Jump to content
BulForum.com

Стига с тоя "overclock" - IT'S MODDING TIME!


Recommended Posts

Стига вече с тоя Overclock бе.. други теми за разговор няма ли? Нека да отворя тема за модове. Тук е мястото да обменяме информация. Ето ви адресчето на което съм качил някои работи. Папката е отворена и вие може да качвате подобни неща в нея. Смятам че има хора, които се гордеят с кутиите си. Нека сложат снимки там :). И аз ще започвам малко по малко да си модвам компютъра.. Ето го и първият ми въпрос:

 

Имам лампа (12V). Искам да я сложа в клавиатурата. Някой може ли да ми каже дали някой от кабелите в клавиатурата има 12V? Щото тея диоди си светят.. ама май на 1.5V. Затова питам. Трябва ли да имам отделен кабел, който да я захранва?

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 857
  • Created
  • Last Reply

Пич, тая лампа нищо няма да стопи, защото не излъчва топлина :lol:. А сега ми отговори на горния въпрос: МОГА ЛИ?

 

EDIT:

Нещо подобно на това. Само че, аз имам само една малка тънка електриково-зелена лампичка. Става точно под клавишите от F1 до F12. Ще я обърна надолу да освятява всички клавиши надолу към шпацията. Какво ще кажеш?

Link to comment
Share on other sites

..........Нещо подобно на това. Само че, аз имам само една малка тънка електриково-зелена лампичка. Става точно под клавишите от F1 до F12. ........

Stava .Kakto vijdash na adresa koito si dal i tam lampata e sys dopylnitelno zahranvane.BTW tochno zatova az otvorih topic "PC HARDWARE TUNING"ako izobshto si ia zabeliazal.A pod HARDWARE mislia se razbira vsichko koeto ne e PROGRAMA "software" :) Taka che ako iskash vinagi si dobre doshyl.Obmeni sys nas opit i idei. :) Shte ti postna pic edin drug kak go e napravil"za keyboard stava rech" Samo che toi e izpolzval blue led. :)

Link to comment
Share on other sites

добре бе, chochosan, ти с това бижу което имаш, как можа да си помислиш въобще да го орезиляваш по какъвто и да било начин ?!?

освен това, вярно е че може да почне да ти гълта батериите за отрицателно време, ще трябва да пуснеш кабел за осветлението и тогава bye bye wireless freedom :)

Link to comment
Share on other sites

добре де - нещо подобно на това ама аз там не видях лампичка, а светодиоди - пък и в днешно време кой използва лампички? има едни бая големи LED-който биха ти свършили добра работа, има и дори едни който мигат.

Link to comment
Share on other sites

v tozi red na misli da predloja ne6to za koeto ne moga da dam garanciq 4e 6te se polu4i no vse pak...:pyrvo misleh da si preboqdisam klaviatorata i se sprqh na obiknoven sprei za koli no kato pro4etoh postovete v tozi topic si pomislih 4e ako se nameri ot nqkade fosforiscira6t sprei koito da e doststy4no traen moje da napryskam klaviaturata s nego i da mi sveti v tymnoto :allien ;)

Link to comment
Share on other sites

aa i kato razgledah kartinkite ...

tva s UV (ne znam dali taka se kazva lampata) lampa (popravete me ako gre6a)

i s malko (dosta) cenovi etiketi (lepanki) stava mn`o efektno vytre v kutiqta i osobenno fan-4etata :D

Link to comment
Share on other sites

А бе хора. Вие суперсветещи диоди не сте ли виждали никога бе? Струват по 1.50лв във всеки магазин за електротехника ги има! Работят на 5V. Какво толкова сложно има?

Link to comment
Share on other sites

ot kade si zel taq ji4kata s diodi ???

za KBD-to

ne sum oshte, no mislq da si vzema tunki koledni lampichki, koito sa kato trabichka :)

Link to comment
Share on other sites

http://www.hut.fi/Misc/Electronics/circuit...er_from_pc.html

 

 

Като ще се заигравате с такива щуротийки ще ви трябва ток - ей ви на едно мануалче от къде в ПС-то какъв ток може да си дръпнете.... Айде пък като го изпечете занаята ще ми направите една манияшка кутийка за таралясника... Ако и някаква друга информация ви трябва - свиркайте - ако аз не мога да го намеря, значи го няма в Мрежата (знам, знам, че скромността краси човека, ама аз съм безнадеждно грозен...).

