Jump to content
BulForum.com

+ Гледах...


ralexes

Recommended Posts

  • Replies 8.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Да, saw е як, не очаквах такъв край :) Постоях зяпнал няколко минути след него :)

Ама все пак преглеждайте какво са писали по предишните страници, сигурно има поне още 10 човека, писали за saw

Edited by stefan
Link to comment
Share on other sites

Band Of Brothers - Като фен на военните филми, нямаше как да пропусна и този. Всъщност приятел ме насочи към него, защото аз дори не подозирах, че съществува. Всъщност това е по-точно сериал състоящ се от 10 епизода плюс още 2 бонус части - създаването и нещо като документална добавка.

В този момент губя ума и дума. Търся подходящи думи с които да изразя възхищението си към филма. В началото подходих с доста пренебрежение,но след втората серия бях просто прикован! Филмът ни показва ужасът на втората световна война през очите на "Леката Рота". Ще проследим развитието на едни истински герои. В първата част те са просто амбицирани хлапета, а в последната някой от тях стават майори. "Леката Рота" е създадена с цел десанти. Персонажите са изключително много. Дори в един момент ще се зачудите кой кой е и откъде се е взел. Всъщност направено е нещо много интересно - няма обособен главен герой. Всеки има уникални качества и в 10-те серии войната е показана през очите както на най-висшите по чин в ротата, така и на обикновените войници, дори медици. Всичко е един огромен колектив. Има около 15-20 човека които са изведени на преден план обаче. С някой от тях ще бъдете до самия край, но с някой не...колкото и да ви се иска. Все пак филмът е по-истински случаи и е по книгата на ветеран от войната който описва всичко до най-малката подробност. Като става дума за реалистичност, пригответе се да видите най-реалистичният военен филм правен някога. Битките са уникални! Ефектите също! Кървища? В изобилие са... някой гледки са наистина ужасни. Околната среда, мястото на битките също е максимално достоверно. Всъщност "Леката" обикаля почти цяла Европа. Всичко се почва от D-Day или иначе казано кошмарният десант в Нормандия. Там "дечковците" виждат какво ги чака отсега нататък. Самият десант е нещо наистина красиво, колкото и смешно да звучи... После ротата поема към сърцето на Франция, Холандия, Белгия и т.н. Финалът естествено е в Германия, но ако трябва да сме по-точно - в Австрия. През цялото това скитане обаче се забелязва друг уникален елемент който ми се понрави много. В началото всичко се свеждаше до битките, нямаше го това силно приятелство...Постепенно многочасовите стрелби се превръщат в тактически задачи. Тук вече започва да се оформят колективите, да се заформят дълготрайни приятелства. След това следват мисиите със по-шпионски елемент. Накрая на филма има много малко бойни действия, но вече въпреки това дори ще ви стане по-интересно. Доста хора са мъртви, доста приятелства са разбити... Последната серия ме очарова. По-добър край едва ли щеше да има. Като се има предвид, че всичко това се е случило наистина просто оставам без думи.

Наистина невероятен филм! Филм който ще ви погълне напълно, който ще ви накара да изживеете всеки един момент. Ще изживеете страданието на всеки един персонаж. Всъшност пак ще се върна на тях. Направи ми впечатление, как е обърнато голямо внимание на развитието на характера на всеки един от "Леката". Например има един килър, командващ рота "Куче" на име Роналд Спиърс, който ме изуми и дори ми стана любим герои. В началото беше истински ужас за всички от "Леката", защото се носят слухове за жестокоста му. После обаче всички спират да се страхуват от него, той им става много добър приятел и някак си слиза от пиадестала, като вече не е "лошия тип". Почти при всеки става такова преобразуване, но специално при Спиърс най-много ми допадна. А това което направи в Бастон беше уникално, но ще оставя сами да го видите.

