Jump to content
BulForum.com

DVD Recorder


Recommended Posts

А може ли пак да кажеш какво си имал в предвид за след флаша, че тоя момент нещо не го разбрах.

 

На сайта на производителя през определен период от време излиза ъпдейт на фирмура за всеки един от моделите(най вече за по старите)със който ъпдейт след като флашнеш записвачката се добавя инфо за нови модели дискове или се коригират бъгове(ако има такива) в по старата версия, ето примерно това е заЛайтон , но тези фирмуери от официалните страници не променят модела на записвачката(изключение прави само Пайнер) и примерно имаш 812S и си я флашнал и тя вече е 832S, дотук всичко е ОК, обаче влизаш в страницата на Лайтон и гледаш, че има упдейт за 832S и си го сваляш, стартираш го, записвачката се флашва и то без проблем и ти казва че трябва да рестартираш, рестартираш си ти и след това се оказва, че вече нямаш записвачка и единственото което прави е да и мига лампичката :cry и след това започваш да търсиш сервизен флаш за 812S(който няма да намериш на сайта на производителя) след като го намериш е флашваш на ново за да стане както си е била когато си я купил и след това отново със сервизен флаш пак си е правиш, като 832S

 

ПС:надявам се да съм го обяснил както трябва

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 240
  • Created
  • Last Reply
На сайта на производителя през определен период от време излиза ъпдейт на фирмура за всеки един от моделите(най вече за по старите)със който ъпдейт след като флашнеш записвачката  се добавя инфо за нови модели дискове или се коригират бъгове(ако има такива) в по старата версия, ето примерно това е заЛайтон , но тези фирмуери от официалните страници не променят модела на записвачката(изключение прави само Пайнер) и примерно имаш 812S и си я флашнал и тя вече е 832S, дотук всичко е ОК, обаче влизаш в страницата на Лайтон и гледаш, че има упдейт за 832S и си го сваляш, стартираш го, записвачката се флашва и то без проблем и ти казва че трябва да рестартираш, рестартираш си ти и след това се оказва, че вече нямаш записвачка и единственото което прави е да и мига лампичката :cry и след това започваш да търсиш сервизен флаш за 812S(който няма да намериш на сайта на производителя) след като го намериш е флашваш на ново за да стане както си е била когато си я купил и след това отново със сервизен флаш пак си е правиш, като 832S

 

ПС:надявам се да съм го обяснил както трябва

10х Разбрах те какво си имал в предвид. :)

Link to comment
Share on other sites

[offtopic]

 

На мен ли ми се струва или цените на DVD дисковете скочиха много изведнъж!?

 

[/offtopic]

Link to comment
Share on other sites

Днес си взех Lite-On 1633S. :D

А от къде да сваля флаша, който прави 1633S@1653S?  :confused

Този новия от сайта на Lite-On ли е? :confused

 

От сайта на Лайтон не можеш да свалиш сервизен флаш ;) ето ти един сайт от който съм свалял и още един за инфо :)

 

успех!

Link to comment
Share on other sites

little, кой модел на Пайнер ще препоръчаш?

В момента е без значение тъй като Пайнер-и няма :cry но иначе 108D

м/у другото днеска взех DVD RW NEC 3500A 16x4x2.4x16x4 и след като се поразрових малко установих, че м/у Пайнер и Нек няма разлика или по-точно Пайнера от вътре е Нек ;)

Link to comment
Share on other sites

Така пише иначе цената е 85,10 USD.

 

Ако това е цената и ги има само в Д&Е които най вероятно го дават само с една година гаранция(която ако се наложи най вероятно няма да признаят) по-добре да бъде НЕК

Link to comment
Share on other sites

в most NEC-a е ...

