Jump to content
BulForum.com

+ Гледах...


ralexes

Recommended Posts

Струва ми се, че прекалено много внимание му обръщаме на тоя ХХХ 2. Не го заслужава. И в темата за него, сега и в тая тема:)

Иначе, аз гледах за втори път най-добрият филм за 2004 година според мен: "21 грама". Не мога да го опиша с думи. Който го е гледал - знае защо, а който не е - просто е задължителен за всеки ценител на хубавото кино:)

Гледах и "13 "- също добър филм, но в сравнение с първия бледнее.

Edited by sincity
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 8.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Иначе, аз гледах за втори път най-добрият филм за 2004 година според мен: "21 грама". Не мога да го опиша с думи. Който го е гледал - знае защо, а който не е - просто е задължителен за всеки ценител на хубавото кино:)

Гледах и "13 "- също добър филм, но в сравнение с първия бледнее.

 

21 grams??????? crazy???? тоя филм даже май не успях да го дочакам до края. имаше точно 3 героя и така беше умешан, че в началото не знаех един и същи човек ли е това или са близнаци. как може да наречеш тази блудкава драма шедьовър? ясно е че някои го харесват за което аз нямам никакво право да ги виня, но пък чак шедьовър??? объркан объркан, но поне да го бяха объркали както трябва. и Memento е объркан, но за разлика от тая боза ми хареса. и така и не разбрах защо се казва 21 грама. по плаката и Plot Summary ми се стори, че ще е интересен и като го пуснах... страхотно разочарование. с нищо не можа да ме задържи пред екрана освен в очакване да стане нещо интересно. хубаво си играха хората ролите.. сякаш беше снимано на живо, но сценария... блааааааааах. някакъв мъж умира.. другия излиза от затвора.. така беше омазано всичко, че чак не можах да ги свържа.. пък и не ми беше проблема това.. толкова бях отегчен, че едва се сдържах да го изтрия.

 

Thirteen просто няма да го коментирам. нискобюджетен филм за тинейджъри. друго определение няма. нарежда се редом с Ginger Snaps, Hellriser (или както беше името на онзи филм в който имаше един изрод с продупчена глава с пирони), Napoleon Dynamite и разни други такива... дето бюджета им не надвишава 1 000 000.

 

П.П. а сега си чакам конското което знам , че ще последва.

Link to comment
Share on other sites

21 grams??????? crazy???? тоя филм даже май не успях да го дочакам до края. имаше точно 3 героя и така беше умешан, че в началото не знаех един и същи човек ли е това или са близнаци. как може да наречеш тази блудкава драма шедьовър? ясно е че някои го харесват за което аз нямам никакво право да ги виня, но пък чак шедьовър??? объркан объркан, но поне да го бяха объркали както трябва. и Memento е объркан, но за разлика от тая боза ми хареса. и така и не разбрах защо се казва 21 грама. по плаката и Plot Summary ми се стори, че ще е интересен и като го пуснах... страхотно разочарование. с нищо не можа да ме задържи пред екрана освен в очакване да стане нещо интересно. хубаво си играха хората ролите.. сякаш беше снимано на живо, но сценария... блааааааааах. някакъв мъж умира.. другия излиза от затвора.. така беше омазано всичко, че чак не можах да ги свържа.. пък и не ми беше проблема това.. толкова бях отегчен, че едва се сдържах да го изтрия.

 

Thirteen просто няма да го коментирам. нискобюджетен филм за тинейджъри. друго определение няма. нарежда се редом с Ginger Snaps, Hellriser (или както беше името на онзи филм в който имаше един изрод с продупчена глава с пирони), Napoleon Dynamite и разни други такива... дето бюджета им не надвишава 1 000 000.

 

П.П. а сега си чакам конското което знам , че ще последва.