Том Ханкс и Стивън Спилбърг са продуценти. Някой от тях дори режисират няколко серии. Има ли смисъл да казвам още? Сериозно се замислям дали да не си купя оригиналните DVD-та в чудесна алуминиева кутия със абсолютно всички екстри. Всъщност ако някой го има може да го качи тук...грях ще е да не се отпуснат 10GB за този шедьовър.

Оценка:9.5/10

Edited by RIP
Link to comment
Share on other sites

Не знам как при толкова много явни факти не си успял да разбереш, че е шизофрения. Сам каза - играта на криеница. Това е достатъчно голяма следа.

" Oбичам да споря въпреки, че спорът е приключил " - израз на мой съсед по повод поведението на 15 годишната му дъщеря.

Link to comment
Share on other sites

По стечение на съдбата гледах Constantine 2 пъти на кино :)

Е хареса ми, според мен има защо да се гледа тоя филм...

Оценка: 8.5/10

Link to comment
Share on other sites

Да бе, кво толкова го изкарахте тоя филм, нищо особено не е.

Не става въпрос за това, че не е нищо особено, а за това, че вече поне 10 човека го препоръчват :angry1 . Четете малко по-нагоре, де :P

Link to comment
Share on other sites

Hide and Seek-дойде и моя ред да се изкажа.Филма не представлява нищо ново,нищо оригинално или различно.Що се отнася до паранормално или шизофрения,поне според мен е заложено и на двете.Както и да го погледнеш режисьора през цялото време се мъчеше да ни накара да вярваме,че има някой друг(колкото и безуспешни да са опитите му).Манипулация е и момента в който Де Ниро се буди от ръка погалваща го по брадичката.Също така и някои кадри които на пръв поглед не се виждат(защото просто не са съществували)примерно когато докторката влиза в стаята на малката,на вратата нямаше прозорче.Ей такива дребни детайли използват за заблуда,но всеки опитен киноманияк не би се объркал,поради простата причина,че се е случвало и преди(Таен Прозорец)

 

абе не е лош филма но не е нищо кой знае какво аз отначало отидох с нагласата че ще бъде за някви свръхестествени сили,но после накрая на филма малко се разочарвах....

Link to comment
Share on other sites

Ами като ти гледам ЕГН-то на дали скоро ще го разбереш.Като заначало първият филм е по действителен случай,затова се снимат с такава камера.Ако незнаеш (тука вече и аз не съм много сигурен)телата им не са намерени.Тези хора липсват.Ако се зачеетеш в историята на Вещицата от Блеар,ще научиш защо е направен и втория филм.

Снощи гледах Looney Tunes Back In Action и се разбих от смях.VIVA Бъгс Бъни и компания.Толкова сеири отдавна не бях гледал.Пък и Брендън Фрейзър се вживява като шпионин :)

 

 

Филмът не е по действителен случай ,просто така е направен да изглежда.Няма никви вещици спокойно :lol:

Link to comment
Share on other sites

Гледах костенурките нинджа и се размазах. Има ги качени в мбох.тв, а в вареза незнам. КОйто още се зарибява по анимации да го гледа.

Link to comment
Share on other sites

Гледах HIDE AND SEEK най-накрая. Какво да кажа, разочарован съм.

Единственото нещо, което ме впечатли, е играта на Дакота Фанинг. Нищо друго. Прозяв.

Link to comment
Share on other sites

Soul Plane хмм готина комедийка :) Wow this is a bomb ... whaat, what did i say...nothing xaxaxa много се смях тука!

 

едит:NightWolf хахаха ти го оправи ама си прав де

Edited by Boro
Link to comment
Share on other sites

Не става въпрос за това, че не е нищо особено, а за това, че вече поне 10 човека го препоръчват :angry1 . Четете малко по-нагоре, де :P

ти пък и ти си вечния фолософ които навсякъде си пъха ненормално дългия нос......спамите т'ва правите ,онова правите....ами преди теб казаха 2 човека че само препоръчват сал....и ти след тях , при това ядосан че другите не четат....

