо двойно залепващо можеш да ползваш секундно лепило(мисля че ще стане по-добре).Или другия вариянт е с хартиено тиксо(най-широкото) лепиш върху термо шлауха и го минаваш с маркер.

 

EДИТ2:Ако не намериш в метро мисля че обикновенни текст маркери ще свършат работа, но не съм мн сигурен :bgrin:

Link to comment
Share on other sites

Mad^Jack, всички вериги са паралелни. Демек веригата на CD-то, на HDD-то, на флопито, на процесора, че и на системната перка са свързани паралелно, като напрежението е едно и също по веригата, а токът е равен на сбора от I1, I2.... In. Така че където и да накачаш диоди/ перки/ глупости, ако ти е слабо захранването, все ще фейлва.

Link to comment
Share on other sites

Имам си една идея. Искам да ми кажете, дали има големи рискове за компютъра, живота ми, ел. инсталацията на блока и т.н.

 

Идеята ми е да вкарам в кутията 120мм вент на 220V. Та ако взема ток директно от захранването, мислите ли, че ще стане? Идеята е за по-голям въздушен поток и по-ниски температури, защото компютъра е затворен в шкаф и няма много въздухообмен ;)

Link to comment
Share on other sites

Някой може ли да ми каже с какво да залепя радиатор върху чип? Идеята е веществото да предава топлината и да държи достатъчно здраво, за да не падне във вертикално положение. Работата е там, че си махнах радиатора на чипсета, за да сложа друг със вентилатор, обаче новия радиатор има нещо като двойно залепващо тиксо но контактната площ не е достатъчна и пада. МОЛЯ ДАВАЙТЕ АКЪЛ, ЧЕ СЪМ МНОГО НА ЗОР

Link to comment
Share on other sites

Ами новият радиатор няма ли такива щифтчета, с който да се захване за даното или е само с двойно-залепваща лента :confused Ако те устройва проводимостта на лентата просто капваш малко секундно лепило отстрани и готово.Иначе другия вариянт е да идеш и да си купиш от някои магазин термо паста,махаш лентата, слагаш паста и в 2 от крайщата пак капваш секундно лепило.

 

EDIT: Също така можеш и да пробваш с въженца.Прокарваш ги в дупките кадето по принцип са щифтовете и с тях затягаш радиатора за дъното.

Link to comment
Share on other sites

За всички дето искат Слеевинг кит и специално за бате пешо/май той искаше/ в ГигаХерц продават такова чудо с 1 ден доставка!

Link to comment
Share on other sites

Във ВАЛИ продават (или поне продаваха) термолепенки. Евтини са.

 

Akeyzerr, за що ти е перка на 220V? Колко оборота? Има си 120mm-ви и за 12V. Иначе не би трябвало да има проблем да си вземеш 220V паралелно от захранването. jony_x нали има помпичка за аквариум в кутията - на 220V ще да е.

--

Akeyzerr, това да не го сложиш на Хирошима? :P

Link to comment
Share on other sites

Термолепенки от вали.Продават ги. Иначе за 220V вентилатор в кутията има смисъл само ако е така ;) :bgrin: :punk Този мисля че достатъчно ще подобри въздушния поток B)

 

ЕДИТ:btw този има същата система като мойта(Аthlon XP 2700+,Radeon 9600XT).Патил си е човека B) Дали и аз да не си направя кутията така :confused :bgrin: :tongue

Link to comment
Share on other sites

За всички дето искат Слеевинг кит и специално за бате пешо/май той искаше/ в ГигаХерц продават такова чудо с 1 ден доставка!

Ами аз вече си купих МАРКУЧ (хахахахах ) и стана доста доволно такова блести яко то не е точно мъркч ми ...... :D Иначе ква им е цената на СЛЕЕВИНГ-а в ГИГАХЕРТЦ ? ! ? или поне горе долу някой да има представа .... тва къде се намираше .... аз мисля , че имаха една фирма зад тримонциум в една уличка близо до ПУ-то ... то ли е или се бъркам ?!?

Link to comment
Share on other sites

Значи имам идейка! :D

 

Там където са ми отворите за ЦД.Имам общо 4 от които 1 е зает.Като се махнат 3те капака остава място с размери 15х13см.Искам да сложа там един голям фан 12см перка но той е 12см широк и отстрани остават 3см дупка.Дайте идей как да го сложа и да е красиво.

 

ПС Утре ще постна и снимка

Link to comment
Share on other sites

Времето до ЛП4 става все по-малко, ама въреки това аз продължавам да се занимавам с глупости и още не съм почнал 'по същество'... :wacko: Та по темата :) Ето го последния ми мод.Радеон 9600ХТ си е доста горещта, аз имах един бокс за АМД(с медена основа) + още един радиатор от викиват та почти за без пари това измаисторих :love Щях да направя и вентилатора да свети син ама пустия Cooler Master няма от каде да се отвори... :angry1 Цялото нещо е савсем малко по шумно, но температурите спаднаха с 6-7 градуса :) Успях да стигна 500МХз/600МХз @ 530МХз/670МХз ( не съм се пробвал повече...). :) Кажете мнения. :bgrin:

 

@MazataBG от някоя книжарница взимаш дъска за пластелин(или панелите дето си махнал),режеш парчета,боядисваш ги и ги залепваш :) Без тия операции нз как може да стане.Дай пик да видим за какво става въпрос. Може на някой да му хрумне нещо :)

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...