Jump to content
BulForum.com

Tренировки и упражнения


James_Bond007

Recommended Posts

Диска си го слагаш в скута, никъде не го окачваш!

Айде де! В скута баш... Как ще го задържиш тва не знам. Друг вариант е с дъмбел между краката заключени отзад.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 670
  • Created
  • Last Reply
????????!Не говоря за класческите кофички, а за по-горе споменатите!!!

Е да така може ама се мести центъра на тежестта. Не знам ама поне според мен тия упражнения са най-ефикасни когато се изпълняват със собственото тегло.

Link to comment
Share on other sites

Момчета, случвало ли ви се е като правите коремни преси на лежанка да започнете да изпитвате остра болка в кръста-на мен ми се случва напоследък,когато ръцете ми са на тила...

А когато си махна ръцете няма никаква болка

Някаква идея как да се оправя:confused

Link to comment
Share on other sites

Момчета, случвало ли ви се е като правите коремни преси на лежанка да започнете да изпитвате остра болка в кръста-на мен ми се случва напоследък,когато ръцете ми са на тила...

А когато си махна ръцете няма никаква болка

Някаква идея как да се оправя :confused

 

Ами то по принцип на обратната лежанка като правиш коремни се натоварва и кръста, ама тряя го държиш максимално изправен за да намалиш натоварването в него!

Link to comment
Share on other sites

Ами то по принцип на обратната лежанка като правиш коремни се натоварва и кръста, ама тряя го държиш максимално изправен за да намалиш натоварването в него!

Така е,но ако ръцете ми не са на тила, не усещам никакво натоварване в кръста :blink:

Има ли някакъв проблем ако така си ги правя, в смисъл ще се губи ли натоварването :confused

Link to comment
Share on other sites

Ами да ако ръцете ти са зад тила натоварването е по-голямо, ама може да правиш повече бройки с ръцете отпред. Предполагам че ги правиш за изчистване и оформяне, а не за изграждане на коремната мускулатура...

Link to comment
Share on other sites

Ами да ако ръцете ти са зад тила натоварването е по-голямо, ама може да правиш повече бройки с ръцете отпред. Предполагам че ги правиш за изчистване и оформяне, а не за изграждане на коремната мускулатура...

Точно за релеф ги правя,но ръцете не ги използвам никъде-движа само корема-пак се усеща напрежение :)

Link to comment
Share on other sites

Ма няма и да ги ползваш, кръстосваш ги като мумия в саркофаг и правиш... :)

Точно така!

По този начин го усещам най добре! smoke6xh.gif

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Напоследък ръцете нещо не вървят та реших да си сменя програмата като дам приоритет на ръцете...мислех си да е нещо такова:

 

1 ден ръце

2 ден почивка

3 ден гърди

4 гръб

5 крака

6 рамо

7 почиква

8 пак от начало

 

тук обаче се колебая дали да оставя 2 дена почивка след ръцете, за да може да се въстановят.На 17 год съм 184 висок, 77 кг.Имам стаж почти 6 месеца

Link to comment
Share on other sites

Напоследък ръцете нещо не вървят та реших да си сменя програмата като дам приоритет на ръцете...мислех си да е нещо такова:

 

1 ден ръце

2 ден почивка

3 ден гърди

4 гръб

5 крака

6 рамо

7 почиква

8 пак от начало

 

тук обаче се колебая дали да оставя 2 дена почивка след ръцете, за да може да се въстановят.На 17 год съм 184 висок, 77 кг.Имам стаж почти 6 месеца

 

Опитал ли си да смениш упражненията за ръце. Давам ти личен пример:

Преди започвах тренировката за ръце с трицепс:

1. Френска преса

2 и 3 различни по вид разтягания на скрипец

После бицепс:

1.Щанга /задължително/

2.Дъмбел

3.Дъмбел от скотова за изпомпване.

Вървеше ми ръката. Но по някое време бицепса спря. Трябваше да променя програмата. Допитах се до приятели и списания и избрах варианта да атакувам бицепса само с дъмбел. Казваше се, че е ефикасен метод при застой. Също така започнах да правя до отказ. Преди изпомпвах, но не до отказ чак. И така вече правя само с дъмбел бицепс засега - загрявка, след това с 5-6серии с макс,след това хващам един лек дъмбел и пълня мускула с кръв до пръсване/изпомпвам яко няколко серии почти без почивка помежду им/В крайна сметка съм доволен - бицепса тръгна отново и то добре. По принцип ръката е коварен мускул, върви на малко хора. Аз лично първо бих изпробвал смяна на упражненията. Почти винаги работи. Ако не върви и бицепса и трицепса вече е лошо - променяй или храната или тотално упражненията.

