Jump to content
BulForum.com

Tренировки и упражнения


James_Bond007

Recommended Posts

Ся съм решил да правя яка преса почнах да правя по половин час преса след всяка тренировка, почнах дори да правя най-омразното ми упражнение повдигане на колене от висеж със завъртане, ще видим до месец два дали ще има задоволителни резултати :)

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 670
  • Created
  • Last Reply
С това предполагам искаш да имаш здрави коремни мускули, а не изчистен корем, нали?

 

За изчистването почвам да тичам, по-интензивна тренировка и по-малко въглехидрати...

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
лицеви опори на пръсти, за кратко време ще вдигнеш бройките от първоначалните, които можеш да направиш така

и всичко което тренираш, набиране, мъртва тяга, никога не ползвай фитили

 

?! Защо?За да правиш грешно движенията, да рискуваш травма?

Link to comment
Share on other sites

за да ми е здрав хвата, за да не увисвам тежестта на ставата, без да се активират всички мускули и сухожилия

защо да правя грешно движението, защо да рискувам травма?

вероятно тренираш и с колан?

Link to comment
Share on other sites

Не, въпреки, че имам травма в кръста - просто не правя упражнения застрашаващи я.

 

Честно казано не можеш да ме убедиш, че в тренировки за гръб трябва да не се ползват фитили.И от личния ми опит и от на другите практиката.

 

В тренировка за бицепс, трицепс и т.н. фитли не, накитници - да.

Link to comment
Share on other sites

човека искаше съвет за здрав хват, това е един от пътищата

ти тръгна да ме убеждаваш може би, че ще правя грешно упражнението и ще рискувам травма.

 

всъщност, ти защо ползваш фитили за гръб, защото не успяваш да държиш тежестта, която иначе можеш да дръпнеш, нали?

ами ако продължаваш да дърпаш с фитили, едва ли някога ще можеш.

за мен тренировката с тежести не е да изолирам дадена мускулна група.

гледам упражненията да са многоставни и да влизат колкото се може повече мускулни групи и стави в тях.

просто различни цели - различен тип тренировки.

Link to comment
Share on other sites

Не позна ;) Аз мога спокойно да си я държа тежеста, мразя да ми се плъзга лоста ;) за това го правя.Иначе филите основно предотвратяват ужасната грешка "прегряла става" на някои хора.И аз съм я правил.Така за малко да се претрепя на лег с лоста веднъж.Китката ти е толкова загрята, че не те слуша вече ставата.Стават такива неща и на тренировка гръб.

Освен тоа ако не правиш мнгоо здрави тренировки(за сила, както твоите явно - по-скоро за цялата мускулатура, за издръжливост примерно) може и без фитили, ако обаче след или преди гърба имаш бицепс (в разл. ден) и предмишница, то фитилите за задължителни за добра тренировка гръб ако освен не възтановяваш като про атлет с продукти, които са доста пари.

Link to comment
Share on other sites

Не позна ;) Аз мога спокойно да си я държа тежеста, мразя да ми се плъзга лоста
Т.е. не можеш спокойно да я държиш :>

мъртватя тяга я правя с разноименен хват и нищо не се плъзга.

за гръб тренирам кръгове и супер серии от набиране, гребане и тяга, няма как да докарам толкова огромна тежест, която да не мога да държа с двете си ръце, но въпреки всичко после ръцете ми горят, не мога да ги свия

а тренировки за ръце не правя

 

тренирал съм преди с фитили, вярно е, усещането е друго, като закован си за лоста, но не ме влече.

 

явно истината е някъде по средата.

Link to comment
Share on other sites

Мога да я държа, лоста ако е полиран постоянно ти се плъзга ;) независимо от тежеста ;)

 

Както съм отбелязъл тренировките ти са друг тип.Няма никаква среда.

Link to comment
Share on other sites

винаги ползвай фитили !!!!!!!!!!!!

ти сигурно ходиш с фитилите в джобите, кат трябва да премстишя някъде нещо тежко и си ги слагаш :>

нямаше въобще да ти оговарям, но с толкова удивителни, няма как да не те попитам за твойте доводи?

