Jump to content
BulForum.com

Tренировки и упражнения


James_Bond007

Recommended Posts

  • Replies 670
  • Created
  • Last Reply
Оффф, от 4 седмици все "започвам" НВД и все нищо не правя.Иначе бях забравил колко добри съвети (общи, конкретни няма как да има ако не ви познават и са наясно в каква форма, и състояние сте) има на bb-team.org .Специално за храненията и режима на тренировки при сваляне.

 

 

"Добри" съвети?Не бих казал.Като цяло целия "режим" е една безсмислица.

За мен този режим несъществува.

 

Със този "несъществуващ" режим бутнах за 2 месеца 13 кг, като трябва да се вземе впредвид и значително увеличение на мускулната маса.

Бях го спрял малко покрай отпуската, ама сега пак почвам. Докато не стана 90 няма да го спирам. После се зареждам със скъпи аминокиселини и креатин и започвам обратно нагоре...

Link to comment
Share on other sites

Дълго се чудех какво да ти напиша,защото ти ще си размотаваш тези 13 кг.НВД-то дава бърз резултат,кажи колко свали първата седмица?Мога да се обзаложа,че поне 4 кг(ако не са и повече).Нека не се заблуждаваме,че това са мазнини.Капацитета на тялото е 1 кг.Всичко друго е ефект на водата в организма,коя си я изхвърлил,коя от подкожието е преминала в клетката,мускулна маса...

Защо да премахнем въглехидратите?Именно в този форум съм чел глупости от рода на "тялото не му трябват въглехидрати".Ядат сирена,кашкавали и свинско,за да осигурявали енергия на организма.Да,на хартия мазнините дават 9 ккал на един грам,но ние не можем да използваме целия капацитет.

Когато одрежеш въглехидратите,на 2ро място идва протеина като алтернативен източник на енергия,а не мазнините както някой хора си мислят.

НВД-то е потенциално опасна,защото крие проблеми с бъбреците,понеже трябва да гониш високо количество протеин от рода на 3 гр/кг и повече,за продължителен период от време.

От въглехидратите се произвежда двойно повече АТФ(1.0 мол/мин) като за мазнините тази цифра е 0.5.Веднага лъсват слабите МГ.

Като заключение ще кажа една фраза на физиолозите-"Мазнините изгарят в пламъка на въглехидратите".Като от въглехидратите се получават съединения,които участват в мастния метаболизъм.Трябва да има въглехидрат в системата.

Link to comment
Share on other sites

Виж сега, далеч съм от мисълта, че това е универсалната истина за всички. Говоря за себе си, в този конкретен случай! НВД, с L-carnitine, с три пъти седмично фитнес и прием на по-малко калории, отколкото изгарям, при мен имаше забележителен ефект. Не съм съгласен, че съм чистил вода, защото заради увеличеното количество кетони съм пил не по-малко от 3-4 литра на ден. И не, не съм свалил 4 кг първата седмица. Свалях нормално с около 1,5 кг на седмица.

Протеините, нормално, съставляват 15-20% от дневната ти дажба. Естествено, гориш и тях, но гориш и мазнини, особено, ако добавиш и кардиото в картинката. Все пак, всеки си има своя истина и нека я следва!

Link to comment
Share on other sites

Дълго се чудех какво да ти напиша,защото ти ще си размотаваш тези 13 кг.НВД-то дава бърз резултат,кажи колко свали първата седмица?Мога да се обзаложа,че поне 4 кг(ако не са и повече).Нека не се заблуждаваме,че това са мазнини.Капацитета на тялото е 1 кг.Всичко друго е ефект на водата в организма,коя си я изхвърлил,коя от подкожието е преминала в клетката,мускулна маса...

Защо да премахнем въглехидратите?Именно в този форум съм чел глупости от рода на "тялото не му трябват въглехидрати".Ядат сирена,кашкавали и свинско,за да осигурявали енергия на организма.Да,на хартия мазнините дават 9 ккал на един грам,но ние не можем да използваме целия капацитет.

