Jump to content
BulForum.com

DVD Recorder


Recommended Posts

  • Replies 240
  • Created
  • Last Reply
Quality Score : 95

Nec 3540 - DVD+R Verbatim 16x - Quality score 95% :-)

Karaman ще излезе прав, сега ще направя проба със Sony Q28A на същия диск и ще направя тест на същия Нек да видим разликата в качеството на запис на текущата партида 'записвачки' в Пловдив.

Edit: Същата работа излезе - Quality score 95% :-) Т.е. няма разлика. Всичко опира до издръжливост на устройството с времето. За домашна употреба май няма значение какво ще е, се един дол дренки. Всичко е на късмет.

Link to comment
Share on other sites

LG 4163b - DVD+R Verbatim 16x (MCC 004), записван на 4х - Quality Score - 98 % (записан на 8х е 97 %)

CD-R Verbatim 52х (Taiyo Yuden), записван на 16х - Quality Score - 100 % (не можах да го повярвам)

Link to comment
Share on other sites

Появи се възможност да сменя сегашната си писачка Lite-On 1633s. Някой може ли да ме ориентира за какво си заслужава да я сменя?

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Имам въпрос тъй като от 2 дена съм с DVD писачка и някои неща не са ми много ясни. Разликата между форматите DVD-R и DVD+R разбрах, че е само до съвместимост и създател на стандарта. Въпросите ми са следните:

 

1. защо диск Traxdata DVD+R 4.7GB , Nero-то/записвачката ми го показва като 4.483МБ, а не като 4.7GB.

2. направих Multisession и втората сесия DVD Player-a ми не може да я разчете. като се пусне на записвачката всичко си е наред. може ли да се оправи по някакъв начин това.

 

Записвачката е NEC ND-3540A

Link to comment
Share on other sites

Знае ли някой къде се продават двустранни DVD-та и съответно производител и цена?

в метро и технополис се сещам в момента. цената варира м/у 8-13лв зависи от марката ;>

Link to comment
Share on other sites

в метро и технополис се сещам в момента. цената варира м/у 8-13лв зависи от марката ;>

 

8 лв само защото мога да нося 1 DVD вместо 2? тия нормални ли са. поне да беше двуслойно (макар че и то е неоправдано скъпо).

 

нали не бъркаш двустранно със двуслойно?

Link to comment
Share on other sites

8 лв само защото мога да нося 1 DVD вместо 2? тия нормални ли са. поне да беше двуслойно (макар че и то е неоправдано скъпо).

 

нали не бъркаш двустранно със двуслойно?

опа sorry моя грешка :blush: 2-слойно е, а двустранни нямам идея къде се продават даже не съм виждал такова още :bgrin: м/у другото ти какво търси - двустранно еднослойно или двустранно двуслойно :wacko:

 

едит: според мен тея ще са по-скъпи от двуслойните

edit2: сега видях по горните ти постове и само да ти кажа да несе занимаваш с мултисешън на dvd-тата. просто нестава номера незнам защо :)

Link to comment
Share on other sites

опа sorry моя грешка :blush: 2-слойно е, а двустранни нямам идея къде се продават даже не съм виждал такова още :bgrin: м/у другото ти какво търси - двустранно еднослойно или двустранно двуслойно :wacko:

 

едит: според мен тея ще са по-скъпи от двуслойните

edit2: сега видях по горните ти постове и само да ти кажа да несе занимаваш с мултисешън на dvd-тата. просто нестава номера незнам защо :)

 

Aми не съм сигурен дали има двустранни двуслойни носители. колкото до цената, съмнявам се да са по-скъпи от двуслойните. това си е просто едно DVD което и от двете страни има пътечки с информация :) вместо от едната да има стикер с производител.

със сесии на DVD+R се видя, че няма да стане, но ще пробвам и -R. може плейъра ми да ги чете. знае ли човек.

Link to comment
Share on other sites

Мисля, че -R е решението за мултисесийно DVD, което е предназначено за плейър. Някои плейъри разпознават само първата сесия на +R бланка.

Link to comment
Share on other sites

Мисля, че -R е решението за мултисесийно DVD, което е предназначено за плейър. Някои плейъри разпознават само първата сесия на +R бланка.

sorry, но на -R изобщо не ти позволява да правиш сесии. Те са предназначени само за 1 запис. И точно в това е разликата между - и + Р, че при + може да правиш няколко сесии, а на - само 1

Link to comment
Share on other sites

sorry, но на -R изобщо не ти позволява да правиш сесии. Те са предназначени само за 1 запис. И точно в това е разликата между - и + Р, че при + може да правиш няколко сесии, а на - само 1

 

Четох, четох, но тая разлика никъде не я прочетох. Даже изрично пуснах сърч "DVD dash R multisession" , а после даже смених multisession с дума която е по-специфична за DVD-тата (не я помня в момента) и не излезе абсолютно нищо което да казва, че -R ограничава мултисесиите.

Link to comment
Share on other sites

За да не говоря наизуст, по-късно днес ще пробвам на +RW и -RW как стои въпросът с правене на няколко сесии. Но нямам DVD плейър да пробвам колко сесии ще прочете. По-горното мнение го изказах на базата на четеното по форуми.

Едит: Пробвах, на -RW прави мултисесия. Използвам NTI CD&DVD Maker 7.

Link to comment
Share on other sites

Четох, четох, но тая разлика никъде не я прочетох. Даже изрично пуснах сърч "DVD dash R multisession" , а после даже смених multisession с дума която е по-специфична за DVD-тата (не я помня в момента) и не излезе абсолютно нищо което да казва, че -R ограничава мултисесиите.

