Jump to content
BulForum.com

Най-смешната дума, употребявана от българите


Mila

Recommended Posts

  • Replies 498
  • Created
  • Last Reply

Преди няколко дни бях в село Лясково. Област ще ви излъжа към каде се води дали Девин или Смолян.

Та направи ми впечатление, че използват думата РУКАМ вместо Извикам. Та ми стана доста смешно :D

 

РУКАМ.

Link to comment
Share on other sites

Девинско е. Рукам, рикам, руканье - това си е чист родопски диалект, сигурно си го чул от възрастен човек.Много се употребява и в Асеновградско.

Link to comment
Share on other sites

Девинско е. Рукам, рикам, руканье - това си е чист родопски диалект, сигурно си го чул от възрастен човек.Много се употребява и в Асеновградско.

 

 

Да от една възрастна жена го чух това, и много ме напуши на смях.

Link to comment
Share on other sites

Ако ще говорим за родопски думи ето ви една "Огурки" употребява се около Девин и Михалково означава кисело мляко и адски много наподобява думата която използват западняците йогурт

Link to comment
Share on other sites

Ако ще говорим за родопски думи ето ви една "Огурки" употребява се около Девин и Михалково означава кисело мляко и адски много наподобява думата която използват западняците йогурт

По-точно западняците използват старобългарската дума "йогурт"

Link to comment
Share on other sites

По-точно западняците използват старобългарската дума "йогурт"

 

Аха.Ама не си признават, копелетата гадни.Друга весела дума - "парастас"/задник/.Северозападнала България и по-конкретно - Мездренско-Врачанско.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

"Овчения"- вид курбан, който се раздава за бог да прости... В "град" Съединение го чух :D

Link to comment
Share on other sites

В Климент(Карловско) има дума "кюрек",дето означава права лопата.И много ме кефи. :laughing:

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Днес един галфон употреби думата "ашикере", с явното незнание на значението й.Така съм се хилил!Колко народ праска чужди думи, без да знае какво значат :laughing:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...