Jump to content
BulForum.com

Tренировки и упражнения


James_Bond007

Recommended Posts

Опитай се да се разбереш с лекар за болежката. Тук въобще едва ли някой може да ти даде полезен отговор.

 

Аз имах дълги години болки в кръста и като започнах да правя мъртва тяга - ми изчезнаха напълно, а в същото време разни "умници" в залата ме съветваха, че това е вредно упражнение.

Един приятел също имаше болки в кръста и взеха че го рязаха.

 

Така че от случай до случай - случаи много. Питай специалист! Дай Боже да ти помогне!

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 670
  • Created
  • Last Reply
Опитай се да се разбереш с лекар за болежката. Тук въобще едва ли някой може да ти даде полезен отговор.

 

Аз имах дълги години болки в кръста и като започнах да правя мъртва тяга - ми изчезнаха напълно, а в същото време разни "умници" в залата ме съветваха, че това е вредно упражнение.

Един приятел също имаше болки в кръста и взеха че го рязаха.

 

Така че от случай до случай - случаи много. Питай специалист! Дай Боже да ти помогне!

Мъртвата тяга е прекрасно упражнение,но за хора над 17-18 години :) .Просто като си по-малък костите не са достатъчно укрепнали.Един любезен чичка ми обясняваше веднъж в залата,но беше отдавна и съм забравил :)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Искам да попитам в домашни условия как да правя коремна преса . В смисъл че няма къде да си хвана краката.....не може вечно брата да ми сяда на краката.

 

Някаква идея

Link to comment
Share on other sites

лягаш на земята и започваш да си дигаш краката нагоре без да ги свиваш в коленете

Ммм,това е много добро упражнение за долните мускули на корема.Трудно се прави,за разлика от пресите... :lol: :pirate

Link to comment
Share on other sites

Опитай се да се разбереш с лекар за болежката. Тук въобще едва ли някой може да ти даде полезен отговор.

 

Аз имах дълги години болки в кръста и като започнах да правя мъртва тяга - ми изчезнаха напълно, а в същото време разни "умници" в залата ме съветваха, че това е вредно упражнение.

Един приятел също имаше болки в кръста и взеха че го рязаха.

 

Така че от случай до случай - случаи много. Питай специалист! Дай Боже да ти помогне!

 

Същата работа - като малък се секнах и от време на време ме понаболява кръста. Единственото време, когато нямах никакви проблеми, това беше докато правех редовно тяга и гребане.

Иначе това наистина е от най-товарещите и опасни упражнения. Ако не знаеш как точно да го правиш, така може да те травмира, че години да не се оправиш.

 

Искам да питам...преди бягане какво да взема да ми даде сила

 

яйца?? хубаво ли е да се взимат и по колко пъти ...всеки път ли?

 

Нищо специално - хапвай редовно и наблягай на месото и зеленчуците. Ако си редовен с бягането, ще видиш как след време ще започнеш да издържаш повече.

Link to comment
Share on other sites

Искам да питам...преди бягане какво да взема да ми даде сила

 

яйца?? хубаво ли е да се взимат и по колко пъти ...всеки път ли?

шоколад, банан, тея яйца ква сила щи дадат :blink:

Link to comment
Share on other sites

шоколад, банан, тея яйца ква сила щи дадат :blink:

Никаква ;) .В яйцата има само белтъчини.Хапвай повече храни богати на въглехидрати като ориз, тестени изделия, шоколад и т.н.

Link to comment
Share on other sites

Искам да питам...преди бягане какво да взема да ми даде сила
Сила за бягането ти трябва? Т.е. като почнеш да тичаш, нямаш проблеми с дишането, а краката ти нямат сила да тичаш повече?

 

Никаква ;) .В яйцата има само белтъчини.Хапвай повече храни богати на въглехидрати като ориз, тестени изделия, шоколад и т.н.
Ако е на ВМНВД, яйцата не са толкова лош вариант, понеже в тях има и доста мазнини :)

А тва за шоколада.., айде няма нужда :bgrin:

Link to comment
Share on other sites

Сила за бягането ти трябва? Т.е. като почнеш да тичаш, нямаш проблеми с дишането, а краката ти нямат сила да тичаш повече?