Когато одрежеш въглехидратите,на 2ро място идва протеина като алтернативен източник на енергия,а не мазнините както някой хора си мислят.

НВД-то е потенциално опасна,защото крие проблеми с бъбреците,понеже трябва да гониш високо количество протеин от рода на 3 гр/кг и повече,за продължителен период от време.

От въглехидратите се произвежда двойно повече АТФ(1.0 мол/мин) като за мазнините тази цифра е 0.5.Веднага лъсват слабите МГ.

Като заключение ще кажа една фраза на физиолозите-"Мазнините изгарят в пламъка на въглехидратите".Като от въглехидратите се получават съединения,които участват в мастния метаболизъм.Трябва да има въглехидрат в системата.

Че то като цяло всеки един трениращ трябва да гони протеин от рода на 3 гр/кг че и нагоре....

Link to comment
Share on other sites

Между другото, Divaka, това за протеините просто НЕ Е вярно! След въглехидратите, организма подхваща мазнините. Все пак те са естествения му запас от енергия, а не протеините. Ти все едно ми казваш, че при НВД се изяждат мускулите, но всеки, който го е правил, ще ти каже, че това не е така.

Link to comment
Share on other sites

защо?

 

Драги ми смехурко, виждам че след всеки мой пост целиш някаква провокация, е сигурен съм че знаеш защо, но все пак ще си направя труда да ти отговоря.

Оптималният вариант за правене на кардио тренировка е да се прави или сутрин на гладно или след силова тренировка. Ето и причините : както всички знаят , нивото на гликогена (кръвната захар сутрин) е най-ниско , почти изчерпано , заради което енергията при кардиото се освобождава почти изцяло за сметка на мазнините. Единствения риск или дискомфорт е че е възможно да се стигне до хипогликемия, ако гликогена падне твърде ниско, което води до виене на свят и дискомфорт , ако това започне да се случва, преди бягане може да се вземе лесно усвоим въглехидрат, като моят съвет е меда - той е почти изцяло чиста и лесно достъпна за организма глюкоза. Що се отнася до тичането след тренировка - случаят е аналогичен, след силовата тренировка нивото на АТФ и гликогена е силно намалено, което довежда до използването на липидите като основен енергиен източник. Тук обаче трябва да се внимава - кардиото след тренировка не бива да надвишава 20-25 минути , защото след това започва т.н. мускулен катаболизъм, който е нежелан тъй като се разгражда енергия за сметка на мускулите. Също така интензитета не бива да надвишава 60-65% от максималния сърдечен ритъм, защото над него мазнините не са основен източник на енергия.

 

Edit: host - Разбира се, най-добре е отделна кардио тренировка, но човек не винаги има време за това.

Link to comment
Share on other sites

Съгласен с колегата отгоре, но...

 

Аз предпочитам кардиото да ми е в друг ден спрямо силовата тренировка - не съм полу или изцяло профи атлет за да възтановявам толкова добре (нито пък отделям толкова пари за препарати) при такива интензивни натоварвания (тренировка + кардио).

Link to comment
Share on other sites

Аз тази вечер след фитнеса мисля да врътна половин Гребна през моста. Ако съм жив утре, ще кажа как ми е дошло... :D

Link to comment
Share on other sites

Между другото, Divaka, това за протеините просто НЕ Е вярно! След въглехидратите, организма подхваща мазнините. Все пак те са естествения му запас от енергия, а не протеините. Ти все едно ми казваш, че при НВД се изяждат мускулите, но всеки, който го е правил, ще ти каже, че това не е така.

Твърде хубаво,за да е истина...

Да,те са запас,но организма се самопредпазва от огромни лишения в бъдеще.Искам да ти кажа,че мазнините са краен вариянт като енергиен източник.При НВД,протеина изгаря под катаболна реакция,а мазнините са недокоснати.

НЕО, 3 гр/кг си е доста количество,което не е необходимо.Когато протеина е висок,то въглехидрата е нисък и обратно.Търся ефекта на "пестене" на протеин.Тук не ти е необходим завишен белтъчен прием,при висок такъв на въглехидрати.Иначе казано енергиините нужди са задоволени и протеина,който приемаш отива по предназначение-строеж на мускула.

