Jump to content
BulForum.com

Преглед на печата


b0r3d

Recommended Posts

Иронията на съдбата в случая със стрелбата в Мюнхен е, че този откачалник няма нищо общо с профила на ислямистите от ИДИЛ. Нещастникът е роден в Германия и макар да е от ирански произход, все пак е "ариец" пък и като вероятен шиит е мразен от арабите и особено от ислямистите от ИДИЛ не по-малко от останалите "неверници". По медиите пускаха клипове на очевидци, в които образа псува жестоко на немски всички чужденци и най-вече турци и араби. Понеже и атаката му съвпада с петгодишнитата от атентатите на онзи откачалник Брейвик, нищо чудно точно последния да му се явява някакъв "вдъхновител".

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 14.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Момчиле, снощи така и не успяха да го уточнят този въпрос... Изприказваха се ТОНОВЕ глупости по телевизиите, редом с бруталния Скайп трафик с никому незнайни прозиволни българи, живеещи в Мюнхен, които разбира се нямат понятие какво точно се е случило и просто следят немските новини. До последно имаше тънък намек за расизъм и дори се чу думата скинари... Аз слушах с едно ухо, че бродех из двора в тоя момент, но се надявах и се чудех дали пък и другите не почнаха да ги карат наред... Щото нали не е честно само едните... Та до последно от нашите източници не се разбра точно какво става. За сметка на това поговориха старателно с разни люде по Скайп... И разбирасе КАТЕГОРИЧНО всички го определят като терористичен акт... Тия сдни човек като чуе терористичен акт и се сеща за чалми... Па ако ще и датски албинос да влезе в пакистанско гето и да изтреби 10-на чалмалии... :laughing:  

 

=======================================

 

Все пак свидетели споделят, че го чули да крещи "Аллах акбар", пишат световните медии. Извършителят нямал криминално досие и от две години живеел в града. Не е ясно дали действията му са продиктувани от политически причини или са плод на психически разстройства. В раницата му не открит експлозив, не се потвърждават и данните за използване на автомат, стрелецът имал само пистолет.

 

След стрелбата пред търговския център той попаднал под обстрел на патрул. Впоследствие се самоубил и трупът му е открит. Отменена бе обявената преди това висока степен на терористична заплаха. За издирването на стрелеца бяха вдигнати на крак 2000 полицаи. Полицията изясни също, че двете лица, които са избягали от търговския център "Олимпия" и по тази причина са били заподозряни като съучастници в атентата, няма нищо общо с него. Не се потвърдиха и другите сигнали за стрелби и вземането на заложниците.

 

Вечерта на 22 юли в центъра на Мюнхен се разнесоха изстрели. Стрелбата бе насочена срещу хора пред търговския център "Олимпия". По последни данни са загинали 10 души, включително стрелецът. Ранените са 16, трима от които са с опасност за живота. Сред убитите и ранените има непълнолетни, включително деца. Няма данни за пострадали български граждани, но не всички жертви са идентифицирани.

 

Няма, брат, скинарите само на по бира трепат чалми... 

Link to comment
Share on other sites

Според мен много скоро и полицията няма да може да спре с тия с голите глави и пречупените кръстове. И тогава няма роден в Германия или в Иран. С брада ли си - бой и стригане.

Link to comment
Share on other sites

Според мен много скоро и полицията няма да може да спре с тия с голите глави и пречупените кръстове. И тогава няма роден в Германия или в Иран. С брада ли си - бой и стригане.

 

Какво да ти кажа, батьовата... Той го може по-добре от мене:

 

https://www.youtube.com/watch?v=A7FawbAJpoQ

Link to comment
Share on other sites

Проблемът на турците е друг- има умни турци, има и неумни турци. Първите са тия, изцяло подкрепящи светския начин на живот ; вторите са ония с ислямското мислене и подкрепящи напълно искрено Ердоган, който има същото мислене като тях. 

Тук си малко в грешка. Мисленето на Ердоган, твърдо не е такова. Виж, да се възползва от тоя начин на мислене си напълно в негов и на всеки мазен политик, стил. И му се получава, щото стадото, както и в България, е малоумно и се ръководи изключително лесно за носа. Разбираемо. Затъпяването е световен проблем. Ще става все по-сериозен проблем. Решение за в момента няма. Както и преди съм споменвал, остава само едно единствено решение и мисля не сме особено далеч от това решение. Най-малкото, всички признаци са налице.

