Jump to content
BulForum.com

Tренировки и упражнения


James_Bond007

Recommended Posts

Ами не знам. Някакси не ми е кеф да вдигам за рамене. Пък и те се развиват при тренировките за гръб, гърди и ръце. Не е толкова фатално че пропускам тренировка специално за тях.

 

Честно казано и аз в началото си виках така, добре че беше Серго (инструктора) да ме просвети :) Може би раменете не ти изглеждат толкова важни, но те са един от главните елементи да изглеждаш "здрав", когато си с дрехи, защото съм въждал хора които са яки, ама нямат рамене и като сложат дрехи, бих ги определил като нормален човек, а не като здраво копеле :D Широк гръб без рамене не прави впечатление... ;)

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 670
  • Created
  • Last Reply

Да бе донякъде си е така. Ми аз съм 66 кг в момента. Гена ми е такъв че съм доста релефен и ходя на фитнес да кача малко маса. С дрехи изглеждам нормално, даже понякога малко слаб. Искам да стана някъде 70-72 кг. Не повече, но без да губя релеф. :) Сега като ви слушам ще взема да включа и раменете в програмата. :)

Link to comment
Share on other sites

i sq ako kaje6 4e si 1.80-1.90 i 6te padna :D

kakto i da e slu6ai kvo ti kazvame si4kite nameri na4in da vkara6 ramente v programata si 6toto sled vreme 6te sajelqva6 si4ko trqbva da e sarazmerno razvito ne kvoto kakto doide sled vreme kato ti porasnat drugite ne6ta i ramenete sa si vse takiva 6e stane grozna rabota vervai mi

Link to comment
Share on other sites

А защо пропускаш рамото което е много важна, мускулна група??!

Защото,лесно се претренират :) Аз лично не права всяка седмица рамене.Давам им почивка,даже понякога и ме болят като ги тренирам всяка седмица :)Не казвам,че не трябва да ги тренира напротив...

Link to comment
Share on other sites

ako v rondoto nqma xora moje i 1 4as no ako e palno moje i 2 i ne6to da se da kakto stava naposledak kato se napalni s razni teenager4eta deto samo pravat moxabet a ne trenirat i samo zaemat uredite vremeto se udaljava dvoino

Link to comment
Share on other sites

по колко време ви продължава тренировката за 1 мускулна група горе долу

 

Ами тъй като аз съм фен на по-дългите почивки между сериите и след като вече тренирам по тоя сплит, всички тренировки са ми около час и половина...

Link to comment
Share on other sites

по колко време ви продължава тренировката за 1 мускулна група горе долу

зависи за малка мускулна група-2 упражнения за 15 мин. за голяма мускулна група 3 упражнения за 30 мин.

Link to comment
Share on other sites

зависи за малка мускулна група-2 упражнения за 15 мин. за голяма мускулна група 3 упражнения за 30 мин.

хмз...ти ква е тая тренировка е пич...по 2 упражнения....май май е доста малко

Link to comment
Share on other sites

зависи за малка мускулна група-2 упражнения за 15 мин. за голяма мускулна група 3 упражнения за 30 мин.

 

И за бицепс правиш две упражнения за 15 мин :blink: :huh:

Link to comment
Share on other sites

i sq ako kaje6 4e si 1.80-1.90 i 6te padna :D

kakto i da e slu6ai kvo ti kazvame si4kite nameri na4in da vkara6 ramente v programata si 6toto sled vreme 6te sajelqva6 si4ko trqbva da e sarazmerno razvito ne kvoto kakto doide sled vreme kato ti porasnat drugite ne6ta i ramenete sa si vse takiva 6e stane grozna rabota vervai mi

Ам... 178 съм. А това аз да стана несъразмерен мисля че не може да ми се случи. Верваите ми. :) А относно продължителността на тренировките ми... ами средно час и половина ако няма хора. Тренирам в симфония защото няма народ и си правя спокойно упражненията. :)

Link to comment
Share on other sites

Такаа...минаха вече 3 месеца откакто започнах да тренирам и вече сериозно се замислям за смяна на програмата.Преди тренирах по класическата програма Понеделник-гърди, бицепс;Сряда-гръб, трицепс;Петък-крака, рамо.Мислех си новата програма да е нещо от сорта:

 

1ден-гърди

2ден-гръб

3ден-почивка

4-крака,рамо

5ден-бицепс трицепс

 

или

 

1ден-гърди

2ден-бицепс трицепс

3ден-почивка

4-гръб

5ден-крака,рамо

 

Коя от двете програми е по-добра?

