Jump to content
BulForum.com

+ Гледах...


ralexes

Recommended Posts

  • Replies 8.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Sin City - Доколкото разбрах филма е правен по едноименен комикс или поне е направен да изглежда така. Актьорскяит състав е наистина впечатляващ. Въпреки, че 2/3 от актьорите имат доста посредствени роли, няма как да не споменем имената им - Брус Уилис, Мики Рурк, Джесика Алба, Клайв Оуен, Пауърс Буут, Рутгер Хауер, Илайджа Ууд, Росарио Доусън, Бенисио Дел Торо, Бритъни Мърфи, Джош Хартнет, Майкъл Медсън, и т.н. Всъщност тези хора са единствените реални във филма. Останалото е перфектно CG. Арт-а е невероятен, наистина в комиксов стил. Филмът ни показва историята на няколко човека от Греховния Град. Краят е доста добър, но няма да го издавам. Лично аз бях изключително доволен от видяното. Визията ми допадна, ефектите също, атмосферата, странният стил на насилие, въобще почти всичко. Забележки не откривам, но и по-хубаво да не захапвам, защото не искам да развалям доброто си впечатление. Гледайте филма задължително, независимо какъв жанр предпочитате.

Оценка:8.5/10

 

Sahara - След National Treasure си помислих, че приключенският жанр се е завърнал и не сгреших. Сахара е от онези приключенски филми, които не те карат особено да мислиш, а по-скоро да се наслаждаваш на самото действие. Всъщност National Tresure залагаше точно на заплетен сюжет и именно за това ми хареса, но някак си самото приключение беше на заден план. В Сахара е чистият екшън. От името на филма разбирате къде се развива действието - в Африка, Сахара. Главните роли се изпълняват от Матю МакКонъхи и Пенелопе Круз. Той е млад историк, член на N.U.M.A и тайничко вманиачен в откриването на кораб-призрак изчезнал преди 150 години със съкровище на борда си. Тя пък е лекар от W.H.O и "напипва" странна болест, която си трепе като чума. Двамата имат няколко пресечни точки, но постепенно се оказва, че на пръв поглед толкова различните им цели (той да открие кораба в р. Нигер, а тя да намери източника на "чумата"), всъщност имат страшно много общо. Спирам :).Филма е чудесен за разпускане! Не виждам да се задават подобни филми скоро, но и тези двата си дойдоха почти изневиделица или поне не бяха спрягани за хитове. По мое мнение обаче мачкат много новоизлезли такива.

Оценка:8.5/10

Link to comment
Share on other sites

Sin City - Доколкото разбрах филма е правен по едноименен комикс или поне е направен да изглежда така. Актьорскяит състав е наистина впечатляващ. Въпреки, че 2/3 от актьорите имат доста посредствени роли, няма как да не споменем имената им - Брус Уилис, Мики Рурк, Джесика Алба, Клайв Оуен, Пауърс Буут, Рутгер Хауер, Илайджа Ууд, Росарио Доусън, Бенисио Дел Торо, Бритъни Мърфи, Джош Хартнет, Майкъл Медсън, и т.н. Всъщност тези хора са единствените реални във филма. Останалото е перфектно CG. Арт-а е невероятен, наистина в комиксов стил. Филмът ни показва историята на няколко човека от Греховния Град. Краят е доста добър, но няма да го издавам. Лично аз бях изключително доволен от видяното. Визията ми допадна, ефектите също, атмосферата, странният стил на насилие, въобще почти всичко. Забележки не откривам, но и по-хубаво да не захапвам, защото не искам да развалям доброто си впечатление. Гледайте филма задължително, независимо какъв жанр предпочитате.

Оценка:8.5/10

 

Да,филмът е наистина много хубав и на мен ми хареса.Отначало не можах да зацепя края,но после ми го обясниха и ми стана ясно ;) Имам един въпрос...Къде,по дяволите,е Илайджа Ууд? :blink: Само аз ли съм го пропуснала :zzz

Link to comment
Share on other sites

\\Къде,по дяволите,е Илайджа Ууд? :blink: Само аз ли съм го пропуснала :zzz

Oния човекоядец ли къв се водеше с жълтите очички. Какво точно не си му разбрала на края?

Link to comment
Share on other sites

Отдаааавна не съм гледал нещо свястно, за което да си заслужава да пиша. Онзи ден обаче ударих джакпота с два наистина много добри филма.