 

NEC ND-3500A DVD+RW/-RW/DL/16X 75.00 77.50 80.50

NEC ND-3500A DVD+RW/-RW/BLACK 77.50 80.50 83.50

 

просто трява да се провери на място

 

и за мен нек са по-добри в тази технология ..... от моя скромен опит със CD-RW

Link to comment
Share on other sites

sorry za offtopica neznam dali sum na pravilnoto mqsto no shte si pitam

iskam ako moje da mi kajete kak stoqt neshtata s tiq dvd-rw-ta 6toto sum reshil da si kupuvam no iskam 1-vo da znam moga li da si prezapisvam dvd-ta vzeti ot videoteka i sushto taka dali moga da si pravq filmi svaleni ot neta na dvd i stavat li te s dobro ka4estvo na kartina i zvuk neka imashtite opit v tova neshto da mi dadat otgovorche

blagodarq vi predvaritelno

i sorry oshte vednuj za offtopica

Link to comment
Share on other sites

Повтарям се ама какво да направя ;)

Пайнер, Лайтон и Нек

little, ако вместо някоя от гореспоненатите марки "събера" още $25-30 и си купя Plextor PX-712A или PLEXTOR PX-712SA, това неоправдана набутванка ли ще е и ако може да обясниш защо. В случая не става въпрос за записване на "хиляди" дискове, а за скромна домашна употреба, но е важно качеството на записа.

Не знам дали Пайнер са най-добрите, но Philips DVDR1640P и BenQ DW1620A със сигурност са по-добри от Pioneer DVR-A08XLA.

Не може само по марката да се направят всички изводи за дадено устройство. ;)

Това важи в пълна степен за всички дори и за "Краля на Качеството".

Link to comment
Share on other sites

little, ако вместо някоя от гореспоненатите марки "събера" още $25-30 и си купя Plextor PX-712A или  PLEXTOR PX-712SA, това неоправдана набутванка ли ще е и ако може да обясниш защо. В случая не става въпрос за записване на "хиляди" дискове, а за скромна домашна употреба, но е важно качеството на записа.

Не знам дали Пайнер са най-добрите, но Philips DVDR1640P и BenQ DW1620A със сигурност са по-добри от Pioneer DVR-A08XLA.

Не може само по марката да се направят всички изводи за дадено устройство. ;)

Това важи в пълна степен за всички дори и за "Краля на Качеството".

 

Плекстор е много добра записвачка и не помня да съм казвал обратното :) но(винаги има едно НО :P ) след като смених наколко Плекстора(CDRW/DVDRW) и след "консуlтации" с някой "колеги" :rolleyes: (влючително и хора работещи във фирми внасящи Плекстор в БГ) стигнах/ме до заключението, че оптиката на Плектор(без значени дали е CDRW или DVDRW)се скапва изключително бързо при ползването на ефтините или не толкова качествени дискове(както искате така ги наречете) най често използвани в БГ, а тъй като не виждам за необходимо да ползвам дискове с цена над 2/3, а за някои марки дори и 4/5лв. смятам, че горе изброените от мен марки, които нямат абсолютно никакъв проблем с който и да било диск, си остават най добрия избор :) а относно модела на Пайнер, който си дал нямам идея как се държи, аз визирам двата най разпространени модела, а това са 107D и 108D които с безпроблемната си работа са доказали, че са перфектни, нещо което три поредни Плектора DVDRW и два CDRW не успяха да направят;)

Link to comment
Share on other sites

Вие какви DVD-R си взимате? И кое е най-доброто съотношение цена/качество?

Аз днес си взех Princo, но не мога да кажа колко са качествени, защото докато хвана цаката на записването скапах 6/10. :D

Link to comment
Share on other sites

Вие какви DVD-R си взимате? И кое е най-доброто съотношение цена/качество?

Епроформанс и Траксдата :) и двата са под 1лв.

 

~едит~

не недей да взимаш принко или евросилвар дори и да го запишеш както трябва след известно време дават дефекти и плюс това разликата м/у тях и тези които ползвам е смешно малка

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...