Jump to content
BulForum.com

Tренировки и упражнения


James_Bond007

Recommended Posts

  • Replies 670
  • Created
  • Last Reply
NEO_DDT,Stenli...пичове и аз се занимавам с ББ(не тази глупост биг брадър) от бая време и мога да кажа,че NOFARIOUS е прав не може да кара само на белтъци,ще си прецака бъбреците(това го казах и в една друга тема)...Със тизи прахчета трябва да се внимава-Сега ще кажеш дали баба и дядо ми набиват канчето ама не е така...Лекари са ми го казвали,учил съм по биология.Хората при нвд също хапват въглехидрати,но занижено количество(не е казано изобщо да не се поемат въглежидрати)...Наскоро четах във форума на bb-team,именно за такъв случей нагъвал протеини на прахчета и отделно от храната поемал+това,че нетренирал и имал повишено количесто на белтък в урината(което е признак за увредени бъбреци). :) Не ги изкарвам,хр.добавки химия,но просто трябва да се внимава какво и как се пие. :) Ако си взима нужното количество белтъци за неговото тяло от храната не виждам смисъл да се пият прахчета.

В една статия на 1 културист-бях чел,че ти трябват около 2,2.2 грама белтък на телесно тегло за синтез на ММ.

 

:blink: :blink: Аве вие малоумни ли сте ве? Колко пъти да повторя че казах да ограничи - да ги намали не да ги спре!!!!! И къде по дяволите съм споменал за каквито и да било прахчета :confused :confused :confused

Link to comment
Share on other sites

Нео, леко ся, никой не те критикува теб конкретно. Просто при НВД мазнините не се намаляват толкова (само Животинските), просто са нужни за запълване на хранителните нужди. Не приемай всичко за директно насочено към теб...

Link to comment
Share on other sites

Стига сте се карали (спорили)! Neo_DDT каза или да огранича (не спра) въглехидрати и мазнини (да карам на белтъци) ,или да направя НВД!

Link to comment
Share on other sites

Разбрах го! Аз няма да карам само на белтъци.. Тия спорове са супер безсмислени.. Просто ви подчертах ,че той не е казал да спра изцяло мазнини и въглехидрати в неговия поус ,а всички му се нахвърляте.. Peace \/

Link to comment
Share on other sites

Искам да споделя някои нещица с вас за отслабването.

За да отслабне човек не му е нужна 1 диетка,а направо да си промени начина на живот.Трудничко е ,ама ако искаме да сме готини ТРЯБВА!Ето няколко препоръки,какво да правим ако искам да отслабваме.

1)Яжте по-малко,но начесто,5-6 пъти на ден би било супер.

2)Яжте плодове и зеленчуци

3)Приемайте калций,доказано е че хората с по-голямо съдържание на калций са по-слаби

4)Пийте витамини

5)Ако приемате следните неща няма лошо:

-Жиншен(Ginseng)

-Л-карнитин(L-carnitine)

-Креатин(Creatine)

-Рибено масло(Fish oil)

-Кофеин

http://www.menshealth.com/cda/article.do?s...bd2010cfe793cd_

 

 

Прегледайте този линк,няма да сгрешите:

http://www.greggavedon.com/Supplements.htm

Link to comment
Share on other sites

Съгласен за първите 4, ама не и с 5.

Л-Карнитина и Креатина са вредни. Прочетете за действието на Карнитина, после и за Креатина. При често използване изследванията показват, че може да доведе до рак. Сега някой ще кажа, ама то при неправилно дозиране.... Нещо дето причинява такава болест може ли да е полезно или безвредно при правилно дозиране? Аз лично се съмнявам. Но няма да спорим де, всеки си знае своето. Не искам сега всички да се юрнат да ме оборват.

Пише се Женшен

Link to comment
Share on other sites

Съгласен за първите 4, ама не и с 5.

Л-Карнитина и Креатина са вредни. Прочетете за действието на Карнитина, после и за Креатина. При често използване изследванията показват, че може да доведе до рак. Сега някой ще кажа, ама то при неправилно дозиране.... Нещо дето причинява такава болест може ли да е полезно или безвредно при правилно дозиране? Аз лично се съмнявам. Но няма да спорим де, всеки си знае своето. Не искам сега всички да се юрнат да ме оборват.

Пише се Женшен

Къде го това изследване за креатина и л-карнитина?

ИСКАМ ФАКТИ!!!

Link to comment
Share on other sites

http://www.google.com/search?hl=bg&q=%D0%B...D0%B0%D0%BA&lr=

 

Първите два линка прочети. И отдолу какво пише.