 

Ако е на ВМНВД, яйцата не са толкова лош вариант, понеже в тях има и доста мазнини :)

А тва за шоколада.., айде няма нужда :bgrin:

 

Да...нещо като адреналин за да бягам повече......

 

яйцата казах защото нали знаете по филмите пият яйца преди бягане....ама не знам дали ти дават енергия и дали е хубаво да се пият .....и за това питам

Link to comment
Share on other sites

шоколада няма грешка бе, за мен това е най-доброто средство за набавяне на енергия :punk преди като спортувах 1 шоколад преди мач и изоравах терена. определено се чувствах по-добре отколкото без нищо. Fedor, май си гледал много роки :bgrin:

Link to comment
Share on other sites

Никаква ;) .В яйцата има само белтъчини.Хапвай повече храни богати на въглехидрати като ориз, тестени изделия, шоколад и т.н.

 

Наблягай на тестените изделия със шоколад и в най-скоро време ще се търкаляш и няма да има нужда да бягаш. Всичко трябва да е в нормални количества - съотношение на белтъци, въглехидрати и мазнини. Преди бягане можеш да консумираш прости въглехидрати, които се разграждат бързо от организма, като шоколад например. След бягане пий бавно вода, докато ти се успокои тялото и яж точно, каквото ти се яде, но не прекалявай с количествата в първите няколко часа.

Принципът е да не се лишаваш от нищо, за сметка на друго пък, което да приемаш в огромни количества. Разнообразното хранене и вслушването в организма е най-сигурния път към успеха.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Я дайте идея как да оформя краката и да ги стопя, защото са ми големички. И не са мастна тъкан, а са мускули, та освен бягане друго какво ще помогне.

Link to comment
Share on other sites

Спри да ядеш... Хахаха.

Шегувам се. В интерес на истината, трудно ще ги стопиш при положение, че са само мускули. Единия вариант да ги понамалиш е изобощо да не ги играеш известно време или само да правиш поддържащи упражнения - с леки тежести по повече повтрорения. Бягането не е много сигурен начин за сваляне, понеже ако свалиш от кратата, 100% ще свалиш и от останалата част на тялото. Остава варианта който ти казвах - тренираш горната част, а поддържаш долната. След като ги изравниш е вече лесно. :)

Link to comment
Share on other sites

Я дайте идея как да оформя краката и да ги стопя, защото са ми големички. И не са мастна тъкан, а са мускули, та освен бягане друго какво ще помогне.

 

Дай ми на мен малко прасец защото на мен ми трябва да кача малко мускулна маса там.

Link to comment
Share on other sites

Спри да ядеш... Хахаха.

Шегувам се. В интерес на истината, трудно ще ги стопиш при положение, че са само мускули. Единия вариант да ги понамалиш е изобощо да не ги играеш известно време или само да правиш поддържащи упражнения - с леки тежести по повече повтрорения. Бягането не е много сигурен начин за сваляне, понеже ако свалиш от кратата, 100% ще свалиш и от останалата част на тялото. Остава варианта който ти казвах - тренираш горната част, а поддържаш долната. След като ги изравниш е вече лесно. :)

 

:) А какъв ти е съвета да свалил сланина от бедрата, а да качиш в горната част на тялото :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Я дайте идея как да оформя краката и да ги стопя, защото са ми големички. И не са мастна тъкан, а са мускули, та освен бягане друго какво ще помогне.

Съжалявам, че ще те разочаровам, ама тва не може да стане.

За да си стопиш краката, смятай, не трябва да приемаш белтъчини, не трябва да приемаш мазнини, малко въглехидрати.. па и като ги смъкнеш, останалата част от тялото ше ти е леш.

Радвай се, че силата ти е в краката и блъскай по другите части.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Не съм сигурен, че пиша в правилния раздел/тема, но просто не виждам някоя, която да е по-близо до интересуващия ме въпрос, за това се извинявам предварително, ако не е на място.

 

Занимавам се доста активно с колоездене, като колелото ми е без заден амортисьор, което при по-стремителни спускания натоварва страшно много краката (май основно бедрените мускули) и колената (играят ролята на амортисьори). Всяка сутрин си правя в домашни условия импровизирана загрявка за цялостен тонус (както и за колената) и все пак:

Можете ли да ми препоръчате определени упражнения за заздравяване на коленните стави, както и за краката?

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...