Jump to content
BulForum.com

DVD Recorder


Recommended Posts

.... за разлика от един познат, който си купи LG и не ще да му записва maxell 16x (даже ми подари останалите дискове :P ) .... така че т'ва коя е по-добра, според мен е относително. най-добри ги водят plextor, но ако тръгне да избира между NEC и LG, на която и да се спре, все тая според мен.

:bgrin: К'во се оплакваш тогава, ако френда ти не беше взел LG, щеше ли да ти подари дисковете?!

Присъединявам се, че мнението, че NEC били такива и онакива е грешно. Аз също съм чувал само лоши мнения за LG (и не само за DVDRW-тата им), затова си взех NEC. Даже сега като слушам предните 1-2 добри мнения, се учудвам леко.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 240
  • Created
  • Last Reply

Мерси за препоръките. И аз по принцип си мислех за LG, но ми казаха, че новите модели, които са с LightScribe функцията били със слаба оптика (или май беше за самсунг). А и не държа точно да го има, просто беше прищявка, като за изгъзица. ;) Сега съм се спрял на няколко записвачки: HP DVD840I DVD+-RW/RAM LS/RET, LG GSA-5169, NEC AD-7173A LABEL FLASH и PIONEER 111 16X DVD

Според Вас коя си заслужава повече? Сигурно в петък или събота ще тръгна на обиколка из Пловдив, за това ако можете да ме упътите къде точно се намира Most Computers и Adroid, че не мога да им намеря адресите в нета. :)

 

П.П. Иначе на Плекстор не държа. Първо името не ми харесва, второ са прекалено скъпи и трето, прекалено прехвалени са, а аз такива неща не обичам (тогава най-много ме глождят съмненията). ;)

Link to comment
Share on other sites

т'ва е мноооо относително ... и не знам как така давате толкова категорични мнения. аз навремето си взех NEC (3540A) пък, щото разбрах от мнения на потребители, че са кучета за разлика точно от LG-тата. досега съм нямал проблем с каквито и да било дискове - cd или dvd ... за разлика от един познат, който си купи LG и не ще да му записва maxell 16x (даже ми подари останалите дискове :P ) .... така че т'ва коя е по-добра, според мен е относително. най-добри ги водят plextor, но ако тръгне да избира между NEC и LG, на която и да се спре, все тая според мен.

в hardwarebg.com четох и става въпрос за НОВИТЕ модели на NEC. Че са много капризни към евтините дискове и след записа не могат да си прочетат собствения диск

Link to comment
Share on other sites

в hardwarebg.com четох и става въпрос за НОВИТЕ модели на NEC. Че са много капризни към евтините дискове и след записа не могат да си прочетат собствения диск

 

дай точни модели! аз ти давам модела на въпросното LG (не знам дали е ново или старо, щото откакто си взех писачка не съм се интересувал от тея хави) - GSA-4167B

 

*******, 27.9.2006 г., 21:05: и не прочете поне 15 диска Максуел
samkijot, 27.9.2006 г., 21:06: не ги прочете или не ги записа?
*******, 27.9.2006 г., 21:07: не ги разпознава изобщо

Link to comment
Share on other sites

Моделите кato 4550A. Иначе тва LG не е от новите модели

 

 

Айде сега и ти - не била от новите модели :P

А ти нямаше ли такава? Я кажи имаш ли оплаквания :)

Аз имам същото LG и онзи ден записах 2 диска Maxell (май така се пишеше) на един приятел, който има един Nec (не съм сигурен за модела, само знам, че е на около година и нещо), който не е могъл да запише тези дискове. Моето LG си ги записа без абсолютно никакви проблеми! Явно става дума за кофти бройки (дискове или писачки). Аз досега съм имал само LG и не мисля да сменям марката. Изключително съм доволен от всички техни писачки, които съм имал. Две от тях продадох във форума и купувачите им могат да кажат дали са имали някакви проблеми с тях. Едната (тоест Combo) я взе Midex, а другата Virtuozo. Отделно като съм правил компютри на мои приятели, винаги съм слагал само LG и досега нямам никакви оплаквания. Всички съм купувал от Адроит, но това надали има някакво значение. Една вечер преинсталирах един комп с една писачка Nec. Нямах никакви проблеми и с нея, но лошо впечатление ми направи това, че беше много шумна :bgrin:

Link to comment
Share on other sites

.... Една вечер преинсталирах един комп с една писачка Nec. Нямах никакви проблеми и с нея, но лошо впечатление ми направи това, че беше много шумна :bgrin:

... а на мен пък старата LG CD писачка ми е шумна :P ... за разлика от двд печицата на NEC :D