Link to comment
Share on other sites

Твърде хубаво,за да е истина...

Да,те са запас,но организма се самопредпазва от огромни лишения в бъдеще.Искам да ти кажа,че мазнините са краен вариянт като енергиен източник.При НВД,протеина изгаря под катаболна реакция,а мазнините са недокоснати.

НЕО, 3 гр/кг си е доста количество,което не е необходимо.Когато протеина е висок,то въглехидрата е нисък и обратно.Търся ефекта на "пестене" на протеин.Тук не ти е необходим завишен белтъчен прием,при висок такъв на въглехидрати.Иначе казано енергиините нужди са задоволени и протеина,който приемаш отива по предназначение-строеж на мускула.

 

3гр на килограм въобще не са много.В дни в които се тренира, даже и са малко почти навсякъде препоръчват поне 3.3 гр/кг телесно тегло, особено пък ако правиш серии до фалит и форсирани повторения. Високия прием на въглихидрати ще ти осигурява достатъчно гликоген за енергия, но както предполагам знаеш дефакто при тренировката дефакто в мускула се късат хиляди микро влакънца от напрежението. За да се възстанови и порасне по-голям, по-здрав и по-плътен за следващата тренировка му трябват достатъчно белтъчини, които според всички статии и изследвания които съм чел тези нужди са както посочих по-горе :) Даже доста културисти препоръчват и приемат повече примерно до 6 грама на телесно тегло, ама това вече според мен без химия е почти невъзможно да се усвои ;)

Link to comment
Share on other sites

Твърде хубаво,за да е истина...

Да,те са запас,но организма се самопредпазва от огромни лишения в бъдеще.Искам да ти кажа,че мазнините са краен вариянт като енергиен източник.При НВД,протеина изгаря под катаболна реакция,а мазнините са недокоснати.

НЕО, 3 гр/кг си е доста количество,което не е необходимо.Когато протеина е висок,то въглехидрата е нисък и обратно.Търся ефекта на "пестене" на протеин.Тук не ти е необходим завишен белтъчен прием,при висок такъв на въглехидрати.Иначе казано енергиините нужди са задоволени и протеина,който приемаш отива по предназначение-строеж на мускула.

 

Е, ти нищо не каза... Кога точно идва този краен момент, в който почват да се изгарят мазнините? Като не ти останат мускули? Интересно ми е откъде черпиш информацията, която пускаш тук?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

На 5ти Август (демек миналия месец) реших, че съм дундьо, и че само с колоездене нищо няма да стане и реших да сменя малко тренировките. Започнах с 5 лицеви опори (вярвайте ми, смейте се, повече не успях да направя...) и 20 коремни преси. 2 седмици по - късни си купих и въже за скачане. За 1ви път през живота си се качих на подобно нещо. :lol: И не се оказа толкова лесно, колкото по телевизията! :lol:

Днес сме 5ти Семптември. Сутринта ставам малко по - раншко и правя 20 лицеви опори + 500 скока. (100 + 100 + 100 + 4х50) ((вярвайте ми, НЕ Е ЛЕСНО ДА СЕ СКАЧА! Ако искате се смейте!)) Следобяд, като се прибера от работа, правя 20 лицеви + 60 коремни (40+20 с почивка от 40 секунди между тях) + 500 скока на въже (отново същата комбинация) + 1 обиколка на игрището на училището скачайки. (Научих някое друго трикче. :lol: ) Намалих ДРАСТИЧНО бирите и алкохола. Спрях почти изобщо газираното. Спрях на цяло хляба. Подари факта, че работя на центара се тъпчех само с дюнери и тем подобни. Отказах и започнах да се храня в ресторантчетата наоколо. Гледам всеки ден да ям няква зелена салатка. Не ям след 8 часа. Гледам да пия вода.

Извадка от килограмите не мога да ви дам, понеже ме прекара някаква отвратителна болест и свалих 4 килограма за 18 часа. И... Нямам представа в момента нито колко съм, нито колко ще стана като си възстановя загубените течности.

