Jump to content
BulForum.com

Tренировки и упражнения


James_Bond007

Recommended Posts

Аз дадах един примерен вариант. На повечето от нещата не съм посочвала количества, за да може сам да си реши колко и какво да консумира ;)

Hostage, диетата трябва да си я направиш така, че да се чувстваш добре, когато я спазваш. Един съвет от мене. Наблягай на зелените салати. Аз дори бих ти казала, че можеш да хапваш от тях колкото искаш. Когато се ограничаваш в храната, трябва да приемаш и повечко желязо, защото липсата му, може да ти причини доста главоболия. Не се лишавай от нищо! Ако ограничиш захарта до минимум(в тово число и сладките плодове), бялото брашно и не консумираш неща, които съдържат консерванти(тук слагам и колбасите), ще отслабнеш, без да усетиш. Пазила съм много диети, но най-големи резултати постигнах с разделното хранене.Ако спазваш принципите му, още на втората седмица ще има резултати, без дори да гледаш грамажа на храните. То има няколко основни принципа:

3 групи храни-нишестени(ориз, царевица, картофи, брашно/за мен и бобените култури трябва да са в тази група);алкални-всички зеленчуци и протеинови-всички животински продукти. Има някои педанти, които не смесват например яйца с месо и т.н., но според мене това вече е крайност.

Не се смесват нишестените с протеиновите храни. Можеш да комбинираш алкалните с нишестените или с протеиновите, но трябва да са минали поне 4 часа от нишестено хранене, за да консумираш протеиновата група.

Плодовете са отделно-един час преди хранене и 2 часа след.

Избягвай сладките плодове. Те съдържат много захари. Ако ти се яде нещо сладко, то гледай да е мед. До колкото си спомням ябълките имаха най-малко калории(избирай по-киселите сортове). Грейпфрутът е изключително полезен. Половин грейпфрут на гладно влияе много добре на диетата и оросяването на мозъка. Препоръчвам ти всеки ден да започваш с това.

Организмът ти ще се нуждае от белтъчини. Знаеш от къде да си ги набавиш, но избягвай бялото саламурено сирене(препоръчвам ти да си взимаш кисело мляко, което е с натурална закваска). Нуждаеш се от желязо-зелените салати(аз например съвсем наскоро опитах салата от спанак и останах очарована!. Взимат се най-крехките листа на спанака и се овкусяват като салата от марули). Нуждаеш се и от витамини от Б комплекса-най-много има в пълнозърнестия хляб, за това не го отписвай от диетата.

За предпочитане е месото, което консумираш да е пилешко или риба.

Пий магнезий-изключително полезен е за дейността на нервната система и за обмяната на веществата. Калцият също е за препоръчване.

Можеш да си определиш един ден от седмицата, в който да пиеш витамин Е сутрин на гладно. Изчиства целия организъм от токсините.

Яж сурови ядки, не пекани. Орехите например са чудесни(съдържат много йод), лешниците и бадемите.

Не се лишавай от нищо!!! Всичко е полезно! Въпросът е в количествата.

Дори можеш да си позволиш да ядеш шоколад, но трябва да е натурален и да замества едно цяло хранене. Не забравяй и основното правило: когато си лягаш, трябва да си изразходил цялата енергия, която имаш от приетите за деня храни. Само от това правило можеш да отслабнеш доста, без да се ограничаваш чак толкова много.

Не се подлагай на драстична диета. Ако до момента си консумирал на ден 3000 ккал. и ги намалиш на 2000ккал, пак ще има резултат. Когато свикнеш на 2000 и започнеш да не чувстваш затруднение от ограничаването, можеш пак да ги намалиш. При мене поне това имаше по-голям ефект, защото при рязко намаляване на дневния прием от ккал., идва един момент, в който вече спираш да сваляш. Организмът си свиква с този силно ограничен режим и става по-трудно.

Хубаво е и да мислиш за момента, в който ще спреш диетата. Изгради си такъв режим на хранене, с който да се чувстваш добре. Имай предвид, че за да не си възстановиш килограмите, трябва да мине най-малко година, в която теглто ти да не варира много.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 670
  • Created
  • Last Reply

10х juji ;) Аз пия витамини комплекс (имат магнезии желязо цинк витамини и др. тия дето са от A-Z). Трябват ми 2079ккал. Аз приемам 1500-1600ккал с храната и изразходвам около 600ккал с велото. Храня се разделно (през 2 часа). Горе съм написал каква ми е диетата.. вече 2ри ден си я спазвам и не чувствам глад.

