Jump to content
BulForum.com

+ Гледах...


ralexes

Recommended Posts

The Family Man

Още едно страхотно предложение! Когато гледам филм, препоръчан от теб, знам, че ще си струва!

Няма смисъл да коментирам, всичко, каквото трябва да се каже за филма, вече е казано!

 

(скорошно оздравяване, RIP ;) )

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 8.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Радвам се, че ти хареса :lol: !

 

П.С. Не съм болен, а с кофти настроение...просто няма по-подходяща иконка от термометъра :D.

Link to comment
Share on other sites

Thirteen - Колкото и да го хвалиха филма, на мен лично не ми хареса.Общо казано представя реалноста, такава каквато е и по-точно как малките момичета (13-14) се стремят да бъдат известни (разбирайте да бъдат "гъзарки") и за жалост попадат в кофти среди. Почва се от дрешки, продължава се с пиърсинг, цигари, алкохол, секс, наркотици и в един миг не само животът на момичето рухва, а и на околните. Във филма е абсолютно същото, но някак си самата история не ме трогна, колкото и простичка да беше (то те винаги са най-добре пресъздаващи реалноста). Актьорите обаче, колкото и малко да бяха си изиграха ролите перфектно и може би това ме накара да догледам филма. За да допринесе за реалната атмосфера оператотър беше поставил доста подвижни камери, които лично мен ме дразниха на моменти. Разбирам, че е търсил ефекта на страничен наблюдател, но на места е прекалил с клатенето :). Асоциации с Кен Парк не мога да правя, защото двата филма са си доста различни, а и Парк-а повече ми хареса заради скандалните сцени.

Оценка: 5/10

 

Thirteen Days - Един добър политически филм. В началото на 60-те шпионски самолет U-2, притежание на САЩ, заснема множество съветски ракети разположени в Куба. Превителството е в шок, защото всеки ден се разбира, че броят на ракетите се увеличава, а строежът на площадки също прогресира. Какъв ще е отговора на САЩ? Ако чакате екшън, то това не е филма за вас. Всичко се прави с думи, шпионаж, съвети и общо казно дипломация (не е лошо нашите външни министри да го гледат). По-голямата част от филма се развива в Белия дом, но въпреки това филма не омръзва. Все пак не очаквайте кой знае какво.

Оценка:6/10

 

Adaptation - От доста време се каня да гледам филма, тъй като доста хора го хвалиха, а мисля, че взе и Оскари. Свалих го, седнах и го изгледах. Заключението ми е, че филма не струва. Може би не се оправдаха големите ми очаквания, може би просто историята не ми допадна, а може би е бил толкова гениален, че не съм го разбрал :). Става дума за един невзрачен сценарист, който не е притеснен единствено когато е сам. През останалото време е облян в пот, а разговорите с жени са истинско предизвикателство. Един ден му е възложена работа да филмира книгата на една репортерка, в която става дума за цвете или по-точно орхидея. Това е основната идея. Има доста често редуване на събития в миналото и настоящето и просто не може да се разкаже повече. Ще гледате обаче как през цялото време сценаристът се самосъжалява и обвинява и същевременно се опитва да напише този изключително труден сценарий. Никълъс Кейдж играе в ролята на сценариста и мога да кажа, че играе страхотно. Освен играта му друго не можа да ме впечатли.

Оценка:5.5/10

Link to comment
Share on other sites

The Believer-то се видя,че никой няма да го преведе,затова си го взех от видеотеката.Филма е просто перфектен.Актьорската игра,сценария(който определено е невероятен),самата визия на героя и неговото светоусещане са невероятни.За мен това е един от най-добрите филми на расистка основа.

Link to comment
Share on other sites

Elf - Забавен филм. Лошото обаче е, че по-доста странен начин се опитва да бъде забавен...хумора е ужасяващо отегчителен. Все пак малко ви вдига настроението. Става дума за това как по стечение на обстоятелствата едно бебе попада на Северният Полюс и Дядо Коледа, и елфите го отглеждат. Всички крият очевидната истина, че детео е човешко, а не елф. След време обаче той (вече зрял мъж) разбира и тръгва на пътешествие в Ню Йорк да търси истинският си баща. Както вече казах, филма е малко под средното ниво, но който иска да се върне към коледното настроение може да го гледа.