Визуална промяна - няма. :) Честно казано, не съм очаквал да има за 1 месец де, но имах някаква скрита надежда.

Та.... Въпроса ми е: има ли някакъв смисъл това, което правя, МАМКА МУ?! И справям ли се, ако има някакъв смисъл?!?!??!

EDIT: 1,80 съм висок. Около 75 кг съм. Обаче съм доста тлъстичък. :lol:

Link to comment
Share on other sites

Ти ако си тлъстичък аз какво трябва да кажа като съм 190см и 104кг :laughing: На въпроса: от това което правиш няма особен смисъл (за тренировките говоря, диетата е добре). За сравнение аз правя около 300 коремни сутрин, следобед 150-200 и през ден тичам по 45мин. Диетата на този етап ми е следната - един ден съм на (яйца и пилешко), един ден смесен (яйца, пилешко, зеленчуци) свалям до 2кг на седмица, но напоследък не успявам да постигна този резултат :lol:

Link to comment
Share on other sites

Ще ме прощаваш, но бягането не може да стъпне и на малкия пръст на скачането на въже...

EDIT: Освен, ако под бягане, наистина нямаш предвид бягане, де... Тогава - мойте уважения и евала ти!

EDIT2: Казвам го толкова умело, защото и аз "бягах" преди... И ми действаше само като поддържане на тонуса. Нищо повече.

Link to comment
Share on other sites

психар, ти май си анорексик, щом се мислиш за дебел.в краен случай да си малко дебелокож.

ако само за месец си зациклил и не забелязваш промяна, явно си посвикнал с движенията и ти идват леки. най-лесно ще стресираш мускулите и разнообразиш кардиото с нещо силово за същите мускулни групи. да речем между сериите подскачане включи някакво клякане, например разкрачено или напади напред и назад, може и с тежести. може и между коремните. може и отделно да са ти клековете - преди или след скачането или коремните. ако имаш някакви гири/дъмбели - почни да си ги ползваш вече.

 

едит: а ако бяхането го правиш като къси спринтове по 100-200 метра, можеш и него да го броиш за силово и да го ползваш за разнообразия. кой е казал че бягането може да е само джогинг или крос?

Link to comment
Share on other sites

Ще ме прощаваш, но бягането не може да стъпне и на малкия пръст на скачането на въже...

EDIT: Освен, ако под бягане, наистина нямаш предвид бягане, де... Тогава - мойте уважения и евала ти!

 

Не съм скачал на въже - нямам и намерение да го правя, така че не бих си и помислил да правя подобни сравнения. Иначе разстоянието, което пробягвам е около 2 гребни : )

 

Psihar, пробвай бягане 30секунди спринт, 30 секунди лек крос почти ходене да видим тогава как ще се чувстваш. Иначе аз си правя крос в момента, защото коляното ме боли и се надува, ако се заигравам прекалено много и за всичко са виновни скапаните килограми :|

Link to comment
Share on other sites

Поради простия факт, че не мога да бягам вече (чичо доктор каза, че не бива) го замених с каране на колело. (моя си спорт по принцип) Правя 10км със средна 25.5 км/ч и само Пешо, Вено и Био могат да ви кажат колкото е това, когато постоянно трябва да намаляш, хващат те сФИтофари и има банда туристи около теб. :) (това е бонус към всички останали упражнения, но го правя 3 пъти в седмицата, защото.. И аз не знам защо)

Link to comment
Share on other sites

Ти ако си тлъстичък аз какво трябва да кажа като съм 190см и 104кг :laughing: На въпроса: от това което правиш няма особен смисъл (за тренировките говоря, диетата е добре). За сравнение аз правя около 300 коремни сутрин, следобед 150-200 и през ден тичам по 45мин. Диетата на този етап ми е следната - един ден съм на (яйца и пилешко), един ден смесен (яйца, пилешко, зеленчуци) свалям до 2кг на седмица, но напоследък не успявам да постигна този резултат :lol:

