Jump to content
BulForum.com

Tренировки и упражнения


James_Bond007

Recommended Posts

Оф прочетох всичко дето ми писахте и стигнах до тоя извод,тоест хванах много яка мускулна на гърдите и се отказах от оная идиотска програма.Почвам да тренирам по тази схема

понеделник: гърди(4 упражнения х 4 серии) и трицепс (4 упражнения х 4 серии)

вторник:почивка

сряда:рамо(4 упражнения х 4 серии) и крака(4 упражнения х 4 серии)

четвъртък:почивка

петък:гръб(4 упражнения х 4 серии) и бицепс(4 упражнения х 4 серии)

събота:гърди(4 упражнения х 4 серии) ; корем(2 упражнения х 4 серии) и трапец (1 упражнениe х 4 серии) крос (около 1-2 километра за разпускане)

неделя:почивка

 

edit:сега по-добре ли е?!

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 670
  • Created
  • Last Reply
Ами да, ама защо правиш два пъти гърди?

еми

1-незнам кво да сложа за събота като тренировка

2-иска ми се да ми порастнат малко повече гърдите,защото е доста красиво като имаш големи и оформени гърди

 

ти ква идея даваш за съботната тренировка....? :music

Link to comment
Share on other sites

Що не пробваш така:

1ви - гърди и бицепс/трицепс

2ри - гръб трицепс/бицепс

3ти - рамо и корем

4ти - крака и трапец

 

При мен гърба се комбинира по-добре с трицепса, защото бицепса ми се изморява много от него.

Трицепса при гърба, защото се прави лесно и не му трябват много упражнения. Аз не знам, трапеца дали не трябва с гърба да се играе...

Link to comment
Share on other sites

еми

1-незнам кво да сложа за събота като тренировка

2-иска ми се да ми порастнат малко повече гърдите,защото е доста красиво като имаш големи и оформени гърди

 

ти ква идея даваш за съботната тренировка....? :music

 

Ами примерно може в събота да почиваш и в неделя да започнеш програмата отначало...

 

Що не пробваш така:

1ви - гърди и бицепс/трицепс

2ри - гръб трицепс/бицепс

3ти - рамо и корем

4ти - крака и трапец

 

При мен гърба се комбинира по-добре с трицепса, защото бицепса ми се изморява много от него.

Трицепса при гърба, защото се прави лесно и не му трябват много упражнения. Аз не знам, трапеца дали не трябва с гърба да се играе...

 

Aham. Trapeca se kombinira s gurba. A ina4e gurba s triceps i gurdite s biceps. Taka e po-pravilno.

 

Ами може да се използва коственото натоварване на бицепса при гърба и на трицеипса при гърдите, като в моя спит... Иначе трапеца се комбинира най-често с рамото и понякога с гърба... А и не знам защо смяташ че трицепса се играе лесно и не му трябват много упражнения...

Link to comment
Share on other sites

Ами защото е малка мусклулна група и лесно се играе, няма много упражнения за него, а и повечето са еднакви, взима участие при изпълнението на много неща и се натоварва косвено. А и Кима го потвърди един ден... :)

Link to comment
Share on other sites

вече тотално се обърках как да тренирам;(((

всеки различно ми казва

Истината е,че докато сам не усетиш кои упражнения ти действат най-добре няма да се получи!

Link to comment
Share on other sites

ми точно така я то трябва ти да пробваш програми и която ти деиства най яко правиш нея даже може си измислиш и ти няква и виждаш кво постигаш аз ако ви кажа моита ша паднете

понеделник лежанка с лост+трапец и някоя преса

вторник бицеп-трицепс

сряда гръб и рамо+преса

четвъртак лежанка с гири+трапец

петък бицепс трицепс ама друг и упражнения от тия във вторник

на края на седмицата се чуствам бонбон и има фаида :)просто си го осещам че става нещо положително ане обратното както някои може каже

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Разполагам с 2 дъмбела по 10кг и велоаргометър - искам да тренирам в домашна обстановка. Главната ми цел е да сваля килограми. На 15 години съм 72кг.

Това по-долу е програмата за намаляване на телесното тегло от бб-теам ,само че аз промених упражненията според това ,с което разполагам. Та ако може да си кажете мнението.. ,защото не съм наясно по колко серии и по колко повторения да правя. Повечето упражнения ги правя с 7.5кг дъмбели ,защото 10 ми идват много. Поздрави.

