Jump to content
BulForum.com

Стига с тоя "overclock" - IT'S MODDING TIME!


Recommended Posts

Взех си А64 3000+ бокс. Та се чудя дали преди да давам пари за хубав fan да пробвам с боксовия да го клокна? Охлажда ли?

само толкова мога да ти кажа :D

 

гледай долу и май си объркал темата ;)

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 857
  • Created
  • Last Reply

Искам да попитам къде гравиват върху плексиглас,искам да си направя един шаблон и по него да ми гравират едно нещо на плексито,което ще е на капака.

 

П.С Дори и да е обяснявано в темата не ми се четат 38 страници :)

Link to comment
Share on other sites

След моста на Герджика, от страната на Кършияка, в първата пресечка вдясно. Вървиш направо, докато не стигнеш един ъгъл, където ремонтират ауспуси. Завиваш в същата пресечка (надясно) и вляво има една кооперация. На приземно ниво има офис с алуминиева дограма и матирани прозорци. Там.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

hpim81199tc.th.jpghpim81257fe.th.jpghpim81238vn.th.jpghpim81228vo.th.jpghpim81210td.th.jpgpict19369dt.th.jpg

Ето един мод на клавиатруа :D Плексигласа го гравирах на ръка у нас за 2 часа ( не съм ходил да го гравират, защото нямаше време, а и нe знaм къде), а останалите жици и други ги правих на лан парти-то :D

http://metku.net/modgallery/detail.php?id=4170

Link to comment
Share on other sites

hpim81199tc.th.jpghpim81257fe.th.jpghpim81238vn.th.jpghpim81228vo.th.jpghpim81210td.th.jpgpict19369dt.th.jpg

Ето един мод на клавиатруа :D Плексигласа го гравирах на ръка у нас за 2 часа ( не съм ходил да го гравират, защото нямаше време, а и нe знaм къде), а останалите жици и други ги правих на лан парти-то :D

http://metku.net/modgallery/detail.php?id=4170

Браво на мода , беше много мераклииско направен и сичко саморъчно с много идеи . Евала пич. :D

Link to comment
Share on other sites

hpim81199tc.th.jpghpim81257fe.th.jpghpim81238vn.th.jpghpim81228vo.th.jpghpim81210td.th.jpgpict19369dt.th.jpg

Ето един мод на клавиатруа :D Плексигласа го гравирах на ръка у нас за 2 часа ( не съм ходил да го гравират, защото нямаше време, а и нe знaм къде), а останалите жици и други ги правих на лан парти-то :D

http://metku.net/modgallery/detail.php?id=4170

Оле баси окапаха ми очите :lol: Браво , браво много яко е станала клавиатурата , а пък и компа ти е нещо изрудско .... много са заиграваш явно .... Откъде го набара тоя плекси глас ве майна аре некой ако намери някъде по евтинко така по-тънък плексиглас да са обажда .... а тия пламъци на самата ти кутия кво представляват ... в смисъл Лепенка ? или изрязана ламарина ... ?!? :huh: Иначе клавиатурата ефикасна ли е ? В смисъл удобна ли е ?!? Нормално ли се работи с нея ?!? нещо от рода на като натискаш в/у тва да бъгва тва онова ?!? Или пък примерно на ентъра за да бачка треа натиснеш в/у точно един от онези датчици за да бачка нали ?!? В смисъл треа натискаш в/у черните датчици за да бачка ? :punk

Link to comment
Share on other sites

Оле баси окапаха ми очите :lol: Браво , браво много яко е станала клавиатурата , а пък и компа ти е нещо изрудско .... много са заиграваш явно .... Откъде го набара тоя плекси глас ве майна аре некой ако намери някъде по евтинко така по-тънък плексиглас да са обажда .... а тия пламъци на самата ти кутия кво представляват ... в смисъл Лепенка ? или изрязана ламарина ... ?!? :huh: Иначе клавиатурата ефикасна ли е ? В смисъл удобна ли е ?!? Нормално ли се работи с нея ?!? нещо от рода на като натискаш в/у тва да бъгва тва онова ?!? Или пък примерно на ентъра за да бачка треа натиснеш в/у точно един от онези датчици за да бачка нали ?!? В смисъл треа натискаш в/у черните датчици за да бачка ? :punk

