Jump to content
BulForum.com

DVD Recorder


Recommended Posts

Да ама моята CD записвачка, при запис свети червено, а при четене в зелено. Просто навик, нищо повече.

Ще свикнеш, и аз първите дни се дразнех и не можех да си намера място, ама вече не ми пука ама хич. А това с CD-RW е малко дразнещо че засега показва само 10х скорост, но честно казано вече съм изцяло на DVD+RW-та и останалите видове, и вече CD-R ги пиша на 32х, а на лайтона ме беше страх на повече от 16х.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
  • Replies 240
  • Created
  • Last Reply

хе, значи тоя френд с LG-то ..... в момента писачката му не разпознава никакъв диск. така че проблемът с "невъзможността да записва определени дискове" става маловажен :bgrin:

писачката е LG GSA-4167B. малко съвети няма да са излишни в момента, преди да се стигне до "ходене до фирмата".

щял да пробва да не е от кабелите, ама мен лично ме съмнява ... освен за флашване, аз за друго не се сещам. затова нека някой с подобна печка да сподели опита си с firmware-ите

 

значи ... CD-та пише, но не и DVD-та. тях не ги разпознава. дори дискове, които са били записани с нея в момента не може да разчете

 

хм, четяло и едни dvd дискове maxell ...

Link to comment
Share on other sites

донесоха ми проблемната записвачка с дисковете, които уж не четяла ... ами при мен си ги прочете всичките :) явно проблемът не е в нея. според мен е или windows-а, или дъното. друго не се сещам

Link to comment
Share on other sites

донесоха ми проблемната записвачка с дисковете, които уж не четяла ... ами при мен си ги прочете всичките :) явно проблемът не е в нея. според мен е или windows-а, или дъното. друго не се сещам

то се очакваше да не е в нея

Link to comment
Share on other sites

то се очакваше да не е в нея

 

ами можеше и да е в нея ... ако беше някоя калпава бройка, чийто проблем да се прояви след време?!

 

btw тъй като дадох моя нек докато LG-то е в мен, не мога с голяма точност да преценя, но ми се струва, че "корейската джаджа" е маааалко по-бавна в четенето и писането на дискове (двд) .... но като ми донесе и моята, ще ги тестваме за да се уверя напълно :)

Link to comment
Share on other sites

определено не мога да кажа, че е по-тиха от нек-а ;)

 

А аз определно мога да го кажа, че и да го потвърдя :D

Аз имам LG, а ми се наложи да преинсталирам един комп с един Nec. Нека беше много шумен, а няма да коментирам какъв резонанс се получваше в кутията. Но няма смисъл да се коментира чак толкова, каквото такова - който си харесва Нек, да си купува Нек. Аз досега съм имал само LG и ще си остана верен на марката. Всиките са били тихи и нито една не ме е дънила. Вярвам, че Нек също е добра, но шумна ли е за мен отпада като вариант. Както пише в подписа на един съфорумник - искам да ми е тихо! :)

Link to comment
Share on other sites

А аз определно мога да го кажа, че и да го потвърдя :D

Аз имам LG, а ми се наложи да преинсталирам един комп с един Nec. Нека беше много шумен, а няма да коментирам какъв резонанс се получваше в кутията. Но няма смисъл да се коментира чак толкова, каквото такова - който си харесва Нек, да си купува Нек. Аз досега съм имал само LG и ще си остана верен на марката. Всиките са били тихи и нито една не ме е дънила. Вярвам, че Нек също е добра, но шумна ли е за мен отпада като вариант. Както пише в подписа на един съфорумник - искам да ми е тихо! :)

:) Надявам се не се изказваш само от впечатления на тоя комп с раздрънчана и резонираща кутия :bgrin: .

Правилно го каза, че и кутията, и закрепването и резонансната характеристика са от голямо значение. Преди имах кутия, на която като сложа нещо тежко отгоре й, сидирома направо млъкваше :D

Link to comment
Share on other sites

:) Надявам се не се изказваш само от впечатления на тоя комп с раздрънчана и резонираща кутия :bgrin: .

Правилно го каза, че и кутията, и закрепването и резонансната характеристика са от голямо значение. Преди имах кутия, на която като сложа нещо тежко отгоре й, сидирома направо млъкваше :D

 

Естествено, че изказвам впечатление от 4-5 писачки Нек, не само от тази. Самата кутия не беше толкова раздрънчана, но като врътна диска и замалко да тръгне на разходка :D

Link to comment
Share on other sites

аз нямам толкова опит с dvd писачки, но на тези, на които съм писал дискове, с по-добри впечатления съм от нек-а. иначе cd писачката ми беше lg :)

btw на този модел, който в момента е при мен ... в началото на записа (някъде до 65%) записвачката почва да "върти" на високи обороти и след това се "успокоява". не знам на какво се дължи това, но моя нек както си го захаме от началото, така си го докарва до края т.е. плавно, мазноо :P

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Имам въпрос за хората с лаптопи. CD/DVD/ROM устройствата, които са вградени, абсолютно стандартни ли са? Тоест мога ли да си купя нова и да си е подменя? Благодаря предварително. Лаптопа ми е HP 510

Link to comment
Share on other sites

Можеш да купиш и да го подмениш за лаптопа стига да можеш да си го позволиш около 160 лева мисля че беше двд писачка за него :punk А за писачки не знам аз съм с LG колегите предпочитат NEC ама да ти кажа всичко е на късмет ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 10 months later...

Писачката ми е LG GSA-H55N и засега съм доволен, но имам едно странно проблемче. Купих си презаписваемо DVD (HP DVD+RW) и като го сложа ми дава на скалата, че целия е син (т.е. пълен). Като пусна да се записва всичко е ОК. След това като изтрия диска е по същия начин. Пробвах и с нормално празно DVD и пак е така. CD-тата са си розови, ако са празни. Абе не е голяма, но все пак ми е странно. Казаха ми да пробвам с нов фирмуер, но не знам от къде да го дръпна. Сегания ми е 1.02

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...