Link to comment
Share on other sites

Мерси за изчерпателния отговор.С храната нямам проблем, ям си по 5-6 пъти на ден.Това с дъмбелите до сега не се бях сетил ще го пробвам ако не проработи смяната на упражненията.Мисля програмата за бицепса да е следната:

1.Скотово сгъване 3X8

2.Сгъване прав с прав лост 3X8

3.Концентричко сгъване с дъмбел 3X8

Link to comment
Share on other sites

Мерси за изчерпателния отговор.С храната нямам проблем, ям си по 5-6 пъти на ден.Това с дъмбелите до сега не се бях сетил ще го пробвам ако не проработи смяната на упражненията.Мисля програмата за бицепса да е следната:

1.Скотово сгъване 3X8

2.Сгъване прав с прав лост 3X8

3.Концентричко сгъване с дъмбел 3X8

 

Много важно е и какво ядеш, но в bbteam има достатъчно информация по въпроса, а и предполагам че и ти знаеш. За растеж е важна и бройката повторения - ако досега си правил 8 повторения опитай с 6 /но не по-малко/ повторения с по-голяма тежест. Истината е една - големите килограми правят голямата мускулна маса. Културистите не вдигат с големи килограми, защото при тях има химии и тяхна цел е напълването на мускула с вода и други разни такива похвати . Ако си "чист" няма друг начин да се покачва маса освен да дигаш тежко. Той и Недик/човек, който уважавам/ разправя да не се вдига тежко и да се правят по 10 повторения, ама на него му е лесно щото е вдигал преди тежко, направил е маса и само поддържа сега. Демек ако имаш маса може да я поддържаш с по-леки тежести и повече повторения/да не стават и контузии/. Ако нямаш и тепърва искаш да градиш маса много здраве да имат повторенията - 4-5 на макс са много по-важни от 10 с леко за тая цел.Единственото важно нещо е да се прави чисто с макс тежест - ако не правиш чисто упражнението намаляш килограмите. Успех :lol:

Link to comment
Share on other sites

a toa pa nedik 1 pat go gledax i e takuv razbira4 4e....

i kade mu q vidq taq masa 4e ne6to ne moga da se seta ?

toq izob6to trqbva da go maxnat ot televiziqta 6toto govori samo glupusti i decata go slu6at i gi pravat......

Link to comment
Share on other sites

a toa pa nedik 1 pat go gledax i e takuv razbira4 4e....

i kade mu q vidq taq masa 4e ne6to ne moga da se seta ?

toq izob6to trqbva da go maxnat ot televiziqta 6toto govori samo glupusti i decata go slu6at i gi pravat......

 

Изглежда си много добре човека. Лятото като дават предаванията е по тениска и ми харесва как е направил пропорциите. А маса има достатъчно - повече от това няма смисъл, защото той не се състезава вече. Иначе за глупостите незнам - на мен обикновено ми харесва какво говори с малки изключения.

Link to comment
Share on other sites

Подкрепям @Рекс..Аз редовно гледам Недик и не мога да кажа,че говори глупости,айде тогава щом според теб @Злобил говори глупости кажи една,та да я обсъдим?Аз гледах негово предаване и беше по потник,доста ми хареса тялото му-не е огромен/защо го сравняваш с културист?/,но има плажно тяло,а на мен това ми харесва. :) Не съм се засилил да ставам състезател...

Link to comment
Share on other sites

разрови се малко из темите на бб-теам.орг има поне 3-4 за тоя индивид......

аз сам го гледал само 1 пат и не мисля че може да ме научи на нещо....

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Някой може ли да ми каже горе доло преди тренировка какво да правя за да загрея?

Аз като влезна в залата, първо се лепвам за парното да позагрея, че вън бая бахър... :bgrin:

 

Иначе после почвам да раздвижвам всички стави, рамена, лакти, китки, колена, глезени, таз, врат...

Разни колела не въртя аз. След като загрея ставите, почвам да блъскам, като за всяко упражнение правя първата серия с по-лека тежест и повече повторения.

Тва е при мен.

Link to comment
Share on other sites

i pri men gore doly sa6tite raboti se pravat predi trenirovka samo det zagrqvam nai-mnogo ramenata 4e me bolqt 4at pat i az neznam ot kvo a za vremeto neznam ne sum si zasi4al no ne e pove4e ot 6-7 minuti pri si4ki polojeniq ;)

Link to comment
Share on other sites

i pri men gore doly sa6tite raboti se pravat predi trenirovka samo det zagrqvam nai-mnogo ramenata 4e me bolqt 4at pat i az neznam ot kvo a za vremeto neznam ne sum si zasi4al no ne e pove4e ot 6-7 minuti pri si4ki polojeniq ;)

 

i az purvo zagriavam hubavo, za6toto moje da si raztegna ne6to. Posle si pravia trenirovkata kato vsiaka trenirovka reduvam: edin put treniram za grub, drug za biceps i nai nakraia za gardi. No bez protein4eta i mnogo hranene sporedmen trudno se dobiva masa muskuli!

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Днес си купих един дъмбел за домашно ползване, с цел да се стегна малко и да заякна в рамената, защото имам нужда (имам едно явление, при което ставите са по-подвижни от нормалното и рамото ми се измества от ставата когато си поиска, затова трябва да се оперира или да се заздравят мускулите там и да не изкача).

 

Ще може ли някой да ми каже или да ми препоръча упражнения които могат да се правят с един дъмбел в домашни условия. На кутията има показани с какво упражнение коя област се тренира, но не ми върши работа при положение, че незнам колко пъти да го правя. Преди никога не съм тренирал (ако това има значение). Дъмбела е 15 килограма и ми е трудничко да го вдигам с 1 ръка, но все пак успявам 2-3 пъти. :)

 

Мерси предварително.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...