Jump to content
BulForum.com

+ Гледах...


ralexes

Recommended Posts

  • Replies 8.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

The Pacifier - Колкото по-стар става човек, толкова повече се вдетенява са казали хората. Конан Варварина, Последният екшън герой, Терминаторът, човекът убил Хищника, направи няколко комедйки, след като му писна да бъде непобедим. Човекът който умира трудно, човекът който спаси планетата ни от Армагедон, Неуязвимият, 12-тата маймуна :) или с две думи Брус Уилис, също се отказа да бъде екшън звезда и се снима във Хлапакът, 9 и 10 Ярда. Въпреки, че Вин Дизел е далеч от успеха на тези двамата, той също върви по-тяхните стъпки. След XXX, The Fast and the Furious, Pitch Black и The Chronicles of Riddick, сега го виждаме като детегледачка. Всъщност филма абсурдната идея тюлен да пази деца, но все пак Дисни имат пръст. Фимът е предназначен за аудиторията 10-15 години. Въпреки това ще се хареса на всички. Хумора е добър, а да видиш как мускулестия Вин се прави на "мамче" е супер :). Пак казвам - филма е елементарен, но много забавен и чудесен за разпускане.

Оценка:6/10

 

Boogeyman - Слаб филм. Много слаб дори. Наистина атмосферата е добра...на моменти наистина е стряскащ, но това вече сме го виждали... Отново липсва каквато и да е заченка на история."Чудовището в килера" отново е тук. Странното е, че филма си ми изглежда като съвсем редовен, разбирайте с доволно количесто отпуснати пари, но ако не беше тоталната липса на история, щеше да е нещо добро. Направи ми впечатление добрата работа на оператора.

Оценка:4/10

 

The Arrival - Бях го гледал и преди, но сега си го припомних. Типичен пример за филми в които повечето мистика дава добър резултат. Няма да издавам нищо, а само ще кажа, че се разказва за извънземни и правителството естествено. Млад учен "напипва" мощен сигнал от космоса, а после същият сигнал от повърхността на Земята...

Оценка:7/10

 

Be Cool - Мисля, че имаше един филм с Траволта, който беше на абсолютно същата тематика като този, а именно шоубизнеса в Холивуд. Дори помня, че там имаше реплока "Погледни ме в очите", която беше използвана и тук. Не знам...може би този филм се явява като римейк на онзи. Разликата за която се сещам е, че тук играят КУП знаменитости, имената на които няма да изреждам, защото ще отнеме доста време. Ако си мислите, че в Sin City сте видяли много, то умножете ги по 2 или 3 :). Историята на филма се върти около музикалният бизнес или по-точно около един млад талант. Но кой ще и бъде продуцент разберете сами :). Филма е в стил Гай Ричи - всеки гледа да прецака другия и накрая става голямата среща където се разчистват сметки. Не е лош, но не е и нищо особено.

Оценка:6/10

Link to comment
Share on other sites

Мисля, че имаше един филм с Траволта, който беше на абсолютно същата тематика като този, а именно шоубизнеса в Холивуд.

Get Shorty е филмчето, за което се сещаш. Be Cool се явява нещо като продължение.

Link to comment
Share on other sites

Да, същото! Може пак да го гледам за да си го припомня, но наистина са супер идентични и никой не ти споменава, че е продължение :).

Link to comment
Share on other sites

Reservoir Dogs

Directed by: Quentin Tarantino

Един просто страхотен филм,който е в мойте топ 10...В него участват:

Харви Кайтел,Тим Рот,Стив Бушеми,Майкъл Медсън,Крис Пен...

Част от историята(ще преведа миниревюто на филма)

Те бяха напълно непознати,готови да извършат перфектното престъпление.Техният прост обир се превърна в кървава засада,и безкомпромисните убийци разбраха ,че един от тях е полицейски информатор.Но кой???

