Jump to content
BulForum.com

Стига с тоя "overclock" - IT'S MODDING TIME!


Recommended Posts

Ако ти се занимава да правиш чертежи ще ти го изрежат във всяка фирма. Даже можеш и да направиш дупки за болтчетата на вентилаторите. Иначе за вторият ти въпрос МикроАсу се занимават с изработка на реклама и се занимават с плексиглас. Аз от там си го взимам по принцип. Ако ще си взимаш плексиглас от там и ще искаш те да ти го гравират, направо се качваш на втория етаж. Няма нужда първо да си купуваш плексиглас след това да ходиш да го гравират.

Какво трябва да представлява въпросния чертеж !?

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 857
  • Created
  • Last Reply

На CorelDRAW или AutoCad правиш чертеж 1:1 на детайла (контурите поне) и след това слагаш каквато форма искаш да ти изрежат/гравират на чертежа. Например ако ще искаш да режеш страничен капак правиш един голям правоъгълник с размерите на капака и в този правоъгълник слагаш формата на това, което искаш да се изреже. В МикруАсу работят с CorelDRAW 9, така че си запазвайте файловете за него независимо на коя версия работите.

 

Ако ще ходите някъде на лазерно рязане/гравиране и не занете с каква програма работят е добре да си осигурите файлове на Corel 9 и Autocad 2000 , 2002, 2004 за да не се налага да се разкарвате.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Не си падам много по програмките за да си играя да направя проект за да раберете за какво точно става въпрос ... но ще се опитам да ви обясня :).

Имам 1 кутия АТХ и сега съм решил що годе да натрупам малко опит в областта на модинг-а. Та реших да я преустроя основно с цел подобряване на въздушния поток и най-вече за забавление. Нямам точна представа нито какво искам да направя нито как ще го направя но от време на време (ще се постарая по-често) да пускам някоя друга снимка в темата. Ето ги и първите няколко :)

652697.jpg

652723_t.jpg 652764_t.jpg 652751_t.jpg 654973_t.jpg

654978_t.jpg 654981_t.jpg 654982_t.jpg 654985_t.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Някой знае ли къде в Пловдив могат да ми изрежат някакъв материал в определена форма (която бих казал не е чак толкова проста колкото капак на компютърна кутия)...и съответно какви са ограниченията в материала? Дали ще е посилно да ми отрежат някакъв метал...

Мерси :)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 5 months later...

искам да попитам някой знае ли откъде мога да си купя червен неон? Вали, Ресет, Ера... всички магазини, които са ми познати нямат. Във вали имаха само сини неони. Никъде не намерих. Дайте някакво инфо откъде да си купя червени неони. Мерси предварително!

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

От извесно време ми се върти в главата една идея,но тъй като нямам нужните знания не мога да я осъщесвя реших да се обърна към Вас.И така идеята ми е нов проект от сорта на http://www.modreactor.com/How-To-Guides/fi...od-project.html.Само че с по различен дизаин и друга подсветка.Смятам да закача общо 6 диода(4 сини и 2 зелени),които да си имат ключета за вкл и изкл.(Сините ще имат отделно ключе от зелените.т.е. 2 ключета с които да избирам кои диоди да работят)

И сега почвам с въпросите към Вас:

Първи въпрос(може да ви се стори тъп ама нейсе..)Диоди с какво напрежение да ползвам?Искаше ми се 4*4,5в(сините;уж да бъде по ярка светлината) и 2*3,4в(зелени).Само че май бая ще се усложнят сметките та ще е по-добре всички диоди са са на 3,4в...

Втори въпрос:От къде да взема ток за тях-от молекса или както е направено в проекта за другата клавиатура-от самия чип.Ако се вземе от молекса може и 12в да използвам,но ще трябва да прекарвам кабели до самата клав.,а ако се вземе от клав. ще трябва да си игря да разпоявам и поя в/у самия чип.

Трети въпрос:Ще може ли да ми изчислите какви резистори трябва да сложа.Ако може и за 2та случая-1вия с 4*4,5в+2*3,4в и 4*3,4в+2*3,4в.Сега сигурно някой ще каже "Прочети в форума или си намери формулите"Намерил съм формулите и съм направил някакви си изчисления,но не съм сигурен в тях затова се обръщам към Вас.

Надявам се че разбирате какво искам да направя тъй като нямам търпение да го почна,но не мога без да съм сигурен в тези изчисления защото ме е страх да не изгори нещо

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...