Jump to content
BulForum.com

Стига с тоя "overclock" - IT'S MODDING TIME!


Recommended Posts

Това е добре, но мисля да правя кутията нещо Hi-Tech :blink: :)

А нещо да знаеш за изрязването на кутията? И дали може да си дадеш определена формичка и да ти я изрежат?

 

Имам в предвид нещо подобно:

http://www.exclaim.de/gallery/1780/Hi-Leut...2Tage-zeit.html

 

Но не целия мод, ами само идеята за капака :)

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 857
  • Created
  • Last Reply

А бе вие с тези изрязвания се оливате. Не случайно капаците на кутията на PC-то са метални. Като е отворена кутията или е с някъв неметален катап се увеличават външните въздействия и се намалява производителността на процесора.

Link to comment
Share on other sites

Като е отворена кутията или е с някъв неметален катап се увеличават външните въздействия и се намалява производителността на процесора.

Suicide.gif

Link to comment
Share on other sites

Ако има хора, които гледат тази тема и в същото време си мислят как да изцедят до край техниката си, съветвам ги да се преместят тук.

Link to comment
Share on other sites

Suicide.gif

И аз де учудих в първия момент, когато го чух. Идеята е,казано най-грубо, че като е метална кутията се намаляват външните смущения. А при външни смушения се забавя доста работата на процесора и е възможно дори да прекрати внезапно работа и да започне преизчисления наново.

Това го научих от един преподавател по Организация на компътрите (знам, че звучи малко странно по нашите географски ширини ;) ) Но беше убедителен, показа и бенчмаркове като доказателстава. ;)

Link to comment
Share on other sites

Хммм малко ми е страна тази теория за процесора и неговата производителност, но както и да е :)

И като го изрежа, няма да е отворено, защото няма смисъл от охлаждането на кутията... Ще има плексиглас :)

Та ако някой се сеща къде в нашия любим край предлагат изрязване на кутии лазерно да сподели :)

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...
rz010_rm.jpg

такива видях в Конрад (с/у Санктпетербург) 4.5-5 лв. бяха, но сондичките не ми харесаха, много бяха дебели.... имам предвид че не бяха като пластинка, ами като дебела платмасова сламка :(

п.п. предполагам, че ще може да се махне обвивката им ! )

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

хора знам че е обяснявано но прочетох последните 20 стр. и не намерих нищо точно. къде ще ми изрежат кутията ако е разчертана на лазер? ако си е изрежа на ъглошлайф имате ли неква идея кво може да се сложи кат фолио или гума по ръба да не се вижда, че не е перфектно изрязано?

 

 

ima6e edin link po edno vreme pretursih ne go namerih v koito podrobno se obqsnqva kak da se napravi ventilator s 4 dioda v 4-te ugula na kutiqta mu. nekoi nekva ideq kak e linka.

Link to comment
Share on other sites

awe hora kajete kak da napravq pove4e svetlina? iam 3 dioda ot koito ediniqt struva 15 kinta i sveti mnogo no ne dostatu4no i edin ventilator s 4 dioda no iskam pvoe4e nqkak si ne sveti dostatu4no. pove4e diodi li da navurja ili da si vzema ot teq dulgite lampi ne znam to4no kak se vodqt ? nekvi predlojeniq ? kato tva naprimer http://zzzzzzzzzz.hit.bg/DSC02214.JPG ?

Link to comment
Share on other sites

Вземи си един два неона, сини да кажем, от дългите, по магазините на Кузмов Електроникс има и са 9лв и нещо.

 

 

едит: продават се с адаптер и всичко нужно за да ги вържеш към молекс конектор на пц-то(като тоя на харда)

Link to comment
Share on other sites

te kum 12volta li pak da gi vurja kvo im trqbva?

posledno da pitam 4e mn raboti se kazaha? s cveten izolirban 6te si pravq kabelite osven ako ne kajete ima li svetlootrazitelen/uv ili kvoto i da e dr. izolirbani6te koeto da napravi efekta po-dobur ? ta ima li takova jivotno ?

 

po-kakuv drug na4in moga da prikriq kabelite s ne6to cvetno i hubavo? nekvi sleeve-vove a u 4etoh ?

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 1 month later...
  • 4 weeks later...

В коя фирма или магазинче в Пловдив има най-голям асортимент от неонки,светкащи вентилаторчета и т.н. глезотийки за модинг? Реших и аз да модвам ама ми трябват някой материали :)

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...
хора знам че е обяснявано но прочетох последните 20 стр. и не намерих нищо точно. къде ще ми изрежат кутията ако е разчертана на лазер?..

Също така ме инт. къде в пловдив мога да я закарам на прахово боядисване !?

Link to comment
Share on other sites

Чувал съм че на 100 метра от хотел Родопи (посока кукен) има табела на оградата "Прахово боядисване" и не било скъпо нещо от сорта на 6-8 лв на квадратен метър.