Оценка:4.5/10

 

Windtalkers - Олеле Боже! Такъв филм не бях гледал! Кой по дяволите е разрешил на Джон Ву да прави военен филм?! С ръка на сърце признавам, че това е най-долнопробният и един от най-(измислете си гадна дума) филми които съм гледал някога. Сюжета е по действителен случай мисля, но всичко останало е пълна простотия. Като се почне от битките в които поне ще се нагледате на експлозии, но не и на хвърчащи крайници. Снаряд пада на сантиметри от пехотинеца, а той просто е в несвяст. Толкова смешно е направено всичко, че просто нямам думи. Финала - 4-ма срещу 400 сигурно. Дотук със смеха на битките. Драма, емоции? Хаха, като изключим, че Никълъс Кейдж въобще не е за тази роля и я играе ужасно, нещата изглеждат още по-зле. Има някакъв опит да се смъкнат чувства у главният герой, но просто всичко е с плачевен краен резултат. Сега обаче просто ще спра да говоря против филма, защото ще напиша неща по нечий адрес, а аз не искам :). Не гледайте този филм! Просто след като гледах меко казано уникалния Band Of Brothers, всички останали военни филми ми изглеждат буквално смешно. Този обаче бие всички по всички параграфи!

Оценка:2/10

 

Banlieue 13 - Поредната френска екшън историйка за хора скачащи навсякъде и отвсякъде. Бъдещето...Зона 13 е район отцепен от останалия град (мисля, че Париж), банди...на главатаря на едната отвличат сестра му, а него вкарват в затвора, но после благодарение на един полицай, който междувременно е на изключително важна мисия в Зона 13, той бива освободен и двамата почват да ритат задници. Общо взето ми беше интересен боя, но филма не блести с нищо друго.

Оценка:4/10

 

Timeline - Този филм се канех да го гледам доста време и очаквах едно наистина добро приключение. Какво получавам обаче? Един доста нагласен сюжет плюс доста посредствена актьорска игра. Накратко, "корпорация" съвсем случайно открива портал във времето и го ползва за изследователски цели. Порталът води до едно и също място - някъде във Франция 1357г. Останалото научете сами. Лично на мен ми беше интересен филма, но не задоволи очакванията ми.

Оценка:5/10

Link to comment
Share on other sites

Dark City

Гледаше ми се нещо такова и се радвам,че попаднах на този филм.Доста е мрачен..но ми се понрави.Някои хора не го харесват,но аз съм на другия полюс..няма да ви разкривам детайли,защото историята(според мен) е интригуваща.

7/10

Link to comment
Share on other sites

Elf - Забавен филм. Лошото обаче е, че по-доста странен начин се опитва да бъде забавен...хумора е ужасяващо отегчителен. Все пак малко ви вдига настроението. Става дума за това как по стечение на обстоятелствата едно бебе попада на Северният Полюс и Дядо Коледа, и елфите го отглеждат. Всички крият очевидната истина, че детео е човешко, а не елф. След време обаче той (вече зрял мъж) разбира и тръгва на пътешествие в Ню Йорк да търси истинският си баща. Както вече казах, филма е малко под средното ниво, но който иска да се върне към коледното настроение може да го гледа.

Оценка:4.5/10

 

Windtalkers - Олеле Боже! Такъв филм не бях гледал! Кой по дяволите е разрешил на Джон Ву да прави военен филм?! С ръка на сърце признавам, че това е най-долнопробният и един от най-(измислете си гадна дума) филми които съм гледал някога. Сюжета е по действителен случай мисля, но всичко останало е пълна простотия. Като се почне от битките в които поне ще се нагледате на експлозии, но не и на хвърчащи крайници. Снаряд пада на сантиметри от пехотинеца, а той просто е в несвяст. Толкова смешно е направено всичко, че просто нямам думи. Финала - 4-ма срещу 400 сигурно. Дотук със смеха на битките. Драма, емоции? Хаха, като изключим, че Никълъс Кейдж въобще не е за тази роля и я играе ужасно, нещата изглеждат още по-зле. Има някакъв опит да се смъкнат чувства у главният герой, но просто всичко е с плачевен краен резултат. Сега обаче просто ще спра да говоря против филма, защото ще напиша неща по нечий адрес, а аз не искам :). Не гледайте този филм! Просто след като гледах меко казано уникалния Band Of Brothers, всички останали военни филми ми изглеждат буквално смешно. Този обаче бие всички по всички параграфи!

Оценка:2/10

 

Banlieue 13 - Поредната френска екшън историйка за хора скачащи навсякъде и отвсякъде. Бъдещето...Зона 13 е район отцепен от останалия град (мисля, че Париж), банди...на главатаря на едната отвличат сестра му, а него вкарват в затвора, но после благодарение на един полицай, който междувременно е на изключително важна мисия в Зона 13, той бива освободен и двамата почват да ритат задници. Общо взето ми беше интересен боя, но филма не блести с нищо друго.