Ако обичате завързаните филми,който ви държат в напрежение,прекрасната актьорска игра + обратите стил 'Тарантино',то 'Глутница Кучета' определено ще ви се понрави :)

Link to comment
Share on other sites

Kingdom Of Heaven - честно казано,очаквах повече...Интересни са представените сблъсъци на култури и религии.Бойните сцени не са нищо ново...

лична оценка:7,5/10

Edited by RiMy_SuN
Link to comment
Share on other sites

Kingdom Of Heaven - честно казано,очаквах повече...Интересни са представените сблъсъци на култури и религии.Бойните сцени не са нищо ново...

лична оценка:7,5/10

Aз пък останах много разочарован. Филмът ми се стори много скучен. За пореден път се убеждавам, че Блум не става за ролята на смел войн. Битките бяха...прозяяяяяв...хм, какво исках да кажа...ааа, да, бяха доста постни. Камерата се сменя прекалено бързо, така че нищо не се вижда. От време на време пробутват номера със забавянето на движението...прозяяяяв...а хвърчащата кръв - пълна скръб...в крайна сметка за едно хубаво нещо не мога да се сетя.

Казах ли, че филмът е скучен? ;)

 

Лична оценка - 4,5/10

 

THE INTERPRETER

Много добър и напрегнат трилър. Никол Кидман и Шон Пен са в основата на една завладяваща история, в която се разказва за политически убийства, отмъщения, болка, съчувствие...

Чудесно построен, държи в напрежение през цялото време. Донякъде предсказуем, но това не пречи на удиволствието. Не съм много доволен от края, ама все пак аз си имам малко извратен вкус, който трудно може да бъде задоволен :)

Един наистина сполучлив трилър!

 

Давам му 7,5/10

 

(ехееей, вече и аз почнах да давам оценки :) )

Edited by PSYCHOSIS
Link to comment
Share on other sites

Гледах "Мъже с токчета" :(

Вие не го гледайте. Много е зле положението. Добре, че беше без пари:)

П.П. Мисля, че е по-добре, като се препоръчва даден филм, да се пише и българското му заглавие, ако е известно. Мисля, че е полезно.

Link to comment
Share on other sites

Гладах "Сахара", филма си го бива и съм щастлив, че един от любимите ми жанрове - приключенския се завръща :D

Оценка 9/10

 

Също и "Трите Хикса 2" - много ми хареса, досега най-добрият от филмите излезли през 2005 г.

Това е едно от малкото продължения, които превъзхождат първата част. Айс Кюб играе много добре, с две думи гледайте филма, няма да сбъркате ;)

Оценка 10/10 :D

Edited by Clades
Link to comment
Share on other sites

Clades, ако тази година си гледал само ХХХ2, то наистина ще ти се стори най-добър...

Link to comment
Share on other sites

Clades, ако тази година си гледал само ХХХ2, то наистина ще ти се стори най-добър...

Ха-ха тва ме изкефи. Ти си страшен. Подкрепям:) :music
Link to comment
Share on other sites

SAHARA

Нищо специално. Не е скучен, ама не е и интересен. Стават едни мити наредби, по едно време се чудиш приключенски филм ли гледаш или фантастика.

Ако не участваше една от любимките ми (Пенелопе Круз), едва ли щях да се навия да го гледам. И определено щях да съм разочарован.

Link to comment
Share on other sites

Pit Fighter-гледах го вчера.Незнам какъв коментар да оставя,защото за някои може филма да е много тъп,за други да си е шедьовър.Лично на мен ми хареса.Филма показва как едно и също лице може да разсъждава за едни и същи неща по два различни начина.Как доброто и злото са вплетени в нас и как всеки сам решава какъв да бъде.

Link to comment
Share on other sites

Kingdom of Heaven - филмът издиша сериозно. Разочароващ.

Link to comment
Share on other sites

Kingdom of Heaven - филмът издиша сериозно. Разочароващ.

 

ако можеш да обясниш кое му издиша, защото на мен филма ми хареса. определено повече от Troy примерно..

