Jump to content
BulForum.com

+ Гледах...


ralexes

Recommended Posts

Labor-Day-Movie-Poster.jpg

 

Labor Day

Понеже съм голяма почитателка на Кейт Уинслет нямаше как да пропусна този филм. Любов, драма, трагедия, всичко си има като за типичен женски филм, но ми направи впечатление липсата на диалози в най-важните моменти, а това може да си го позволи само режисьор, който разполага с невероятни актьори. 

 

rush-movie-itunes-banner.jpg

Rush

Страхотен! Изпипан във всяко отношение - от удивителната прилика между актьори и реални личности, до напълно автентично преразказани събития от онова време. Думите на Ники Лауда, че колата се кара със задника са първото нещо, което баща ми ми каза за шофирането още когато бях дете и това много ми помогна да стана свестен шофьор. 

 

PHB0LWdcZjyjEK_1_m.jpg grand_budapest_hotel_poster2_large.jpg

 

Moonrise Kingdom и Grand Budapest Hotel

 

Пиша ги заедно, защото и двата са на Wes Anderson, което автоматично ги слага под общ знаменател. Стилът му е уникален, героите му са почти невъзможни, случките са на границата между истина и фантасмагория, но някак си всичко е замесено с доза очарование като от детска книжка, която четеш сам на тавана през лятната ваканция. 

Edited by snejko
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 8.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

300 THE RISE OF AN EMPIRE

 

Чудя се какво толкова масово се критикува този иначе не лош филм. Разбира се той няма ефекта на първия, тъй като вече знаем приблизително какво ще видим. 300 беше уникален за времето си. Няма го и онзи чудесен сюжет, в който бяха преплетени героизъм, драма, любов и трагедия. Просто зрелищен ЯкшАн, вероятно ориентиран към 3Д формата, предвид какви са ги сътворили с кръвта... Не виждам нищо лошо в този филм, тъй е като е каквото се предполага да бъде - ЯкшАн с ефекти.

 

Искам Eva Green... Уникална цица!!!

 

PATRICK

 

Приличен филм от Австралия... 

Link to comment
Share on other sites

In the mood for love 

514NBX1CXXL._SY300_.jpg

 

Не знам защо, но очаквах много повече от "В настроение за любов"... Да, филмът има дълбок замисъл, определено е за ценители, затова от уважение го поставям в тази графа, но аз лично съм леко разочарована... Може би не съм уцелила момента, знам ли, но не бих го гледала втори път, а това за мен е много показателно, защото нещо в даден филм хареса ли ми, грабне ли ме, мога да го гледам до откат.... 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Drinking-Buddies-Poster-214x309.jpg Mud-Movie-Poster.jpg

 

Drinking Buddies и Mud

 

Два непретенциозни, истински филма за любовта и приятелството. 

 

MV5BMjEzOTczNzA0NF5BMl5BanBnXkFtZTgwMTgw

 

Afflicted

 

Бива. 

Edited by snejko
Link to comment
Share on other sites

Raid-2-Poster-Blog.jpg

 

The Raid 2: Berandal

 

ако първата част беше първично брутален/зверски екшън, този е "рафинирано" брутален/зверски екшън, а кавичките са само и единствено заради обстановката и по-изискания стайлинг в облеклата(костюми). всичко останало е в двойни дози в сравнение с първата част. все едно гледате първата част + Оld Boy(бой с чукове) + The Man from Nowhere(бой с ножаци) ... и всичкото млатене в тези три филма на втора или трета степен. бойните сцени са просто с перфектна хореография.

не се сещам да съм гледал някой по-откачено красив екшън филм с толкова насилие, което да те завладее.

 

 

п.п. това е за темата с +

Edited by samkijot
Link to comment
Share on other sites

Divergent-хубав филм заслужава си.

Edge.of.Tomorrow-страхотен силно препоръчвам. Том Круз май не обича да свяля качеството на филмите в които участва.

In The Blood - може и да го пропуснете но като цяло става

Otdelnoe.Poruchenie- хубав филм за грозната действителност

Sag.Salim -луда комедия,само трябва да издържите първите 20 минути(Турция,абстрахирайте се от произхода,просто се забавлявайте)

Sag.Salim2-пак същото само че на квадрат и малко по-кървав от първа серия,с нетърпение очаквам други серии

Tokarev- силно НЕ препоръчвам,с този филм май Н.Кейдж тръгва по стъпките на Ст.Сийгъл(най -ниската фаза е участие в "шоуто на Слаби").

Edited by kodi
Link to comment
Share on other sites

Tokarev- силно НЕ препоръчвам,с този филм май Н.Кейдж тръгва по стъпките на Ст.Сийгъл(най -ниската фаза е участие в "шоуто на Слаби").

Кейдж отдавна е в тази фаза. През последните години като видя филм с него и ми става ясно, че е слаб. Последните му хубави филми бяха Lord of war и Adaptation. Всичко останало в за боклука. Е, пропуснах Kick-Ass, но там е второстепенен герой.

 

По темата:

Bad Words - нищо особено, убих 2 часа и няколко хиляди мозъчни клетки докато си почивах.

The Angriest Man in Brooklyn - същото.

Premature - честно казано не знам защо го гледах този филм, бях наистина ужасно уморена... пълна тийн боза. 

Transcendence - хареса ми. Най-вече защото е по една от любимите ми теми за изкуствен интелект, разгледан от друга гледна точка. 

Link to comment
Share on other sites

Дивергенти.

 

Филмчето е много приятно, въпреки, че няма особени претенции за нещо особено  :))

 

П.п. с кеф си го изгледах с чаша каберне в ръка.

Link to comment
Share on other sites

НОЙ

 

Вероятно на много хора този филм въобще няма да им хареса, но на мен ми допадна, при това много. Естествено няма как филм на Дарън Аронофски да е "нормален" по стандартите на Холивуд. Естествено, очаквах обикновената доза символизъм, скрити и не толкова скрити послания. И естествено не останах разочарована. Историята е трудна за преглъщане, сложна, многопластова и преди всичко човешка. Препоръчвам да не го гледат хората, които не харесват по принцип филмите на Аронофски.

Edited by snejko
Link to comment
Share on other sites

И от мен плюс за Edge of Tomorrow и Transcendence, но пък от друга страна Ной ми беше доста скучен и леко тъповат. Като цяло библейските сюжети нещо не ме густират, а и каменни "трансформърси", really?

Link to comment
Share on other sites

Deliver us from evil

Филмът много ми допадна като цяло. Подобен на The Rite, но с повече действие и повече ужаси. Можеше и по-добър финал.

7/10.

Link to comment
Share on other sites

Невероятния Спайдърмен 2

 

Не е безумно тъп. Опитали са се да вкарат малко хумор, малко драма. Абе... горе-долу става да убиеш 2 часа и малко от времето си.

 

5.5/10

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...