Jump to content
BulForum.com

Качете си снимки - да ви видим "работното място"


Recommended Posts

  • Replies 244
  • Created
  • Last Reply
  • 1 month later...
Личният ми офис. Поради защитата на фирмената и служебна тайна, съм покрил всичко.

 

Трябваше да пратиш един бял квадрат направо. Ти си скрил всичко. :D Поне да го беше замацал, че да се вижда какво е било.

 

А какво работиш, че имаш 3 монитора?

Link to comment
Share on other sites

Личният ми офис. Поради защитата на фирмената и служебна тайна, съм покрил всичко.

 

Видях ти телефона и кутията с цигари! РАЗКОНСПИРИРАН СИ!!! :lol:

Link to comment
Share on other sites

А какво работиш, че имаш 3 монитора?

Аз имам 10 монитора които използвам постоянно :pirate. Иначе в стаята са повече, но другите не ми трябват. Не мога обаче да сложа снимка поради ред причини.

Link to comment
Share on other sites

И сигурно работите на тях едновременно. Айде глупости..

 

По тая логика администраторите в интернет залите имат по 60-70 компютъра на които работят.

Link to comment
Share on other sites

Аз пък имам 8 двойни десктопа + 8 единични, значи са 24 и всеки си е нареден от по отдавна отколкото на теди му е ъптайма на 2003-то :pirate

 

Да аз пъй имам 164 като сложим и виртуалните машини...

Link to comment
Share on other sites

Кво се фалите кой колко монитора имал и с колко работел, завидихте му на човека с 3-те монитора, наредени като за борсов играч :bgrin:

При цените на мониторите днес, едва ли е проблем на повечето от тук да вземат за 250-300 лв по още един примерно 22". Въпросът е дали има смисъл да се трупа бюрото и дали реално ще ви се повиши производителността на труда.

А и с една нормална видеокарта повече от 2 монитора в някакъв дуал режим, не може да се пусне (мисля).

Моя 24" ми е заел повече от 2/3 от бюрото, и скоро ще трябва бюрото да сменя, че ми идва тясно, макар че на него държа само монитора, една купчина листя с един химикал, и 2-3 листа пред мен за текущи бележки. Слушалките също си почиват там чат пат.

Та на 1920х1200 ми е много добре и често съм мислел за втори монитор, но просто не ми е нужен, резолюцийката ми стига и не мислех, че ще го кажа, но след 1 година на 24" смея да кажа, че дори не мечтая за по-голяма (30"). Просто е адски по-комфортно на такава резолюция като минимум, спрямо по-малките, дори 1680х1050. Ако ще се слага втори, ще е за нещо като екстендед десктоп за нещо като 3840х1200 или нещо такова, затова още един 24", преди пробвах подобно нещо, наистина рамките по средата които разделяха ширината, пречеха, и въпреки че си мислех, че така ще става за работа, дразни. А дето няма да имам 3840 ширина, закво ми е dualview да ми разделя всичко на две :) .

Дядомраз разбира се е на противно мнение за резолюцията, но и той се занимава с по-сериозни неща де. Той иска по-разбалансиран комп, може да е стар Пенитум на 3ГХц, но 30" и 32ГБ РАМ ще му са ОК :) . Между другото, той все отлага да сложи поне 8ГБ и някакъв по-нов Win, доста го навивах, но като го направи, ще усети за какво иде реч :) . Всъщност той с неговия РАИД засега тушира отчасти липсата на тия 2 неща, но с тях ще усети откъде духа вятъра.

 

Аз пък имам 8 двойни десктопа + 8 единични, значи са 24 и всеки си е нареден от по отдавна отколкото на теди му е ъптайма на 2003-то :pirate

:lol: :lol:

Link to comment
Share on other sites

И сигурно работите на тях едновременно. Айде глупости..

Понякога се налага на няколко едновременно ;).

 

Кво се фалите кой колко монитора имал и с колко работел, завидихте му на човека с 3-те монитора, наредени като за борсов играч :bgrin:

При цените на мониторите днес, едва ли е проблем на повечето от тук да вземат за 250-300 лв по още един примерно 22". Въпросът е дали има смисъл да се трупа бюрото и дали реално ще ви се повиши производителността на труда.

Ако на всичките си пуснал различни неща които ти се налага да видиш във всеки един момент и са в различни мрежи ще осъзнаеш, че няма как да стане с 1-2 компютъра.

Link to comment
Share on other sites

w00x, не знам ти ли се изцепи тогава в темата за избора на монитор на ROBIN дали му ТРЯБВА или не монитор с хубава матрица но също като човека който го направи гледам не ти е ясно че един монитор освен да се кокориш постоянно в него служи и да показва информация която при нужда да си подместиш погледа и да видиш без да се налага да кликаш с мишката или да превключваш разни KVM switch-ове и колко по-удобно е да можеш да гледаш едновременно какво става на няколко машини които правят нещо а не да ги преглеждаш последователно кой докъде е стигнал. Верно струват пари мониторите, но понякога без това работата става в пъти по-трудоемка.

 

host, това е full hd... демек 1920 x 1080 ако ще да е 50 инчов... не е същото като 2560 x 1600 на 30-така който съм си заплюл... на мен не ми трябва размер а разделителна способност.. преди кризата DELL 3008 WFP беше около $1100-1200 някъде а сега е над $1800 :(

 

 

Ако на всичките си пуснал различни неща които ти се налага да видиш във всеки един момент и са в различни мрежи ще осъзнаеш, че няма как да стане с 1-2 компютъра.

 

Е сега вече ме заинтригува какво правиш и как... и се чудя дали да не се прежаля и да разбера пък после ако ще да ме очистиш или да си остана в неведение и да не мога да спя цяла седмица чудейки се :lol:

 

 

 

 

PS: сАтанасе, ти не си интересен... мен Ванката ме гризе какво прави но знам че не може да ми каже и все пак ми е любопитно... голяма дилема, ей

Link to comment
Share on other sites

Е сега вече ме заинтригува какво правиш и как... и се чудя дали да не се прежаля и да разбера пък после ако ще да ме очистиш или да си остана в неведение и да не мога да спя цяла седмица чудейки се :lol:

 

 

Скрил в клавиатурата? Нещо трябва да наблюдава на тези монитори. Освен да е охрана на някакъв тузар и да не иска да каже на кой. Или е някакъв мега хакер :D

Link to comment
Share on other sites

Клавиатурата е скрита, защото има фирмена лепенка на нея + едно-две допълнителни нещица :)

Link to comment
Share on other sites

Е сега вече ме заинтригува какво правиш и как... и се чудя дали да не се прежаля и да разбера пък после ако ще да ме очистиш или да си остана в неведение и да не мога да спя цяла седмица чудейки се :lol:

Мониторинг на критични системи/приложения в мрежата бе дедо. Какво има толкова да му се чудиш? :)

Link to comment
Share on other sites

Мониторинг на критични системи/приложения в мрежата бе дедо. Какво има толкова да му се чудиш? :)

 

А по-конкретно? Ей тази част ми е интересна. То ясно че с много монитори точно това ще се прави - няма да инсталира едновременно 20 windows-a я или пък да си играе на някой flight simulator :D Въпреки че ми се иска някой път да пробвам на 6 монитора някой симулатор...

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...