Jump to content
BulForum.com

Искам пък да ви се изфукам с.....


Recommended Posts

Капсулите и на Лаваца са доста скъпички, но аз пия по 1 кафе на ден, мога да дам малко повечко пари за качеството на кафето. А и основното предимство е, че нямаш никакво цапане, смяна на филтри, отмерване на дози - все неща, които веднага след ставане сутрин са ми особено неприятни :)

 

 

аз говоря за кафе на зърна.

такова което сам си го мелиш и си отмерваш доза каквато ти е най-приятна , за мене опцията кафе на капсули отпада.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 11.5k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Също изпитвам някакви резерви към капсулованото кафе. На работата има такава машина - признавам, прави хубаво кафе, но за мен си е част от удоволствието търсенето на идеалното кафе, правенето на смески, различните дози. И... друго си е да натъпчеш цедката до преливане, да го пресоваш яко и после от първата глътка да ти изсъхнат чорапите...

Link to comment
Share on other sites

Сега ако кажете че мойта машина като си мели сама зърната и няма нужда да я тъпча и се убива кефа и ще дойда лично да ви начупа канчетата и на 2ма ви :P

 

Иначе като реша да се местя в офис мисля баш машина с капсули да си взема по една много проста причина - няма нужда от чистене докато тази, която си мели кафето е леко нежна и не бих я поверил в чужди ръце. Хубаво е да се почиства редовно а не само да се изхвърля използваното кафе а с подобна машина един приятел наскоро бра ядове защото се запуши кофти просто защото 6 месеца никой изобщо не я е почиствал.

Edited by djadomraz
Link to comment
Share on other sites

Сега ако кажете че мойта машина като си мели сама зърната и няма нужда да я тъпча и се убива кефа и ще дойда лично да ви начупа канчетата и на 2ма ви :P

 

Вервай ми, накъде около 9.99 / 10 от кефът и се губи! Дручко си е този каймак дето го прави машинката ти, да си го извадиш от джезвенце.... и ароматът и вкусът са други....

Link to comment
Share on other sites

понеже се издразних че си нямам кафе машина днес си направих доста интересен подарък за новата къща-доста скъп ама почти вечен.... пък и ми направиха добра оферта 3 вноски без лихва..... добре е :)

 

talea-ring_plus.jpg

 

Дедо аре да ги мерим коя прави по-добро кафе ? :lol:

Тоuch-a ми допадна с тва дисплейче ама 400лв отгоре ми се видяха безмислена инвестиция :wacko:

Edited by zlobil
Link to comment
Share on other sites

Тоuch-a ми допадна с тва дисплейче ама 400лв отгоре ми се видяха безмислена инвестиция :wacko:

 

Кеф цена няма... не е само дисплея... има и едно асансьорче което като го побутваш и вдига чашата с електромоторче. Вярваш или не аз като се заиграх с него и си умрях от кеф :)

 

 

 

Галине, това с джезвето го знам но нямам толкова нерви да се занимавам а и не обичам да ми "хрупа" докато го пия... еспресо с мляко е това което ми прави кеф да смуча

Edited by djadomraz
Link to comment
Share on other sites

понеже се издразних че си нямам кафе машина днес си направих доста интересен подарък за новата къща-доста скъп ама почти вечен.... пък и ми направиха добра оферта 3 вноски без лихва..... добре е :)

 

talea-ring_plus.jpg

 

Дедо аре да ги мерим коя прави по-добро кафе ? :lol:

Тоuch-a ми допадна с тва дисплейче ама 400лв отгоре ми се видяха безмислена инвестиция :wacko:

 

Да не си си купил Робокоп бре :laughing: :laughing: . Майтапя се. Честито.

Link to comment
Share on other sites

След последната дупка бях окалял фотоапарата...Сам си го разглобих и му оправих блокиратата механика на обектива.Много съм горд със себе си!

