Jump to content
BulForum.com

Tренировки и упражнения


James_Bond007

Recommended Posts

Хакен преса, лег преса( 45 градуса ), клек с лост...много варианти има.Тичането в средни дистанции много помага при проблеми в коленете( говоря от опит ).

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 670
  • Created
  • Last Reply
Не съм сигурен, че пиша в правилния раздел/тема, но просто не виждам някоя, която да е по-близо до интересуващия ме въпрос, за това се извинявам предварително, ако не е на място.

 

Занимавам се доста активно с колоездене, като колелото ми е без заден амортисьор, което при по-стремителни спускания натоварва страшно много краката (май основно бедрените мускули) и колената (играят ролята на амортисьори). Всяка сутрин си правя в домашни условия импровизирана загрявка за цялостен тонус (както и за колената) и все пак:

Можете ли да ми препоръчате определени упражнения за заздравяване на коленните стави, както и за краката?

при колеезденето това си е често срещан проблем...

поне може да си взимаш нещо за ставите, като препарата на GNC например:

TriFlex:

Glucosamine

Chondrition

MSM

 

40 лв са за 20 дни :)

Ако не за постоянна употреба, поне може да пробваш дали ще има ефект при теб.

Link to comment
Share on other sites

Не съм сигурен, че пиша в правилния раздел/тема, но просто не виждам някоя, която да е по-близо до интересуващия ме въпрос, за това се извинявам предварително, ако не е на място.

 

Занимавам се доста активно с колоездене, като колелото ми е без заден амортисьор, което при по-стремителни спускания натоварва страшно много краката (май основно бедрените мускули) и колената (играят ролята на амортисьори). Всяка сутрин си правя в домашни условия импровизирана загрявка за цялостен тонус (както и за колената) и все пак:

Можете ли да ми препоръчате определени упражнения за заздравяване на коленните стави, както и за краката?

 

 

Хакен преса, лег преса( 45 градуса ), клек с лост...много варианти има.Тичането в средни дистанции много помага при проблеми в коленете( говоря от опит ).

едно малко уточнение от мен.в никакъв скучай не трябва да почваш тренировките си за крака с хакен клек.може да ти бъде 2-3-4 упражнение ,но не и първо.според дебелите книги,списания,вестници действа разбиващо на коленете

Link to comment
Share on other sites

И аз имам такива наблюдения.Най-добре ми се получва като започна с упражнения за абдукторите, за да се загрят добре краката.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

moqta programa:

 

GARDI:na pravata lejanka 6-7 серии по 7-8 повторения.gorna 4ast-5х8,dolna 4ast s vajeta-4х8 и пулоувър-4х10.

 

ГРЪБ и ТРАПЕЦ:придърпване на вертикален трапец отпред и отзад-6х8 за двете общо,мъртва тяга-5х8.придтрпване на долен скрипец-4х8.гребане или с щанга или с дъмбел(сменям ги през седмица)4х8.трапецовидно повдигане на рамене-4х8.

 

РАМЕНЕ:повдигане ръцете напред-4х8.вертолет-4х8.раменни преси-5-6х8.повдигане на ръце встрани-4х10-12.

 

БИЦЕПС:бицепсово сгъване с дъмбел-5х8.концентри4но сгъване-4х8.скотово-5х8.

 

ТРИЦЕПС:изтласкане на щанга от тесен лег-4-5х8.трицепсово разгъване на горен скрипец-5х9.френска преса-4-5х8.разгъване на дъмбел зад глава с една ръка-4х8.кик-бек-3х8

 

 

КРАКА:повдигане на пръсти от лег-4х10.клякане с щанга-4-5х10.

 

КОРЕМ:повдигане на крака-4х10-15.коремна прес-4-5х10-15

 

през седмица две сменям някои упражнения в отделните групи..но като цяло изплзвам осн.упажнения.вси4ки упражнения правя бавно.

Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...

Не намерих по-подходяща тема,така че ще попитам тук - вреди ли по някакъв начин на мускулния растеж ако веднага след тренировка се изкъпе човек със студена вода и ако да,то колко време трябва да се изчака ?!?

Link to comment
Share on other sites

Къпи се...

БТВ в тая насока,чувал съм,че някои даже не са къпели,тъйкато това обърквало обезводняването преди състезание :Д :Д :Д

Link to comment
Share on other sites

интересно ама според мене няма много логика съмнявам се да е истина не че имам някви познания относно това ама то като се къпеш май няма начин да "влезе" вода в тебе :D

 

а по въпроса , моля те къпи се , потните хора никой не ги харесва

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Винаги ми е било интересно дали тия глупости дето ги продават - разни дето си ги прикрепяш и те с електрически импулси ти тренират мускулите, имат някакъв ефект? Пределно ясно ми е, че с тях мускули не може да направиш, ама дали стават за орелефяване и дали въобще имат някакъв ефект ? :)

Link to comment
Share on other sites

Най ми е смешно, когато разни релефни пичове почнат да се хилят с тия боклуци на кръста, все едно с тях са направили тоя релеф. Жалкото е, че доста хора се връзват подсъзнателно на тези образи.

