Jump to content
BulForum.com

Форумна галерия


Recommended Posts

  • 4 weeks later...
  • Replies 816
  • Created
  • Last Reply
  • 3 weeks later...

Здравейте на всички!

 

Много отдавна не съм влизал тук, но днес се сетих да намина и да ви покажа малко от моите неща от изминалите месеци...

От няколко месеца, снимам и HD видео и съм напълно обсебен от новата ми страст.

Притежавам най-бързо разрастващия се канал за модни къси филмчета в сайта Vimeo.com, та ако сте заинтересовани

към тази нова насока на модната фотография, ще се радвам да ви видя там.

 

личният ми профил:

 

Personal profile @ Vimeo

 

 

и каналът ми за модна фотография и short fashion movies.

 

Fashion photography channel

 

 

А това какво и как снимам напоследък, като фотография, можете да видите в блога ми тук:

 

Hashmi and the Mothership

 

 

 

Съвсем скоро се надявам да мога да ви покажа и снимки от концерта на Джамирокуай в България.

Подал съм заявка за пълна акредитация за заснемане на събитието от бекстейдж и фронтлайн

позициите на коцнерта. Така че, стискайте ми палци !

 

Поздрави!

 

Павел Баджаков

Link to comment
Share on other sites

Вчера станах свидетел на невероятна красота, няма да казвам колко съжалих, че не си носех фото. Само като гледам какви снимки станаха със стар телефон, не искам да мисля какви щяха да станат с DSLR.

 

А на оранжевия фон падаха огромни светкавици, но забавянето от натискането до снимката е над 2-3 секунди... :)

 

023516495-big.jpg?r=0

 

023516509-big.jpg?r=0

 

023516524-big.jpg?r=0

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

От много време не бях правил опит за панорама от ръка - и то през нощта.

 

the_old_town_nesebar_by_agarvaen-d476s2q.jpg

 

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 5 months later...
  • 4 weeks later...

Един отговор - mirror. Търсенето в учебника по физика, ще си го направиш сам.

Link to comment
Share on other sites

Глупости, фотошоп. Всичко живо днес с фотошоп се оправдава. Казах ти - учебника по физика. Пак там е и обяснението, защо дъгата е дъга от земната повърхност, а от самолет се вижда като окръжност.

 

Тва с новото дърво, още не съм му свикнал...А и са снимани набързо, на автоматични настройки, не съм си играл да пипам..много.

 

IMG_0095.JPG

 

 

IMG_0094.JPG

 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 1 month later...

Луната събота срещу неделя.

 

Кога ли ще се навия и аз да си взема един апарат, дето да ми прави такива снимки като твоите...:wacko:

 

 

Понеже тия дни бях малко по южното ни черноморие, на този етап мога само да сложа една панорама от балкона на хотела, направена с една сапунерка за 100 лв.

 

e1863a348720022d.jpg

Link to comment
Share on other sites

Кога ли ще се навия и аз да си взема един апарат, дето да ми прави такива снимки като твоите...:wacko:

 

 

Понеже тия дни бях малко по южното ни черноморие, на този етап мога само да сложа една панорама от балкона на хотела, направена с една сапунерка за 100 лв.

 

e1863a348720022d.jpg

 

Ама и аз снимам със турбо сапунерката ми :)

 

samsung-nv24hd-test.jpg

 

Купих го преди точно 3 години за 450лв + 20 лв за 4Gb карта с цел да снимам видео, то пък излезна, че е адска машина :D. Вече съм на 20 хилядния кадър без никакви проблеми (да чукна на дърво). Хубавото при него е, че имам пълен ръчен конторл на всички настройки, който един ентри левел или мид левел dSLR има, вкл. и настройки white balance. Другото, което ми дойде дюшеш дето се вика е, че има и дистанционно у-ние, който ми размърда мозъка да го направя timelapse машина. За целта си измасторих един интервалометър (може и да съм споменавал някаде из темите), който има за цел да накара апарата да снима в цикъл, през определен интервал от време (то и за това е на толкова кадри вече) :D. Представлява това:

 

2tyli.jpg

9kqhwz.jpg

 

И с него получвам снимки от сорта на:

 

u_1302115973_stack_01m.jpg

 

А видеото от горния кадър е още по-интересно!