Link to comment
Share on other sites

Кеф цена няма... не е само дисплея... има и едно асансьорче което като го побутваш и вдига чашата с електромоторче. Вярваш или не аз като се заиграх с него и си умрях от кеф :)

 

 

 

Галине, това с джезвето го знам но нямам толкова нерви да се занимавам а и не обичам да ми "хрупа" докато го пия... еспресо с мляко е това което ми прави кеф да смуча

 

 

тва за асансьора тия тъпаци не ми го обясниха , иначе можеше да взема тая

Link to comment
Share on other sites

тва за асансьора тия тъпаци не ми го обясниха , иначе можеше да взема тая

 

Не че се оправдавам но и на мен ми се сториха малко излишно парите се тази с тъч екрана и затова го накарах да ги сложи една до друга 2те просто за да се убедя че няма смисъл да ги давам излишно иначе по параметри и обяснения бях се навил да взема като твоята... но като ги видях 2те една до друга, и като се заиграх с асансьорчето и взех да се хиля като пача... побъзиках малко менюто на тази с тъча и реших че тъй и тъй наливам толкова пари поне да ги има тези 2те глезотии... асансьорчето не е кой знае какво защото се ползва веднъж на 2 месеца но все пак... а и като отчетеш факта че съм програмист... :)

Link to comment
Share on other sites

Чесно казано не ме е яд кой знае колко. В смисъл и тъч-а ми допадна доста но не чак толкова че да дам още близо 400лв...... все тая машинката прави супер кафе.

 

И най-важното като предположим че исках да си взимам ДОЛЧЕ ГУСТО и кафето излизаше 50-60ст. в най-добрия случай макар че САЕКО-то е по-скъпо разликата ще я избия за може би година.......

Link to comment
Share on other sites

Малиии :) Не бях ходил на зъболекар от 2 години и днеска настъпи деня на профилктичен преглед ( Много ме е страх от зъболекари) . И в крайна сметка нямам нито един развален зъб :)

Link to comment
Share on other sites

Оф,аз трябваше да го пенсионирам преди 2 години,като си взех Н82-ката.Още ме е яд за т'ва телефонче.

Ама дано новият има по-добра участ от стария.

Иначе тва iGo-бахти кефа!

Link to comment
Share on other sites

Айде за хубаво или лошо с нов мобифон!

 

xperia-x1-sony-ericsson.jpg

 

Честито!!!Много добър избор.

 

 

Надявам се и аз скоро да си взема този или от неговата серия на СЕ.Само ми се свидят мангизите ама ще видя може се прежаля :)

Link to comment
Share on other sites

Айде за хубаво или лошо с нов мобифон!

 

xperia-x1-sony-ericsson.jpg

 

Честито, Пламка! Със здраве да си го ползваш. Радвам се, че се върна към семейството на SE, макар вече да не си sek800 :)

Link to comment
Share on other sites

Те админите могат да променят ника.

 

Аз в т'ва семейство не знам дали някога ще се върна. След като съм пипал Нокия и HTC - трудно да сменя "стила" :D

Link to comment
Share on other sites

Те админите могат да променят ника.

 

Аз в т'ва семейство не знам дали някога ще се върна. След като съм пипал Нокия и HTC - трудно да сменя "стила" :D

 

Не знам кое не му харесваш но като гледам на жена ми SE S600 единствено smart search-a му липсва и е значително по-удобно от Nokia 6700 примерно която е в пъти по-скъпа

Link to comment
Share on other sites

Не знам бе, дедо, може да е милярдократно по-добър телефона, ама керемидката ми има всичко, от което имам нужда и всичко, което искам.

Link to comment
Share on other sites

Не знам бе, дедо, може да е милярдократно по-добър телефона, ама керемидката ми има всичко, от което имам нужда и всичко, което искам.

 

Там е работата че всеки търси различни неща... твойта керемидка има количество повече неща от необходимото ми и в случая почват да ми пречат :)

Link to comment
Share on other sites

Мерси на всички ви за честитките!

По въпроса за SE-може и да не са май-добрите телефони на пазара,но за сега нямам пари за нещо по-добро.А Експирията си ми е достатъчна като функции,само не ми харесва,че с тия триъгълни копчета наподобява 7500-призмата.Мислех си за HD2,ама...

Нокия не си взех,понеже не можах да си харесам.Плюс това са по-скъпи.

 

А Жоре,не се коси толкова за пари.Взимай и му се радвай.Някой път ако тръгна да си правя сметка,изобщо ши съ застрелям колко пари съм дал за неща,глезотии и т.н.

Един познат от 2 години не си купува кола,щото "щяла да засегне бюджета му и да купува на приятелката си по-евтини дрешки,парцалки и т.н."(не казвам,че си от тия).

 

Поздрави!

Edited by sek800
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...