Link to comment
Share on other sites

Вижте ся ;) аз съм на 15 не на 20 :) И още мускулите не са ми развити напълно и не съм ходил да тренирам. От моя клас на другите ръцете им са по 28-29см.. 178 на 73кг е много за мен. Предпочитам като стана около 67-68 .. А пък другата зима ще тренирам за маса.. И нищо не казахте за мойта диетка .. :blink:

изобщо не си много, пич. даже ако почнеш да тренираш сериозно след няколко години ще разбереш, че са ти малко :) аз лично съм се стремял колкото съм висок килограмите да ми са -100. т.е. сега в момента съм 190см и трябва да съм 90кг, обаче съм малко повече и не се чувствам много добре и ще трябва да свалям :bgrin:

Link to comment
Share on other sites

изобщо не си много, пич. даже ако почнеш да тренираш сериозно след няколко години ще разбереш, че са ти малко :) аз лично съм се стремял колкото съм висок килограмите да ми са -100. т.е. сега в момента съм 190см и трябва да съм 90кг, обаче съм малко повече и не се чувствам много добре и ще трябва да свалям :bgrin:

 

Мда общо взете Stenli е прав - височината минус 100! Е аз искам да съм малко отгоре - 85-90 :bgrin: :devil

Link to comment
Share on other sites

Хора това дето вие го смятате мисля ,че се правеше след 18 или 19 години.. ,защото мускулатурата е развита и си пораснал макс на височина.. Аз тежа 73 ,обаче не преобладават мусколи ,а сланинки ;) Горе-долу се изчистих ,само по корема остана малко.. Аз искам да почна да ходя на фитнес ,обаче първо да изчистя и тогава да почна за маса..

off> някой да знае Корадото как е като зала? И колко е на час?<off

Link to comment
Share on other sites

Ам хора, малко грешите. Перфектното тегло се получава като от височината в сантиметри се извади 110, а не 100. ;) Аз съм 178 см висок и тежа 65 кг. Близко съм :P Трябват ми още само 3 кг. :)

Link to comment
Share on other sites

Ам хора, малко грешите. Перфектното тегло се получава като от височината в сантиметри се извади 110, а не 100. ;) Аз съм 178 см висок и тежа 65 кг. Близко съм :P Трябват ми още само 3 кг. :)

 

LoL Тва беше за жените май :laughing: :laughing: :laughing: :laughing: Явно имаме доста различни представи за перфектно тяло...

Link to comment
Share on other sites

-110 е за жените, пичове :gangstah:

Ne e za jenite we. 100% sum siguren. Za jenite se iz4islqva6e po druga formula. Sq 6a me nakarate da si izrova u4ebnika po biologiq i da vi q napi6a, ama sega nqmam vreme. Ina4e sum ubeden 4e e -110. :)

Sq proverih v u4ebnika pi6e -110 za mujete oba4e sq namerih edin sait koito iz4islqva perfektnoto teglo i mi iz4isli 4e za 178 cm trqq da sum 73 kg.... awe oburkana rabota.

eto V kolonkata v lqvo trqbva da ima Идеалното тегло. Cakate tam i vi go iz4islqva.

Link to comment
Share on other sites

Това за идеалното тегло е майтап работа!Може да си висок 1.80 и да тежиш 80кг и пак да изглеждаш по добре,защото си само от мускули!!!Другото е да си в графа идеално тегло,но мазнините ти да бъдат към 20%,което яко SUXX.

Още,мускулите тежат повече,те имат по голяма плътност!

 

Препоръчвам ви,гледайте се в огледалото и дерзайте на това което виждате!Другото е манекенска работа :)

Link to comment
Share on other sites

Dam... ne e vajno kolko teji6, a kakvi sa ti proporciite, kade e razpolojena taq masa i dali e maznini ili muskuli... Ina4e psored men tiq formuli sa za iz4islqvane na idealnoto teglo za edi koq si viso4ina, oba4e pri perfektni proporcii.

Link to comment
Share on other sites

Чувал съм че това военните са си го изчислили :P . Височината - 100 =..... Абсолютна измишльотина, ама да няма време някой там полковник да иска по точните формули.

Link to comment
Share on other sites

Един от най-ефективните методи за изгаряне на мазнинини се нарича HIIT (High Intensity Interval Training).Представлява аеробно упражнение което може да изпълнявате на веларгометър,стрипер или просто като тичате.

Най-просто може да си представите ситуацията така:когато сте на веларгометъра и въртите с постоянна скорост,тялото привиква към нея и по-трудно гори калории.Начина да се надхитри е като увеличавате левела на трудност за определено време и пак да го намалите след време.В крайна сметка се получава цикъл.