 

ПП Стажа ми е около 5 месеца

Link to comment
Share on other sites

Първата е по-добра, щото с гърдите натоварваш и трицепса и може да не успее да се възтанови до следващия ден, а с гърба натоварваш и рамото и може да се получи същото...

Link to comment
Share on other sites

аз пук мисла,че втората е по-добра ,защото гърба и гърдите са най-големите мускулни групи и ще се получи претоварване.

Аз тренирам така:

1-гърди

2-крака

3-трицепс

4-почивка

5-гръб

6-рамо

7-бицепс

доволно влиза...по 1 час о 5-10 минути тренирам и права по десетина упражнения за група....незнам не мога да кажа дали ми влияе добре,защото я почнах от една седмица тоест от 5 дена...

Link to comment
Share on other sites

аз пук мисла,че втората е по-добра ,защото гърба и гърдите са най-големите мускулни групи и ще се получи претоварване.

Аз тренирам така:

1-гърди

2-крака

3-трицепс

4-почивка

5-гръб

6-рамо

7-бицепс

доволно влиза...по 1 час о 5-10 минути тренирам и права по десетина упражнения за група....незнам не мога да кажа дали ми влияе добре,защото я почнах от една седмица тоест от 5 дена...

 

ti normalen li si we pi4 ?

kolko pati da ti kaja 4e trenirovkite ti sa prekaleno presileni za na4inae6t

ta ti nqma6 i godina staj a se opitva6 da trenira6 edva li ne po profesionalen na4in

10 4oveka se opitvame da ti naleem 4e ne samo s visene v zalata se stava qk a i s malko mozak i po4ivka

Link to comment
Share on other sites

ti normalen li si we pi4 ?

kolko pati da ti kaja 4e trenirovkite ti sa prekaleno presileni za na4inae6t

ta ti nqma6 i godina staj a se opitva6 da trenira6 edva li ne po profesionalen na4in

10 4oveka se opitvame da ti naleem 4e ne samo s visene v zalata se stava qk a i s malko mozak i po4ivka

Явно не.

Представям си 10тина упр. за бицепс(примерно,а и за останалите)...Незнам как успяваш да ги направиш тия 10 упр...едвали ще има ефект..това си е очевидно претрениране....

Ти си малко като Димитър Димитров(ако го знаеш) каза преди време в шоуто на Крика,че правел по 200 СЕРИИ за бицепс :wacko: (от незнае разбирасе)и на другия ден ръката му спада с 2-3 см...

По-добре променяй тренировката си отсега.

Link to comment
Share on other sites

ми аз права по 10 упражнения за бицепс,но не права друго...

тоест на ден само една мускулна група....

Няма значене...бицепса е малка мускулна група по 3 упражнения е добре.

Link to comment
Share on other sites

za poreden pat se obejdavam 4e prosto nqkoi xora kato si re6at ne6to go pravat pa kvoto 6te da stava dobre we pi4 prai ako iska6 i po 20 oprajneniq za biceps i sled nqkolko meseca da ne puska6 tema "ami... za6to sprqx da rasta"

az 6te si prava po 3-4 uprajneniq i 6te si prodaljavam da rasta

Link to comment
Share on other sites

ми аз права по 10 упражнения за бицепс,но не права друго...

тоест на ден само една мускулна група....

 

Пич ти луд ли си ве??? Одеве четох точно за подобно нещо, което е правил Маркус Рул когато е започвал, казваше че тренировката му била около 4-5 часа :wacko: Ама след известно време забелязал, че даже започнал да отслабва и я сменил... Колко пъти да ви се повтаря че като тренираш тройно повече, няма да станеш по-як, а ще постигнеш обратния ефект... Само да ти обясня накратко нещо: когато тренираш, за да си набавя енергия мускула изразходва въглихидрати, като свършат започва да изразходва мазнини, а тъй като доколкото разбрах ти тренираш за маса, следователно си слаб и нямаш излишни мазнини, започва катаболно разграждане на белтъците, които са самия мускул!! Ти с тия 10 серии трябва да си набавяш преди тренировка по половин кило въглихидрати, което е невъзможно... Jaguar ами добре е, ама все пак ти трябва да си го усетиш сам, ако примерно след три упражнения усещаш че мускула вече е изтощен и напомпан, няма смисъл да правиш повече, защото само ще го преумориш и следва казаното по-горе...

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...