Jump to content
BulForum.com

Най-смешната дума, употребявана от българите


Mila

Recommended Posts

Повечето от думите са си чиста проба турцизми и е по-скоро плачевно от колкото смешно, това че ги ползваме :angry:

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 498
  • Created
  • Last Reply
BAKING PULVERIZER
Еееее, развали кефа. Тъкмо си мислех, че и на мен мми е много смешна, а то кво било. Не, че не би трябвало да го знам де, ама... :rolleyes:
Link to comment
Share on other sites

А какаво ще кажете за:?

Капанджа или Пилимак.

 

Като малък съм ходил за разни пилета като: Кардарини, Фанети, Скатий, Органели.

Та имаше едни подобия на кафези с които се ловяха и се наричаха така.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 1 month later...
  • 4 weeks later...

Бе не знам ама брат ми ми вкара "КОДУП" в главата и ся не мога... :D :bgrin:

 

 

Aбе брат ми, ти си баси КОДУП-а....

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 2 weeks later...

кокошинка rulez :)

 

аз се сещам за "кукучка" "миске" "лешник(киато нарицателно към някой)" "галфон" "рапон" "тиквеник" и т.н. много са думите, които са ми слешни, или си правя някакви хумористични асоциаций :)

Link to comment
Share on other sites

Аз гласувам за една дума, която не знам къде съм чула, но я употребявам за единия ми колега от работата, учудващото е, че много му отива : ЛЕШПЕР ! :) А на другия колега прякорът е ГАЛФОН. Двамата на галено са Галфи и Лешпи. :lol:

Link to comment
Share on other sites

Аз гласувам за една дума, която не знам къде съм чула, но я употребявам за единия ми колега от работата, учудващото е, че много му отива : ЛЕШПЕР ! :) А на другия колега прякорът е ГАЛФОН. Двамата на галено са Галфи и Лешпи. :lol:

 

Това по скоро Галче са две обидни думи отколкото смешни. Това, че звучат смешно е съвсем друго според мен.

Link to comment
Share on other sites

Митак, въпрос на подход е всичко. Думите сами по себе си може и нищо да не значат, смисълът, който влагаме в тях им придава тежест. Ако за теб тези думи (или други) са обидни, не за всички може да е така. Всяка дума би могла да се превърне в обида, в прякор, както и в нещо смешно. Тъй като хората ме познават, не им прави впечатление, нито се обиждат. Така казвам само на тях, в смисъл не говоря с обидни думи на всичките ми познати. Аз гледам малко по-философски, като че ли, не толкова буквално. Примерно в думата "идиот" ВИНАГИ влагам нещо сладко - смешно, някакъв хубав смисъл, че човекът е забавен, че е ибати льекия фейс :lol:

Link to comment
Share on other sites

в моя край ,по точно родното място на баба ми на смотаните хора викат ' ТРОПЪНЧО' а и да на мен любимата ми е 'ТЪРЛЪЦИ' :punk :lol: :lol:

Link to comment
Share on other sites

Митак, въпрос на подход е всичко. Думите сами по себе си може и нищо да не значат, смисълът, който влагаме в тях им придава тежест. Ако за теб тези думи (или други) са обидни, не за всички може да е така. Всяка дума би могла да се превърне в обида, в прякор, както и в нещо смешно. Тъй като хората ме познават, не им прави впечатление, нито се обиждат. Така казвам само на тях, в смисъл не говоря с обидни думи на всичките ми познати. Аз гледам малко по-философски, като че ли, не толкова буквално. Примерно в думата "идиот" ВИНАГИ влагам нещо сладко - смешно, някакъв хубав смисъл, че човекът е забавен, че е ибати льекия фейс :lol:

Ако трябва да синтезирам това, което написа:

аз ако ти викам пути или кравче няма проблем, защото са умалителни и влагам някакъв хубав смисъл, че си забавна и си ибати льекия фейс каквото и да мислиш, че значи това.

Link to comment
Share on other sites

Moje i da ne sa umalitelni po neinata logika. Koe mu e umalitelnoto na idiot primerno. Vikash i kravo da re4em i vkarva6 nqkyv qk smisyl i vsi4ko e 6+ 6toto e vypros na podhod vsi4ko. Vajen e smisyla koito vlagame v dumite i koito im pridava tejest. I tq kato te poznava nqma da ima problem da i vika6 "kravo" i da vkarva6 nqkyv hubav smisyl. A tva za feisa i az ne moga da ti pomogna. Ama ne6to agrarno 6te e, ot tuka go nadu6vam. Trqbva da napravime nqkyv minimalen test za inteligentnost pri registrirane. Koito ne go pokrie ban forever. Znam ve4e top 10 ebasi.

Link to comment
Share on other sites

А виж сега, това не е нещо, което аз съм измислила. Говоря за ибати льекия фейс. Това е "забавник", но казано по по-идиотски начин. Не ми пречи да се "обиждам" с някой познат, стига да знам, че това си е само между нас. Естествено, че ако сме си дружки, няма да се обидя и к*рва да ми кажеш, пача и т.н. А камо ли идиот. Много е сладурско дори. Всеки луд с номера си, някои сме с цяла програма. Никой ли не си говори малко по-хард с някой свой познат, но да знае, че е на базик ?! С най-добрия ми приятел си говорим на "педал" и "кучко", не ми е проблем, да ви кажа честно! Теста за интелигентност ще го мина.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...