 

Fabuleux destin d'Amélie Poulain

Подходих с голямо пренебрежение към този филм. "Френска му работа" викам си аз. Ама добре, че се наканих да го взема. Много е сладък! :)

Разкрива историята на едно момиче, което е израстнало без никакви ласки от родителите си, без приятели и без забавления. И вместо да стане някоя затворена и истерична психопатка, тя става още по-сладка и мечтателна. И един ден решава да направи така, че всички да са щастливи!!!!!! Следват много изключително забавни моменти.

Ако сте попаднали на този филм и сте го подминали, върнете се бързо и го гледайте :)

 

Ripley's Game

Продължението на "Талантливия мистър Рипли". В ролята на вездесъщия Том Рипли е Джон Малкович, който не можеше да се справи по-добре с ролята си! Просто е идеален!

Филмът успя да ме накара да се вглъбя напълно в действието, на моменти да загризя бясно и без това изгризаните си нокти, а също така и да се смея от сърце.

Няма да казвам за какво става дума във филма, доверете ми се и го гледайте!

Link to comment
Share on other sites

Ladder 49-edin ot malkoto dobri amerikanski filmi.Preplita se smeshnoto,tajnoto,jivotat i smartta i nai-veche te kara da se zamislish shto za hora vlizat v gorqshta kashta ot koqto vsichki izlizat.......

Link to comment
Share on other sites

Да,филмът е наистина много хубав и на мен ми хареса.Отначало не можах да зацепя края,но после ми го обясниха и ми стана ясно ;) Имам един въпрос...Къде,по дяволите,е Илайджа Ууд? :blink: Само аз ли съм го пропуснала :zzz

az mu davam 10/10

Link to comment
Share on other sites

XXX: State of the Union - Мдааа...един от най-добрите екшъни от няколко години е превърнат в негърско-тунинг-фантастична лента. Ще питате защо? Ами не че съм расист, напротив, обаче се чудя от къде изкопаха точно Айс Кюб и го възложиха баш главна роля. Лично аз не виждам как това закръглено момченце може да всява респект. Вин Дизел беше къде къде по-подходящ, имаше излъчването, което е важно за този тип филми. Защо тунинг? Защото 1/5 от филма е заета именно за тунинг на някакви невероятни возила. Защо фантастична? Защото тук за разлика от първата част нещата са на просто нереални. Как виждате танкове да се стрелят в самолетоносач? Или пък кола движеща се със 350 км/ч да се качва на релси?! Точно този "ефект" беше направен изключително смешно. Има куп недосмислици, които дори ти развалят кефа да гледаш само екшън. Лично на мен доста ми допадна заченъка на стелт елемент в първата част, разчупеното действие, разнообразните каскади, местности, лафове... Тук ще наблюдавате общо взето абсурдни неща. Историята не е нищо особено, поредният откачен "патриот" който се бори за някаква си кауза и мисли, че той е прав. Убива (?) всички свои приятели, ХХХ агенти (включително и този от първата част ;)) и събира тези които са им били подчинени за да осъществи своя пъклен план :). Естествено новият ХХХ агент трябва да е някое лудо копеле и нашият човек идва да спаси света. Лично на мен най-много в целият филм ми харесаха костюмите на лошите типове. Страхотен дизайн, доста футуристичен и с необходимото излъчване. Още в началото ще им се насладите ;). Като заключение ще кажа, че съм страшно разочарован от филма. Можеше доста повече, но явно поредната "свежа" идея се погубва и се превръща в машина за пари. Яд ме е за 3-те лева за киното, но не ме е яд 2-та лева за чипса :).

Оценка:5.5/10

Link to comment
Share on other sites

Мдааа...един от най-добрите екшъни от няколко години

Мисля, че доста си преувеличил:) Първата част също бе доста тъпа за мен.Абсолютно безсмислена и банална.Не знам как някой може да гледа и втората:)
Link to comment
Share on other sites

Първата част също бе доста тъпа за мен.Абсолютно безсмислена и банална.Не знам как някой може да гледа и втората:)

Споделям мнението. Помня че Вин Дизел ми беше станал тъп точно от този филм и чак след The Cronicles of Riddick (леко) и после след играта (яко) изми срама и му станах почитател...