 

 

• първи ден - гърди, корем, кардио тренировка

• втори ден - крака ,кардио тренировка

• трети ден - гръб, кардио тренировка

• четвърти ден – кардио тренировка

• пети ден - рамо, трапец, корем ,кардио тренировка

• шести ден - ръце, кардио тренировка

• седми ден - кардио тренировка

 

1.Първи ден: гърди ,корем ,кардио тенировка:

-Гърди : 2х15 лицеви опори

3х12 изтласкване на дъмбели от лег

2х8 пуловър

-Корем : 3х50 коремни преси

3х20 извивки с дъмбел встрани

-Кардио тренировка: 20км велоагрометър

2.Втори ден: крака ,кардио тренировка

-Крака : 4х12 клякания с тежести

-Кардио тренировка: 20км велоаргометър

3.Трети ден: гръб, кардио тренировка

-Гръб : 4х12 гребане с дъмбел

-Кардиотренировка: 20км велоаргометър

4.Четвърти ден: кардио тренировка

-Кардио тренировка: 20км велоаргометър

5.Пети ден: рамо ,трапец ,корем ,кардио тренировка

-Рамо : 3х12 рагъване на ръцете встрани

3х12 повдигане на ръце наперд

-Tрапец : 4х12 трапецовидно повдигане на раменете

-Корем : 3х50 коремни преси

3x20 извивки с дъмбел встрани

-Кардио тренировка: 20км велоагрометър

6.Шести ден: ръце ,кардио тренировка

-Ръце : 4х15 бицепсовосгъване с дъмбели

3х12 разгъване на дъмбел зад глава

3х8 кик-бек

-Кардио тренировка: 20км велоаргометър

7.Седми ден: кардио тренировка

-Кардио тренировка: 20км велоаргометър

Link to comment
Share on other sites

Ами първо лицевите опори ми се виждат доста малко 15 повторения, особено след като искаш да сваляш... Второ включи пул оувър и в тренировката за гръб и ако можеш да правиш набирания. Вкючи и задно рамо - сядаш навеждаш се максимално напред с изпънат кръст и правиш разгъване настрани. Към бицепса вкючи и концентрирано сгъване (предполагам тва дето си го писал е свободно сгъване една по една ръцете). А и щом искаш да сваляш по добро упражнение от тичането няма - отдели някво време и да тичаш... Пий много течности и ограничи мазнините и въглихидратите или направи НВД!

Link to comment
Share on other sites

Да ,благодаря! Велоаргометъра не е ли достатъчен за кардио ? 20км са приблизително 40мин. Преди него пия кафе.. Преди 1 седмица бях на НВД ,само че по празниците се развали и сега пак ще я почна.. Зимата е много студено за бягане навън и набирания най-много 2 да направя :) пък и в къщи няма къде ,а пак е студено да ходя на лостовете в училището. Лицевите опори мога да ги направя 2х20 .. не съм як и са ми трудни.. Ако си спазвам тази програмка и диетата ще постигна ли някакви резултати?

Link to comment
Share on other sites

Ами първо лицевите опори ми се виждат доста малко 15 повторения, особено след като искаш да сваляш... Второ включи пул оувър и в тренировката за гръб и ако можеш да правиш набирания. Вкючи и задно рамо - сядаш навеждаш се максимално напред с изпънат кръст и правиш разгъване настрани. Към бицепса вкючи и концентрирано сгъване (предполагам тва дето си го писал е свободно сгъване една по една ръцете). А и щом искаш да сваляш по добро упражнение от тичането няма - отдели някво време и да тичаш... Пий много течности и ограничи мазнините и въглихидратите или направи НВД!

Нинам обаче какво ще прави като ограничи мазнините и въглехидратите! На белтъци ли ще кара? Поне 1500ккал трябва да яде на ден - това прави по 400гр чисти белтъчини ли? Я се стегни, ще си съсипе така организма. Да не говорим, че това количество се равнява на около 2кг чисто пилешко. Първо, не е хубаво да яде ПОД 50 гр въглехидрати, затова поне по толкова да има на ден. Да не са прости е най-добре. Примерно 1-2 кисели млека и 1-2 филийки хляб Бонус, малко ориз/картофи понякога... Второ, много е хубаво да се хапват ядки - в тях има мазнини, но все пак да не прекалява. По 200гр фъстъчки е супер. Може и да ядеш салатка с ЗЕХТИН, абе изобщо избягвай Животинските мазнини. Трето, ЗАДЪЛЖИТЕЛНО прави зареждащ ден ако си на НВД. Тогава може (силно казано) да се разпориш. Тва ядене, пиене и т.н. Четвърто, пий много вода ( не повече от 4 литра да не натоварваш бъбреците) и така.... Не замествай много с кола примерно, защото в нея има 10г въгл на 100мл, а и подува корема ;) . Надявам се, че съм ти помогнал.