 

Истината е една за отслабване (откъм мазнини) и направата на някакви мускули/релеф - диета (но не гладна), движение/тренировки, стремеж дребните ежедневни грижи да не влияят прекомерно/липса на стрес.

 

По въпроса с къпането. След тренировка мускулите са загрети. А и едва ли би се изкъпал със студена вода. Освен това така и много лесно се изстива, дори лятно време. Ако не друго, поне марсоли ще се появят закратко :bgrin:

Link to comment
Share on other sites

Най ми е смешно, когато разни релефни пичове почнат да се хилят с тия боклуци на кръста, все едно с тях са направили тоя релеф. Жалкото е, че доста хора се връзват подсъзнателно на тези образи.

 

Истината е една за отслабване (откъм мазнини) и направата на някакви мускули/релеф - диета (но не гладна), движение/тренировки, стремеж дребните ежедневни грижи да не влияят прекомерно/липса на стрес.

 

По въпроса с къпането. След тренировка мускулите са загрети. А и едва ли би се изкъпал със студена вода. Освен това така и много лесно се изстива, дори лятно време. Ако не друго, поне марсоли ще се появят закратко :bgrin:

Ти остави релефа, те и мускулната маса са я направили с тия лайна без "изморителни" тренировки :lol: :lol: :lol: Тия реклами са точно тип плакат Гюнтер Шилеркамп - 100% с Universal :)
Link to comment
Share on other sites

Да ви попитам за правене на преса(плочки на корема :) ) какви храни трябва да избягвам (освен тестени изделия и мазни храни) ? Питам само за храната, упражненията са ми пределно ясни. Един приятел направи горе-долу плочки, но тоя човек дори да яде най-вредната храна на света, не може да качи мазнини...

edit: и без сладките изделия, разбира се :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Ами то ти си ги изборил кои храни трябва да избягваш. освен това трябва да избгваш да ядеш въглихидрати вечер и да не ядеш нищо 2-3 часа преди да си легнеш...

Link to comment
Share on other sites

Момчета... Вече 3ти месец тичам на гребната всеки ден (почти 1-2 дни в седмицата пропускам най - много) с найлони и анцуг. Съсипвам се от бягане. (доколкото ми позволява тва "облекло", щот по едно време имам чувството, че умирам) Не ям вечер (след 8, НИКОГА), не се тъпча като идиот... И просто не свалям. Нищо. Нищичко. Бях 84, стигнах 78 и не съм мръднал грам. От 2 месеца все толкоз си седя... Ударете едно рамо!

Link to comment
Share on other sites

щом имаш чувстовто, че умираш при тичане с подобно облекло, може би маааааааалко попрегряваш. излишен риск според мен. каквато вода си имал си я изхвърлил вече и няма смисъл от допълнителното потене.

пробвай съчетание със силови упражнения след тичането (кратък фитнес до 40 минути) или пък смени с друг тип аеробно натоварване - плуване, колоездене или някаква аеробика с подскачане.

 

колко си висок и сигурен ли си че имаш какво да сваляш? това че не се тъпчеш означава ли че калорийния ти баланс за всеки ден е под 2500 калорийки? или похапваш и вафли,сладоледи, шоколати и т.н.

Link to comment
Share on other sites

Шоколади, вафли и сладолед съм спрял. Хляба съм намалил драстично. Почнах да хапвам и салатки. Плуването го започвам от Октомври месец. А не мога да колоездя заради проблеми, някви. Висок съм 179... И... Си мисля, че имам какво да свалям.

Link to comment
Share on other sites

probvai s heroin batkite v kvartala gledam 4e im deistva :D

 

ne seriozno , spored mene problema e v hraneneto , ne6to barka6 .....

Няма нужда толкова брутално и с амфетамин става :D

 

Иначе психо по-добре както ти казаха си махни раните найлони и си тичай по тениска, та да може да изтичаш повече... А и пиеш ли? Щото и алкохола си е калоричен ? Научи се като ядеш да ставаш малко гладен от масата...

Link to comment
Share on other sites

Газираното в играта ли е?

Освен, ако не е някаква диетична напитка - да, в играта е :D Пробвай да минеш за 1-2 седмици само на протеини и виж какво ще се получи и внимавай с тичането, че е опасно при такава диета, възможно е резултатите ти да паднат :bgrin:

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...