Срещу панаира има едно магазинче МикроАсу(или нещо подобно) 3мм е 30лв/м2.Пламъците са боядисани.Махнах предпазното покритие, където трябва да се боядисва и напръсках. :) Снимки ще кача по-нататък, когато си преправя контролния панел, така че да бачка телефона :angry1 Ще кача също и клипче с мембраната на тонколоната(20W) отпред как се мандахерца :bgrin: и вратичките отгоре.А за клавиатурата ами малко по различно е, но се свиква.И да трябва да натискаш върху една от точките.Най-голям проблем е спейс-а, защото е само една точка в средата... :bgrin:

 

EDIT:Айде пак да се отчета.:) Подарък на жената за рд-то :D

pict20163xw.th.jpg

Голяма зарибявка е да гравираш :D

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Уау какви неща видях тука и в други сайтове!

Кат най-големия аматьор :) в тази тема искам съвет за евтин тунинг, без вътрешността на касата.

Първо, започвам с едно вентилаторче за отзад- имало някви такива дет и свтели, и да питам от къде мога и аз да се сдобия с такава джаджа и колко струва?

Второ, как да си направя 60x30 см. плексигласово парче с неони, за подложка върху дървенията, на кяото седи клавиатурата и мишката? Нещо като на плексигласчето на горната снимка, ама без гравюра.

Трето, за усилвателчето ми, черната джаджа на снимките, искам отгоре да му сложа дупка с и вътре да светят глупостите. Осветлението не е проблем ама как да сложа дупка с плексиглас залепен?

Четвърто, мишката, която е в окаяно състояние, но вместо да я сменя искам да я направя както на Mad^Jack или той да ми я направи, ако има желание де.

Пето, на кутията имам две идеи - диоди на синята пластмаса отпред и скрити флопита. Относно флопитата искам да питам дали може след време да се махната тези неща и освен лепене с двоинозалепващо тиксо опред има ли нужда от друго?

Шесто, не искам да си режа сайд панела, и викам дали може да се намери по магазаините като моя с няква картинка, за предпочитане е да няма много голямо стъкло, защото вътре е кочина :)

Седмо, може ли слушалките ми да светнат или не? Оу ама тука е проблем със захранването. :(

Осмо, брей то няма Осмо бе :) Аааа, ето ги и снимките на грозната ми щайга.

цък - снимани са преди 5 мин. пресни и топли са

Link to comment
Share on other sites

Здравей. :)

По първият ти въпрос.Вентилатори светещи се продават във почти всеки магаизин за компютри.Струват около 10-15лв в зависимост от марката.

2.Прегледай малко по назад в темата има от каде да си вземеш тънък плексиглас.3мм мисля че ще е добре.Пробиваш допчици отстрани,кадето ще слагаш диодите, вързваш ги към захранването на пц-то и готово.Диоди от магазини за електроника,какъвто цвят си харесаш.Евтини са.Като решиш какви и колко ще слагаш пиши ЛС да ти напаправя схема и да ти смента съпротивлението ако не може да се оправиш. Плексигласа ще светне по края.Мисля че има и метод така че целият да се освети, но ще трябва да поразпитам как се прави тоя фокус.

Трето.Ами за усилвателя нещо не те разбрах какво искаш да правиш.

4.Евтино и лесно ще стане като и удариш един як paint job.http://metku.net/modgallery/detail.php?id=4199. И отгоре безцветен лак да не се изтрива бързо.Иначе дупки можеш и с поялник да си изрежеш с пластмасата и после изпиляваш и запълваш със силикон. А след празниците ми напомни да ти се обадя ако съм свободен да ми я оставиш за ден два ;)

Отпред на кутията ще е яко да сложиш диоди да мигат с музиката :) Мисля че се продават и готови схеми по магазините.

Флопито единствено може да го скриеш като го пребоядисаш.А може и да махнеш капачето и да сложиш 2 диода вътре да светят.За ЦД-тата ако са ти останали капачетата от кутията ги залепи отпред.Отвътрешна страна слагаш някакъв дунапрен, който да се сплесква лесно при натиск и там където е копчето залепяш нещо по-твърдо което да натисне eject-а на цд-то.Виж на моята кутия как съм го направил.клик. На снимката има и малките панелчета но без да съм сложил какво да натиска копчето.

По шеста точка.Не съм виждал да се продават по магазините такива панели.Ако не си харесваш цвета на кутята сега е момента да го смениш. И може да експериментираш със шаблони да правиш някакви фигурки... Иначе си има хора, който правят страхотни рисунки по кутиите със airbrush, но трябва да разпиташ кой може да ти направи такава рисунка.

