Jump to content
BulForum.com

DVD Recorder


Recommended Posts

  • Replies 240
  • Created
  • Last Reply
........................... liteon mai moje da zapiswa i ot 2-te strani na diska ili se luja :)

 

DL-значи, че може да записва двуслойни дискове(8.6GB) които са едностранни като другите(в смисъл не се записват от двете страни, а само от едната като обикновенните, м/у другото DVD-тата от видеотеките са DL), но това го може и NEC-а, тала че като цяло разлика м/у двете няма ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...
на пазара (по фирмите) има ли записвачка, която да е retail (т.е. в кутийката и всички джаджи за нея)

 

Има във ВАЛИ - PLEXTOR PX-716A/T3 - 2 години гаранция

с 2 панела е - черен и бял

 

може и другаде да има ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Да попитам, някой сблъсквал ли се е със Sony Q28A DVD-RW? Братушките твърдят че е 1:1 със ЛайтОн-а. Как е с писанеот на кофти дискове, тип Принко?

Link to comment
Share on other sites

Аз съм чувал за ДВД записвачките на Сони, Лайт он и TEAC, че са пълни боклуци. Правят кофти записи. Най-много хвалят NEC и LG, разбира се след Plextor, който е 2 пъти и отгоре по-скъп и не си заслужава парите

Link to comment
Share on other sites

Аз си взех ДВД със записвачка 16 скоросттна. Philips е марката и за сега съм много доволен, само че я взех за 50 евро от Мадрид :)

 

Хах. Днес го видях същия в ТехноМаркет за 120 лева ;)

Link to comment
Share on other sites

Днес се сблъсках със странен проблем със NEC 3540. Тази прехвалена писачка, която купих преди 2 дни, неще да прочете леко надраскан диск Nashua DVD+R. Странното в случая е, че DVD-ROM Toshiba на не знам колко си години го прочете. Същото се случи и с друг такъв диск който Нек-а въобще не го разпозна, а 'калпавото' Сони изкара 1,7ГБ от диска, най-добър резултат от 3 други устройства, който изкараха максимум 170МБ от същия този диск. И друго което ми направи силно впечатление - изклучително бавно чете ДВД-та този Нек...та така , или аз съм карък или 3540 не е толкова добър като 3520.

Link to comment
Share on other sites

колко бавно чете ДВД. Нормално е да не стига до 16 скорост, то тва си е голяма рядкост

Ами при проверка на записа - 2 - 2,4Х ...мисля че си е бавничко както и да го погледнеш. Определено не е най-бързото четящо устройство дето съм виждал. Да не говорим че леко повреден диск не го разпознава..

Link to comment
Share on other sites

Това за прехвалените марки на цд-ромите не се заблуждавайте. Всичко си е до партида, много по-рядко до марка! Определено кучите марки като Лите-Он и Нек са номер 1!!!

Е само lite-on не. Ползвам я вече на служебния комп около 8 месеца и се уверих че е пълен боклук. И за да не бъда голословен е ше ви кажа че дискове TDK и Verbatim ги хвърлям през един защото на края се скапват и остават сектори незаписани. За сметка на това досега с Принко е съм имал проблем. Имам и NEK 3520 мисля беше. КАто изключим факта че трудно разчита някои +R дискове всичко останало е ОК!

Ако обаче обобщим нещата - не си ги купувай тен и двете! Чувам добри неща за LG така че може би това е точния избор.

Link to comment
Share on other sites

Лайт Он при ДВД-тата са боклуци. Чел съм разни работи. Имам LG 4163b и няма никакви проблеми със запис или четене на всякакви дискове. За нек нищо не мога да кажа

Link to comment
Share on other sites

Лайт Он при ДВД-тата са боклуци. Чел съм разни работи. Имам LG 4163b и няма никакви проблеми със запис или четене на всякакви дискове. За нек нищо не мога да кажа

Имам Lite-On 1633s и нямам абсолютно никакъв проблем с него не знам ти к'во си чел. ;)