E, чак пък конско,айде сега:)

Що бе,имаш си мнение- нищо лошо:)

Много хора не го разбират филмът, особено,ако не го гледаш до края:)

Link to comment
Share on other sites

аз до колкото си спомням го разбрах, но в историята не видях нищо което да ми направи впечетление. помня, че единия умираше.. на другия му трябваше орган... после затворника уби онзи... абе... объркана работа. може и да си го изтегля пак да го изгледам по-съсредоточено пък белкем хвана нещо. да видя какво всички му харесват на този филм.

Link to comment
Share on other sites

аз до колкото си спомням го разбрах, но в историята не видях нищо което да ми направи впечетление. помня, че единия умираше.. на другия му трябваше орган... после затворника уби онзи... абе... объркана работа. може и да си го изтегля пак да го изгледам по-съсредоточено пък белкем хвана нещо. да видя какво всички му харесват на този филм.

Най си заслужава актьорската игра на Наоми Уотс,Бенисио дел Торо и Шон Пен, както и оригиналният начин на разказване на историята. Но определено трябва да се гледа съсредоточено и най-вече - no unnecessary pausing is strongly recommended:)

Е, преди години и аз бих предпочел ХХХ2 сигурно,ама сега вече..........

Edited by sincity
Link to comment
Share on other sites

ти май реши, че XXX2 е идеалът ми за филм май :) не си прави прибързани изводи. просто не харесвам блудкавите филми.

Link to comment
Share on other sites

Thirteen Days

Действието се развива през 1962,по време на управлението на Джон Кенеди, и в разгара на 'Студената война'.Става въпрос за т.н. 'Кубинска криза'..според мнозина това е моментът ,в който светът е бил най-близо до 3та Световна Война.Много поучителен филм,който ме държа в напрежение през цялото време,макар да знаех как ще свърши.Задължителен за всички,които обичат историята :)

8/10

Edited by HBK
Link to comment
Share on other sites

Thirteen Days

.........Става въпрос за т.н. 'Кубинска криза'..според мнозина  това е моментът ,в който светът е бил най-близо до 3та Световна Война.............

и на мен много ми хареса филма ,Макар да не харесвам точно такъв жанр филми този ме държа до края с напрежение.Още веднъж ще кажа че е много добър филм

А този RRRRRrrrr или нещо такова си е тъпотийка,в началото започна забавно но после ми писна все едно имаш чувството че си го гледал,от този сорт филми ми харесва "Кроманьонеца" на който наистина се смях

Edited by tantramantra
Link to comment
Share on other sites

А, вчера го гледах и на мене ми хареса доста! Радва филмчето, има доволно екшън и смях, ненатоварващо, леко и приятно. Заслужава си

Link to comment
Share on other sites

" Thirteen " много хубав филм за живота на тийновете и как всичко се обръща за един миг.За "истинските"приятели и за бледите им подобия.Гледайте го няма да съжалявате.

Link to comment
Share on other sites

The Family Man - Сигурно хиляди пъти сте си задавали въпроса "Ами ако...?". "Ами ако бях тръгнал без яке?", "Ами ако не бях си купил тази кола?", "Ами ако не бях тръгнал по-рано?", "Ами ако не се бях качил на самолета...?". Последното стои в основата на филма. Какво щеше да стане ако работата не бе разделила двете млади влюбени души? Какво щеше да стане ако Джак не се бе качил на самолета за Лондон? Той обаче се качи и стана преуспяващ директор, който 13 години по-късно след сърцераздирателната сцена на летището е пред прага на най-голямото сливане в американската индустрия. Навръх Коледа обаче чудесата започват да се случват. След като предотвратява обир в магазин, благодарение на уменията си да води преговори, той провежда малък диалог с обирджията с цел да му помогне. Тогава обаче греши и изрича думите "Аз си имам всичко". Вечерта след като се прибира и ляга на празното легло, Джак заспива. На сутринта обаче се събужда не във луксозния си хотел, а в прегрътките на на ЖЕНА СИ! Изумен той изкача от спалнята и отива в Ню Йорк, където никой от компанията не го познава, а най-голямата изненада е,че обирджията от магазина се появява с Ферарито на Джак. Оказва се, че Джак е "наказан" заради думите си "Аз имам всичко" и е принуден да живее нормален живот. Добре, че всъщност жена му е тази с която се е разделил преди 13 години. Целта на цялата тази магия е Джак да преосмисли животът си. В началото му е трудно, тъй като все едно се намира на друга планета, но постепенно осъзнава, че има по-важни неща от парите. Разбира, че е истинската любов е по-силна от всичко и в името и се правят огромни жертви. Но стига съм разказвал. Въпреки, че научихте голяма част от филма, мисля, че ще ви е доста интересен. Жанра е романтична, фентъзи-драма, един от любимите ми. Наистина обаче е заложено повече на романтиката и драмата, отколкото на фентъзито, защото именно любовта е на преден план. Препоръчвам го горещо! Един от най-добрите филми на Никълъс Кейж.

