Jump to content
BulForum.com

DVD Recorder


Recommended Posts

@little трябва да ти кажа, че бая зор видях с тоя Lite-On, докато пропише. Проблема беше там, че в момента в който го взех му флашнах firmware и явно за това ми даваше и Error-и. Сега като смених със стария всичко е ОК. :)

А имаш ли идея защо 12х CD-RW не иска да го пише на повече от 10х. Само CloneCD ги дигна повече? :confused

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 240
  • Created
  • Last Reply
Плекстор е много добра записвачка и не помня да съм казвал обратното :) но(винаги има едно НО :P ) след като смених наколко Плекстора(CDRW/DVDRW) и след "консуlтации" с някой "колеги" :rolleyes: (влючително и хора работещи във фирми внасящи Плекстор в БГ) стигнах/ме до заключението, че оптиката на Плектор(без значени дали е CDRW или DVDRW)се скапва изключително бързо при ползването на ефтините или не толкова качествени дискове(както искате така ги наречете) най често използвани в БГ, а тъй като не виждам за необходимо да ползвам дискове с цена над 2/3, а за някои марки дори и 4/5лв. смятам, че горе изброените от мен марки, които нямат абсолютно никакъв проблем с който и да било диск, си остават най добрия избор :) а относно модела на Пайнер, който си дал нямам идея как се държи, аз визирам двата най разпространени модела, а това са 107D и 108D които с безпроблемната си работа са доказали, че са перфектни, нещо което три поредни Плектора DVDRW и два CDRW не успяха да направят;)

Ако може да кажеш кои са тези модели, които не са били перфектни. Също и да обясниш и кои са евтините и некачествени дискове и дискове като Princo влизат ли в тази категория, защото всеки знае, че са евтини, но болшинството от хора смятат, че са с изключително ниско качество и за нищо не стават, мнение което лично аз не споделям. И като споменавам Princo, ти каза че имало и такива, които се произвеждали в България, но аз не говоря за тях.

И пак да напомня не говорим за "хиляди" записвания, а за домашна употреба, така че ако говориш за оптиката казвай за колко записа става на въпрос.

Link to comment
Share on other sites

@little трябва да ти кажа, че бая зор видях с тоя Lite-On, докато пропише. Проблема беше там, че в момента в който го взех му флашнах firmware и явно за това ми даваше и Error-и. Сега като смених със стария всичко е ОК. :)

А имаш ли идея защо 12х CD-RW не иска да го пише на повече от 10х. Само CloneCD ги дигна повече? :confused

 

Щом клонето няма проблем да ги пише на 12х значи нямаш проблем със записвачката а със софтоера

Link to comment
Share on other sites

Епроформанс и Траксдата :) и двата са под 1лв.

 

~едит~

не недей да взимаш принко или евросилвар дори и да го запишеш както трябва след известно време дават дефекти и плюс това разликата м/у тях и тези които ползвам е смешно малка

Стига сте плюли по Princo-то бре. Записвачките са ви виновни. :P :)

Съвсем сериозно Princo си е супер за цената си. ;)

Link to comment
Share on other sites

Стига сте плюли по Princo-то бре. Записвачките са ви виновни. :P  :)

Съвсем сериозно Princo си е супер за цената си. ;)

За мен лично Принко не са никак добри имам доста сгафени от тях.

 

P.S. Говоря за CD-RW за DVD още нямам голям опит. ;)

 

@little сега като гледам в CloneCD-то пише текуща скорост 1760kByte/s(10.03). :confused Това май са си 10х? :confused

Link to comment
Share on other sites

За мен лично Принко не са никак добри имам доста сгафени от тях.

 

P.S. Говоря за CD-RW за DVD още нямам голям опит. ;)

В какъв смисъл казваш, че нямаш опит и поради това са се скапали дисковете?

Ти какво записваш на тях? Ако може да поясниш малко.

Аз разбирам да скапеш диск от незнание като се опиташ да го overburn-неш прекалено много. Ти за какво говориш?