Аз говоря от опит. На DVD-R не ми дава да записвам след 1 сесия, докато на +R няма никакви проблеми, също съм чел че това е основната разлика между + и -, както и малко по-доброто качество на +Р дисковете

Link to comment
Share on other sites

За да не говоря наизуст, по-късно днес ще пробвам на +RW и -RW как стои въпросът с правене на няколко сесии. Но нямам DVD плейър да пробвам колко сесии ще прочете. По-горното мнение го изказах на базата на четеното по форуми.

Едит: Пробвах, на -RW прави мултисесия. Използвам NTI CD&DVD Maker 7.

 

... ами аз преди малко записах филм на DVD-RW диск, на който имаше преди това и друг .... чете ги и двата - и на dvd-rom, и на dvd система!

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

понеже сега свалям 3-те части на lotr, а трябва да ги запиша на 2слойни цд-та може ли да ми препоръчате някой по добри дискове, понеже не искам да ми се скапе филма на 2-рия ден. благодаря предварително :D

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

Интересно ми е едно нещо, има ли DVD записвачки с повече от 2 МБ буфер?!

Защото при запис на 16х се сещате, че това е 22 МБ/с, т.е. буфера може да поеме едва 1/10 от секундата. При такъв висок обмен на данни от харда, е ясно, че някоя програма, или самия ОС вземе приоритетно контрол над харда за повече от 100 мс (а това не се случва толкова рядко), 100% се стига до задействане на underrun protection-a. Въпреки че тоя прътекшън винаги действа безотказно, не е ли по-добре да сложат повечко буферец, примерно 8 МБ, или явно засега по-евтиното решение за производителите е да поддържат добър underrun protection вместо да слагат повече от скъпата памет..

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
  • 3 weeks later...

Понеже тук информацията е доста поостаряла, някой ще може ли да ми препоръча DVD RW, които за момента са едни от най-добрите. Говоря за граница в парите около 100-200 лв . :) Изчетох цялата тема и се спрях на някои изисквания: Освен основните неща, да може да пише на двуслойни и двустранни DVD-та, също и да може да рисува обложка върху диска (разбрах че LG го можели). Ако изискванията ми са прекалено големи за тази сума, тогава ще режем отзад напред За друго май не се сещам. И така като гледам има най-добри отзиви за NEC, Pioneer и новите модели на LG (нови нови, от миналата година :) ). Първо си мислех и за Sony, но явно тук не ги харесвате и се отказах.

 

Също ако може някой да обясни какво точно трябва да се гледа при характеристиките на DVD писачките или някакъв линк ако може. Благодаря предварително.

Link to comment
Share on other sites

Що ли изобщо си помислих, че някой ще помогне. :dry:

Спокойно де...някои от нас не проверяват всяка тема през 2 часа... :D

Ето моето мнение по въпроса....

Тъй като съм сменял доста записвачки (CD-RW) главно на Lite-On, Teac, LG,etc.....най-доволен съм останал от моделите на LG (още си имам 2 бр. и си ги ползвам). Именно заради това реших и DVD-RW устройството дето купих пак да бъде на LG.

Едно уточнение.....нямам необходимост записвачката ми да рисува върху дисковете по две причини - рисуването от записвачка отнема цяла вечност (особено пък ако искаш да стане по-плътно и трябва да я пускаш по 2 пъти на един и същи диск), цветовете са силно ограничени и т.н. Освен това си имам фотопринтер, който рисува върху дисковете с цялата гама от цветове както и върху обикновен лист....освен това го прави с прекрасно качество и за време с пъти по-кратко от това на всяка записвачка дето рисува.

Именно затова си взех модела H10N, който записва абсолютно всички формати дето можеш да се сетиш (затова се води дори и "super multi"). Четох доста из нета преди да реша какъв модел да взема и навсякъде отзивите за този модел бяха само положителни. Пробвал съм го на всякакви дискове и всякакви формати....даже ми се откъсна от сърцето да си купя един DL за пробен запис :P . Досега съм нямал абсолютно никакви проблеми с никой от дисковете и форматите. Разбира се вероятно ако му сложа някой no name може и да си имам проблем, но това важи и за всяка друга записвачка. Взех я на цена под 70 лв. - ако държиш да вземеш модел дето рисува той няма да е много по-скъп. Толкова от мен....това са ми личните впечатления - дано да са ти от полза.

 

П.П. Между другото четенето на тестове и лични впечатления на потребители в нета в повечето случаи е много полезно поне за мен. :)

Link to comment
Share on other sites

И аз съм страшно доволен от LG и за това си взех същия модел H10N. И на мен не ми трябва LightScribe. Записвачката записва дори и най-скапаните дискове за разлика от NEC например

Link to comment
Share on other sites

И аз съм страшно доволен от LG и за това си взех същия модел H10N. И на мен не ми трябва LightScribe. Записвачката записва дори и най-скапаните дискове за разлика от NEC например

 

т'ва е мноооо относително ... и не знам как така давате толкова категорични мнения. аз навремето си взех NEC (3540A) пък, щото разбрах от мнения на потребители, че са кучета за разлика точно от LG-тата. досега съм нямал проблем с каквито и да било дискове - cd или dvd ... за разлика от един познат, който си купи LG и не ще да му записва maxell 16x (даже ми подари останалите дискове :P ) .... така че т'ва коя е по-добра, според мен е относително. най-добри ги водят plextor, но ако тръгне да избира между NEC и LG, на която и да се спре, все тая според мен.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...