Jump to content
BulForum.com

+ Гледах...


ralexes

Recommended Posts

  • Replies 8.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

chugyeogja.jpg

 

Chugyeogja / The Chaser

 

още един страхотен корейски филм, който доколкото разбирам хиените от холивуд вече са си го заплюли и до 1-2 год. ще ни представят "тяхната" уникална продукция(според един афиш ... "Soon be remade by the team that brought you the departed"). питам се ... толкова ли го закъсаха от към идеи, та крадат безогледно :)

Link to comment
Share on other sites

Buried

 

1290913392201buried2010.jpeg

 

Първо във филма играе актьор, който много харессвам. Второ играе роля, която е съвсем различна от повечето му досегани и мисля, че се е справил добре. Филма на някои може да се стори малко бавен и муден, но за мен нямаше проблеми. Като цяло филмът беше с доста изнендващо развитие и ме грбна от началото.

Edited by Dunc
Link to comment
Share on other sites

1588170.jpg

 

Akmareul boatda / I saw the devil

 

пак сме на корейско кино ... няма начин.

много добър трилър за сериен убиец с доста по-различен сюжет от обичайните при подобна тематика.

Edited by samkijot
Link to comment
Share on other sites

secretariat-poster.jpg

Много сладурски и носещ силата на филмите по действителен случай. Не съм най-големия фен на конете по принцип, но този кон е... уникален.

000e4403_medium.png

Изключително интересна поредица от 4 епизода на BBC за историята на математиката. Препоръчвам я на всеки.

Edited by snejko
Link to comment
Share on other sites

1290732490241flipped2010.jpeg

 

Много добър филм.

Давам му 8.5/10

 

Отличен наистина! Най-после нещо истински свежо и забавно!

 

 

600full-black-swan-poster.jpg

 

Скъса ми нервите, но не мога да си кривя душата - много силен филм, който в никакъв случай не е за всеки.

Link to comment
Share on other sites

За мен това е един от най-добрите филми на годината, ако не и най-добрият. Аз му давам деветка и му предричам сигурна номинация за Оскар и за най-добра женска роля на Портман.

 

 

Скъса ми нервите, но не мога да си кривя душата - много силен филм, който в никакъв случай не е за всеки.

 

И на мен ми скъса нервите. Силна актьорска игра и режисура, но сценария нещо не беше както трябва. На фона на другите филми тази година е супер, но иначе повече от 7/10 аз лично не мога да му дам. Просто историята не беше впечатляваща като цяло.

Link to comment
Share on other sites

first-shutter-island-poster.jpg

 

Shutter island

Разследване на избягала от лудница отвежда Ди Каприо на загадъчен остров, където не всичко е такова каквото изглежда. Много добър трилър, отмосферата е отлична, краят също ми хареса. Оценката от 8/10 е подходяща.

 

 

UP+Movie.jpg

 

Up

Старец, който се опитва да изпълни мечтата на своята починала съпруга. Трогателна анимация. Имаше някои оригинални и смешни моменти. Заслужава си гледането. 7/10.

 

 

case39.jpg

 

Case 39

Социална работничка, която спасява миловидно момиче от родителите му психопати. Приемайки я в дома си, тя не подозира какво се крие зад маската на детето. Държи в напрежение, въпреки че до средата е малко бавно действието. 7/10.

 

 

51K4E45MTJL.jpg

 

Shaun of the dead

Tрепане на зомбита по забавен начин. Eдин от малкото добри комедийни ужаси. Като цяло ми хареса, но не мога да се съглася с вота 8/10 в imdb. 6 е една по-реална оценка.

Edited by Vetim
Link to comment
Share on other sites

600full-black-swan-poster.jpg

 

Несъмнено това е един изключителен филм! Гледал съм много психо трилъри, но малко са ми въздействали по такъв начин. Mислех, че ще е някаква женска драма за влюбена и депресирана балерина, a то се оказа жестока психария. Много съм впечатлен от Натали Портман, прекрасно изиграна роля! Сцената точно преди финала беше изключителна, настръхнах целия, дори имам чувството, че и очите ми настръхнаха. Самият финал беше малко объркващ,

 

Как така не й бликна кръвта, докато подскачаше? Мислех, че и това го е халюцинирала, но уви.

 

но като цяло съм много доволен. Ще се учудя, ако Black Swan не вземе някоя голяма награда.

Edited by PSYCHOSIS
Link to comment
Share on other sites

 

Как така не й бликна кръвта, докато подскачаше? Мислех, че и това го е халюцинирала, но уви.

 

Това бутонче за спойлер е ужасно предизвикателно да му се не види :)

Иначе качеството става ли? Аз все го чакам да излезне с добро, гледаемо качество, но май няма да дочакам.

Link to comment
Share on other sites

Това бутонче за спойлер е ужасно предизвикателно да му се не види :)

Иначе качеството става ли? Аз все го чакам да излезне с добро, гледаемо качество, но май няма да дочакам.

 

 

Снежи, наличното качество е напълно достатъчно. Филма не е 3D якшън. Гледай го спокойно.

Link to comment
Share on other sites

Принципно за новите филми чакам hd версиите, но за Black Swan просто не можах да се стърпя. Жестоко бях подгрял с трейлъра, постерите и саундтрака. И честно казано не съжалявам, но който може да търпи да изчака по-добра версия. Макар че за мен филма така или иначе е задължителено да се гледа поне 2 пъти. :))

Edited by Silver_bg
Link to comment
Share on other sites

127 часа / 127 hours ми изглежда интересен ,само дето го няма с хубаво качество.

DVDScr на реалната му премиера и ти се струва зле... ? :)

И аз му засичам трейлърите няколко пъти и ми изглеждаше добър. До ден-два смятам да го изгледам...

Link to comment
Share on other sites

DVDScr на реалната му премиера и ти се струва зле... ? :)

И аз му засичам трейлърите няколко пъти и ми изглеждаше добър. До ден-два смятам да го изгледам...

 

в Замунда хвърлих един бърз поглед на torrent инфото ,и беше нещо като : 640x320 разделителна.

Видях му трейлъра и мисля да почакам high дефинишъна.

Link to comment
Share on other sites

127hours.jpg

 

127 hours

Много силен филм направен по истинска история. Ако очаквате някакъв екшън сте сбъркали филма. Той си е изцяло драма. Филм за силата на духа. 8/10

 

Добре е да не четете "резюметата", защото издават края на филма, това не пречи филма да е въздействащ, но все пак... Освен това след като го изгледате може да прочетете и тази статия, която добавя някои неща към историята http://ivo.ucoz.com/index/0-46

Edited by Vetim
Link to comment
Share on other sites

+1 за Shaun of the Dead от филмите на тази страница.

 

harrybrown_2.jpg

Доста готин.

 

b0000558q9_02_lzzzzzzz.jpg

Я,ама то Джеки Чан имал слаб филм...Да,за жалост този е именно такъв. Нито кой знае колко акробатика и каскади,познати ни неговите филми от края на 80те / началото на 90те,нито кой знае какви впечатляващи боеве като в по-старите му ленти

 

begotten.jpg

фаааааак, смахнат е меко казано.няма диалог,няма саундтрак.Само разни звуци и шумове.Доста тежка експериментална творба.Ако беше късометражен щеше да е къде къде по-як

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...