 

 

В промишлен мащаб креатина се произвежда чрез химичен синтез от две изходни вещества - от цианамид или от тиоурея. Креатинът, произведен от тиоурея, има различни примеси - дихидротриазин, дицианамид, остатъчни количества тиоурея, поради които, ако се приема по-дълго време, може да окаже вредно въздействие върху организма и да предизвика алергии, нарушения във функцията на бъбреците и рак

Source: bb-team.org

 

Ясно е, че има и противни на това мнения. Във всеки случай аз не желая да си излагам на дори минимален риск здравето. Пък ако не е канцерогенен - по-добре за ползващите! Бих се радвал.

Link to comment
Share on other sites

В някои изследвания в последно време се оказва, че прекомерното използване на

креатин води до рак. Това не е напълно сигурно

на едно място пишеше, че според някакъв френски учен причинявало рак... обаче: 1. останалите учени не мислят така (или поне няма публикации по темата); 2. дори и да е така, едва ли е по-вреден от цигарите примерно (нали и те причиняват рак, доколкото знам); 3. задържа вода в тялото и може да качиш 1-2 кг вследствие на това; 4. като всички препарати може и да не подейства или да няма очакваният от теб ефект; 5. от него ти олеква джоба.

 

В последния брой на списанието "Мen`s fitness" бе публикувана интересна статия за това какви суплементи (хранителни добавки) е добре да взимат мъже, занимаващи се със спорт.

...

3. Креатин. Това е комбинация от три аминокиселини. Ефектът от приема на креатин е доказан и изпитан от много години. Взимат го всички професионални спортисти. Креатинът ви дава енергия, спомага за по-интензивна тренировка и възстановява енергийните депа. Така, когато следващия път влезете в залата или отидете на бягате, ще бъдете много по-свеж и ще дадете по-добри резултати. Креатинът се усвоява най-добре, когато се комбинира с прости захари, които спомагат за неговото усвояване от клетките

...

http://www.saga.duma.bg/mitko-sport-fitnez.html

 

А Л-Карнитина? :)

Link to comment
Share on other sites

Високо кръвно, натоварване на сърцето, треска, диария, гадене, повръщане, стомашни крампи. Мисля, че имаше и още, но ще потърся по-късно. Във всеки случай Л-Карнитина е не толкова вреден, колкото Креатина. Въпроса тук е дали изобщо има нужда от него. Хората са казали - "Бързата работа - срам за майстора." Ефект се постига и само с кардио, защо да се тъпчат хората, пък дори и само диария да е страничния ефект. Повечето го имат за бонбонки.

Link to comment
Share on other sites

Високо кръвно, натоварване на сърцето, треска, диария, гадене, повръщане, стомашни крампи. Мисля, че имаше и още, но ще потърся по-късно. Във всеки случай Л-Карнитина е не толкова вреден, колкото Креатина. Въпроса тук е дали изобщо има нужда от него. Хората са казали - "Бързата работа - срам за майстора." Ефект се постига и само с кардио, защо да се тъпчат хората, пък дори и само диария да е страничния ефект. Повечето го имат за бонбонки.

 

Лекоатлетите, колоездачите и културистите потвърждават, че редовното приемане на Л-Карнитин половин час преди тренировка спомага за значителното увеличаване на издръжливостта Най-новите изследвания показват че Л-Карнитинът е много полезен за сърцето, черния дроб и бъбреците.
Link to comment
Share on other sites

Така да бъде. Сега много хора говорят кое е полезно и кое не. След година-две нещата съвсем се преобръщат. Човек не знае какво да мисли и на кого да вярва. Не мога да бъда сигурен, но май съм чел че е възможно да се стигне до зависимост към Л-Карнитина. Дали е така, да знае някой? :unsure:

Link to comment
Share on other sites

Така да бъде. Сега много хора говорят кое е полезно и кое не. След година-две нещата съвсем се преобръщат. Човек не знае какво да мисли и на кого да вярва. Не мога да бъда сигурен, но май съм чел че е възможно да се стигне до зависимост към Л-Карнитина. Дали е така, да знае някой? :unsure:

 

Няма такова нещо!!! А колкото до това че креатина причинява рак така и не е доказано, специално се рових за тва миналото лято щото щях да пия! Просто някъв учен (френски май) го казъл тва и тъй като тва е една от най-широко употребяваните добавки се разпространило - митове и легенди!

 

А и тоя пич дето иска да отслабва не му трябва креатин, а тва за калция е така щото четох че той пречел на отделянето на инсулин и съответно на синтеза...

Link to comment
Share on other sites

Аз не мога да разбера какви са тези химии, от които се блазните.

Калций-о.к.-нужен е.

Аз бих добавила и Магнезий не само заради обмяната на веществата, а и заради добрата кондиция :)

Hostage , от колко време си на някаква диета?

Аз имам едно предложение-така и така си на диета и се ограничаваш, постарай се да се храниш и разделно. Ефектът ще е по-голям.