Link to comment
Share on other sites

Нещо не схванах...даже две неща не схванах - къде точно съм в грешка и какво точно е мисленето на Ердоган. Ако може да обясниш малко по-пространствено, но простичко, като за такива като мене... :)

Link to comment
Share on other sites

Нещо не схванах...даже две неща не схванах - къде точно съм в грешка и какво точно е мисленето на Ердоган. Ако може да обясниш малко по-пространствено, но простичко, като за такива като мене... :)

Според мен иска да каже, че мисленето на Ердоган въобще не е такова затворено и крайно ислямистко, но просто така му е удобно да мисли народа, защото така хората стават още по-прости, неуки и радикализирани и така са по-лесни за манипулация!

Техномаркетът на раздора същевременно тука циганиите си продължават с пълна сила! После как някой сериозен човек да иска да инвестира в България...
Link to comment
Share on other sites

Според мен иска да каже,...

 

Нека той да си каже какво е искал да каже. :)) ...макар, че смея да твърдя, че познавам българските турци и покрай тях - турските такива, малко по-добре от него. ;)

------------------------------------------------------------

 

А преди време, когато обсъждахме вълните от бежанци, бях споменал из темите, че Меркел и Оланд тепърва ще има да разбират за какво става дума, че и някой съфорумец даже се опитваше да ме убеждава, че бежанците нямало да имат нищо общо с атентатите, защото тях ги правели само тия, дето вече били второ или трето поколение мюсюлмани - две абсолютно независими за мен неща, всяко от тях непречещо на другото.

 

Нов атентат в Германия! Сириец се самовзриви и рани 12 души

 

Сириецът е влязъл в страната преди две години, а молбата му за получаване на убежище е била отхвърлена преди една година.

Заради ситуацията в Сирия обаче той е получил разрешително да остане в страната и е бил настанен в апартамент в Ансбах.

Link to comment
Share on other sites

https://www.youtube.com/watch?v=ebMRavYyYBo

 

21-годишен бежанец от Сирия, чийто арест е на видеото, уби жена с мачете в Ройтлинген (Северна Германия). Жената е била бременна и от полски произход. Свидетели твърдят, че между двамата възникнал спор и се стигнало до фатален изход. Подбудите за деянието още не са изяснени. Известно е. че мъжът е проявявал агресия и друг път. 

Има още двама ранени, а нападателят е бил спрян, след като го удря автомобил.

 

Това е третият акт на насилие срещу цивилни граждани в Германия за 10 дни. 

 

Link to comment
Share on other sites

Нека той да си каже какво е искал да каже. :)) ...макар, че смея да твърдя, че познавам българските турци и покрай тях - турските такива, малко по-добре от него. ;)

Точно както ти го обясни Нео. Колкото и добре да ги познаваш, в 21-ви век да вярваш в каквато и религия да е, е меко казано смешно. За да ти се изясни нацяло хавата, ще ползвам жокер от тубата :)

 

 

Човека покрива на 100% мнението ми по темата. Намесена ли е религия, даже няма смисъл да продължаваме спора.

Link to comment
Share on other sites

...даже няма смисъл да продължаваме спора.

 

Да, поне за това съм на същото мнение. ;)

Макар, че май не се изразих както трябва в предишния пост и сега ще се опитам да го поправя - като изключим трезвомислещата част от населението, която в момента се е изпокрила и не смее да гъкне, голяма част от турците в Турция искрено вярват в т.нар. ислямски ценности и тотално подкрепят Ердоган, който поне външно изповядва техните виждания за развитието на страната. Дано с това "поне външно" съм станал малко по-ясен или с други думи - Ердоган няма никакво намерение да развива Турция като светска държава (без значение какви са му мотивите) и има силната подкрепа на голяма част от стадото, което със сигурност вярва в онова, дето е писано няколкостотин години назад. Така че религиите при политиците са едно нещо, а при стадото - нещо съвсем различно. :)

 

П.П. Ако обаче се опиташ да ме убедиш, че и стадото в 21 век вече не вярва в нищо, мога да ти повярвам ако говориш примерно за наш'то си стадо, но ако смяташ да приравняваш християнството, католичеството, будизма или нещо друго към ислямизма, то тогава зачерквам първото изречение от тоя пост и започвам моменталически да споря. :bgrin:

Link to comment
Share on other sites

 

 

Той човека мисля, че почина, но като цяло доста теми за които говори, се припокриват с моето мнение.

