Jump to content
BulForum.com

Най-смешната дума, употребявана от българите


Mila

Recommended Posts

  • Replies 498
  • Created
  • Last Reply

Има един пич от махалата много ме кефи като земе да разправя нещо и като каже: "Их и аз ти казвам тоя как ме ИЗЧИЛАСТРИ".Направо густо ми прави :lol:

Link to comment
Share on other sites

Какво е беки? :blink:

 

Когато някой каже например "Ще го направя" а ти се съмняваш казваш "Беки". Демек "да бе да"

 

----------------

Now playing: Gataka - Form Zero To Hero

via FoxyTunes

Link to comment
Share on other sites

Има един пич от махалата много ме кефи като земе да разправя нещо и като каже: "Их и аз ти казвам тоя как ме ИЗЧИЛАСТРИ".Направо густо ми прави :lol:

пловдивския диалект яко изкривява думите. ИЗЧЕЛАСТРЯ е термина и мисля че е от дърводелството. некой завършил ПГподървообработка да се изкаже компетентно за значението.

 

 

не съм ровил, но дали е споменавана думата "куробарник"? много й се радвам, защото с няколко срички описва цялата длъжностна характеристика на всякакъв административен персонал с основно предназначение да си чеше многоточието по цял ден.....

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Може би миризливка.Ама повече ме кефят нейните синоними - вонещица и гомнишарка :)

Гледам сте пропуснали Ба(л)уш (аз обичам да я употребявам)

от братовчед ми (той живее в Ловеч) за насекоми - мамалига , бабалюга

иначе от по-модерните думи бъг ,примерно Тоя е бахти бъгнатия :)

Макар,че по принцип малко се дразня,когато чувам някакви подобни чуждици,особенно английски като ОМГ,рулирам и т.н. , все едно в българския няма толкова много думи с които да се изразиш,че и простотийте на другите нации да използваме ...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Имамбаялдъ- знам, че е нещо за ядене, ама неща дето се казват така не ги ям... Суеверие, ко да прайш?!

Link to comment
Share on other sites

- А купи ли локмаруху? - попитал един от Николчовите другари, който имал бледно лице, крив нос й дебели устни и на когото името било Христьо Новият.

 

- Купих - отговорил другият, който имал червени и дебели бузи и чисто бяло лице и на когото името било Михал, попският син.

 

- А за какво ви е локмаруху? - попитал Николчо.

 

- Aх ти, лапнимухчо! - казал Христо и изкикотил се от всичкото си сърце. - Ти, както се види, няма да изпедепцаш занаята, а хората казват, че скоро ще да заминеш и гологан-бейовците! Ако в нашата гюлова ракия се налее малко локмаруху, то тя може да възкреси и мъртвите.

 

 

Мамино детенце :)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 4 weeks later...
  • 1 month later...
Аз знам за "щреволяци" - мисля. че означава дребни сладки работи - бонбонки и т.н. В Родопите го употребяват.

аз я знам като щръволяци - от щръвен - някой който му се все му хапва. Май за месо става дума. И тия са разни такива мезета, дето все те карат да си чопваш от тях:)

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...