 

 

Та апарата в момента не мисля, че ще струва повече от 250лв, но пък има вече доста по-добри компактни апарати от него.

 

 

Доколкото за луната, там снимах афокълно (направил съм си преходник) с него през 76/700мм рефлекторна тръба и снимката е от резултат на 79 стакнати снимки. Стакването е широко разпространено в астро фотографията. Детайла се усилва в пъти, както и в пъти се намаля шума на снимката.

 

Перфектна ти е панорамката с оглед на стоте лева! :)

Link to comment
Share on other sites

Перфектна ти е панорамката с оглед на стоте лева! :)

 

Да бе, супер "перфектна". Дали са му опция да снима панорамно само 3 снимки (може би защото по дефолт фокусното разстояние е 28 мм и са преценили, че е достатъчно)...обаче пък си ги събира сам в апарата след третата снимка и то доста успешно. Иначе за 14-те мегапиксела са го снабдили с миниатюрна матрица, на която й липсва всякаква детайлност. Ето конкретен пример, дори и на светло - всичките му снимки, отдалече са добре, но като ги погледнеш отблизо, излизат като рисувани:

 

c9b76235f685f421.jpg

 

 

Въобще апаратът е някаква симбиоза между високи данни (за времето, когато излезе модела) и разни недомислици, които обезсмислят всичко. Например...може да снима клипове в 1280Х720 с доста качествена картина, обаче звукът към клиповете е със семплираща честота от 22 килохерца! :pirate Пълна глупост...не разбирам на фона на харча на пространство за картината, какво пестене са помислили, че ще направят ако орежат тотално качеството на звука...:confused Има си 3" дисплей и 5Х зуум, разпознава лица и ръчно може да настроиш доста неща и какво от това, когато проблемите започват да излизат един по един, когато стане тъмно...:ninja:

Ето още един пример, този път със снимки в тъмнина. Общината в Поморие е решила да бъде в крак с времето и няма "аналогови" :P знамена, а виртуални - един вид, европейското и българското знаме се прожектират направо на стената посредством цветни диоди и "още нещо" (което не схванах точно). На живо е доста ефектно, но много е трудно да запечаташ ситуацията с евтина сапунерка. На първата снимка, на европейското знаме вляво се вижда доста неясен силует на границите на България. Опитах се с промяна на всякакви настройки да избистря този силует...променях скорост, променях ширината на блендата, сменях ISO-то и какво ли още не - все тая. Когато снимката станеше малко по-контрастна и не толкова "светеща", тогава пък силуетът на България изобщо изчезваше. Оставям настрана и паразитното жълто, което се появява на снимката между зеленото и червеното (което с просто око няма как да видиш), зърнеността, неравномерността на отделните цветове и т.н. Това един D50 или подобен направо ще го щракне на дефолт настройки без да се замисли и ще го изкара както си трябва...B)

 

1b1ebd0746f7b4fa.jpg d4a410f1abc80bb0.jpg

 

 

П.П. В интерес на истината нямах статив и дневните снимки (панорамата също) съм ги правил от ръка, а за последните 2 (със знамената) използвах една пейка вместо статив. :))

Link to comment
Share on other sites

 

П.П. В интерес на истината нямах статив и дневните снимки (панорамата също) съм ги правил от ръка, а за последните 2 (със знамената) използвах една пейка вместо статив. :))

 

Аз рядко правя панорами със статив, освен разбира се ако не е тъмно. През деня ги правя от ръка, и не че имам панормна фунцкия в апарата, но предпочитам да ги правя в портретен режим, а не в landscape такъв, просто тогава панорамата става по голяма.

 

Ето последния пример с панорама от ръка, която снимам 12 снимки в два реда, със същият апарат :)

 

62601_3349153760459_502288986_n.jpg

 

На твоя явно сензора му е калпав, много много резолюцията не може да компенсира :)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Един спомен за лятото от мен... Снимката е правена с телефон и не е много качествена, но пък е готина :)

 

5305724Y.jpg

Link to comment
Share on other sites

Тази панорама я открих наскоро, ровейки се из едни дълбоки архиви. Мисля, че няма нужда да казвам от къде е (цъкни върху thumbnail-а за големия размер).

 

pan01s.jpg

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...