Слушалките могат да светнат просто пускаш отделено кабелче за диодите :)

 

Ако има нещо неяасно питай ;)

 

Поздрави!

 

П.п.Да питам и аз нещо.Някой знае ли каде се продават тънки кабелчета с прозрачна изолация.Много ми трябват. :)

Link to comment
Share on other sites

Аз търсех преди месеци (около ЛП3) и така и не намрих свястни. Намерих четирижилен кабел, но всяко от жилата беше със по 1 по-дебела стоманена нишка и лесно се чупеше. Демек не ставаше за нищо.

Link to comment
Share on other sites

Ами тези съвсем не са тънки - за тонколони са. Купих ги пак по онова време от Кузмов до понеделник пазара. Продаваха кабел - сребристо/медно-червеникаво и не беше много пари. Не знам дали още има, ама би трябвало.

Всъщност, наистина са от най-тънките с прозрачна изолация за тонколони, които съм виждал :) . Едно нещо ме изнержи като правеш молексите. Пиновете на молекса се захващат за жицата и за изолацията. Тази изолация е по-дебела и по-мека от тази на обикновени кабели и или се късаше, или просто пинът я изплюваше. Много зор да ги направя и много стискане с клещите. После 2 дена ме боляха ръцете :P

Link to comment
Share on other sites

Update: Айде най-накрая имах малко време да стегна кутията и да я покажа.:)

pict21979ed.th.jpgpict22086nb.th.jpgpict22060xr.th.jpgpict22091od.th.jpgpict22107be.th.jpgpict22126it.th.jpgpict22056wb.th.jpgpict22154iv.th.jpgpict22167pp.th.jpgpict22130ue.th.jpg

 

Сега малко обяснения.Кутията в началото си беше стандартна АТХ кутия.Направих я на кубче с размер 50х50см с алуминиева арматура :) Вътре всички части с с главата надолу.Това се наложи поради разположението на пц-то на бюрото (a и така е по-извратено) Отвън са плексигласови капаци изрисувани с ръчно направени пламъци. Вътре има сложенаа 5+1 система(20 вата суб + 5х3Вата), само че забравих да оставя небоядисано място по капака да се виждат и малките... :bgrin:. btw много яко дъни.Вързах всички колони дето имам и сега си имам аудио 7.1 (или по точно една(пц-то) дето се мисли за 5.1 и още 4 големи дето се мислят за 2 :bgrin:) Отпред е суб-а(отзад е екраниран с изрязана кутия от сухо мляко NIDO :bgrin: ) като отзад има сложени червени диоди да мигат с музиката. Вързани са към платката на неона :) Направил съм така, че вратичките пред цд-тата да се отварят с копче посредством цд(Утре ще публикувам Project Log за тоя мод:))Под вратичките е CoolerMaster CoolDrive 4, двд-рв и задвижващото цд.Контролният панел пак представлява цд.На него са копчетата за вкл и рес, както и диодите за он и ХДД-то.Другите копчета са за включване на аудиото и неона/лампичките.Клавиатурата по средата е от телефон и би трябвало да е работещ телефон, но уви не проработи след тва издевателство над стационарния ми телефон... :( И без това ще преработвам контролният панел и ще оправя телефона и ще режа нов панел за долната част, че тоя мн сакато го изрязах :bgrin:). Всички други работи се хранят от второ захранване(на дъното,по средата).Якото е че когато се включи второто захранване, конторлният панел автоматично излиза без подканване :D (как става тоя фокус и аз не знам ама е много яко :)) Отзад вентилаторите по приницп светиха в синьо, направих ги в червено :) (не се вижда много заради неона).Това е целят Case mod.Първият ми сериозен мод.Има още много да се желае по изпълнението но за 1-ви път бива :)

 

Преден панел + включване на пц на тъно ; Преден панел AUTO ; Вратички - слветло ; Вратички - тъмно ; Тонколона - на тъмно ; Тонколона на светло

 

Поздрави и весели празници! :)

 

ЕДИТ:Ето и един коледен мод :) http://img518.imageshack.us/img518/2586/pict21320nx.jpg http://img452.imageshack.us/img452/1571/pict21313lr.jpg . Батериите са слаби за това не светят целите елхички :)

Link to comment
Share on other sites

Изрод си бе! Аз пък си "запоих" ново диодче на мишчицата. Вече е синьо :P .