Оценка:4/10

 

Timeline - Този филм се канех да го гледам доста време и очаквах едно наистина добро приключение. Какво получавам обаче? Един доста нагласен сюжет плюс доста посредствена актьорска игра. Накратко, "корпорация" съвсем случайно открива портал във времето и го ползва за изследователски цели. Порталът води до едно и също място - някъде във Франция 1357г. Останалото научете сами. Лично на мен ми беше интересен филма, но не задоволи очакванията ми.

Оценка:5/10

Maле, колко време си загубил, човече ;)

Понякога рецензиите на филмите вършат добра работа - поне горе-долу те насочват какво да очакваш, за да не си губиш времето! Е, те са субективни естествено и невинаги достоверни :lol:

Link to comment
Share on other sites

Изгубено беше само с Windtalkers. Пък не знам...наистина е добре да се преценява дали да се гледа филм, въпреки рецензията, защото тя изразява все пак личното мнение. Макар че аз се стремя да давам по-обща оценка и в определен момент се абстрахирам от моето мнение :).

Link to comment
Share on other sites

sorry za offtopica RIP abe 4ove4e kolko filma si izgleal do sq ???

 

a otnosno temata prepora4vam na vsi4ki da gledat filma NE PRAVI BARKOTII ili na english kazano -Don't Be a Menace to South Central While Drinking Your Juice in the Hood

 

 

xxixixix dalgo zaglavie no filma za men e 10/10 tova e nai sme6niq film koito sam gledal nqkoga a osobeno bratqta Shawn Wayans,Marlon Wayans sa nai golemite komici NEGRI

 

gledaite go hora nqma da sajelqvate malko prostotiq nikoga ne e izlishna :P ;)

Edited by mortal_dreams
Link to comment
Share on other sites

Някой гледал ли е City of God ? Кажете впечатления. Не го намирам по тъпите видеотеки.

@RIP OK, няма да го търся повече:)

Edited by sincity
Link to comment
Share on other sites

Аз съм го гледал преди доста време и не ми хареса. Действието се развива в някакъв град и разни негърски банди водят борба за надмощие. По истински случай е, но не помня нещо да ме впечатли.

Link to comment
Share on other sites

на който му се гледа комедия да си намери  RRRRrrrr (тва е името на филма :) ). филма е просто нереален ;)

мда комедията определено си сазлужава.Филмът е френски и е доста добър :)

Link to comment
Share on other sites

Fat Albert - Много тъп филм, ама много. Става дума за едно момиче което няма много приятели и един ден след училище си пуска любимата анимация, една сълза капва на дистанционното и героите от анимацията се прехвърлят в нейния свят за да и помогнат с приятелите. "Предвождани" от Дебелия Албърт те правят всякакви щуротии, но за жалост страшно тъпи. Просто не знам какво друго да кажа за филма освен "Не го гледайте!".

Оценка:1.5/10

 

Big - Ето нещо което реших да гледам, въпреки че съм го гледал и преди. Филма е стар и Том Хенкс е в началото на демонстрацията на своя гений :). Той играе малко момче което една вечер отива на панаир, намира странна машина (нещо като игрален автомат) и на шега си пожелава да бъде голям. На следващата сутрин желанието му е изпълнено, а момчето (вече мъжа) е в шок. Намира най-добрия си приятел и двамата изчезват в големия град за да оправят нещата. Оказва се обаче, че няма да е толкова лесно и бързо да се намери отново тази машина и момчето е принудено да остане в големия град. Остналото разберете сами. Филма е много сладък, а Том Хенкс наистина играе страхотно ролята на мъж с детски акъл :).

Оценка:7.5/10

 

The Sleeping Dictionary - Гледах го сравнително скоро, но все не можех добре да си формулирам мислите за него. Идеята е много добра - млад англичанин отива в забутана английска колония някъде в Азия. Там решава да образова местното население, но всъщност никой не иска това. След известно време нещата се обръщат. Той трябва да научи тяхнят език за да живее добре. Там обаче имат странен обичай езикът да се учи в леглото или по-точно докато правят секс. Така младият англичанин е избран от една страхотна красавица, която ми беше хвърлила око още с пристигнаето. Но дали ще и е толкова лесно да го научи на този език (т.е. да го вкара в леглото)? Вижте сами. Филма доста ми допадна именно с нестандартната си идея и благодаря на една приятелка, че ми го препоръча :).