Edited by w00x
Link to comment
Share on other sites

Айде да не те питам за мнението ти относно ХХХ2... :rolleyes:

 

не бе питай.. аз ще ти го кажа. мисля, че имаше 1-2 пресилени каскади, но иначе филма беше занимателен. стил "супер герой". в същност те всичките такива филми са еднакви или поне подобни. не мога да кажа, че е шедьовър на киното, но определено не е толкова лош колкото го описват всички ... щом съм го изгледал с очакване до края и не съм заспал, значи ми е харесал. само дето саундтрака нещо не остави отпечатък в съзнанието ми, за разлика от този на Блейд 3 примерно. самоче там пък.. парчетата явно бяха хубаво отрязани и потбрани за момента, защото после като го слушах.. не ми хареса хич.

Link to comment
Share on other sites

ако можеш да обясниш кое му издиша, защото на мен филма ми хареса. определено повече от Troy примерно..

О, да, определено е няколко класи над Троя.

Нямам време да се впускам в подробности но:

Примерно ти разбра ли защо по дяволите Сибила си отряза косата?

А самият факт че нашият славен ковач откаца прелоението на прокажения цар е абсолютна глупост - той не бил разбирате ли способен на такава постъпка, и за да не му тежи на съвестта отказа. И после вместо 1 тъп гадняр измряха сума ти статисти...и нашия това ШИЧ не го трогна :huh:

А ако битките са се водили така и са били с тия експлозии, бутали са кули с тия харпуни... лелей майкоу! Слагат Втората Световна и Виетнамската в задния си джоб!

А между другото в небето кръжаха стотици дигитални лешояди над поле покрито с трупове. Някой да видя ПОНЕ ЕДИН лешояд да се е спуснал долу и да кълве някой труп?? Аз поне се взирах доста и не видях такова нещо. Явно птичките не са били гладни :blink:

А на пустия Орландо Блум как не му писна да се прави на ковач и майстов по фехтовка едновремено не знам :tongue

Според мене Ридли Скот яко се изложи с тоя филм.

Link to comment
Share on other sites

О, да, определено е няколко класи над Троя.

Нямам време да се впускам в подробности но:

Примерно ти разбра ли защо по дяволите Сибила си отряза косата?

А самият факт че нашият славен ковач откаца прелоението на прокажения цар е абсолютна глупост - той не бил разбирате ли способен на такава постъпка, и за да не му тежи на съвестта отказа. И после вместо 1 тъп гадняр измряха сума ти статисти...и нашия това ШИЧ не го трогна  :huh:

А ако битките са се водили така и са били с тия експлозии, бутали са кули с тия харпуни... лелей майкоу! Слагат Втората Световна и Виетнамската в задния си джоб!

А между другото в небето кръжаха стотици дигитални лешояди над поле покрито с трупове. Някой да видя ПОНЕ ЕДИН лешояд да се е спуснал долу и да кълве някой труп?? Аз поне се взирах доста и не видях такова нещо. Явно птичките не са били гладни  :blink:

А на пустия Орландо Блум как не му писна да се прави на ковач и майстов по фехтовка едновремено не знам  :tongue

Според мене Ридли Скот яко се изложи с тоя филм.

 

 

Aз пък мисля, че това е правено по действителни исторически факти. все пак и Ричард Лъвското Сърце се появи на края.

Никва идея нямам защо си отряза косата тая.

Той отказа, защото не иска да вземе съпругата на онзи другия.. дето в последствие умря. пък и какво им пречи на битките да са се водили така? пусни си Stronghold да поиграеш и ще видиш, че и арбалетите и кулите си ги има.

Аз видях поне 5 лешояда да кълвят трупове. иначе нямаше да разбера, че са лешояди :) на мен точно това ми направи впечетление тогава. лешоядите.

Иначе да.. прав си, че някой моменти хич ги нямаше.

Link to comment
Share on other sites

Отряза си косата за да иде да помага на ранените и никой да не я познае. Лешоядите си кълваха трупове, беше очевадно :).