 

 

http://www.leesspace.com/LEDs.htm - това за LED или дето им викате "светодиоди" - със схема от къде да ги захраните...

 

http://www.gruntville.com/howtos/customgri...rills/index.php - за "решетките" на вентилаторите....

http://www.twistedmods.com/modules.php?nam...ticle&artid=188 - джам на CD-ROM-a

 

http://www.overclock-uk.net/?page=guides&id=8 - джам на кутията...

 

~peace~

Link to comment
Share on other sites

ov3rm4n, iskam da mi namerish sushtoto kato pyrviq link no za chipa na mishoka (koito e vutre) ne za vhoda otzad, no mi kazah che vsichki sa razlichni i tui kato mi svuchish kato obrazovan chovek shte popitam kak da razbera koe e 5V i koe gnd i kakuv rezistor da si kupiq :)

Link to comment
Share on other sites

@Se2KeR:

 

Отзад, където са захранващите кабели. Там си пише какви са..

Примерно моите са:

 

Червено + Черно = 5V

Жълто + Черно = 12V

 

Така се връзват.. някакъв цвят + черно. Черното е заземяването.. или както му викат там :)

Link to comment
Share on other sites

@Ant_Z

Men mi trqbva da razbera na chipa, a ne na kabela.

Vij kartinkata i mi kaji kade da vurja dioda i rezistora na toq chip ??? Moq ne e takuv.

7.jpg

Link to comment
Share on other sites

Странна работа. Дали волтметъра ще го хване? Ако не.. налучквай! Вземи от баща ти волтметър и провери кое е 5V де.. после провери дали като го вържеш свети. Ако свети - запоявай там да седи диода ;).

Link to comment
Share on other sites

@rasco

Starata mishka e Genius, na koqto pishe Genius K0309029 | 2K4850136, no se chupi kopcheto i sega sum s nqkva ot 4lv :) , na koqto pishe EICI078100 | F 9917G. Ako mojete da mi kajete i za 2te :)

 

@Ant_Z

Shte vzema da probvam s voltmetyr, no kak da razbera koe e gnd/zazemqvaneto. To maiche e = 0V, nali :)

Link to comment
Share on other sites

@rasco

Starata mishka e Genius, na koqto pishe Genius K0309029 | 2K4850136, no se chupi kopcheto i sega sum s nqkva ot 4lv :) , na koqto pishe EICI078100 | F 9917G. Ako mojete da mi kajete i za 2te :)

 

@Ant_Z

Shte vzema da probvam s voltmetyr, no kak da razbera koe e gnd/zazemqvaneto. To maiche e = 0V, nali :)

Po princip pri 14 pin IS 14 e (+) a 7 e (-). pri 18 pin....ideia niamam

:woot

Link to comment
Share on other sites

Pi4 otiva6 vav vikivat i si kupuva6 kru6ka ima ot 2 do 24 voltovi kato edna 5 voltova bi ti svar6ila idealna rabota dostata4no sa malki 5mm za da si gi slozi6 kadeto si poiska6 i si kupi MULTICET 12leva sa nai evtinite 6tom si re6il da pipa6 toci poviarvai mi dosta rabota 6te ti sva6i.

 

Moze6 i da pro4ete6 ako iska6 Hardware book ima to4no koi kabel za kvo e i e abiasneno kak te4e toka kato ne sa kuhi provodnicite :D

 

USPEH

Link to comment
Share on other sites

Хеххеех, КОЙ НЕ ЗНАЕ "ВикиВат", КОЙ НЕ Е ЧУВАЛ ЗА НЕГО? ;) Айде някой ден да се съберем отпред и да обленим малко опит... после ще влезнем всеки да си хареса по нещо.

 

Между другото, сестра ми каза, че "ужким" знаела откъде да намери ТАКИВА химикали :). Първо да чуя дали вие можете да намерите :D.

Link to comment
Share on other sites

himikali huu ama lampa :P

sq bqh do edin magazin za lampi iii edna UV lampi4ka ot malkite (kato za v kutiq)

e 10-tina leva ... samo lampata i kato turim pari4ki za starter i dyrjateli i ne znam si o6te kvo ...

a i be6e 220V :( , koeto moji i da se okaje po dobre ama 6to kabeli 6te stanat ...

malii ...

q kajete ot kade da si namerq takava lampa :) na po niska cena .. :D

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...