Jump to content
BulForum.com

Tренировки и упражнения


James_Bond007

Recommended Posts

  • Replies 670
  • Created
  • Last Reply

Еми за теб може и да не съществува.За мен и за много други хора има смисъл да тренират по различен начин когато искат да свалят кг.

 

_______________________________

 

Аз нямах предвид форума ;) имах предвид статийките (пък те са от 2004 до 2006 май като гледам).Форума бая глупости имаше в него още преди 2-3 години...сега не знам как е.

Link to comment
Share on other sites

Така е...Мисълта ми беше,че не можеш да получиш от там компетентни съвети.Или може и да можеш,но от хора,които вече не влизат там...

Link to comment
Share on other sites

хахаха брей тук само разбирачи се изказват, айде като сте много по-компетентни и по-начетени от хората там дайте вие по-добри съвети на народа. ще се радвам да ми кажете някой по-добър сайт за бодибилдинг и фитнес? (може би силабг хахахаха) :)

Link to comment
Share on other sites

за НВД, не знам по-добро място от spidersport.com

 

Досега не съм ползвал фитили.Но усещам нуждата им за упражненията за трапец.Хващам-вдигам и на третото повторение щангата ми се изхлузва.Просто за да си направя тренировката ми трябва по голяма тежест и следователно фитили за да мога да си направя правилно упражнението
да, точно за това упражнение за трапец си е тръпка да държиш тежестта, щом е щанга...

при дъмбели или уреда е по-лесно

но пък аз това упражнение въобще не го правя - личен избор, да подчертая, пак някой да не скокне да плюе.

трапеца не е само това дет е острани на врата, знам че всеки го знае, ама с това упражнение дет повдигаш рамената, първо се чудя добре ли е за самото рамо, после като видя амплитудата, то само една малка част от трапеца се съкращава, но сигурно има ефект, щом се прави :)

аз правя повече кофички, разтваряне встрани с дъмбели и гребане с по-малък наклон - по мое наблюдение, доста добре си влиза трапеца в тия упражнения.

но ако трябва да избирам вариант с повдигане на раменете, веднага бих предпочел този с дъмбелите, защото няма да изнасям тежестта напред от тялото и ще имам по-добър контрол над нея, също и хвата ще е по-стабилен.

Link to comment
Share on other sites

Трапеца, както и прасците, е крайно специфичен мускул - дори профи атлети има които така и не успяват да го развиват на нивото на другите мускули.

Зависи човек какви тренировки прави.И аз не правя конкретни упражнения за трапец - натрупва ми се натоварване в тренировките в/у него поради спецификата им.За всеки е различно.

 

А сайта, който си дал е изкл. полезен - поне за мен - с таблиците си.

Link to comment
Share on other sites

хахаха брей тук само разбирачи се изказват, айде като сте много по-компетентни и по-начетени от хората там дайте вие по-добри съвети на народа. ще се радвам да ми кажете някой по-добър сайт за бодибилдинг и фитнес? (може би силабг хахахаха) :)

 

gohard.org

доста от потребителите са и състезатели

ББ-ТИЙМ от много много отдавна прилича на БГ МАМА......

 

за НВД, не знам по-добро място от spidersport.com

 

да, точно за това упражнение за трапец си е тръпка да държиш тежестта, щом е щанга...

при дъмбели или уреда е по-лесно

но пък аз това упражнение въобще не го правя - личен избор, да подчертая, пак някой да не скокне да плюе.

трапеца не е само това дет е острани на врата, знам че всеки го знае, ама с това упражнение дет повдигаш рамената, първо се чудя добре ли е за самото рамо, после като видя амплитудата, то само една малка част от трапеца се съкращава, но сигурно има ефект, щом се прави :)

аз правя повече кофички, разтваряне встрани с дъмбели и гребане с по-малък наклон - по мое наблюдение, доста добре си влиза трапеца в тия упражнения.

но ако трябва да избирам вариант с повдигане на раменете, веднага бих предпочел този с дъмбелите, защото няма да изнасям тежестта напред от тялото и ще имам по-добър контрол над нея, също и хвата ще е по-стабилен.

 

При мене трапеца е възможно най-изоставащата група

Пробвал съм с какво ли не да го тренирам и не расте и не расте , порасна доста като почнах да тренирам но никога не съм имал хубав голям трапец.

Link to comment
Share on other sites

Аз правя супер серии повдигане на раменете с двата кабела на срещулежащите скрипци със повдигана на дъмбели редувайки ги до тялото :) Пробвай при мен подейства доста добре

Link to comment
Share on other sites

хахаха брей тук само разбирачи се изказват, айде като сте много по-компетентни и по-начетени от хората там дайте вие по-добри съвети на народа. ще се радвам да ми кажете някой по-добър сайт за бодибилдинг и фитнес? (може би силабг хахахаха) :)

 

 

gohard.org

доста от потребителите са и състезатели

ББ-ТИЙМ от много много отдавна прилича на БГ МАМА......

Нищо му няма на бб-тийм,четете материалите.Форума пречи,макар че е създаден от администраторите да помага...Влиза трениращия X и започва да чете...От всички страни му се промива мозъка,че НВД,НВД-ВМ и всичките му производни са страхотните диети за топене на мазнини.Как въглехидратите са нещо страшно и трябва да ги махнем...99 % не правят разлика между телесна маса и мускулна маса и буквално качване на маса означава "освинване" и процент подкожни мазнини 20+.