 

ЕДИТ: Ако наистина спазваш НВДто и правиш кардио няма как да не дойде и ефекта. Просто имай търпение. А за кардио велото си е абсолютно достатъчно, аз само вело съм използвал и свалих над 10кг. Пък и то е по-добре ако не искаш да изгубиш мускулната маса. Само да допълня ПЕТО :) , не яж сладко след 5-6 ч следобед. Гледай да е преди

Link to comment
Share on other sites

@злобил : кафето го пия преди велоаргометъра :) не преди другата тренировка.. Аз ги правя първо тази с тежестите после кардиото или трябва да е обратното?

Благодаря на всички ,че се отзовахте толкова бързо :)!

2059 калории си сметнах ,че трябва да приемам и минус 500 = 1559 дневно. Сега ще прочета още за диетите и ще си няправя някоя по-добра. Иначе не пия газирано и не ям нищо сладко (освен плодове).

Да ви попитам и ,ако направя калорииния шок ,който е описан в бб-теам - 2седмици по-малко калории и тренировки за маса и 2 седмици повече калории и тренировки за маса ,при мен дали ще има ефект?

Благодаря ви отново на всички!

ЕДИТ: btw лятото ходих много да ритам и от 85кг ,които бях станах 75 и сега с колелото за месец и половина 72.

Link to comment
Share on other sites

Това дали при теб ще има ефект от калорийния шок е много...... индивидуално, ти сам си каза "при мен". Въпреки това аз съм склонен да нямам доверие на този тип отслабване, но изглежда по-приятен :). Може да пробваш известно време.

По другия въпрос - аз лично мисля, че е по-добре след тренировка, но май и тука колкото хора - толкова и мнения. Предпочитам да използвам каквато енергия има в мускулите за тежести, пък после.... А, между другото, за да бъда честен, кардиото го правих в нетренировъчен ден.

Link to comment
Share on other sites

Нинам обаче какво ще прави като ограничи мазнините и въглехидратите! На белтъци ли ще кара? Поне 1500ккал трябва да яде на ден - това прави по 400гр чисти белтъчини ли? Я се стегни, ще си съсипе така организма. Да не говорим, че това количество се равнява на около 2кг чисто пилешко. Първо, не е хубаво да яде ПОД 50 гр въглехидрати, затова поне по толкова да има на ден. Да не са прости е най-добре. Примерно 1-2 кисели млека и 1-2 филийки хляб Бонус, малко ориз/картофи понякога... Второ, много е хубаво да се хапват ядки - в тях има мазнини, но все пак да не прекалява. По 200гр фъстъчки е супер. Може и да ядеш салатка с ЗЕХТИН, абе изобщо избягвай Животинските мазнини. Трето, ЗАДЪЛЖИТЕЛНО прави зареждащ ден ако си на НВД. Тогава може (силно казано) да се разпориш. Тва ядене, пиене и т.н. Четвърто, пий много вода ( не повече от 4 литра да не натоварваш бъбреците) и така.... Не замествай много с кола примерно, защото в нея има 10г въгл на 100мл, а и подува корема ;) . Надявам се, че съм ти помогнал.

 

ЕДИТ: Ако наистина спазваш НВДто и правиш кардио няма как да не дойде и ефекта. Просто имай търпение. А за кардио велото си е абсолютно достатъчно, аз само вело съм използвал и свалих над 10кг. Пък и то е по-добре ако не искаш да изгубиш мускулната маса. Само да допълня ПЕТО :) , не яж сладко след 5-6 ч следобед. Гледай да е преди

 

Чакай малко ве, аз казах да ги ограничи не да ги спре!!! То така или иначе е почти невъзможно да се спрат напълно! Я се стегни ти къв е проблема да кара главно на белтъци???

Link to comment
Share on other sites

Проблем е, ако кара главно на белтъци може да си прецака организма. Особено пък и ако са протеини на прах.

 

ЕДИТ: Най-малкото ще си докара още втория месец някоя гадна настинка/грип...... Която държи много време

Link to comment
Share on other sites

Проблем е, ако кара главно на белтъци може да си прецака организма. Особено пък и ако са протеини на прах.

 

ЕДИТ: Най-малкото ще си докара още втория месец някоя гадна настинка/грип...... Която държи много време

 

:blink: Тва пък откъде го изсмука ве??? От баба и дядо ли го чу?? Шшшш тва белтъциете са по-лошо от СПИН-а да знаете ей... :wacko:

Link to comment
Share on other sites

Проблем е, ако кара главно на белтъци може да си прецака организма. Особено пък и ако са протеини на прах.