Оценка:7/10

 

Star Wars: Episode III - Revenge Оf Тhe Sith - Ами това което ще напиша ще е излишно май, защото всички тук вероятно вече са гледали филма. Все пак искам да изразя мнението си, а то е, че Лукас и този път не разочарова. Старите три епизода си бяха класика. В новите три си личи комериализма, но въпреки това е запазен духа на сагата и серийте си остават интересни. Епизод 3 беше ключов и трябваше да превъзхожда 1-ви и 2-ри. Направи го. Всичко което е в основата на 1-вия и доразвито във 2-рия епизод, сега има завършен вид. Всъщност то няма и как да не е завършен, но просто прехода или връзката към 4-ти епизод са направени перфектно. Има и страшно много силни и дълбоки моменти, а те почти отсъстваха в предишните два епизода. Страшно ми хареса сцената в която Оби-Уан победи Анакин и момчето се гърчеше...доста силна си беше. Както и да е, няма да разказвам сцени от филма, защото както казах, вероятно всички вече са го гледали. Няколко думи за ефектите. Хм...тук останах без думи обаче... Просто пичовете и пичките от ILM са създали най-красивият филм правен някога. Бих определил ефектите като фантастични на n-та степен. Всеки детайл е изпипан до съвършенство и просто те кара да му се наслаждаваш. Гледал интервю с бат' Лукас и той каза, че този път са били страшно улеснени заради технологичното ниво. Вероятно обаче създаването на всичко това е отнело години на екипа. Просто...който не е гледал филма бързо да поправя грешката!

Оценка:8.5/10

Link to comment
Share on other sites

BEING JOHN MALKOVICH

Гледах този филм преди няколко дни. И все не мога да намеря подходящи думи, с които да го представя. Странен. Определено е странен. При това извратено странен.

В началото останах с впечатлението, че ще е нещо като биографичен филм за Малкович. Да, ама не. Нещата до такава степен се офантасмагориха (5 точки за измислената дума ;) ), че и аз в един момент просто спрях филма и започнах да се чеша : "Абе тези хора, сценаристите, пили ли са си хапчетата наскоро?"

Ето за какво става дума накратко: Героят на Джон Кюсак е кукловод. Доста добър, но без никакъв шанс за кариера. Един ден решава, че трябва да си намери нова прехрана и отговаря на обява на фирма, търсеща човек с бързи ръце. И оттук започват измислици, премислиците. Фирмата се оказва, че е на 7 1/2 етаж в една голяма административна сграда. Да, правилно сте прочели. Седми и половина етаж. Айде, това може да бъде преглътнато. Но когато един ден той намира в кабинета си малка вратичка. Любопитството в него надделява и той влиза. При което е засмукан от някаква незнайна енергия и попада......в главата на Джон Малкович....В този момент ченето ми не беше на оригиналното си място. :)

И така, по-нататък нещата стават още по-шашави.

Ако имате желание да гледате през очите на Джон Малкович и да се насладите на един определено оригинален и неортодоксален филм, моля, заповядайте ;)

Link to comment
Share on other sites

STAR WARS III - REVENGE OF THE SITS Просто невероятен :punk , може би най-добрата част от сагата :excl: Лукас се е постарал да направи шедьовър за завършек на своя космически епос! И точно тук нещата не ми са ясни много - защо шматката му с шматка е започнал да пради 6-логията от средата :confused :wacko: :confused Някак си нещата не си следват естествения ход! Всичко друго на Star Wars е уникално :excl: :punk

Link to comment
Share on other sites

STAR WARS III - REVENGE OF THE SITHS

 

:D

Онзи ден гледах Schindler's List и останах доста очарован...нещото което ме изуми е не само добре направения филм,а и че е по истински случай и всички герои от филма наистина са съществували.Гледайте го наистина си заслужава!

 

Оценка:8.7/10

Link to comment
Share on other sites

Big - Ето нещо което реших да гледам, въпреки че съм го гледал и преди. Филма е стар и Том Хенкс е в началото на демонстрацията на своя гений :). Той играе малко момче което една вечер отива на панаир, намира странна машина (нещо като игрален автомат) и на шега си пожелава да бъде голям. На следващата сутрин желанието му е изпълнено, а момчето (вече мъжа) е в шок. Намира най-добрия си приятел и двамата изчезват в големия град за да оправят нещата. Оказва се обаче, че няма да е толкова лесно и бързо да се намери отново тази машина и момчето е принудено да остане в големия град. Остналото разберете сами. Филма е много сладък, а Том Хенкс наистина играе страхотно ролята на мъж с детски акъл :).

Оценка:7.5/10

Да бе тоя филм наистина е много як.Гледал съм го по Тв и не трябва да се изпуска.