Link to comment
Share on other sites

Имам в предвид, че нямам опит за да кажа дали DVD-R на Принко се скапват, а от опит при CD-R казвам, че лично на мен ми е направило впечатление, че дават много брак.

Link to comment
Share on other sites

Ако може да кажеш кои са тези модели, които не са били перфектни. Също и да обясниш и кои са евтините и некачествени дискове и дискове като Princo влизат ли в тази категория, защото всеки знае, че са евтини, но болшинството от хора смятат, че са с изключително ниско качество и за нищо не стават, мнение което лично аз не споделям. И като споменавам Princo, ти каза че имало и такива, които се произвеждали в България, но аз не говоря за тях.

И пак да напомня не говорим за "хиляди" записвания, а за домашна употреба, така че ако говориш за оптиката казвай за колко записа става на въпрос.

 

Значи точните модели не ги помня в момента(ще трябва да прегледам гаранцонните карти за да ти кажа със сигорност) но със сигорност двете бяха 4х, а третата е 8х(тази все още крета на жената на пц-то) не знам какво разбираш под домашно ползване, но пъвата изкара до ~500бр. втората не можа и половината на предишната да стигне, след което е върнах и взех пайнер 107D, но тъй като все още бях убеден, че плекстор е най-доброто и вероятно тези двете са някакви ментета 5 качество продавани само в БГ си поръчах на един приятел, който се прибираше от Англия за лятото един Плексто 8х(малее само като се сетя колко пари дадох за него и....... :cry :cry :cry) в началото трагна добре и тъкмо се бях успокоил когато започна с изпълненията(вклщчително и това да не иска да чете някои дискове които са запизани на него) тогава го взех сложих го на жената на пс-то и си лайтон :punk системата със CDRW-тата е подобна ;) колкото до дисковете ДА и принкото влиза в това число(и българското и оригиналното) виж със епроформанса се държеше доста добре но по онова време и той не беше от най ефтините :)

 

Стига сте плюли по Princo-то бре. Записвачките са ви виновни. 

Съвсем сериозно Princo си е супер за цената си.

Имам предвид DVDR Prinko, а не CDR от него нямам оплаквания :)

Link to comment
Share on other sites

Имам в предвид, че нямам опит за да кажа дали DVD-R на Принко се скапват, а от опит при CD-R казвам, че лично на мен ми е направило впечатление, че дават много брак.

Точно за това говорех, ако дисковете са едни и същи, значи проблема е в записвачката. От последните 250 диска Princo, които съм записал само 3 не се записаха, даже си ги пазя. :) Единия така и не разбрах защо не се записа... може би дефектен диск, втория се опитах да го overburn-a до 718 Mb, да видя дали ще стане и не стана, а третия май като първия...

Та значи 3 от 250 или по-точно 2, но това няма значение. При цена от 24 ст./бр. какво повече може да се иска. И каквото се е записала не е дала дефекти досега и няма олюпени дискове. Това е...

Защо повечето са недоволни от тях... или са различни самите дискове или записвачката е причината или и двете заедно.

 

little, имал съм абсолютно същия проблем и аз като теб бях леко казано разочарован, но това което аз направих беше да отида в MOST и да поискам да ми сменят устройството, та дори ми дадоха и по-нов и по-бърз модел (след лек скандал). :) Та от тогава нямам проблеми с Plextor и определено са минали повече от 500 диска през него. Ако това е проблема за който спомена с евтините дискове да знаеш, че не е от това. Дори си пазя още мейлите със техническата поддръжка на Plextor Europe. Там ме познават вече, така да се каже. :)

Link to comment
Share on other sites

little, имал съм абсолютно същия проблем и аз като теб бях леко казано разочарован, но това което аз направих беше да отида в MOST и да поискам да ми сменят устройството, та дори ми дадоха и по-нов и по-бърз модел (след лек скандал). :)  Та от тогава нямам проблеми с Plextor и определено са минали повече от 500 диска през него. Ако това е проблема за който спомена с евтините дискове да знаеш, че не е от това. Дори си пазя още мейлите със техническата поддръжка на Plextor Europe. Там ме познават вече, така да се каже. :)

 