 

Само,че един заблуден как да помогне на друг заблуден?!Как да стане?Просто се разпространяват заблудите от един на друг и видиш ли завладяли 90 % от трениращите...

Link to comment
Share on other sites

Аз правя супер серии повдигане на раменете с двата кабела на срещулежащите скрипци със повдигана на дъмбели редувайки ги до тялото :) Пробвай при мен подейства доста добре

 

С кабелите не съм го пробвал , ще пробвам.

Незнам явно ми е слаба група , на тренировката го чувствам как се помпи и става по-голям , правя всичко правилно не го претренирам и не расте и това е , а трапеца специално прави тялото да изглежда доста по-добре. Гърба ми е най-силната група и хич да не го тренирам расте но не и трапеца.

Пробвал съм и супер серии и какво ли не ...... познай ме подсети и за кофичките , може пък това да е тайната :unsure: :wacko:

 

 

 

Не говоря за сайта като цяло а за форума им

Link to comment
Share on other sites

Определено статия е правдива.Също така препоръчвам (само от любителски опит) при започването на НВД смяна на тренировъчния режим в зала - по-малко тежести, по-точни изпълнения, по-големи амплитуди.

 

Сега вече тотално за моето си трениране.

 

Преди тренирах да свалям кг (преди 4-5г. ) свалих 18 кг и качих мускулна маса - не беше лесно.Обаче се заковах на едни кг (около 80, на 175 см) и постоянно проблем с мазнините на краката.Реших да кача мускулна маса (преди 8-9 месеца) и тренирах по следния начин:

Понеделник - 1

Вторник - кардио

Сряда - 2

Четвъртък - кардио

Петък - 1

Събота - кардио

Неделя - 2

и т.н.

1:

Гърди - 3-4 упражнения

Ръце (бицепс първо, трицепс след това) - за всяка група 3-4 упражнения

Корем & предмишница

 

2:

Гръб

Рамо

Крака

 

И така, как обаче се тренира по този начин - тренировката я видях в някой сайт Dog Crap или нещо такова се казваше самата програма.

Почвате с

1-ви серии от по 6

2-ри с 2

3-ти с 1 повторения.

Това за всички мускулни групи освен за караката.

Тежеста с която правите е максилмалната която може да опънете 6 пъти на 1-ва серия.Стига се до 12( или 15) повторения във първа серия, другите не ги барате (да не се претренира мускула).

 

Както се досещате, много важно е възтановяването.Ама ефекта беше супер...и после...5-6 месеца не тренирах и пак съм си 82 кг ама вече я няма мускулната маса, нито силата.

Този режим е крайно ефективен за повишаване на силата - поне при мен беше супер успешен.

 

В момента обаче си тренирам стандартно 3 серии по 8-10 повторения, максимално чисто - и явно поради паузата има сериозен ефект.

 

http://bodybuilding-bg.hit.bg/ е това е батки :devil който може да я пробва, при мен беше идеален ефекта (от менюто "Тренировки" се изважда).

Link to comment
Share on other sites

нормално е като не си тренирал да загубиш силата и мускулна маса.

бях спрял за близо 2 години и първите дни в залата ми беше адски депресиращо , с килограмите с които преди загрявах сега правя серии..... ужас

Link to comment
Share on other sites

Аз и преди това бях спирал за 3 месеца и това си бях обещал да не го правя, защото после и аз се чувствах ужасно.Да си причиниш сам такова нещо, все едно няма човек никакво себеуважение и оценка на труда си.И сега пак - покрай изпити и туй-онуй.Колкото и да са леки по-добре така от колкото без тренировки.

Link to comment
Share on other sites

нормално е като не си тренирал да загубиш силата и мускулна маса.

бях спрял за близо 2 години и първите дни в залата ми беше адски депресиращо , с килограмите с които преди загрявах сега правя серии..... ужас

:lol: и аз бях същия - правех някви серии с 60 на лежанка, ама пих 2-3 седмици креатин и почнах да бутам 90кг 8ци :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Аз искам да питам за някаки упражнения за тези странините мускули на тялото(там дето са паласките :D) и да ми кажете дали ако искам да постопя малко корема, да го стегна и да направя поне малко от малко плочки е достатъчно да бягам на пътеката и яко да правя сякви упражнения за корем или трябва да направя и нещо друго, което би помагнало на процеса( в частност за процеса намаляване на корема).

Link to comment
Share on other sites

За да се насочиш още по-точно, калорийния баланс - приети/изразходени калории.Там ти е ключа, както и при всички нас.

Link to comment
Share on other sites

Ясно, а някви упражнения за мускулите,които са там на паласките.

 

извивки с дъмбел встрани

 

има различни варианти на изпълнение както е описано в статията, като освен с дъмбел може да се изпълнява и на гладиатора - хващаш долното въже и се усукваш максимално.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Ей тази статия за кардиото ми се стори добра, тия дни смятам да е пробвам http://lubomirivanov.com/656

Пробвах го няколко пъти, но бързо се изморявам. Ще поработя върху издръжливостта и ще го пробвам пак.

Link to comment
Share on other sites

Пробвах го няколко пъти, но бързо се изморявам. Ще поработя върху издръжливостта и ще го пробвам пак.

 

Мда добра е тази тренировка, но ако искаш да сваляш, защото при нея освен мазнини се намалява и мускулна маса

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...