 

ЕДИТ: Най-малкото ще си докара още втория месец някоя гадна настинка/грип...... Която държи много време

лол, ти ме вкара в гроба бе батка :bgrin:

Link to comment
Share on other sites

Ми не баба и дядо, а лекари, ама щом така искате....... Питайте който и да е лекар, ако наистина е такъв, да видим какво ще твърди за цяло-белтъчна диета...

Link to comment
Share on other sites

1.Кардио и тренировка за крака

Хора ,да увелича ли велото на 40км т.е. час и 20-30 мин ,което е над 1000ккал (велото го правя с постоянни 29-30км/ч на малко под средната степен на трудност) или да си остане 20км? Диетата ми е около 1900ккал .. Примерно както днес направих :

Сутринта станах ,направих стречинга на Били Бланкс и направих упражненията ми за крака (което е нищо :( ) 4х12 клека.. тъй като тренирам в нас пълня раницата с дъмбелите (20кг) и сякви други железа и така клякам :) . Примерно 5-6 км на велото на най-голямата трудност дали ще развиват краката? Аз си правя и баскетболната програма за отскок ,което малко помага.

2. Диетата

+- кафе 3в1

филия хляб бонус + парче кашкавал

супа от тая с буквите около 250мл

торта (парфе ,домашно приготвено - компот от малини + бисквити за блат) 1 средно парче

шопска салата (половин краставица и 2 малки домата) + сирене

150гр фъстъци

4 литра минерална вода

+ 1 витамин от тия комплексните от А до Z

Това ядох днес. Ако примерно махна тортата и супата и сутрин ям 1 паница фитнес 500ккал (приблизително) и ям 2 филии бонус с кашкавал да стане така :

+- кафе 3в1

фитнес 1 паница

2х филии хляб бонус + парче кашкавал

шопска салата + месо (пилешко/телешко)

2 банана(портокала)

150гр фъстъци

Дали става за диета според вас? Пия по около 4 литра вода на ден (минерална). Лошото е ,че ще съм 2ра смяна и няма да мога да ям толкова често от 13 до 20 00 може би нищо.. и тренировката ще е след 20 00.

 

Извинявам се за дългия поуст и многото (глупави) въпроси ,но искам да се захвана сериозно! Благодаря ви за отделеното време!

Link to comment
Share on other sites

1.Час и 20мин е прекалено много за кардио. Недей да увеличаваш над час. (Лично мнение)

2.Май нещо още от първия ден бараш забранения плод ;) торта (парфе ,домашно приготвено - компот от малини + бисквити за блат) 1 средно парче , как ще изкараш не знам... Прави повече хранения дневно, като гледам това не може много да се разпредели, май наведнъж отива.... Изглежда все едно е нищо. Изчисляваш ли си хранителната стойност? Хапвай кисело мляко, малко прясно понякога, яж повечко месо. Риба/пилешко може би е най-добре поне по 2 пъти дневно, а ти само веднъж с шопската. Нея пък може да я сложиш отделно, по-сит ще се чувстваш. Прецени сам, мисля че знаеш горе-долу колко богата на съответните вещества трябва да е храната, вече въпроса опира до предпочитания.

ПС> Пре-ограничаването също не докарва добри резултати, затова хората са казали само минус 500ккал. Придържай се към това!

Link to comment
Share on other sites

NEO_DDT,Stenli...пичове и аз се занимавам с ББ(не тази глупост биг брадър) от бая време и мога да кажа,че NOFARIOUS е прав не може да кара само на белтъци,ще си прецака бъбреците(това го казах и в една друга тема)...Със тизи прахчета трябва да се внимава-Сега ще кажеш дали баба и дядо ми набиват канчето ама не е така...Лекари са ми го казвали,учил съм по биология.Хората при нвд също хапват въглехидрати,но занижено количество(не е казано изобщо да не се поемат въглежидрати)...Наскоро четах във форума на bb-team,именно за такъв случей нагъвал протеини на прахчета и отделно от храната поемал+това,че нетренирал и имал повишено количесто на белтък в урината(което е признак за увредени бъбреци). :) Не ги изкарвам,хр.добавки химия,но просто трябва да се внимава какво и как се пие. :) Ако си взима нужното количество белтъци за неговото тяло от храната не виждам смисъл да се пият прахчета.

В една статия на 1 културист-бях чел,че ти трябват около 2,2.2 грама белтък на телесно тегло за синтез на ММ.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...