Jump to content
BulForum.com

Стига с тоя "overclock" - IT'S MODDING TIME!


Recommended Posts

  • Replies 857
  • Created
  • Last Reply

10x mad jack 4e ni otkrehna ot de da si zimame 4arkove za moodinga ina4e gledam ti si zariben da si pravi6 kompa privlekatelen :P :P :P

Link to comment
Share on other sites

10x mad jack 4e ni otkrehna ot de da si zimame 4arkove za moodinga ina4e gledam ti si zariben da si pravi6 kompa privlekatelen :P :P :P

Xaxa.Mani.Na men nai-golemiq mi "mod" e da saedinq edno 4erveno i edno sinio diot4e za edna slamka i da q lepna pot monitora.Qko stana,no neznam kak da varja diodite kam zahranvaneto na kompa i gi pyskah s edni lastici :bgrin: :laughing: .Ina4e sam mnogo meraklia :punk

Link to comment
Share on other sites

@asd купуваш си един USB кабел, режеш го от единия край и червено(+) и черно(-)=5Волта слагаш съпротивление и готово... :) А иначе тва със сламките е много зарибено.На ЛП3 си бях наблъскал в кутията 6 такива "неона" :punk

 

EDIT: Eто първият мод, който съм правил(преди около 2 години).Машината беше AMD Athlon 2700+ и GB KT-600. През лятото показваше стрявкащите 62C @default :sayjin (чак в последствие разбрах че не отчита напълно варно, но все пак във стаята не се траеше).И за това си направих тази джаджа да го охлажда... :) Единственият недостатък беше че през 2-3 часа трябва да сменяш "шампоанчетата" :bgrin:.Е поне имаше ефект де 15С - въздуха излизащ от тръбата;12С по-ниско в Idle и 6С по-ниско Full load. :lol:

pict06542vl.th.jpgpict06558pk.th.jpgpict06578ek.th.jpgpict06595sm.th.jpgpict06651vc.th.jpgpict06667bt.th.jpgpict06675xm.th.jpg

За без пари толкоз постигнах :)

Поздрави! :)

Link to comment
Share on other sites

Да ама тея неони не трябва ли да са по 3V ако са повече от 5 волта няма да стане нали. Щото съм срещал по 12 волта и за тва питам.

Link to comment
Share on other sites

Това на 12В си е истинска неонова лампа.А тия дето ги говорим ние са сламки с диоди ама мясат малко на неони... Те могат да се пуснат на колкот волта си искаш(ти е удобно) стига да им сложиш съпротивление :)

Link to comment
Share on other sites

Говорим за такова подобие на неон: КЛИК, което си представлява 2 диода и може да го вържеш където си поискаш.Обикновенната неонка си е за 12В и се ръзва към молекс. :)

Link to comment
Share on other sites

Говорим за такова подобие на неон: КЛИК, което си представлява 2 диода и може да го вържеш където си поискаш.Обикновенната неонка си е за 12В и се ръзва към молекс. :)

Тва го знам за светлодиодите. А сигурен ли си че то УСБ-то е 5В. Еми аз ако имам 2 диода по 3В

то може и без съпротивление, поне така аз мисля де.

Link to comment
Share on other sites

Ами по принцип е хубаво да се сложи някакво съпротивление (поне 20 ома) иначе има вероятност да не доживеят диодите.За по подробна информация рагледай тук.:) И да мерил съм ги 5 Волта са :)

 

Edit:Има вероятност да свентат за последно като ги включиш.

Link to comment
Share on other sites

Аз ще си преценя колко ома съпротивление да сложа. А ако са без съпр. относително колко им е живота.

Зависи от диодите колко волта са - но в повечето случаи два обикновенни светодиода свързани последователно без съпротивление на 5в. няма да изкарат много. Сложи им едно 25ом. , 0.25вт. и ще светят добре без да горят или загряват.

Link to comment
Share on other sites

hora poneje sam nai golemiq tapak na sveta i ni6to ne moga da razbera ot toq moding moje li nqkoi da me svetne kak da si napravq nai lesniq mod na kompa ne6to qko dan e se pravi tudno i ako moje da mi obqsni po podrobno mnogo bladarstva na si4ki koi ti pomognat za pile6kiq mozak

Link to comment
Share on other sites

Дай снимки на кутията отпред и отстрани и кажи размерите на кутията да видим с какъв материал разполагаме.Също с каква сума си готов да разделиш за да си моднеш кутията?

Link to comment
Share on other sites

0601301548068js.jpg

 

 

0601301548205af.jpg

 

razmerite sa standartni ako ima o6te ne6to koeto trqq da kaja pitaite i mi kajete kvo trqqq da pravq nai ve4e se obra6tam kam mad^jack

Link to comment
Share on other sites

Някой знае ли къде се продават ЧЕРВЕНИ или ЗЕЛЕНИ неонови светлини.

www.vali.bg - ВАЛИ

www.jarcomputers.com - ЖАР

и в двете фирми има неонки ;)

Link to comment
Share on other sites

По мой изчисления, ако свържа последователно 2 светлодиода по 4.5V към USB-5V и сложа съпротивление 25ома.Неонките трябва да светят прилично без да преряват и да светят ярко.

Link to comment
Share on other sites

По мой изчисления, ако свържа последователно 2 светлодиода по 4.5V към USB-5V и сложа съпротивление 25ома.Неонките трябва да светят прилично без да преряват и да светят ярко.

Два последователно по 4.5в. правят общо 9в. ? Можеш да ги вършеш успоредно , и последователно на тях един резистор 25ом. Иначе диоди по 4.5в. къде се намират ??? Обикновенните са 2.2-2.5в.

Link to comment
Share on other sites

Два последователно по 4.5в. правят общо 9в. ? Можеш да ги вършеш успоредно , и последователно на тях един резистор 25ом. Иначе диоди по 4.5в. къде се намират ??? Обикновенните са 2.2-2.5в.

 

Обърках се щото съм голям ел. техник. Еми стандартните по 2.5в мога и последователно да ги вържа.

Link to comment
Share on other sites

Обърках се щото съм голям ел. техник. Еми стандартните по 2.5в мога и последователно да ги вържа.

Да може , но е задължително едно съпротивление 20ом. 0.25вт. , да сложиш тъи като са вързани последователно и работят на прага на пробива си.

Link to comment
Share on other sites

@mortal dreams преложенията са ми да изрежеш капака като прозорец във формата на външният ръб или да изрежеш само каналчето по средата(виж кутията, която направих по-горе,чернат,подобна е на твойта) и да лепнеш плексиглас отзад + 1~2 неонки със саунд контрол (синиьо ще е добре).Също да си боядисаш кутията сребърна.По предницата: ако пазиш пластмасовите панелчета направи Stealth mod, ако ли не ги боядисай сиво и флопито също.Това е най-стандартното и лесното, което ще можеш да направиш.Ако ти харесва това ще ти обясня по-подробно.

@Getzata сините и белите диоди са на 3.5~4.5V Червените,зелените,оранжевите и жълтите са на 2~2.5V. Ако на някой му трябват по-точни стойности да ги измери с мултицет.Просто пускате ток през диода (не много :bgrin: и от леко поизтощена батерия ) и в края на двете крачета мерите колко волта ще е спада. :)

Поздрави! :)

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...