Ами как да ти кажа първата проблемна, ОК случва се, отивам сменят ми е с нова(дори и без скандали) отново проблем, отивам казвам, че искам да ми е сменят този път с Пайнер хората казват ок няма проблем та даже и пари ми върнаха след това отново решавам, че искам Плекстор взимам и то не от БГ и пак "гриз дръвчето", честно казано вече не ме вълнува дали проблема е диковете или някаде другаде, прекалено скъпо ми идва особенно третата(имайки предвид какви бяха цените на ДВД записвачките преди година две) така че докато тези трите марки които изброих работят без проблем не смятам да пробвам отново дали Плекстор е "Краля на записвачките" :bgrin:

Link to comment
Share on other sites

Ами как да ти кажа първата проблемна, ОК случва се, отивам сменят ми е с нова(дори и без скандали) отново проблем, отивам казвам, че искам да ми е сменят с този път с Пайнер хората казват ок няма проблем та даже и пари ми върнаха след това отново решавам, че искам Плекстор взимам и то не от БГ и пак "гриз дръвчето", честно казано вече не ме вълнува дали проблема е диковете или някаде другаде, прекалено скъпо ми идва особенно третата(имайки предвид какви бяха цените на ДВД записвачките преди година две) така че докато тези трите марки които изброих работят без проблем не смятам да пробвам дали Плекстор е "Краля на записвачките" :bgrin:

Два поредни пъти.... това ако на мен ми се беше случило (има време и да ми се случи) щяха онези белгийци лично да се запознаят с мен, все пак като даваш толкова пари очакваш нещо в повече.

Както и да е важното е, че щом едно нещо работи, не го пипай.

При теб работят нещата, и при мен работят и няма смисъл да се променят.

За това, че Pioneer са най-добрите не е вярно, зависи от модела. :)

 

Обаче за едно нещо съм признал Plextor. Винаги, ама винаги са готови при проблем да ти заменят устройството. Друг е въпроса, че ако си от България... но айде стига толкова приказки, че стана много късно. :D

Link to comment
Share on other sites

Стига сте плюли по Princo-то бре. Записвачките са ви виновни. :P  :)

Съвсем сериозно Princo си е супер за цената си. ;)

ааа недей така - ти може да си много доволен от Принко ама аз не съм никак. през старата ми ЦД писачка 4х TEAC за минали над 70 шпиндела ЦДта от най-различни марки и модели и единствените случаи когато е имало какъвто и да било проблем със записа е било със марката Принко.

Сигурно от Принко не ме обичат, защото и на новата ми ДВД писачка NEC от 80те записани ДВД-та и 40ТЕ ЦДта имах проблем само с едно ЦД и едно ДВД и те отново бяха Принко.проста статистика. е как да не ги плюя?!

Link to comment
Share on other sites

ааа недей така - ти може да си много доволен от Принко ама аз не съм никак.  през старата ми ЦД писачка 4х TEAC за минали над 70 шпиндела ЦДта от най-различни марки и модели и единствените случаи когато е имало какъвто и да било проблем със записа е било със марката Принко.

Сигурно от Принко не ме обичат, защото и на новата ми ДВД писачка NEC от 80те записани ДВД-та и 40ТЕ ЦДта имах проблем само с  едно ЦД и едно ДВД и те отново бяха Принко.проста статистика. е как да не ги плюя?!

Всяка една записвачка, независимо от марката, си има някакви "предпочитания" към дисковете, които може да записва. Това се дължи на факта, че за да може да извърши записа, първо трябва да знае как. Това че аз нямам проблеми с Princo, а ти имаш при положение, че дисковете са едни и същи означава, че разликата идва от записвачките. Същевременно нищо не пречи дискове, които ти си записвал без проблем при мен въобще да не могат да се запишат, по простата причина че записвачката ми не знае как да ги запише или не ги поддържа.

Веднъж като установиш кои дискове работят най-добре при теб е логично да използваш само тях докато не се появи проблем.

Освен това ако не успееш да запишеш някои диск то означава ли, че диска е с кофти качество? Веднага давам пример. Имам един Memorex CD-RW 16X-24X, който просто не мога да запиша и това е.

