Jump to content
BulForum.com

Tренировки и упражнения


James_Bond007

Recommended Posts

искам да попитам каде в Пловдив да отида при "по-професионален" инструктор , за да ми направи правилна програма за трениране и за хранене и колко пари г/д ще ми излезе

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 670
  • Created
  • Last Reply

5 кинта е и гледам че стана модерно всички да са с такива програмки , всеки втори гледам след всяка серия вади по 1 листче с прогрмка :P

Link to comment
Share on other sites

Що модерно? Не е ли задължително?

 

Кажете упражнения, с които ефективно се заякват пояса, но да не натоварват кръста много. Примерно имам сериозни проблеми, ако правя лицеви опори. Предполагам, че ако ми заякне доста поясната област може и да намалеят, може и да изчезнат, но не смея да почна да правя, за да не си предизвикам травма. Получава се омагьосан кръг.

 

И един съвет от мен: пазете си кръста!!! :blink: "Кръстът" се носи цял живот! От 9ти клас си го нося... вече доста годинки...

Link to comment
Share on other sites

ми то за тва си има упражния пък и трябва се загрява също и до човека някои имат силни кръстове които неим създават проблеми други са по алтави.

иначе за програма то трябва ти да осетиш за себе си кво е най-добре според мен

Link to comment
Share on other sites

Въпросът ми е, какви? Упражния много, ама кой да ги знае.

 

Например deadlift може и хич да не е добра идея за мен.

Link to comment
Share on other sites

http://www.bb-team.org/exercise/000053.php

 

ne znam kakwi sa ti problemite s krusta pobwai gornoto uprajnenie,pravi go na kraq na trenirowkata za grub.3 serii ste sa dostatu4ni,kato purwata e prawish do otkas po4ti,a drugite malko po-malko,kato swurshi6 trqbwa da 4ustwash qko opuwane v krusta,se edno te durpa nesto nazat

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

някой ако може да ми даде линк с много упражнения с дъмбели

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Така...преди лятната ваканция тренирах около 3 месеца във фитнеса.Сега след пауза искам пак да започна и се чудя дали мога да си почна пак със старата програма или трябва със нова , защото знам ,че е хубаво да се сменя програмата поради свикването на мускулите към нея ?

Link to comment
Share on other sites

направи 2-3 кръгови треноровки - по няколко мускулни групи по 1 упражнение и после си продължавай по старата тренировка , едва ли мускулите са ти привикнали към нея а това колко е добра е съвсем отделен въпрос

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
искам да попитам когато правя пирамида качвам кг и намалям повторения за маса ли е ?

Няма такова понятие тренирам за маса-1 повторения със 150 кг примерно.Това е за силови трибойци,които целта им е да дигнат много.Докато масата(чистата ММ) идва с правилното хранене и правилния начин на живот.Колкото до тренировките прави 8-10 повторения за малка мускулна група и 10-12 за големи мускулни групи-целта е да се изпомпа колкото се може повече кръв в мускула,късат се влакна и при въстановяването се създават нови влакна и така мускула расте(образно казано).

Link to comment
Share on other sites

Хора.От седмица ходим на фитнесче с едни приятели(зад поликлиниката срещу ресторант Стадиона) и адски много съм се зарибил :) .Обаче имаме следния проблем-прайм 3-4 упражнения.На лежанката,коремни преси,различни с гирички и едно за гръб(наподобява движението при академично гребане).Та въпроса ми е някой може ли да ми каже на кои уреди,какви упражнения да правим и съответно за кои мускулни групи са :) .Най-живо ме интересуват бицепс,трицепс,корем,гърди,гръб и така нататък ;) .

 

П.П.Ходим три пъти седмично-за повече няма време!

 

Uzi-Мерси много жив и здрав :)

 

Edit:Друг въпрос-кой може да ми направи някъква програма за трениране.Много е разбъркано нащо и непоследователно.Я за гърди,я за гръб кфото дойде ;)

Link to comment
Share on other sites

Аз живо ти препоръчвам да прегледаш сайтът на бб-теам там има много неща не само упражнения но и режими на хранене .

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

така..ето ми програмата гърди и бицепс и искам да ви попитам как ви се струва.Нещо да махна ли да добявя ли :P И моля някои да ми помогне като ми определи колко серии и по колко повторения да правя на упражненията :wacko: .Мерси предварително :>

 

Гърди

1.Изтласкване на дъмбел от хоризонтален лег(без завъртане)

2.Изтлтласкване на дъмбел от полулег(със завъртане)

3.Изтласкване на щанга от лег

4.Изтласкване на шанга от обратен лег

БИЦЕПС

1.Сгъване от стоеж с крива щанга

2.Концентрично сгъване

3.Последователно сгъване с дъмбел от стоеж

Link to comment
Share on other sites

не че претендирам че съм прав ама като за начинаещ не е ли прекалено натоварваща тренировката гърди бицепс , гръб трицепс и т.н. ?

Link to comment
Share on other sites

Я някой , който е по-навътре да каже от кои към кои мускулни групи е добре да се прави тренирофката ? Кое след кое е най-добре да се редуват .

Link to comment
Share on other sites

Я някой , който е по-навътре да каже от кои към кои мускулни групи е добре да се прави тренирофката ? Кое след кое е най-добре да се редуват .

Ами попринцип първо е малка мускулна група след това голяма.Аз обаче отначало си свикнах наобратно и почти до последно тренирах така.

Link to comment
Share on other sites

"Колкото до тренировките прави 8-10 повторения за малка мускулна група и 10-12 за големи мускулни групи-целта е да се изпомпа колкото се може повече кръв в мускула,късат се влакна и при въстановяването се създават нови влакна и така мускула расте(образно казано)."

Obrazno kazano glupostite deto gi pi6at v internet.

 

"Я някой , който е по-навътре да каже от кои към кои мускулни групи е добре да се прави тренирофката ? Кое след кое е най-добре да се редуват ."

Zavisi za kakvo trenira6. Ako e za masa 1vo golqmata muskulna grupa (primer gurdi i biceps) , ako puk e za relef moje se zapo4ne s malkata (ima takuv princip v kultorizma predvaritelno izmorqvane ) , no ne e zaduljitelno . Taka ta nai pravilno e golqma muskulna grupa posle malka !!

Link to comment
Share on other sites

"Колкото до тренировките прави 8-10 повторения за малка мускулна група и 10-12 за големи мускулни групи-целта е да се изпомпа колкото се може повече кръв в мускула,късат се влакна и при въстановяването се създават нови влакна и така мускула расте(образно казано)."

Obrazno kazano glupostite deto gi pi6at v internet.

Аз не мога да разбера за какво изобщо се заяждаш?Според теб е грешно,ми да видим твоята гледна точка,то така секи може."не е вярно и край" ми да ти видим "вярната"според теб теория профи с голямата библиотека.

Link to comment
Share on other sites

"ми да ти видим "вярната"според теб теория профи с голямата библиотека."

Abe nqma spored men to si ima cqla nauka za tova (specialnost v NSA kulturizum) ima si i dostupna literatura za instruktori (koqto e po podhodq6ta). Spasqvai se !!!

Link to comment
Share on other sites

Това че късането на мускулни влакна е тъсен ефект за път в живота си го чувам!Казвам ви го като човек кой има скъсани влакна на кръста ,НЕ ИСКАТЕ ДА КЪСАТЕ МУСКУЛНИ ВЛАКАНА ,повярвайте ми!

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...