така че ... все си мисля, че всичко е субективно. ако един път свикнеш с една марка и си доволен от нея, не минаваш на друга. така поне мисля аз

Link to comment
Share on other sites

Айде сега и ти - не била от новите модели

имам предвид, че е е модел от миналата година :P

 

Аз съм на принципа като съм имал няква марка и е работила добре си взимам пак същата марка. Преди имах Сони бях изключително недоволен и за това смених марката

Link to comment
Share on other sites

Според вас защо на всички конфигурации(примерно,ако ида да си поръчам някаква конфигурация да ми я сглобят,но кажа само какво дъно и процесор искам,и колко рам,без другите подробности) слагат винаги LG,било то CD-RW,DWD-RW и т.н.?Дали защото са много качествени,или точно обратното? :)

Иначе по другия въпрос,ако питаш мен вземи ето този модел LITE-ON SHW-16H6S,от няколко места вече чувам,че е доста добър,а и има всичко което на теб ти трябва до колкото знам. ;)

Link to comment
Share on other sites

Точно щото са качествени. Иначе за кво им е да им ходат по 100 пъти за гаранции. И рам слагат по-марков в готови конфигурации, така ми казаха в Адроит преди

Link to comment
Share on other sites

Точно щото са качествени. Иначе за кво им е да им ходат по 100 пъти за гаранции. И рам слагат по-марков в готови конфигурации, така ми казаха в Адроит преди

 

опредлено успя да ме размееш :punk

Link to comment
Share on other sites

Botev1912 е абсолюто прав. Имам познат, който основно се занимава с това - асемблира компютри (при него съм за всичко що се отнася до компютри и компоненти от '96-та насам). Думите му бяха точно такива - "Омръзна ми да ми връщат тоя и оня модел с рекламации - напоследък слагам основно LG да си нямам проблеки...".

На всичкото отгоре и цените са им едни от най-ниските - защо да не слагат тогава? Не казвам нищо против NEC или друга марка - просто в момента говорим за друго... ;)

 

Едит: Както винаги всяка тема, започнала по един начин, накрая се обръща в защита/плюене на един или друг модел. :(

Аз до момента не съм чул някой да се оплаква от НЕК,или LITE-ON,специално за проблеми с четене,или запис,но не мога да кажа същото за LG. :)

Ами ето ти сгоден случай да чуеш - преди време имах Teac и бях много недоволен, та го смених за Lite-On. Първите 2 месеца работеше перфектно и вече си бях помислил, че това е записвачката. На третия месец обаче започна да ми прави мизерии и да разваля дискове - чистих го, сменях му подложки....все тая - веднъж запише, два пъти ги развали. Това, че ми е попаднала дефектна нова бройка не ме кара да обобщавам, че Lite-On са боклуци....чел съм много добри отзиви за тях....просто в случая съм нямал късмет. :)

 

А що се отнася до конкретния модел на LG, който имаме аз и Botev1912, ето едно ревю на модела, сравнен с аналогичните на NEC, Lite-On, Sony, HP и (забележи) Plextor. Не само, че взима максимален брой точки, но и се явява най-бързото устройство между тях. Пак казвам - това не означава автоматически, че останалите не стават за нищо.....в днешно време възможностите и качеството на различните модели записвчки са доста изравнени.

Link to comment
Share on other sites

За оптично устройство се дава обикновено 1 година гаранция!Не мислите ли,че ще е прекалено гадно да почне да прави проблеми още на 5-6 месец?!Като мине година и половина е съвсем друго,и гаранция няма вече,така,че няма как да има претенции. ;) А не знам какво трябва да е устройството за да прави мизерия щом е чисто ново и на по-малко от година,сигурно има 1 случай на 100. :) Аз до момента не съм чул някой да се оплаква от НЕК,или LITE-ON,специално за проблеми с четене,или запис,но не мога да кажа същото за LG. :)

Link to comment
Share on other sites

..... ето едно ревю на модела, сравнен с аналогичните на NEC, Lite-On, Sony, HP и (забележи) Plextor. Не само, че взима максимален брой точки, но и се явява най-бързото устройство между тях. ....

Аз пък мога да кажа, че преди няколко месеца четох едно ревю, в което LiteON обра почти всички точки, а NEC беше на почти едно ниво с него, даже в някои тестове с определени подложки го задминаваше по качество на записа и скорост на четене.

Прав си за това, че днес вече човек гледа качеството и трайността на записа и писачката, и повечето показатели са изравнени, стига да не попадне на кофти бройка, това се отнася за всички компоненти.