Link to comment
Share on other sites

Project Log: Door Mod [by Mad^Jack]

Идеята е да има вратички, които да скриват цд-тата и да се отварят без много зор от страна на задклавиатурното устройство :) Тосет чрез някаква механика. Ето как изглежда всичко в началото:

pict22182ba.th.jpg

За целта ми беше необходимо едно изгоряло цд с работещ eject, метален конструктор и подложка за мишка :)

 

Първо разрязах падащото панелче,сложих му панти и най-накрая го закрепих за предният панел.

pict04133yn.th.jpgpict04178wp.th.jpgpict04185wn.th.jpg

 

Това беше лесната част :) След това дойде време да поработя над ЦД-то.Махнах всички излишни чаркове като оставих единствено ел двигателя и шейната, които движат оптиката в цд-то. Пробно закрепих металните пластинки и го сложих в кутията.

pict04125el.th.jpgpict04279me.th.jpg

 

Проблемът беше, че така не стана работата. Електородвигателят нямаше достатъчно мощност да ги избута докрай и не се затваряха, заради големят ъгъл на двете рамена. За това преправих малко дизайна, като сложих една метална пластина на шейната и на нея вече ще са закрепени рамената.

pict07214wc.th.jpg

 

По този начин натоварването е много по малко и по лесно се отварят и затварят.Не ми харесаха как са продупчени рамената и за това си изрязах нови плътни:). След като зглобих всичко и закрепих всички болтовея дойде моментът на пробите с разположението на цд-то в кутията и всички други финни настройки :wacko:.(проблемът при мен беше че цд-то отиваше много на зад, а кутията и без тва си беше тясна и нямаше място за дъното... Решението: направих си по-голяма кутия :D) Ето от каде ще се контролира ел двигателят :)

pict07208hk.th.jpg

 

След като всичко е боядисано и закрепено просто взимате подложката за мишката и изрязвате малко от нея за да покрива грозните чаркове вътре:). Аз отгоре лепнах хартиено тиксо и го боядисах.Стана като тапицирано :D Крайният резултат:

pict22219ru.th.jpgpict22201ca.th.jpg Вратички.аvi

 

Поздрави!:)

 

http://metku.net/modgallery/detail.php?id=4235

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
Кат най-големия аматьор :) в тази тема

има и 4овек по зле от теб споко.аз искам да попитам са6то като тоя пи4 как на дарвото да си слога плексигласожо стакло и диоди,само4е не разбирам много ако някои мойе да обясни малко .

едит:ako moje @Mad^Jac da mi pomogne6 malko ,ot po gorniq post malko poopravih ,no ako moje da mi prati6 pm i da mi obqsni6 pak po prost 6a sam ti mnogo blagodaren

Link to comment
Share on other sites

Плексиглас прозрачен има тук. Магазинът се намира от другата страна на панаира. Там ви го режат с каквото размери си поискате.

Диоди и друга електроника: Квазер - булевард Руски (срещу Лайпциг до ресторант Red Dragon)

Кузмов - зад Белите брези в кичука. Има ги и на още няколко места.

Капак на кутия най-лесно става на лазер иначе със прободен трион.Облепяш всичко във хартиено тиксо да не се драска маркираш от задната страна каде ще е прозореца и режеш пак от задната страна.

Диодите се вързват към молекса на захранването като жълт(+) и черен(-)=12В;червен(+) и черен(-)=5В;жълт и червен=7В (не се сещам кое е + и -). Ако не ти трябва да осветяваш нещо конкретно си вземи една неонка.Продават се в магазините за копютри: Ресет ( на улицата на кукленият театър но по към главната); Jar - на Гладстоун ect...

@pi4a питай какво точно не разбираш да помогнем :)

Link to comment
Share on other sites

Мммм ето кутииката на един приятел.Един ден работа.Всичко е изрязано на ръка (реших, че така е по-забавно :D): част от планетка и отстрани.Вътре сложихме 2 "червени"(леко оранжево е де...) неонки. Не е нещо особено ама стана яко. Извинете за кофти качеството, снимано е с тел. На живо е по-яко :D

/stock: kapaka6oo.th.jpg /проба: pict24938wk.th.jpg /на пц-то: 0601261521414uk.th.jpg 0601261522506sd.th.jpg

Поздрави! :)

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...