Link to comment
Share on other sites

нямам време сега да ти отговоря просто прочети малко в нета за тях. ако не спомагаха за работоспособността и пълноценната тренировка нямаше да бъдат измислени.

Link to comment
Share on other sites

Айде, не намери ли вече време да напишеш 2 изречения? Щото от това, което си написал, само личи, че си като овца, ходеща след останалите.

Ако човек гони сила е абсурдно да ползва фитили. Иди виж трибойците ползват ли :>

Може да хвърлиш и едно око на гимнастиците.

Ако ти се хлъза лоста, слагаш подходящи ръкавици.

Фитилите са предпоставка за развитие на мсукулен дисбаланс.

 

Чат пат един познат идва да тренира.., здраво е момчето, всичко му е голямо, без предмишниците, съответно и хвата.

Хваща щангата прав, да прави обръщане и изтласкване и хоп, не може да я обърне, да я качи до врата, за да бутне. С помощ обръща, а бута кат за световно много пъти.., а то упражнението във всяко повторение е в 2 части, обръщане-изтласкване и пак и пак..

Link to comment
Share on other sites

да добавя, за някои неразбрали

ако не се тренират мускулите на предмишницата с големи тежести (по възможностите им), стават слаби.

а все пак, те са тези, които държат китката да не ти падне, като на нея увисне нещо.

като сложиш фитили, тежестта не се поема от фитилите, а от сухожилията на китката

и.., ако те, и мускулите към тях не са достатъчно силни, с времето - проблем.

 

 

фитили се ползват, ако имаш здравословен проблем, или в някоя последна серия вече си издумкал възможностите на хвата, но можеш още

Link to comment
Share on other sites

Почна да сравняваш "трибойци" и хора спортуващи за здраве?Не ти виждам логиката.И ползват и те ;)

Това, че ти и познатите ти не си структурирате тренировките за изолирани груби вкл. и предмишницата ами я тренирате общо си е ваше предпочитание.За всички други хора фитилите са си изкл. успешен способ за разтоварване ръцете при наторварване на гърба - за мускулните груби говоря.

 

Недей така зачерква всичко с червения химикал като ненужно.

 

___________________

 

Почна вече да пишеш едно към гьотере.Защо?Фитлите - сухожилията и мускулите към тях?!!??!?!А като е с обикновен хват?Стига писа така едностранно може да има хора сега защочващи да тренират - не ги вкарввай във филми.

 

___________________

 

И като каза "да не ги ползва, щото били измислени" - действително за човек 80кг няма смисъл да позлва фитили докато не почне да борави с тежести (трен. гръб имам предвид) над 70кг и нагоре.Действително, за повечето хора почващи не са им нужни, за хората обаче малко по-сериозно занимаващи се със "силови" тренировки си имат приложение.

Link to comment
Share on other sites

с теб се разбрахме за типовете тренировки, защо аз не съм ползвал, защо ти ползваш, ок

отговорих за човека с многото удивителни и като цяло да си дам обосновано мнението, пък всеки да си прави сметката, а не да ги ползва, щото били измислени :>

 

----------------------------

:)

тежа 75 кг, тягата ми е 180 кг, без фитили и колани.

 

-------------

едит:

за подобието на мнение под мен:

cafu'wE, като не знаеш кво да кажеш, къв е смисъла да се обаждаш..

не съм претендирал да съм някакво мерило във фитнес средите, но тежестите не са само фитнес. А необоснованите си съвети, може да си ги завреш знаеш къде :>

нито пък искам някой да ми се връзва, изказах мнението си на базата на моите схващания и ги подкрепих логично.

.., но пък ако ми се върже някой и ти стисне ръката при здрависване, щи изтръпне гъза.

Някога здрависвал ли си се с алпинист? Само от едно ръкостискане усещаш силата на човека. Слагай си фитилите, дигай си там.

Link to comment
Share on other sites

poznai може да съм овца, обаче ти в никакъв случай не си някакво мерило във фитнес средите така че бих те посъветвал да се въздържаш от прекалено много препоръки и коментари, не за друго ами ще вземе и някой да ти се върже на съветите...