Ето го и обяснението:

Dear Sir,

 

I am sorry i didn't see it was handling CDRW discs.

 

Indeed these discs are not supported reason is the incorrect information

that is available on the cdrw disc. The recorder will try to record to this

disc using a write strategy that is not suitable for the media. The cause

of the problem is memorex's incorrect information unfortunally we cannot

change this. I would advice you to use only recommended or compatible CDRW

media.

 

Kind regards,

 

 

Gert Poelmans

 

Customer Service Engineer

 

Plextor Europe

Excelsiorlaan 9

1930 Zaventem

BELGIUM

Tel: 00 32 27 18 03 99

Fax: 00 32 27 18 03 90

 

http://www.PLEXTOR.be

 

Това означава ли, че Memorex са лоша марка щом на мен не ми вършат работа?

Link to comment
Share on other sites

Всяка една записвачка, независимо от марката, си има някакви "предпочитания" към дисковете, които може да записва. Това се дължи на факта, че за да може да извърши записа, първо трябва да знае как. Това че аз нямам проблеми с Princo, а ти имаш при положение, че дисковете са едни и същи означава, че разликата идва от записвачките. Същевременно нищо не пречи дискове, които ти си записвал без проблем при мен въобще да не могат да се запишат, по простата причина че записвачката ми не знае как да ги запише или не ги поддържа.

Веднъж като установиш кои дискове работят най-добре при теб е логично да използваш само тях докато не се появи проблем.

Освен това ако не успееш да запишеш някои диск то означава ли, че диска е с кофти качество? Веднага давам пример. Имам един Memorex CD-RW 16X-24X, който просто не мога да запиша и това е.

Ето го и обяснението:

Това означава ли, че Memorex са лоша марка щом на мен не ми вършат работа?

запознат съм с проблема който описваш. забравил съм да спомена че имам И успешни записи върху Принковци. Просто марката явно не ме обича, защото само и единствено с нея съм имал изобщо отебани дискове не по моя вина (имам два прецакани от "юзър аборт" и един от пускане на игра, съответно "буфер ундеррън" и не бяха принко). Между другото аз не ги плюя толкоз усилено, просто силно НЕ ги препоръчвам на познати. затова те заговорих, тъй като ти изглеждаше доста очарован от тях, а аз никак.

Link to comment
Share on other sites

В момента пиша на Принко, обаче мноо фира дават. :angry1 Не знам дали е от тях или от ДВД писачката? :confused

 

P.S. Мисля, че е от принковците, защото и при CD-R съм имал проблеми с тях. :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

В момента пиша на Принко, обаче мноо фира дават. :angry1 Не знам дали е от тях или от ДВД писачката? :confused

 

P.S. Мисля, че е от принковците, защото и при CD-R съм имал проблеми с тях.  :rolleyes:

 

Maй някаде по нагоре ти бях споменал да не използваш DVD-R Princo :)

Link to comment
Share on other sites

Ако някой иска да си купува да купе от метро записвачка Sony A-**** нещо беше

номера на кутита. Записвачката подържа:

  • DVD-R

  • DVD+R

  • DVD-RW

  • DVD+RW

  • CD-R

  • CD-RW

I nqkvo

  • CD-ROM

Link to comment
Share on other sites

Ако някой иска да си купува да купе от метро записвачка Sony A-**** нещо беше

номера на кутита. Записвачката подържа:

  • DVD-R

  • DVD+R

  • DVD-RW

  • DVD+RW

  • CD-R

  • CD-RW

                I nqkvo

  • CD-ROM

Мисля, че хората тук се интересуват от компетентни мнения, а не от глупави исказвания. ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Как точно да презапиша DVD от видеотека с DVD RW NEC 3500A , защото нещо не мога да преодолея copyright-a или може би не знам как? :(

ето няколко програми, които са много елементарни за работа:

DVD Shrink-безплатна(изисква инсталирано NERO за да може да пише)

DVDDecrypter-безплатна

CloneDVD2-платена

 

ПС:Успех :)

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...