Link to comment
Share on other sites

Имам Lite-On 1633s и нямам абсолютно никакъв проблем с него не знам ти к'во си чел. ;)

То проблеми няма да имаш, но качеството на записа е под всякаква критика. Дори Вербатим и хубавите не ги записва както трябва. По принцип с никоя нова записвачка няма да имаш проблеми, важно е качеството на запис (нивото на грешки по време на запис)

Link to comment
Share on other sites

То проблеми няма да имаш, но качеството на записа е под всякаква критика. Дори Вербатим и хубавите не ги записва както трябва. По принцип с никоя нова записвачка няма да имаш проблеми, важно е качеството на запис (нивото на грешки по време на запис)

Качеството на записа е перфектно.

Link to comment
Share on other sites

Е само lite-on не. Ползвам я вече на служебния комп около 8 месеца и се уверих че е пълен боклук. И за да не бъда голословен е ше ви кажа че дискове TDK и Verbatim ги хвърлям през един защото на края се скапват и остават сектори незаписани. За сметка на това досега с Принко е съм имал проблем. Имам и NEK 3520 мисля беше. КАто изключим факта че трудно разчита някои +R дискове всичко останало е ОК!

Ако обаче обобщим нещата - не си ги купувай тен и двете! Чувам добри неща за LG така че може би това е точния избор.

 

То проблеми няма да имаш, но качеството на записа е под всякаква критика. Дори Вербатим и хубавите не ги записва както трябва. По принцип с никоя нова записвачка няма да имаш проблеми, важно е качеството на запис (нивото на грешки по време на запис)

 

Лайт Он при ДВД-тата са боклуци. Чел съм разни работи.

 

 

 

Това са абсолютни глупости от където и да ги погледнеш......а пък това за принкото определено ме развесели :punk

 

ПС:karaman ако може да ми кажеш как точно реши, че Nec(а защо не и Lite-on) е "кучи" марка ще съм ти много благодарен........

Link to comment
Share on other sites

Днес се сблъсках със странен проблем със NEC 3540. Тази прехвалена писачка, която купих преди 2 дни, неще да прочете леко надраскан диск Nashua DVD+R. Странното в случая е, че DVD-ROM Toshiba на не знам колко си години го прочете. Същото се случи и с друг такъв диск който Нек-а въобще не го разпозна, а 'калпавото' Сони изкара 1,7ГБ от диска, най-добър резултат от 3 други устройства, който изкараха максимум 170МБ от същия този диск. И друго което ми направи силно впечатление - изклучително бавно чете ДВД-та този Нек...та така , или аз съм карък или 3540 не е толкова добър като 3520.

 

Нищо не е странно, нек-а са си боклуци още от времето на сд-записвачките. А Тошибата като двд-ром са страшно добри, четат всичко.

 

Лайт Он при ДВД-тата са боклуци. Чел съм разни работи. Имам LG 4163b и няма никакви проблеми със запис или четене на всякакви дискове. За нек нищо не мога да кажа

 

И аз така смятам, имам LG и нямам проблем :D . На лаптопа обаче имам Лайт Он, съответно имам проблеми с него :(

Link to comment
Share on other sites

А ти как разбра, че е скапано? ;)

ми хора, които имат Лайт Он пускат тестове на запис в нета с картинки и гледаш че качеството е много ниско на хубави дискове като вербатим. Отвори hardwarebg.com и сам ще се убедиш. Като гледам може би не ти е ясно какво е това качество на запис и как се тества.

Link to comment
Share on other sites

ми хора, които имат Лайт Он пускат тестове на запис в нета с картинки и гледаш че качеството е много ниско на хубави дискове като вербатим. Отвори hardwarebg.com и сам ще се убедиш. Като гледам може би не ти е ясно какво е това качество на запис и как се тества.

И по к'во точно разбра, че не ми е ясно как се тества?

 

Edit : Записвал съм на Traxdata, еProformance и Princo. Дай да тестнем с Nero CD-DVD Speed(Disc Quality) един диск писан с мойта и един с твойта пък да видим какво ще стана вместо да спорим излишно.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...