 

Като наш анализатор, мога да кажа, ако не ви е попадал, да изгледате последните 3-4 анализа на Доц. Иво Христов.

За съжаление е доста прав ;)

Link to comment
Share on other sites

в 21-ви век да вярваш в каквато и религия да е, е меко казано смешно. За да ти се изясни нацяло хавата, ще ползвам жокер от тубата :)

 

Нещо много силно си се объркАл. Винаги съм харесвал мнението на Джордж, бог да го прости, но в случая примера ти е неуместен. В смисъл иди в Латинска америка при католиците, или долу надясно през чалмите, Индия, Китай, Япония, може и Русия да им обясниш колко е смешно да вярват в каквато и да е религия...

 

А султана точно затова прави султаната си - защото чрез религията тълпата на простите царува, те стават само и единствено по-прости и ограничени и не успяват с тъпанарските с и чалмалийски тикви да видят как точно една група хора ги краде с милиарди. Доколко самият той и семейството му са ангажирани с Корана не мога да кажа. Останалото обаче е очевидно, а причините - очевадни.  

Link to comment
Share on other sites

Нещо много силно си се объркАл. Винаги съм харесвал мнението на Джордж, бог да го прости, но в случая примера ти е неуместен. В смисъл иди в Латинска америка при католиците, или долу надясно през чалмите, Индия, Китай, Япония, може и Русия да им обясниш колко е смешно да вярват в каквато и да е религия...

 

А султана точно затова прави султаната си - защото чрез религията тълпата на простите царува, те стават само и единствено по-прости и ограничени и не успяват с тъпанарските с и чалмалийски тикви да видят как точно една група хора ги краде с милиарди. Доколко самият той и семейството му са ангажирани с Корана не мога да кажа. Останалото обаче е очевидно, а причините - очевадни.  

 

И аз съм напълно съгласен с това което казва Карлин! Това че, тези и онези вярват фанатично в нещо не го прави реално, или много умно! Просто са тъпи копелета, които имат нужда да бъдат контролирани. Няма как интелигентен човек в днешно време да се осланя на религия, а не на разума си!

Братът на Барак Обама подкрепя Тръмп  :lol:

 

Edited by NEO_DDT
Link to comment
Share on other sites

Нещо много силно си се объркАл. Винаги съм харесвал мнението на Джордж, бог да го прости, но в случая примера ти е неуместен. В смисъл иди в Латинска америка при католиците, или долу надясно през чалмите, Индия, Китай, Япония, може и Русия да им обясниш колко е смешно да вярват в каквато и да е религия...

 

А султана точно затова прави султаната си - защото чрез религията тълпата на простите царува, те стават само и единствено по-прости и ограничени и не успяват с тъпанарските с и чалмалийски тикви да видят как точно една група хора ги краде с милиарди. Доколко самият той и семейството му са ангажирани с Корана не мога да кажа. Останалото обаче е очевидно, а причините - очевадни.  

Не виждам да съм се объркал някъде. За какво ще тръгна да обяснявам на който и да е в какво да вярва и в какво да не вярва ? Просто казвам, че ако си религиозен, значи някъде в каската нещо ти не е наред. По отношение промиването на мозъци, религията е номер едно. Много малки мозъчета пък го взимат това всичкото още по насериозно и ходят ми се взривяват наляво надясно. Това което се опитвам да обясня е, че не можем да говорим за ТРЕЗВО мислене и да вярваме в Бог. Харабия, малко е смешно. Ясно че на всеки му е набивано от дете, че Исус или Мохамед или каквото е там, идва да ни спаси някой ден и ще се прераждаме или каквото има да се случва, ама аре малко по-сериозно, а. Ясно е също така, че на много хора им изнася да се правят на религиозни и в същото време да осират всичко около себе си. Не е истина колко мазни богати муцуни съм виждал из църкви, манастири и т.н. Хора дето са съсипали живота на огромна маса хора, НО са набожни, нали. Ердоган с нищо не е по-различен. Те и нашите политици ходят на църква ама пък какви мощни лайна серат не е истина. На колко поколения съсипаха живота, можеш ли да преброиш ? Както и да е. Религията не е точно темата по която ми се спори, че много хора го взимат навътре, по неясни за мен причини.