Ето една примерна програма за цикъл:

Jogging for 30 seconds followed immediately by

Sprinting for 30 seconds followed immediately by

Jogging for 30 seconds followed immediately by

Sprinting for 30 seconds followed immediately by

Jogging for 30 seconds followed immediately by

Sprinting for 30 seconds followed immediately by

Jogging for 30 seconds followed immediately by

Sprinting for 30 seconds

 

Jogging=нисък левел на трудност

Sprinting=висок левел на трудност

 

Ето повече инфо,ако не сте ме разбрали:

http://www.musclemedia.com/training/hiit.asp

http://davedraper.com/hiit-cardio-training.html

Link to comment
Share on other sites

Хора с тая диета дето си напраих е адски глад.. 5 ден.. Предните дни ставах в 12 на обед и храната ми стигаше до вечерта ,ама днеска станах в 7 и до ся едвам издържам.. Последно ядох в 17:30. Не може ли примерно да си ям нормално (пак без сладко) и да карам по-повече време велоергометъра.. примерно по 100км на ден? :blink:

Link to comment
Share on other sites

Не може ли примерно да си ям нормално (пак без сладко) и да карам по-повече време велоергометъра.. примерно по 100км на ден? :blink:

Тия 100км малко трудно ще ги правиш :)

Link to comment
Share on other sites

лол 100 км даваи аз съм с теб ако те дават по евро спорт ща гледам ша викам за теб

 

 

тва е много ва ти само тва трябва правиш

Link to comment
Share on other sites

Е не е невъзможно ве, ша го праи на почивки... Ще му отнеме 2-3 часа ама... Иначе аз ти казах че с тая диета няма да издържиш щото храната е твърде малко! Най-добре вкючи едно бягане по 5-10 км и си яж по-нормално...

Link to comment
Share on other sites

Става въпрос да си ям нормално ле.. Иначе за ся съм навъртял 798км.. 100км не е невъзможно ,ако въртя с 30 са малко над 3 часа.

Neo_DDT няма къде да бягам.. вънка хич не е топло и от студения въздух после знаеш ли как боли гърло.

Link to comment
Share on other sites

изобщо не си много, пич. даже ако почнеш да тренираш сериозно след няколко години ще разбереш, че са ти малко :) аз лично съм се стремял колкото съм висок килограмите да ми са -100. т.е. сега в момента съм 190см и трябва да съм 90кг, обаче съм малко повече и не се чувствам много добре и ще трябва да свалям :bgrin:

Ха-ха.Красьо,аз съм 1,75 и тежа 72кг ама ся през зимата искам да кача поне до 80 :bgrin:

Link to comment
Share on other sites

Hostage , първо те съветвам веднага да спреш с глупостите които ти каза един човек да правиш . Аз не мога да разбера как спортуващ човек ще се храни 3 пъти на ден и на това му се казва правилно ,че даже и здравословно хранене :blink:

Е , извинявай много juji ,ама с тия диети от списанията тип "Ще те накараме да спреш да ядеш напълно , нищо ,че може и да се гътнеш " си ги пази за себе си . Може би ще ти кажа нещо ново ,но не е важно дали ще излапаш през деня 2000 калории или 3000 калории , по-важно е да имаш отрицателен калориен баланс . Т.е. приемаш 3000 калории и гориш примерно 3500 .

Изобщо разгледайте в www.bb-team.org има една диета - НВД (Ниско Въглехидратна Диета ) която е доказала ефективността си ,защото не умираш от глад и сваляш бързо само или поне в много по-голяма част мазнини. Като в нея се използва отрицателен калориен баланс , висок дневен прием на белтък както и на качествени мазнини , като въглехидратите са сведени до минимум .

Link to comment
Share on other sites

жужи ква е таз диета бе..?Дет за вика това на кой зъб първо?1во закуска,защо да не е с мляко,тоя натурален сок само блоклуци и подсладители и захари има,като го пие тоя натурален сок,тия захари се разлагат доста бавно.Защо 2 яйца?Гледам извара никаде не присъства,а трябва нито месо?Ориз вечер не му трябва тъйкато е въглехидрат=>енергията,която не се използва се 'оставя' за после-мазнини.само,че той сега не е вечерял в 18:00...1вата седмица 21:00,втората 20:00 или 20:30 и така постепенно намаля и така до 19:00,19:30...Постепенно трябва,защото ще получи негативен стрес.Сладките работи съответно се избягват...Пий повече вода,щот някой хора под течностти разбират газирано :)

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...