Оценка: 8.5/10

Дай ми линк към тоя филм че не го намирам в movies.co.jp

Link to comment
Share on other sites

Някои може да кажат,че филмът е ахъмм...'сухарски' ама не е!Айде де :P Master and Commander :the far side of the world Стар е вече,но все така хубав! :)

Link to comment
Share on other sites

Ще прочета с удоволствие мнението ти за филма и по-точно кое му е хубавото, защото на мен единственото нещо което ми хареса е саундтрака...

Link to comment
Share on other sites

Обичам историята и този период от нея също, но този филм нямаше идея. Какво точно се опита да ни внуши не знам...просто нищо не ми остана след него и едва го догледах. Както и да е, уважавам мнението ти, макар, че се обоснова малко постно :).

Link to comment
Share on other sites

Der Untergang-за хората,които историята значи нещо,този филм е задължителен.Ако някога сте били лъгани(а то със сигурност те били) за Втората световна война,за образа на Хитлер,за предаността на германския народ този филм е задължителен.Филма е немски и показва(може би за пръв път)нещо което се доближава до истината.Ако се интересувате и обичате философията на войната гледайте го

Link to comment
Share on other sites

very_long_engagement_ver2.jpg

 

хубав филм. "красиво заснет", перфектно изигран! с една дума - европейско кино :excl:

 

... само дето титрите са под всякава критика. просто на толкова нескопосън превод не съм попадал. нямаше да ми направи впечатление, ако беше някоя "боза". тази лента обаче не го заслужава :excl:

 

Режисьор: Жан-Пиер Жьоне

В ролите: Одри Тоту, Гаспар Юлиел, Жан-Пиер Бекер, Доминик Бетенфелд, Кловис Корнияк, Марион Котийар, Жан-Пиер Дарусен

Сценарист: Жан-Пиер Жьоне, Гийом Лоран

Продуцент: Жан-Лу Монтийо

По романа на: Себастиен Жапризо

Точно когато Първата световна война е към своя край, една французойка започва своята най-голяма житейска битка. Матилд получава известие, че годеникът й Манек е сред петимата ранени войници, които са осъдени от военен съд и се намират в ничията земя, разделяща армиите на Франция и Германия. Почти със сигурност петимата са мъртви.

Матилд, която отказва да приеме, че любимият й вече го няма, се впуска в необикновено пътешествие, за да го открие. По пътя тя непрестанно получава различни сведения за това как Манек е прекарал последните си дни, но куражът й никога не секва. Ако той беше мъртъв, тя щеше да го знае.

С непоклатима вяра и надежда, както и с упорит оптимизъм, Матилд продължава напред, убеждавайки в правотата на мисията си онези, които искат да й помогнат и игонрирайки онези, които не желаят да повярват. Колкото повече се приближава до истината за петимата несретни войници, толкова повече навлиза в ужасите на войната, усещайки с цялото си сърце незаличимите белези, които тя остава върху онези, до чийто живот се е докоснала.

Edited by samkijot
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...