Jump to content
BulForum.com

Да се посмеете малко...


Recommended Posts

Никога не съм твърдял, че пиша правилно и винаги се опитвам да си взема бележка, когато греша, обаче точно дядомраз да ми прави такива забележки, някак ми е непонятно, защото е факт, че и от него може да се желае повече. Стана ми кофти, защото можеше по по-тактичен начин да ми направи забележка, без да пцова и налага правосъдие.

Edited by vinyl_master
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 12.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Никога не съм твърдял, че пиша правилно и винаги се опитвам да си взема бележка, когато греша, обаче точно дядомраз да ми прави такива забележки, някак ми е непонятно, защото е факт, че и от него може да се желае повече. Стана ми кофти, защото можеше по по-тактичен начин да ми направи забележка, без да пцова и налага правосъдие.

 

1. Казва се ПСУВА. laughing1.gif

 

2. Ники наистина се изряза, което не е в негов стил и беше излишно.

 

3. НАЗДРАВЕ beer.gif

 

4. http://www.youtube.com/watch?v=RVmG_d3HKBA

Link to comment
Share on other sites

Я, ве...Езиковедите..., как е по- правилно да се каже... не ям сирене или сирене не ям?

Link to comment
Share on other sites

Хайде малко по-спокойно с ебането на майки и стига с тия нещастни забележки, пенсионерски, ревеш като вдовица за х♚й. Режи вените и приключвай с агонията. Точно ти ли ще даваш примери, как се пише?

 

Дишай дълбоко. Нищо лично нямаше. Просто споделих че МНОГО се дразня когато се сбърка Я с Е. М****а ... и т.н. си е израз. Не е било персонално обръщение та не виждам какво подскочи толкова. По същия начин бих реагирал и на батерий.

 

И относно моя правопис като изключим запетайките, за които Ваньо толкова ме дъвче ще ми е любопитно да ми покажеш, какво друго бъркам.

Edited by djadomraz
Link to comment
Share on other sites

Дишай дълбоко. Нищо лично нямаше. Просто споделих че МНОГО се дразня когато се сбърка Я с Е. М****а ... и т.н. си е израз. Не е било персонално обръщение та не виждам какво подскочи толкова. По същия начин бих реагирал и на батерий.

 

И относно моя правопис като изключим запетайките, за които Ваньо толкова ме дъвче ще ми е любопитно да ми покажеш, какво друго бъркам.

 

Пиша за последно по този казус. Всеки да си пише както си пожелае и нищо лично нямам към теб.

 

 

Бъркаш или изобщо не знаеш как се ползват следните граматични правила (пък може и да не искаш, то си е твоя работа):

 

1. Членуване

2. Ползване на точните падежни форми на местоименията

3. Миналите времена на глаголите, както и техния вид

4. Не правиш разлика между наклонение и залог

5. Пунктуация - не просто запетайките

 

 

Дишай дълбоко. Нищо лично нямаше.(1*) Просто споделих, че МНОГО се дразня когато се сбърка Я с Е. М****а ... и т.н. си е израз. (2*) Не е било персонално обръщение, та не виждам какво подскочи толкова. По същия начин бих реагирал и на (думата?!) "батерий". (3*)

 

И относно моя правопис, като изключим запетайките, за които Ваньо толкова ме дъвче, ще ми е любопитно да ми покажеш, какво друго бъркам.

 

1* - Липсва местоимение. „Нищо лично нямаше“ се ползва без местоимение, когато става дума за събитие или човек от трето лице, т.е. „то“. Иначе се ползва друго лице на глагола - първо. Сиреч правилното следва да бъде „нищо лично нямах“, но понеже и така стои изядено изречението, се добавя едно местоимение и един предлог, примерно: „към теб/е“ или „относно теб/е“.

 

2* - Има значение точно какъв израз използва даден човек, когато псува. Едно е да съобщиш „е*а си майката“, друго е да бъде включено местоимение от 3л.ед.ч., м.р. (в случая непряко допълнение, кратка форма) - „му“; и така да стане словосъчетанието: „МАЙКА МУ Д****А“. Написано с капс.