Link to comment
Share on other sites

Unleashed

Новият филм с Джет Ли. Съвсем спокойно мога да кажа - и един от най-добрите му. Ли е в ролята на куче...да, точно така, куче :) Човек-куче, чиято единствена цел е да се подчинява на господаря си. Има си специална каишка, която е единствената преграда между кроткото и мърляво пуделче и унищожителния озверен доберман. Отново ставаме свидетели на страхотни екшън сцени със запазена марка Джет Ли. (винаги съм искал да кажа такова нещо :) ) Един ден Ли се запознава с героя а Морган Фриймън - стар любител на пиана, загубил зрението и съпругата си в катастрофа. Той успява да подейства на Ли и да го трансформира в човек. Но колко дълго ще продължи това? Няма ли някой да си потърси кученцето? Ще разберете, ако гледате филма.

Много добър екшън с елементи на драма и от време на време комедия.

7,5/10

 

City Hall

Филм с Джон Кюсак и Ал Пачино за корупцията във високите етажи на политиката. Убити са мафиотски син, заслужил полицай и невинно дете. Всеки един от тези смъртни случаи влияе на обществеността и кметът (Пачино) трябва така да лавира, че никой да не остане недоволен. Дясната му ръка (Кюсак), надъхан младеж, вярващ в доброто, се заема да разследва убийствата, която изобщо не му е работа. В течение на разследването му умират още хора. Ще оцелее ли младото копеле и какво ще разкрие - ще разберете не в следващия епизод на "Обичам те, Кончита-Моргана", а ако гледате City Hall.

7/10

 

I Do (but i don't)

Ужасно тъпо заглавие. Ужасно тъп филм. Кой дявол ме накара да го сваля...тържествено се заричам повече да не гледам филми, само заради главния герой!!! В случаят става дума за Дениз Ричардс, която е единственото хубаво нещо във филма. Няма да си правя труда да ви го разказвам, стойте далеч от него!

1,2/10

Link to comment
Share on other sites

Contact - Сами ли сме във Вселената? Естествено че не. Има толкова милиарди галактики, че просто е ясно, че някъде съществува живот. Естествено обаче голяма част от човечеството е доста тесногледо и приема за истина само това което вижда. Естесвено има такива които дори са имали контакт със други същества, но просто никой не им вярва или всичко е изключително засекретено. Във филма става нещо пободно. Млада и амбициозна астрономка е посветила живота си именно в името на науката и по-точно на космоса. След като се е заела с шантавата според някой идея да търси извънземни, тя прекарва половин деситилетие на нокти да не би някой да им резне финансите. Един ден обаче, когато всичко изглежда свършило, тя чува странен шум от съзвездието Вега. Сърбят ме пръстите да ви напише останалото, но просто ще ви разваля удоволстивето. Филма не е много нов и лично аз го бях гледал 1-2 пъти, но реших да го гледам още веднъж. Гледайте го и вие за да разберете какво имах предвид в увода :).

Оценка:8/10

 

The Time Machine - Ето още един филм който гледам отново и не съжалявам. Както сами се досещате става дума за пътуване във времето. Този филм обаче не е както останалите които се ограничават с пътуване 100 години напред или назад, а има доста по-големи мащаби. Става дума за един доста млад пфофесор, отдаден на професията си дотолкова, че дори забравя да яде :). Въпреки това е влюбен, но за зла участ губи любимата си. Затваря се в къщата си и почва работа по машина на времето с която да я върне. Но колкото и да се връща той разбира, че не може да промени нищо и тя ще умре по един или друг начин. Тогава решава да търси отговорите напред в бъдещето. Няма да разказвам повече за да остане малко и за вас ;). Само ще кажа, че действията се развиват стотичци хиляди, дори милиони години напред. Може да се каже, че филма не блести с перфектна история, но тя е достатъчна за да пасне на друго перфектно неща, а именно баланса. Наистина филма дава размах на човешката мисъл и представя теории които могат да станат реалност. Атмосферата също е страхотна. Нещото което допринася за нея е НЕВЕРОЯТНИЯ саундтрак! Klaus Badelt си е оставил ръцете дет' се вика! Просто подобно нещо рядко може да слушате. Песните са малко повече от 10, основната мелодия върви в почти всяка от тях, но наистина е страхотна. Лично аз от няколко седцмици насам започнах да слушам ОСТ-а със слушалки след като легна. Препоръката ми е - гледайте филма и слушайте музиката към него!

Оценка:8/10

Link to comment
Share on other sites

Klaus Badelt си е оставил ръцете дет' се вика!

Без да правя забележки към добрите ти рецензии, си позволявам да те поправя и за в бъдеще да не постигаш обратен ефект с българските идиоми :)

Израза "Да си остави ръцете" за някой означава, да не си свърши добре работата. А както се вижда си искал да кажеш точно обратното... ;)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...