 

Kingdom Of Heaven - Лично на мен филма ми хареса. Въпреки, че ми напомня на Крал Артур, къде битките заемаха по-голямата част от времето, гледах с интерес. Историята, ефектите, битките, историческата достоверност си бяха на ниво. Малко пресилено ми се видя обаче началото. Младият ковач, който разбира, че пред очите му седи баща му, го прие твърде леко. Да не говорим, че тръгна с него, единствен оцеля след корабокрушение и стана приближен на царя на Йерусалим за отрицателно време. Също така повтаряше всяка дума на баща си, сякаш го е познавал цял живот. Струва ми се, че това можеше да се доразвие малко повечко и да се изчистят такива недоразумения. Имаше и култови фрази като "Ти си син на баща ти..."...желязна логика според мен :P. Въпреки тези малки недоразумения, както казах, филма ми хареса, може би, защото и епохата ми допада. Битките бяха наистина фантастични, буквално и преносно. Буквално, защото имаше една "битка" в която Орландо се опитваше да надъха своите 50-ина човека срещу прииждащите хиляди конници. Учудващо ги задържа за доста време! Друго не се сещам какво да кажа...препоръчвам го, но не го гледайте с нагласата, че е велик като Гладиатор.

Оценка:6.5/10

Link to comment
Share on other sites

The Family Man - Сигурно хиляди пъти сте си задавали въпроса "Ами ако...?". "Ами ако бях тръгнал без яке?", "Ами ако не бях си купил тази кола?", "Ами ако не бях тръгнал по-рано?", "Ами ако не се бях качил на самолета...?". Последното стои в основата на филма. Какво щеше да стане ако работата не бе разделила двете млади влюбени души? Какво щеше да стане ако Джак не се бе качил на самолета за Лондон? Той обаче се качи и стана преуспяващ директор, който 13 години по-късно след сърцераздирателната сцена на летището е пред прага на най-голямото сливане в американската индустрия. Навръх Коледа обаче чудесата започват да се случват. След като предотвратява обир в магазин, благодарение на уменията си да води преговори, той провежда малък диалог с обирджията с цел да му помогне. Тогава обаче греши и изрича думите "Аз си имам всичко". Вечерта след като се прибира и ляга на празното легло, Джак заспива. На сутринта обаче се събужда не във луксозния си хотел, а в прегрътките на на ЖЕНА СИ! Изумен той изкача от спалнята и отива в Ню Йорк, където никой от компанията не го познава, а най-голямата изненада е,че обирджията от магазина се появява с Ферарито на Джак. Оказва се, че Джак е "наказан" заради думите си "Аз имам всичко" и е принуден да живее нормален живот. Добре, че всъщност жена му е тази с която се е разделил преди 13 години. Целта на цялата тази магия е Джак да преосмисли животът си. В началото му е трудно, тъй като все едно се намира на друга планета, но постепенно осъзнава, че има по-важни неща от парите. Разбира, че е истинската любов е по-силна от всичко и в името и се правят огромни жертви. Но стига съм разказвал. Въпреки, че научихте голяма част от филма, мисля, че ще ви е доста интересен. Жанра е романтична, фентъзи-драма, един от любимите ми. Наистина обаче е заложено повече на романтиката и драмата, отколкото на фентъзито, защото именно любовта е на преден план. Препоръчвам го горещо! Един от най-добрите филми на Никълъс Кейж.

Оценка: 8.5/10

Link to comment
Share on other sites

Втората част е по-добра от първата.

бат годзи, хич не съм съгласен с това! Първата част си беше образец на тоя стил, докато ххх2 си е направо смешен! За целия филм не чух една не клиширана реплика :blink: :excl: Айс Кюб гледа като натровен ! Да не говорим за актьорското му присъствие - цял филм може да не разбереш кой аджеба е супер героя :confused :excl: Доколкото схващам ххх ще бъде поредица от филми , нещо кото Бонд, обаче със различни герои! Само дано следващия избор бъде по-удачен :excl: :punk

Edited by jorji_s
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...