Jump to content
BulForum.com

Форумна галерия


Recommended Posts

2wnspiv.jpg

 

285 снимки, при 200 ISO, 16 секунди скорост на блендата. Среден интервал на снимките от около 35 секудни в продължение на 3 часа, 0:30 до 03:30. :)

 

А ето и видеото в Timelapse с Full HD :) Музиката също е моя.

Следващия път живи и здрави ще се хвана за Северната звезда, ефекта ще е като водовъртеж :)

 

http://www.youtube.com/watch?v=WfvylHGun_k

 

P.S. Прозореца се затвори и ми чукна статива, та има малко мърдене по някое време :D

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 816
  • Created
  • Last Reply

285 снимки, при 200 ISO, 16 секунди скорост на блендата. Среден интервал на снимките от около 35 секудни в продължение на 3 часа, 0:30 до 03:30. :)

Първия клип ми въздейства повече, а музиката от първия само секунди ли е дълга и ако е по-дълга качил ли си я някъде за свободно теглене

 

 

 

Песента от първия клип не е моя, тя е на Blüchel & Von Deylen - Struggle for pleasure, като Von Deylen е познатия мастермайнд на Schiller, песента е от албума Bi-Polar от 2004..a must have е направо :)

 

Благодаря много :)

Link to comment
Share on other sites

Първия клип ми въздейства повече, а музиката от първия само секунди ли е дълга и ако е по-дълга качил ли си я някъде за свободно теглене

 

Песента от първия клип не е моя, тя е на Blüchel & Von Deylen - Struggle for pleasure, като Von Deylen е познатия мастермайнд на Schiller, песента е от албума Bi-Polar от 2004..a must have е направо :)

 

http://www.youtube.com/watch?v=M7Q5hIrJZHI

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Втори опит за Timelapse фотография на звездни следи. Този път си пробвах новото приспособление изработено саморъчно - intervalometer. Което се оказа, че бачка както трябва, само настройваш интервала между снимките и бягаш да спиш :P. Следната снимка е съвкупност от 478 снимки във времето от 23:30 до 04:30. Успях да се приравня към Northern Star (Северната Звезда), което ми беше и цел за бъдещи тестове :P, ефекта както се вижда е по-добър. Следите на звездите не са перфектни поради облаците по някое време. Видео няма за момента. Снимано е на 30ина километра от Пловдив.

 

dzw3sm.jpg

Link to comment
Share on other sites

@ vinyl_master - хубаво си поиграл, но другия път гледай да не снимаш този олющен ъгъл на панелката, че разваля напълно кадъра. Визирам 30 сек. филмче.

Link to comment
Share on other sites

@ vinyl_master - хубаво си поиграл, но другия път гледай да не снимаш този олющен ъгъл на панелката, че разваля напълно кадъра. Визирам 30 сек. филмче.

Като изключим факта, че това беше за първи път да снимам звезди, мисля, че панелката не е проблем :)

Link to comment
Share on other sites

Това със звездите си мисля че трябва да го направиш в планината.В града просто се вижтат много слабо.Иначе е много добор.

Link to comment
Share on other sites

С толкова снимки батерията не ти ли пада :) или ставаш да е сменяш ?

По горе където съм снимал през деня облаците - 468 снимки с бърза бленда батерията от три клетки падна на 1. Нощните снимки е доста по тегави и апарата е включен към мрежата, все пак е сапунерка :). dSLR'ите държат иначе към 500 снимки с една зарядка с по бвана бледна. Иначе апарата е на статив и най малкото изместване би повлияло на крайния резултат, та не мога да сменям батерията.

 

 

 

Това със звездите си мисля че трябва да го направиш в планината.В града просто се вижтат много слабо.Иначе е много добор.

Това е така, но пък при "dark sky" (черно небе) и без луна имам нужда от високо ISO, аз имам възможност за високо ISO с тази сапунерка, само че шума на снимките е доста по-голям, да не кажа, че снимката не става за нищо, но ще го направя и това, трябва да опитам. Да не кажа голяма дума но идните месеци трябва да се сдобия с по сносна апаратура :)

За момента имам още малко работа за доукомплектовка на апарата със автономно захранване и интервалометъра и ще бъде готов за полето и планината и къде ли не :)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 1 month later...

Румене, снимките са уникални! Особено първата - феноменална... :punk

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 2 months later...
  • 1 month later...

Bat.png

За какво не харесвам котки, опитах се да спася прилепчето, обаче без успех, когато го изкарах от устата на котката вече не се движеше. :(

Явно е влезнало през прозореца на терасата... и май ще трябва да сложа мрежа там.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...