Link to comment
Share on other sites

...човек гледа качеството и трайността на записа и писачката....

Дам...и аз това гледам, като не обръщам много внимание на последното (трайността на писачката)...понеже цените вече са толкова ниски, а и нови формати се задават...тъй че по-важно за мен е качеството и трайността на записа и съвместимостта с максимален брой различни подложки. :)

Link to comment
Share on other sites

Днес ми писна вече да гледам ревютата и да си подбирам записвачки и отидох и си взех NEC ND-4571A с 2 години гаранция (а и не ми се обикаляше чак толкова да търся моделите, които си набелязах, при положение, че даже може и да не ги намеря, а и някои се оказаха външни устройства :) ). Вече я и изпробвах. Записа ми първия диск (Epro DVD+R) без грешка, така че за сега съм доволен от нея. И дори си има всичко, което исках. И понеже е евтина, ми останаха пари и за един HDD 250 GB. :D Още не ми е много ясно как да записвам DVD, но важното е че първия запис стана успешен. Днес открих и едно ревю за тази записвачка и се оказа, че е близка по стойности с Плекстор, така че вече се радвам, че направих правилен избор. Мерси на всички за мненията, определено ми помогнаха в избора.

Link to comment
Share on other sites

Днес ми писна вече да гледам ревютата и да си подбирам записвачки и отидох и си взех NEC ND-4571A с 2 години гаранция (а и не ми се обикаляше чак толкова да търся моделите, които си набелязах, при положение, че даже може и да не ги намеря, а и някои се оказаха външни устройства :) ). Вече я и изпробвах. Записа ми първия диск (Epro DVD+R) без грешка, така че за сега съм доволен от нея. И дори си има всичко, което исках. И понеже е евтина, ми останаха пари и за един HDD 250 GB. :D Още не ми е много ясно как да записвам DVD, но важното е че първия запис стана успешен. Днес открих и едно ревю за тази записвачка и се оказа, че е близка по стойности с Плекстор, така че вече се радвам, че направих правилен избор. Мерси на всички за мненията, определено ми помогнаха в избора.

 

честито.

 

п.п. добър избор ;) :P

Link to comment
Share on other sites

Пробвай да запишеш едно обкновено RW и виж дали после ще го прочете,защото този модел има такъв проблем. ;) По-сполучлив модел е 4550,и съответно 4551,но щом вече си я купил честито,все пак е NEC.

Link to comment
Share on other sites

Пробвай да запишеш едно обкновено RW и виж дали после ще го прочете,защото този модел има такъв проблем. ;) По-сполучлив модел е 4550,и съответно 4551,но щом вече си я купил честито,все пак е NEC.

Какъв проблем с RW?

Имам 4-5 DVD+RW-та и ги експлоатирам бая на 4х и всичко е ОК.

С 4570 съм.

Link to comment
Share on other sites

Казах обикновено RW,но явно не се изразих достатъчно ясно.Имах впредвид CD-RW. :P

Ами и CD-RW съм писал, и няма проблем, работата е там, че с тия моите дето ги имам, са само една марка (e-proformance) 4-12х, и ми дава само скорост 10х за запис за тях, но всичките ги пише без проблеми досега.

Имам едни стари 2-4х кучи марки (epro), за тях ми дава само 4х, но и при тях няма проблеми при писаниците.

Сега нямам други CD-RW-та да видя при тях дали пак ще ми даде само една скорост, може нещо от Нерото да е, с 6.6.0.12 съм, не ми се маже с други да пробвам, а пък за cd-rw ако се наложи ниска скорост си ползвам стария лайт-он.

С нов фърмуер може да се коригира това ако е той проблема.

Link to comment
Share on other sites

Ами нямам такива проблеми. Чете си ми нормално CD-RW записвано от CD записвачката. След това го изтрих и го записах наново с DVD записвачката (даде ми и на мен само 10-а скорост). И пак всичко си ми е наред. Нерото ми е версия 6.6.0.13, а за CD-RW дискове ползвам само Epro . Явно съм улучил сполучлива бройка. :)

Но за писането на дисковете може да играе роля и нерото. С версия 7 не ми разпознава CD-R дисковете на Sony, за да ги запиша, а със старата си версия си записва идеално върху тях (една от причините поради която се върнах към старата версия).

 

П.П. Единственото, което не ми харесва само, е че няма червен диод който да свети при запис, ами свети постоянно в зелено, както и когато чете. Но ще го преживея. :)

Link to comment
Share on other sites

Да ама моята CD записвачка, при запис свети червено, а при четене в зелено. Просто навик, нищо повече.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...