Ето ти нещо от мен:

 

закуска

кафе(по възможност чисто) и половин грейпфрут

след 2 часа една(ако си много гладен-две) препекана филийка с маргарин(не масло)

ако предпочиташ овесени ядки, хапвай от тях, но не с мляко, а с натурален сок

обяд

2 варени яйца и зелена салата(овкусява се със съвсем малко олио или зехтин и съвсем малко сол;киселостта е неограничена-чист лимонов сок или ябълков оцет за предпочитане)

двете яйца могат да се заменят с парче месо-пекано или варено, но не и колбас. Ако ще купуваш нещо, то трябва да е шунка, филе или саздърма

след два часа- сурови ядки(в никакъв случай не повече от 100 гр) или плодове

вечеря(хубаво е да не е по-късно от 18ч)

салата и 100-150 гр. задушен ориз със зеленчуци

оризът може да се замени с варени картофи, ако искаш можеш и да наблегнеш на протеиновите храни и вечерята ти да е с месо, кашкавал или яйца(бялото сирене не е много за препоръчване)

ако огладнееш по-късно-чист чай или със съвсем малко мед или чаша айран, ако са минали 4 часа от вечерята(а ако вечерята е била с месо, не е нужно да са минали 4 часа)

***забележка: според принципите на рационалното хранене е хубаво да не се пият течности един час преди хранене и час и половина-два след.

Солта трябва да е ограничена до минимум.

 

за салатите-прави си разнообразни салати. Избягвай зелева салата за вечеря.

Ако ти се прияде нещо много, постарай се да не се изкушиш, но ако все пак не издържиш, хапни малко, гледай да е преди обяд и след това компенсирай с по-усърдна тренировка

Link to comment
Share on other sites

10x juji. Почнах диета съм от 3 дена (от Понеделник). Принципно не ям много ,но повече си хапвах сладко и малко застояване пред компа и така. Лятото с много баскетбол и футбол свалих от 85 до 75кг ,което е добре за 2 месеца.. Сега си тренирам в нас ,защото имам велоергометър и няма смисъл да ходя на зала.. висок съм 178 см и тежа 73 кг ръката ми е 31см и съм ендоморф (Ендоморфният тип(пълния тип) най-трудно може да постигне релефна мускулатура.Ендоморфите имат забавена обмяна на веществата и трябва внимават с натрупването на мазнини .Що се касае до изграждането на маса ,този тип няма проблеми, но често натрупаната маса се състои най-вече от мазнини. coppied from xcercises.info). Ето една диета ,която си съставих аз.. има от всичко по малко: dd2is.jpg

Link to comment
Share on other sites

Hostage ,kак така ще си ендоморф,след като ръката ти е 31 см ?

 

Има и такива - пълнички с тънки ръчички... А и пич аз не виждам закво ти е повече да сваляш за височината си добре аз съм 180 и съм 75-6 кила а искам още доста... Почвай да си тренираш здраво яж си нормално и постепенно ще превърнеш тва в мускулна маса... ;)

 

juji ти пък кво се месиш?! Химий сме го карали да пие :huh: Аз не виждам някой да му е предложил кленбутерол или ефедрин... Л-карнитина е химия колкото и витамините които най-вероятно пиеш или поне някога си пила...

Link to comment
Share on other sites

Аз като гледам на Жужу програмата, най-много да си докарам аз с нея недохранване и проблеми със стомаха. Хич не изглежда пълноценна. То за да отслабнеш не е важно да гладуваш, това аз съм го разбрал поне.

Link to comment
Share on other sites

Вижте ся ;) аз съм на 15 не на 20 :) И още мускулите не са ми развити напълно и не съм ходил да тренирам. От моя клас на другите ръцете им са по 28-29см.. 178 на 73кг е много за мен. Предпочитам като стана около 67-68 .. А пък другата зима ще тренирам за маса.. И нищо не казахте за мойта диетка .. :blink:

Link to comment
Share on other sites

Вижте ся ;) аз съм на 15 не на 20 :) И още мускулите не са ми развити напълно и не съм ходил да тренирам. От моя клас на другите ръцете им са по 28-29см.. 178 на 73кг е много за мен. Предпочитам като стана около 67-68 .. А пък другата зима ще тренирам за маса.. И нищо не казахте за мойта диетка .. :blink:

 

Аве според мен няма нужда да отслабваш, ама ти си решаваш... Иначе диетката за отслабване я бива, ама аз честно казано с толкова храна ще умра прав... :wacko: Щом искаш да отслабваш и докато си на тая диета не умираш от глад начи бива, пък и гледам е горе-долу балансирана...

Link to comment
Share on other sites

Пф!Още цели 3 см ми трябват да кача на ръцете си и ще имам симетрия между ръка, прасец и врат.

Някакви идеи какво да правя?

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...