Edited by sMARTBomber
Link to comment
Share on other sites

sincity, sMARTBomber, филма беше елементарен, но не и тъп. Вин Дизел си изигра ролята перфектно, а това, че самата роля е по-простичка не значи нищо. Лично аз не мога да видя разликата в играта му в The Cronicles of Riddick и ХХХ. Все същият мълчалив тип, пускащ лафове от време на време. Ако се напъна може и да се сетя за няколко екшъна по-добри от ХХХ през тези няколко години. Пък и повечето нови филми не са чисти екшъни, а примеси. ХХХ беше точно чисто и просто екшън издържан в стила на миналото десетилетие.

Link to comment
Share on other sites

sincity, sMARTBomber, филма беше елементарен, но не и тъп. Вин Дизел си изигра ролята перфектно, а това, че самата роля е по-простичка не значи нищо. Лично аз не мога да видя разликата в играта му в The Cronicles of Riddick и ХХХ. Все същият мълчалив тип, пускащ лафове от време на време. Ако се напъна може и да се сетя за няколко екшъна по-добри от ХХХ през тези няколко години. Пък и повечето нови филми не са чисти екшъни, а примеси. ХХХ беше точно чисто и просто екшън издържан в стила на миналото десетилетие.

Уважавам мнението ти, но все пак аз лично не намирам голяма разлика между елементарен и тъп филм. Тва е просто игра на думи. Все не става филмът в крайна сметка. А чак пък и продължението да гледам, не бих си и помислил дори:)Ама си прав, че в този жанр почти няма добри филми, общо взето.
Link to comment
Share on other sites

...игра на думи indeed... ;)

 

xXx е пример, как филма може да орезили актьора. В много филми става така. Ако ще и 5 Де-Нировци и още толкова Брад Питовци да играят в супер глупав филм - трудно ще стане работата.

2-та част на хХх и без рецензия не бих я гледал, камо ли пари да дам... :)

Link to comment
Share on other sites

2-та част на хХх и без рецензия не бих я гледал, камо ли пари да дам... :)

За тва съм абсолютно съгласен с теб :punk хХх 2 без Вин Дизел няма никва тръпка! Айс Кюб нещо не ми се вижда подходящ вариант за ролята!

Link to comment
Share on other sites

За тва съм абсолютно съгласен с теб :punk  хХх 2 без Вин Дизел няма никва тръпка!

Всички фенове на големия:) актьор Вин Дизъл да очакват по кината от 3 юни поредният му нов и предполагам неповторим:) филм "The Pacifier" :)
Link to comment
Share on other sites

Лично мен Бат Вин Дизел ме радва много.Но просто той не е за драматични роли.Затова и в филмите,които се снима в голяма степен са еднакви по сюжет.Яко БАМ-БАМ два лафа с бруталния си глас(който ме пълни наистина),лош поглед и яко телце.Определено след като Бат Арни влезе в политиката и няма да се снима повече,то е време някой да седне на трона му :)

Link to comment
Share on other sites

За тва съм абсолютно съгласен с теб :punk  хХх 2 без Вин Дизел няма никва тръпка! Айс Кюб нещо не ми се вижда подходящ вариант за ролята!

 

 

Не знам кой го е избрал Айс Кюб, ама се надявам поне филма да не е толкова лош, колкото очаквам  ;)

 

Втората част е по-добра от първата.

Link to comment
Share on other sites

91m.jpg

The Arrival

Филма е за извънземни!Бива си го! :)

 

Оценка 8/10

 

Бях го гледал като малък,сега си го припомних :) Филмът е добър наистина :) 6.5/10

 

Grease(Брилянтин)

От доста време не бях гледал толкова приятно и позитивно филмче/мюзикъл.Песните са страхотни,Джон Траволта и Оливия Нютън Джон също...много ми хареса :D Ако ви се гледа нещо неангажиращо и красиво,си мисля,че 'Брилянтин' е за вас :punk

7.5/10

Link to comment
Share on other sites

House of the Flying Daggers

Много красив филм! Обожавам китайското кино!

История за любов, предателство, ревност и омраза. Като прибавим и специфичните битки с мечове, спокойно моге да наредя този филм след Hero и Crouching Tiger Hidden Dragon. И все пак, след тях, а не до тях ;)

Филмът няма как да не се хареса на почитателите на този жанр.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...