Psihara^^ има си смисъл. Само почни да правиш коремните и лицевите като серии + бягане + колоезденето. За корема освен стандартните преси, гледай да разнообразяваш с това напр. http://www.vbox7.com/play:c500421d , но с времето ест. покачвай повторенията. Същото и с лицевите. Един ден прави за гърди, друг прави за трицепс примерно. Трябва да си правиш и дни с почивки, ако не правиш. Ако имаш дъмбели може и тях да ги включиш. Важното е да натоварваш мускулите, защото само с кардио ще сваляш и повече мускулна маса, отколкото ако включваш и други тренировки. То не се знае и какви мускули имаш на тези кг. Като цяло си избрал по-здравословно да се храниш, а упражненията ти носят допълнителен тонус през деня :) Поне като за начало си на прав път ;)

 

Stenli то това си е нисковъглехидратната. При нея защо редуваш зеленчуците, като могат да се ядат всеки ден?

Link to comment
Share on other sites

Stenli то това си е нисковъглехидратната. При нея защо редуваш зеленчуците, като могат да се ядат всеки ден?

Защото не обичам зеленчуци :laughing: Аз почти целия август изкарах само на пилешко и риба обаче този подход си има странични ефекти, които не са много приятни ;s

Link to comment
Share on other sites

Защото не обичам зеленчуци :laughing: Аз почти целия август изкарах само на пилешко и риба обаче този подход си има странични ефекти, които не са много приятни ;s

Какви странични ефекти? Запек? :) Пий витамини задължително и проблеми едва ли....

 

Никакви... :laughing: :unsure:

Може би и тук се крие основния проблем, че не виждаш резултат... ;) Мускулите горят мазнините. Иначе какво точно ти е казал лекарят? Можеш да караш колело, да скачаш на въже, но не и да бягаш? Каква е причината? Също ако живееш във висок блок, може да си изкачваш стълбите по няколко пъти, пак се води кардио.

Link to comment
Share on other sites

Какви странични ефекти? Запек? :) Пий витамини задължително и проблеми едва ли....

 

 

Може би и тук се крие основния проблем, че не виждаш резултат... ;) Мускулите горят мазнините. Иначе какво точно ти е казал лекарят? Можеш да караш колело, да скачаш на въже, но не и да бягаш? Каква е причината? Също ако живееш във висок блок, може да си изкачваш стълбите по няколко пъти, пак се води кардио.

Кардио явно правя достатъчно... :unsure: Въпроса е да стегна и корема... Не искам да ставам здрав, нито да правя мускули. Просто да се поизгладя малко. :) Ако ми хареса това, което ще видя, тогава ще започна и някакви много по - силови. Иначе ще импровизирам някакви силови упражнения. Щом требе...

Тва с "мускулите горят мазнините" не го зацепих. Ще го обясниш ли? Правя нещо лошо?! Или?

Link to comment
Share on other sites

Поради простия факт, че не мога да бягам вече (чичо доктор каза, че не бива) го замених с каране на колело. (моя си спорт по принцип) Правя 10км със средна 25.5 км/ч и само Пешо, Вено и Био могат да ви кажат колкото е това, когато постоянно трябва да намаляш, хващат те сФИтофари и има банда туристи около теб. :) (това е бонус към всички останали упражнения, но го правя 3 пъти в седмицата, защото.. И аз не знам защо)

 

бих те посъветвал да си купиш велоергометър за вкъщи поради няколко причини - по-лесно е, по-удобно е и най-важното което е, че по-успешно можеш да поддържаш пулса си в правилните граници за горене на мазнини.

За пулса - той трябва да е на 60-70 % от максималния като се изчислява най-просто *220 минус годините на спортуващия. Бих ти препоръчал и добре познатите добавки за горене на мазнини Л-карнитин + фет бърнер, ще са ти от полза ( запомни, че диетата е най-важна, добавките са само допълнение към правилния начин на хранене).

Другият вариант е, да започнеш фитнес, но сам избираш, ако нямаш достатъчно свободно време велото е идеална алтернатива :) Успех

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...