Jump to content
BulForum.com

Най-смешната дума, употребявана от българите


Mila

Recommended Posts

  • 2 weeks later...
  • Replies 498
  • Created
  • Last Reply

хехе сестра ми като беше по-малка и тя казваше например: сасул ,вместо фасул; рера Гара,вместо леля Галя ......абе беше смях. За бг думите мога да вмъкна талига.Много съм се чудила какво означава :lol:

Link to comment
Share on other sites

Айлячи,Амчикададя,Спрънджа,Тюфлек,Тирбушон и Тюрлю-гювеч (макар и да не е българска).

 

Харабия х) все ми напомня за капия и се чупя от смях някой като почне да ми говори "ама харабия ти казвам" Х)

Контрирането е с "Ама к*р чикия ли бе" ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Най-смешната дума ли?...Срам...Чест...Национално самосъзнание....Български език....и още толкова много знайни и незнайни български думи...А не турцизмите изброявани горе... ;)

Edit:А пък за неправилните думи по принцип, диалектизмите и прочие -изми, просто не ми се говори.

Link to comment
Share on other sites

космардалаци!

Link to comment
Share on other sites

абе то незнам сичките тия думи странни дали са български точно , но ето някои дето ма зарибяат:

МАНДРАМУНЯК,ТАРАЛЯСНИК,ПАПУНЯК,ШМЕМЕ :bgrin:

Link to comment
Share on other sites

У наше село казват едно много странно нещо. Я земи кюрека и измети скалапатки :tongue Демек в превод вземи метлата и измети стълбите :bgrin:

 

Както казва адаша ГеоргиК на село е горе долу подобно. Думи започващи или съдържащи "Х" изобщо не съществуват.Например най-известното хляб си е "ляб",а по интересно е примерно "охлюв".Думата е заменена с "пъжлек".Има и други замени като "бадем" примерно се нарича "Миндал" ;)

 

Друга особенност е че всички думи ги членуват с пълен член независимо дали е подлог дали не е и става много смях :)

 

Ако се сетя за още думички ще ги напиша в последствие :punk

а да видим дали ще се сетиш на кой е "изпонапрякорили" ,а може и кина рече баби!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

а да видим дали ще се сетиш на кой е "изпонапрякорили" ,а може и кина рече баби!!!!!!!!

Балан?(иначе се сещам и за друга дума с три представки :) )

Link to comment
Share on other sites

а да видим дали ще се сетиш на кой е "изпонапрякорили" ,а може и кина рече баби!!!!!!!!

 

Aми не се сещам.Ако можеш да разтълкуваш добре.

 

Балан?(иначе се сещам и за друга дума с три представки :) )

 

Баща ми използва 1 дума с 3 представки ама дали реално е има немога да кажа.Той казва нека са "изпонаприкажем" ;) То тая горната дума може и това да значи ама незнам

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...