Само да упомена, че когато се ползва местоимението „му“ се има предвид формата „нему“ или „на него“. Т.е. буквално псувнята „МАЙКА МУ Д****А“ означава „На него да му е*а майката“. (Питанката тук е кой е този „него“?)

 

3* - Изречението не съдържа никаква яснота кой е този „същия начин“. От предишните ти изречения, не става ясно какво наричаш точно „споделяне, че много те дразни“. Псувнята вероятно е това „споделяне, че много те дразни“.

Грешката в т. 3 не е граматическа, а смислова, от нея не се разбира ясно в какво друго би се изразило „споделянето ти“, освен с псувня. И то персонално към мен.

 

Край на офтопика. Ще се опитам да си редуцирам постовете изцяло във форума.

Link to comment
Share on other sites

ОК ОК. Извинявай. Не очаквах, че чак толкова навътре ще го вземеш. Както казах нищо лично нямаше, но след като си го приел така ти поднасям извиненията си.

Link to comment
Share on other sites

а дядо, само да питам: би ли ти било удобно и дали е разрешено в рамките на добрия тон на форума и аз да ти пожелая бурни страсти с роднини до първо коляно от женски пол, а после да ти се извиня, че без да искам, щото само такъв е израза? постави се на мястото и на другия. не той го е взел навътре, а ти се пробваш да му го набуташ.

 

а иначе за "е" вместо "я" за страдателните жени силно те подкрепям. тоя псевдошопотарикатски жаргон ми сварява ушната кал кат го чуя. има и други характерни натъртени Е-кания, които се правят за да покажат, че местните И-кащи отнякъде са разбрали за съществуването и на други гласни, като например: "Върти налЕво, върти.... А, с'я! Есправи" (из указания за маневриране в гаражна клетка-вулканизатор).

Link to comment
Share on other sites

 

а тоя псевдошопотарикатски жаргон ми сварява ушната кал кат го чуя.

 

Не си единствен....beer.gif

Link to comment
Share on other sites

а дядо, само да питам: би ли ти било удобно и дали е разрешено в рамките на добрия тон на форума и аз да ти пожелая бурни страсти с роднини до първо коляно от женски пол, а после да ти се извиня, че без да искам, щото само такъв е израза? постави се на мястото и на другия. не той го е взел навътре, а ти се пробваш да му го набуташ.

 

Нямаш грижи. Аз трудно се засягам както си забелязал. Освен това още един път да подчертая, че използвах "МУ" а не "ТИ" така че изобщо не е било лично.

 

 

 

Мене па ме дразни и-кането. Подивевам, като го чуем...

 

Не се превръщай в кандидат шоп и то от най-дивите. Моля те. Имам приятели Софианци и нямат особен проблем с И-кането. Виж "майна" им прави впечатление но дотам. Докато всякакви Врачанци, Перничани, Пловдивчани, Варненци и т.н. отишли в София почват да се правят на по-католици от папата и ги дразнят всякакви отклонения от нормата, към която се опитват да се придържат всячески.

Link to comment
Share on other sites

http://www.2spare.com/item_83287.aspx

 

Чета и не мога да повярвам на очите си...

 

«I've never really wanted to go to Japan. Simply because I don’t like eating fish. And I know that's very popular out there in Africa.»

 

— Britney Spears

 

SRSLY?!?!?!

Edited by PSYCHOSIS
Link to comment
Share on other sites

То и тая май не е много по-умна от Златка...

 

Кога ще разберете, че на тия жени не им трябва да оборват теорията на относителността...нито да разлагат в редове на Фурие кви ли не щуротии. Пеят, събличат се, чукат се и правят....стотици хиляди. Воала. Не са нобелови лауреати, няма да бъдат и не им трябва да бъдат. Дори не им трябва да знаят столицата на тяхната шибана страна....до момента, до който кинтите падат от небето....туй то. Ебаси

 

Ква е тая мания от вас манекенки и певици да бъдат с Ай Кю по-високо от на Айнщайн....нямам идея.

Edited by DON_CHEFO
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...