Jump to content
BulForum.com

Tренировки и упражнения


James_Bond007

Recommended Posts

  • Replies 670
  • Created
  • Last Reply

Еми да,особено ако употребяваш дербита и гергини и всякви такива гаражно произведени балвочи.

Ся кола лайт става в краен случей,кат толкова ти се пие,но и с нея не трябва да се прекалява.Това,че пише,че няма захар,не значи,че е така :) И куп вредни съставки като емулсии,подсладители и аспартам.

Link to comment
Share on other sites

то само аспартама и другите подсладители са напълно достатъчни да си удвоиш риска от рак на дебелото черво при редовна употреба на "диетични" газирани напитки.

 

 

при тоя ръст, не ми е съвсем ясно кво искаш да сваляш, но здравето си е твое. щом си толкова твърд фен на тичането, пробвай да си играеш с темпото или с тежестта. например пробвай как ще ти се отрази интервално тичане от типа 5 минути крос, 5 минути двойно темпо. ако ще се бъзикаш с тежести вземи си някакви леки тежести за ръце около кило и си размахвай ръцете по време на тичането в произволни движения по избор (разперване настрани, протягане напред, бицепсово сгъване, трицепсово разгъване над глава, тва последното май ще е тррудничко в движение ;)) или пък вземи тежести за крака и виж дали ще ти хареса. но махни найлоните вече, щото повече кила няма да свалиш с тях, а можеш да си докараш беля.

явно си в някакъв застой и трябва да намериш начин да си разбъркаш навиците. освне всичко друго можеш да смениш и времето на тичане, ако си тичал сутрин на гладно, пробвай да тичаш вечер или обратното.

Link to comment
Share on other sites

Тука мобо зададе един много интересен въпрос - за къв ти е да отслабваш още? Ти влизаш в перфектно съотношение височина/килограми :wacko:

Link to comment
Share on other sites

Няма да е зле да почнеш да ходиш и на фитнес малко, защото до колкото съм останал с впечатление от снимки разни, в горната част си слабичък, а пък долната част ти е по-развита.

Link to comment
Share on other sites

Направо си го кажи - не съм тънкообиден. :) Кекав съм много горе! Просто си мислех, че с плуване ще стане номера. Но уви. Плувах много, 3 пъти в седмицата по 1 километър. Ама няма голям ефект. Ся ще видим. Единствената причина да не почна фитнес, да си кажа честно, е защото ме е срам 1во и 2ро, защото не знам какво да правя.

Link to comment
Share on other sites

Единствената причина да не почна фитнес, да си кажа честно, е защото ме е срам 1во и 2ро, защото не знам какво да правя.

Като те е срам, Метро, секцията с дъмбели и гири. Отделяш известна сума и купуваш 2 дъмбела. Аз тренирам с дъмбели от февруари и резултат има. В началото се тренира всеки ден с по-леки тежести, после през ден с по-тежки (аз лично започнах с 2x7 кг, сега тренирам с 2x15). Кофти е докато свикнеш, после става навик. За незнанието какво да правиш също има решение - става с питане или ровене по сайтове и форуми, свързание с bodyduilding.

Link to comment
Share on other sites

Направо си го кажи - не съм тънкообиден. :) Кекав съм много горе! Просто си мислех, че с плуване ще стане номера. Но уви. Плувах много, 3 пъти в седмицата по 1 километър. Ама няма голям ефект. Ся ще видим. Единствената причина да не почна фитнес, да си кажа честно, е защото ме е срам 1во и 2ро, защото не знам какво да правя.
Няма от какво да те е срам, то всички не сме знаели какво да правим в началото... Тва да тренираш у вас е вариант, ама чесно казано колкото и уреди да имаш никога не можеш да направиш тренировка като във фитнес, такова разнообразие, обстановка, мотивация... Най-добре тръгни на фитнес с някой който да те научи или си вземи инструктор за няколко месеца...
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

След като изкарах малко болести, заради които не можех да тичам и тряаше да ям по 4 пъти на ден, влезнах отново във "форма". Благодаря много на @мобо за идеята с тежестите. Бомба е. :) Никога не съм очаквал, че нещо толкова малко, може да окаже такъв ефект!

Link to comment
Share on other sites

Защо пък те е срам да ходиш на фитнес? :blink: Всеки от начало не знае какво да прави, но после като свикнеш с обстановката е супер кеф,ако се запознаеш с някой от фитнеса или пък имаш тренировъчен партньор е още по-готино. ;)

Link to comment
Share on other sites

Защо пък те е срам да ходиш на фитнес? :blink: Всеки от начало не знае какво да прави, но после като свикнеш с обстановката е супер кеф,ако се запознаеш с някой от фитнеса или пък имаш тренировъчен партньор е още по-готино. ;)

 

дааа пък и ако е красавец винаги има шанс да се получи нещо между двамата...... :lol: :lol:

 

понякога се чудя защо се зарибявате да ходите на фитнес щото ви е кеф да дигате или щото няма друго место на което да ходите с приятели и да си правите моабет...... даже може и по 5-6 да ходите така ще заемате цялата зала....... или аз съм маса задръстен и не разбирам кефа от това да отида на фитнес да си говоря с някой за помагането...... винаги се намира някой така че отпада като довод.....