Link to comment
Share on other sites

Просто казвам, че ако си религиозен, значи някъде в каската нещо ти не е наред.

 

Тази реплика ще ти докара бесило или отрязана глава в 3/4 от света... Забравяш много важното СПОРЕД МЕН. 

 

===========================

 

Междувременно, освен ЕЖЕДНЕВНО, скоро очаквам нещата да започнат да се случват почасово... Браво либерасти, толерасти и всякакви боклуци, дето пуснахте тая сган на континента! А тия, дето ги чакаха с плакатите...  За тях имам специални идеи... 

Link to comment
Share on other sites

Тази реплика ще ти докара бесило или отрязана глава в 3/4 от света... Забравяш много важното СПОРЕД МЕН. 

 

===========================

Няма никакво значение какво ще ми докара, не това е важното. 

Link to comment
Share on other sites

Няма никакво значение какво ще ми докара, не това е важното. 

 

Тъй, брат, тъй, ама такива са фактите, за съжаление. 

Link to comment
Share on other sites

Тази реплика ще ти докара бесило или отрязана глава в 3/4 от света... Забравяш много важното СПОРЕД МЕН.

 

===========================

 

Междувременно, освен ЕЖЕДНЕВНО, скоро очаквам нещата да започнат да се случват почасово... Браво либерасти, толерасти и всякакви боклуци, дето пуснахте тая сган на континента! А тия, дето ги чакаха с плакатате... За тях имам специални идеи...

Какво се случва с Европа. И имали решение на въпроса? Така като гледам единствено поголовна сеч ще оправи нещата. Ама в редица по един, без значение от пол и възраст. Всичко долу.

Link to comment
Share on other sites

...Не е истина колко мазни богати муцуни съм виждал из църкви, манастири и т.н. ...

 

Май не си прочел както трябва за какво иде реч щом отново намеси църкви и манастири. Тука ставаше дума единствено за исляма и в частност за крайния такъв и никой не визира религиите като едно общо цяло, защото това може само да влезе като термин единствено във философията. Всяка религия се различава от останалите, но ислямът и най-вече тоя, дето толкова е изкривен, че няма нищо с първообраза си (крайният) - силно се различава от почти всички останали. А Виден е прав, че в някои части на света ако споделиш мисълта си за "ония, дето не са наред в главите", ще бъдеш ритуално пребит с камъни, защото от тяхната гледна точка ти не си наред с главата и щом дръзваш да засегнеш "най-съкровеното им", значи просто не заслужаваш повече да дишаш. Сега...кой наистина е наред и кой не е съвсем отделен въпрос, но щом една огромна маса в света безрезервно вярва в нещо, останалата част е длъжна да се съобрази с това, а не като ония френските карикатуристи, дето си отстояваха свободата на изразяване, без изобщо да им задреме, каква част от "ония другите" ще засегнат кръвно и както се видя, реакцията не закъсня. Нали ти направи впечатление, че преди това те се гъбаркаха и с християните, пускайки карикатури на Христос, Мария Магдалена и т.н., но да имаше някаква подобна реакция от католиците там...да влезнаха с автоматите да ги разстрелват? Май не, просто защото християнството казва като ти ударят шамар, да си обърнеш и другата буза, а мюсюлманството мисля, че знаеш какво казва за останалите...да не говорим пък ония крайните на какво мнение са...то се видя де, нещата вече започнаха през ден в новините и скоро няма да спрат.

Както и да е...не смятам да продължавам да пиша, защото наистина имам доста поглед върху мюсюлманите, вярно - меките такива, но все пак мюсюлмани...няма да обяснявам как и защо, но ако държиш ще ти обясня откъде са ми наблюденията....само ще ти кажа, че най-вероятно са от времето преди ти да се родиш щото горе-долу ти знам ЕГН-то. ;)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...