Edited by NightWolf
Link to comment
Share on other sites

Cypher - Чудесен сci-fi трилър целящ да ви обърка тотално :). Гледах филма 2 пъти. Първият бях впечатлен от сюжета, защото наистина е доста оригинален и заплетен.Няма да издавам почти нищо, само казвам, че сравнително млад мъж се записва на работа като "шпионин" за корпорация на име DigiCorp и неговата цел е да обиклая из страната да "шпионира" разни събирания. Обаче нищо не е така както изглежда. Вторият път когато гледах филма, бях отегчен. Просто този теп филми не са за многократно гледане, дори и да не сте разбрали малка част от сюжета. Но не вярвам...на края ви се казва всичко пък и по време на филма също. Препоръчвам го!

Оценка:7/10

 

Constantine - Гледах филма преди седмица, но едва сега намирам време да драсна нещо. Лично на мен ми хареса, останах приятно доволен така да се каже. Не блести с нищо чак толкова новаторско, дори ефектите не са фамозни, но имаше нещо което ме накара да го гледам с интерес. Киното е задължително иначе се губи 50% от усещането. Сключена е сделка. Сделка между Ада и Рая, според която "същества" от двата "свята" не трябва да влизат в нашия. Работата на Джон Константин е да прибира обратно в Ада настоятелните демони. Нещата както винаги загрубяват... обаче за да видите какво става, дайте 3 лв. :).

Оценка:6.5/10

 

Meet The Fockers - На първата част падна смях. Вътрешен смях. Изхилих се точно веднъж, но беше от сърце. През останалото време усмивката не падна от лицето ми. Във втората част отново го има този интересен хумор...пиперлив, на ръба на цинизма :P. Ако сте харесали първата част - гледайте тази!

Оценка:6.5/10

 

Elektra - Скоро не бях гледал толкова слаб филм. Много слаб! Ужасна игра на всички актьори. Ужасен сюжет, ужасно излъчване на смия филм, дори ужасни ефекти. Пълен провал. Не знам дали героинята Електра се ражда преди филма Daredevil, но на мен ми изглежда страшно скучен персонаж. Както и да е...ако ви се губят (наистина) 2 часа... отидете на кафе :). Филма ще ви изнерви.

Оценка:3/10

 

The Incredibles - Ето един филм който ме впечатли :). Бях доста отрицателно настроен преди да го изгледам, но после пърхах от щастие :). Пиксар отново с класи над останалите (дори себе си :P). Ако обичате супергерои, то това е филма за вас :).

Оценка:7/10

Link to comment
Share on other sites

CONSTANTINE

Хм, какво да кажа за този филм...не знам, празно ми е. Историята, дори и оригинална, ми се струва доста плоска и тъпа. Диалозите по мое лично мнение са ужасни. Ефекти...ами пак не съм впечатлен. Ама и да бях, един филм не трябва да разчита на ефекти, за да се хареса на публиката. Хм, като че ли вече май само на това се разчита...

 

THE RING 2

Достойно продължение. Въпреки че не ме остави с усещането, което описах в темата за ужасите, филмът ми хареса. Не колкото първата част, но това е защото оттогава много са се променили "изискванията" ми :)

С няколко думи - мрачна и потискаща атмосфера, която те потапя в напрежение и те гъделичка отвътре в стомаха.

Link to comment
Share on other sites

ПОтърсих тук-там и никъде несрещнах да споменавате " What's the Worst That Could Happen? " ...... мисля, че филмчето е уникалко и има доста-доста смях ... както и оригинални лаф4ета .... и идейки които наистина доста разсмиват ..... все пак играе мартин лоранс .... а и не по-малко известния комик дани де вито ... со .... който обича комедийки .... "истински" .... а не такифа изпълнени с простотии и лиготии .. тфа е филмчето ..... гл

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...