Link to comment
Share on other sites

дааа пък и ако е красавец винаги има шанс да се получи нещо между двамата...... :lol: :lol:

 

понякога се чудя защо се зарибявате да ходите на фитнес щото ви е кеф да дигате или щото няма друго место на което да ходите с приятели и да си правите моабет...... даже може и по 5-6 да ходите така ще заемате цялата зала....... или аз съм маса задръстен и не разбирам кефа от това да отида на фитнес да си говоря с някой за помагането...... винаги се намира някой така че отпада като довод.....

 

 

Фитнес любовта е най-здравата любов! :love

 

 

Няма да е зле да почнеш да ходиш и на фитнес малко, защото до колкото съм останал с впечатление от снимки разни, в горната част си слабичък, а пък долната част ти е по-развита.

 

Това е супер телосложение, бе! Какво разбираш ти - нисък център на тежеста - голяма стабилност в завоите! Също като мен! :lol:

 

 

Защо пък те е срам да ходиш на фитнес? :blink: Всеки от начало не знае какво да прави, но после като свикнеш с обстановката е супер кеф,ако се запознаеш с някой от фитнеса или пък имаш тренировъчен партньор е още по-готино. ;)

 

И мен ако не ме беше срам, щях да съм почнал преди 15 години, когато бях още ученик. :bgrin: Та сега се сетих на дърти години. :blink:

Ама по-добре късно, отколкото никога!

 

Както казва sk8er свиква се... след първата година няма да те е срам! :) По-скоро ще се чудиш други, които идват с очебийно голямо самочувствие, как не ги е срам. :lol:

 

 

Мен сега ме е срам да ида да се "запиша" на някакъв боен спорт... :bgrin:

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Здравейте!!

 

Искам да споделя нещо и съответно да питам.

 

Тренирам от март месец...бягане,лицеви,коремни ,,,...много яки тренировски всеки ден

 

На скоро започнах да чуствам че сърцето ми тупти по силно....2-3 вечери усетих как ми иступтя много силно и се задъхах, от какво може да е това.

 

Също така постоянно си поемам дълбоко въздух....не дишам както преди.....от тренировките ли да е

какво да правя да ги намаля да ги спра ли?

Link to comment
Share on other sites

Здравейте!!

 

Искам да споделя нещо и съответно да питам.

 

Тренирам от март месец...бягане,лицеви,коремни ,,,...много яки тренировски всеки ден

 

На скоро започнах да чуствам че сърцето ми тупти по силно....2-3 вечери усетих как ми иступтя много силно и се задъхах, от какво може да е това.

 

Също така постоянно си поемам дълбоко въздух....не дишам както преди.....от тренировките ли да е

какво да правя да ги намаля да ги спра ли?

Може би сърцето не ти е достатъчно силно да издържа на тренировките и получаваш аритмия, както ти казаха и по-горе задължително иди на лекар !!!
Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Кажете някое упражнение за спадане на корема и най вече паласките,че тази зима съм позатлъстял и искам да ги спадна.

Link to comment
Share on other sites

С упражнения не можеш да спаднеш корема.

Начина е: Диета - 90% и упражнения 10%.

Протейнова диета, 3-4 кафета на ден, кардио сутрин на гладно... и диета, диета, диета, диета, пилешко, пилешко, пилешко, пуешко, пуешко, пуешко докато започнеш да кукуригаш...

Link to comment
Share on other sites

Кажете някое упражнение за спадане на корема и най вече паласките,че тази зима съм позатлъстял и искам да ги спадна.

кардио + диета тва е :)

Link to comment
Share on other sites

Отслабва се рамномерно и рамномерно се качва...Такава е физиологията и не можеш да си избираш откъде да отслабваш повече и от къде по-малко.Иначе разковничето е в храната.Все пак не бих постъпил като @трифо и да те убеждавам да минеш на протеинова диета,тъйкато това крие доста рискове.Липсата на въглехидрат е дори опасно,тъйкато организма изпада в кетонно състояние,което не е никак хубаво.Липсата на въглехидрат дехидратира клетката,след това цяла тъкан...Един зареден мускул се възстановява по-бързо между сериите,оттам правиш по-интензивни тренировки,което е още един ключ към успеха.Не,че с начина на трифо няма да има резултат,но ще свалиш килограми като общо,плюс това ние целим да е здравословно,а не просто да одрежеш въглехидрата,с което да си доведеш катаклизми на организма.

Link to comment
Share on other sites

Отслабва се рамномерно и рамномерно се качва...Такава е физиологията и не можеш да си избираш откъде да отслабваш повече и от къде по-малко.Иначе разковничето е в храната.Все пак не бих постъпил като @трифо и да те убеждавам да минеш на протеинова диета,тъйкато това крие доста рискове.Липсата на въглехидрат е дори опасно,тъйкато организма изпада в кетонно състояние,което не е никак хубаво.Липсата на въглехидрат дехидратира клетката,след това цяла тъкан...Един зареден мускул се възстановява по-бързо между сериите,оттам правиш по-интензивни тренировки,което е още един ключ към успеха.Не,че с начина на трифо няма да има резултат,но ще свалиш килограми като общо,плюс това ние целим да е здравословно,а не просто да одрежеш въглехидрата,с което да си доведеш катаклизми на организма.

 

абсолютно прав си, мове би трябваше да спомена овесените ядки за закуска и изварата :)

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...