Link to comment
Share on other sites

Чувал съм че на 100 метра от хотел Родопи (посока кукен) има табела на оградата "Прахово боядисване" и не било скъпо нещо от сорта на 6-8 лв на квадратен метър.

Проучих нещата и това се оказа най-изгодното място за боядисване ...

Иначе за лазерно рязане на кутията намерих само 2 фирми из нет-а :)

2.МЕТО ООД - Пловдив

Адрес: Пловдив бул"Хаджи Димитър"№42 тел.0888/576859

Email: meto@metobg.com

Internet: http://www.metobg.com

Фирмата предлага лазерно рязане и гравиране и изработване на изделия от плексиглас.Офис:Пловдив бул."Хаджи Димитър"№42;gsm:0888/576859;

УСЛУГИ : БИЗНЕС : РЕКЛАМА

УСЛУГИ

(2 срещания в поддиректории)

 

4.ЛАЗЕР ПЛЮС ООД - Пловдив

Адрес:бул. Асеновградско шосе 1 тел.0897/ 88 79 33

Email: info@laserplus-bg.com

Internet: http://www.laserplus-bg.com

Фирма "Лазер Плюс" ЕООД предлага лазерно гравиране и рязане върху широко разнообразие от материали: плексиглас, пластмаса, стъкло, дърво, гума, плат, кожа, картон, камък. Рязане на метал (месинг, алуминий, стомана и др.). Гравиране на рекламни сувенири (химикали, тефтери, ключодържатели, баджове, стъклени и керамични изделия, дървени предмети и др.)

 

Някой да ги е ползвал и да знае други !?

Link to comment
Share on other sites

Микроасу - до панаира има лазерно гравиране. Проблемът там е, че държът лазерните гравирмашини за мостра и не винаги резултатът е един и същ. Последният път като ходих там имаше проблем с захранването и стана малък фал. Но за много сложен профил ми излезе 7лв. Ето това правих там:

pict1620lj8.th.jpgpict1590jz3.th.jpgpict1621sk7.th.jpgpict1622fi0.th.jpgpict1623vg4.th.jpgpict1624uk8.th.jpgpict1618aq4.th.jpgpict1615rx1.th.jpgpict1617kk5.th.jpgpict1602pt0.th.jpg

Клавиатура, която свети в тъмното и има безшумни клавиши. :D Това е REV 2.00 на подобна, която направих на Лан Парти 4 (на някоя от предишните страници я има)

Лазерно рязане в Оптела зад мебелна къща има цехове.

 

ЕДИТ: @FunLove в Микроасу мисля че няма да могат да изрежат капака. Могат да се изрежат още дупки на лазер стига да направиш чертеж и да занесеш само това парче, което ще дупчиш.

Link to comment
Share on other sites

Чувал съм че на 100 метра от хотел Родопи (посока кукен) има табела на оградата "Прахово боядисване" и не било скъпо нещо от сорта на 6-8 лв на квадратен метър.

 

Има има я.Боядисват хубаво и бързо.Мисля че толкова е цената наистина.

Link to comment
Share on other sites

Микроасу - до панаира има лазерно гравиране. Ползвал съм го и не е много скъпо. За много сложен профил ми излезе 7лв. Лазерно рязане в Оптела зад мебелна къща има цехове.

в първвата фирма могат ли да ми изрежат капаците !?

 

637893_t.jpg 637896_t.jpg 637902_t.jpg

 

имам и още 1 въпросче ... искам да изрежа няколко дупки на самата кутия (отпреде и отзаде). Може ли да се направи с лазер?

 

Идеята ми е е да изрежа по-големи дупки на местата за 8см вент. Както и да махна всичко под местата за Флопи ( така че да мога да сложа 2х12см вентилаторчета ) Занимават ли се с плексиглас !?

Link to comment
Share on other sites

Ако ти се занимава да правиш чертежи ще ти го изрежат във всяка фирма. Даже можеш и да направиш дупки за болтчетата на вентилаторите. Иначе за вторият ти въпрос МикроАсу се занимават с изработка на реклама и се занимават с плексиглас. Аз от там си го взимам по принцип. Ако ще си взимаш плексиглас от там и ще искаш те да ти го гравират, направо се качваш на втория етаж. Няма нужда първо да си купуваш плексиглас след това да ходиш да го гравират.

Link to comment
Share on other sites

Ако ти се занимава да правиш чертежи ще ти го изрежат във всяка фирма. Даже можеш и да направиш дупки за болтчетата на вентилаторите. Иначе за вторият ти въпрос МикроАсу се занимават с изработка на реклама и се занимават с плексиглас. Аз от там си го взимам по принцип. Ако ще си взимаш плексиглас от там и ще искаш те да ти го гравират, направо се качваш на втория етаж. Няма нужда първо да си купуваш плексиглас след това да ходиш да го гравират.

Още един глас за микроасу. Мн коректи типове. Освен тва режат в едно гаражче по-надолу по пътя. Правят и много добри стикери на мн ниски цени.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...