Link to comment
Share on other sites

Айде, не намери ли вече време да напишеш 2 изречения? Щото от това, което си написал, само личи, че си като овца, ходеща след останалите.

Ако човек гони сила е абсурдно да ползва фитили. Иди виж трибойците ползват ли :>

Може да хвърлиш и едно око на гимнастиците.

Ако ти се хлъза лоста, слагаш подходящи ръкавици.

Фитилите са предпоставка за развитие на мсукулен дисбаланс.

 

Чат пат един познат идва да тренира.., здраво е момчето, всичко му е голямо, без предмишниците, съответно и хвата.

Хваща щангата прав, да прави обръщане и изтласкване и хоп, не може да я обърне, да я качи до врата, за да бутне. С помощ обръща, а бута кат за световно много пъти.., а то упражнението във всяко повторение е в 2 части, обръщане-изтласкване и пак и пак..

Истината е, всеки сам трябва да си прецени кога да ползва фитили и кога не, не е добре да работиш само с фитили, но за някоя и друга серия са полезни, защо сравняваш билдърите с гимнастици?!?!?!? нищо общо я хвърли един поглед примерно на тоя пикльо 8 кратен мистър олимпия и иди му обясни че е грешно да тренира с фитили и че не се гони сила като той прави 2 повторения със 360+ кг. Всичко зависи от това какви са ти целите, екипировката не е създадена да пречи или само за контузени

 

верно е, никакъв чийтинг :tongue иначе работата отива на издуй гащи :blink:

Арнолд Шварценегер издуй гащи ли е? :) Защото той е един от най-големите почитатели на тренировка с чийтинг и въпреки това е най-якия културист в историята за мен... Естествено обаче както той казва има си чийтинг и чийтинг, трябва да намериш тънката граница за себе си до къде ти помага да вдигнеш по-голяма тежест или да направиш повече повторения напомпвайки максимално мускула, и къде започва да измества твърде много натоварването...

Link to comment
Share on other sites

Фитилите се използват,за да се усили хвата.За "силачите" например,да направи 1 бройка с 70 кг дъмбел.Използват се най-вече когато се прави гръб,на упражнения като гребане с дъмбел/щанга,скрепци...Аз лично не съм такъв тип и не използвам фитили,макар,че ми стоят в сака.

Колкото до предмишницата,тя се натоварва,когато правите бицепс,гръб,така че отделно внимание не е нужно да се отделя(е може,но до едно упражнение).Лесно се претренира.

Link to comment
Share on other sites

Мнението ми за фитилите беше в отговор на човек относно заздравяването на хвата му.

Оттам мнението ми беше копирано и цитирано в тази тема с куп въпроси.

Искаш хват - тренираш без фитили. Не искаш хват, тренираш с фитили. А Мистър Дабалино е станал Мистър Дабалино не защото ползва фитили :> Даже навремето когато нямаше други материали и всеки четеше смешните списания, както и аз, четох за един от големите, дето винаги беше в 10-ката с огромните му предмишници, че той предмишници не тренира, просто не ползва фитили.

Давах примера с гимнастиците, които не ползват фитили и имат убийствен хват.

Дадох и становището си кво става, ако винаги се ползват фитилите, което не е мое тълкуване за живота :>

Link to comment
Share on other sites

poznai си е прав,фитилите са полезни,но само в крайна ситуация,а не да се използват нон-стоп.Същата е работата и с колана, ако всичко правиш с него кръста свиква да му се "помага" и отслабва...За тежки серии, когато хвата ти не издържа ОК ,но не изцяло с фитили/колан.

Link to comment
Share on other sites

Досега не съм ползвал фитили.Но усещам нуждата им за упражненията за трапец.Хващам-вдигам и на третото повторение щангата ми се изхлузва.Просто за да си направя тренировката ми трябва по голяма тежест и следователно фитили за да мога да си направя правилно упражнението

Link to comment
Share on other sites

Оффф, от 4 седмици все "започвам" НВД и все нищо не правя.Иначе бях забравил колко добри съвети (общи, конкретни няма как да има ако не ви познават и са наясно в каква форма, и състояние сте) има на bb-team.org .Специално за храненията и режима на тренировки при сваляне.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...